» »

LAN XP+Ubuntu (PROBLEM!)

LAN XP+Ubuntu (PROBLEM!)

Drejcek ::

Na prenosniku imam Ubuntu, na PC (predvsem družinska raba) pa imam XP in Ubuntuja (daul boot) vendar je večina oz. ves čas prižgan XP zaradi brata in staršev, saj jim je ubuntu tuj. Pred ubuntujem je na mojem prenosinku dobesedno počivala vista. Zdej pa bi jst rd tko kot sm mel v visti spravu tiskalnik, ki je prklučen na PC v skupno rabo. Se prav jst stisnem v ubuntuju "print" in me v drugi sobi čaka list. Sm naložu sambo pa nism nč napredoval. Sploh mi ni jasno kako naj se zadeve lotim, sem probal prklopit tiskalnik na prenosnik in potem nazaj pa je isto nič. S PC se vidim z Ubuntuja pa ne vidim XP al pa se samo meni tako zdi. Kaj mi je storiti, da bo to delovalo?

thefire ::

v xp-jih si šeral (skupna raba) tiskalnikl?

Drejcek ::

Itq da sem, ker prej na visti sm to uporablou. Sam zdej na Ubuntuju pa negre pa negre

thefire ::

em... samo za info... ti bi z ubuntu rad printal na tiskalnik ki je v mrezi na win?
sem stekal prav?

Drejcek ::

Evo skica:
 skica

skica



Moja želja je, da ko jst na prenosniku stisnem "print" me pr tiskalniku v drugi sobi čaka list na katerem je natisnejeno tisto kar sm hotu natisnt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Drejcek ()

thefire ::

aha... ti imas wireless modem ki si povezan na internet in pc v sobi ki je povezan po kablu na isti modem in vse skupaj gre na net.
to pomeni da ce sem prav razumel
1. modem je ruter in moras v njemu nastavit kako nastavitev da bo printalo ali
2. modem ni ruter ki bi to znal delat
3. daj wireless mrezno v pc ki je gor tiskalnik in printaj direktno ne okoli ruterja.

Drejcek ::

Ja modem je router ob enem in na Visti je zadeva delal čisto preprosto, zdej pa spravt ne morm skupi Ubuntuja in XP-ja.

bibip ::

Moral bi it, ker pri meni gre.
Najprej poglej, če se ti gre povezat na XP mašino.
Če ne drugače preko ip-ja. Npr.: "smb://192.168.?.???" Nautilus ga včasih biksa, pa je preko ip-ja boljše.
Če boš videl šeran printer, si že skoraj rešil problem. Naprej pa veš kako gre.

Drejcek ::

Z XP-ja vidim Ubuntuja samo nemorm dostopat nič, z Ubuntuja pa nevidim XP-ja. Dost mi boste pomagal že s tem da se bom lahko vidu z obeh se prav Ubuntu-XP in XP-Ubuntu

bibip ::

Prvo, moraš imeti enak workgrup kot v windows. Če imaš MSHOME, potem bora biti tudi v ubuntu.
Sistem-->Administracija-->Omrežje (8.04 Hardy - Potem klikni odkleni in daj svoj password)
Klikni DNS, pod "Išči domene" +Dodaj in vpiši domeno, ki mora biti enaka, kot je v windows. (Mogoče bo potreben restart mašine... ne spomnim se)
Po tem bi moralo iti.
Če ne pod Mesta-->Omrežje-->Windows omrežje, potem naredi tako, kot sem napisal v zgornji post. V nautilusu napiši naslov "smb://192.168.?.???" (ip windows računalnika)

Drejcek ::

Ja ko nastavim to pa resetam mašino je spet vse po starem nastavljeno? Kaj mi je storiti zdej?

EDIT: Sem probal vpisat ip, pa najdem mape in vse itd. Samo tiskalnika pa nemorm spravt sm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Drejcek ()

bibip ::

Mapo printers moraš videt. To preveri.
Lahko preveriš kar na XP mašini tako, da se povežeš sam nase, pa vidiš, kaj maš šerano.
Če je mapa printers, potem boš na ubuntu samo dodal printer in ga poiskal na omrežju po istem postopku.
Sporoči, kako bo šlo.

Drejcek ::

Ja v mapi "print$" sta mapi "color" pa "w32x86" obe sta polni datotek, ki jih nemorem odpret. Če pa grem v HPLIP Toolbox, dodam tiskalnik prek Wirelessa, izberem manual potem vpišem IP mi pa reče, da ni nobene naprave, kar pomen da sm na istem.

bibip ::

Takole naredi. (predogleda slikc ni. S koleščkom si jih poklikaj, da jih boš videl.)
Poženi program Tiskanje. Sistem-->Administracija-->Tiskanje
Če ga nimaš, inštaliraj paklc "system-config-printer-gnome" (Synaptic ali command line)
 1

1


Po inštalaciji poženi program.
Klikni "Nov tiskalnik"
 2

2


Odpre se ti takle oknček.
 3

3


Klikneš "Windows printer via SAMBA" in nato "Prebrskaj..."
Odpre se ti takle oknček, kjer vidiš omrežja.
 4

4


Klikneš na omrežje, nato na računalnik, printer in klikne "V redu". (Moja imena omrežij in računalnika so drugačni, kpri tebi, printer imam pa Canon MP150)
Prideš do sem in daš "Naprej".
 5

5


Izberi firmo tiskalnika. (ti daš seveda svojo firmo tiskalnika)
 6

6


Izbereš še model.
 7

7


Na koncu pa dobiš tole.
 8

8


Klikneš "Natisni preizkusno stran", da vidiš, če vse deluje.

To bi bilo več ali manj to.
Upam, da bo šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

Drejcek ::

Problem rešen, hvala ti najlepša. Nwm kako naj ti vrnem uslugo. Hvala.

bibip ::

Samo, da si zrihtal. Naj ti dobro služi. Usluga? Ko boš kej v bližini, greva na pir... ;) (ni panike)
Fajn bodi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tiskalnik hp psc 1315 all-in-one solution centre / gonilniki

Oddelek: Strojna oprema
8691 (577) jozekuch
»

PC - CPU Hlajenje - Stari Ventilator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221767 (1560) Mitch
»

Vista ne zazna dvd roma

Oddelek: Strojna oprema
111579 (1425) NeroX88
»

NAVIJANJE 8800gts (G80)

Oddelek: Navijanje
161436 (897) vbknez
»

KURJENJE - slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
101839 (1526) ant

Več podobnih tem