» »

zvočniki za 230 evrof

zvočniki za 230 evrof

Gutjerez ::

Kupujem zvočnike in se mi ful dopadejo tile
http://www.mimovrste.com/artikel/190002...

Je zraven daljinec. Sedaj pa mene zanima.
A če jaz ležim pol na postli lahko z daljincem dam drugi komad?
Mislim kak pa je povezan ta daljinec z pcjem? valda more bit bloototh al neke? al se motim. je to kaka druga teorija.
Da vidim če se splača kupit al ne.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

jest10 ::

Je to dalinc za zvočnike ali za upravljenje računalnika? Poglej navodila od izdelka, pa boš videl.

t3hn0 ::

malce googlanja ne skodi prstom...

Powerful Media Center remote control: An advanced remote turns your PC into an entertainment center. Take full control of Windows® Media Center and easily manage digital media—including Internet radio and playlists—with your other media applications.

vir: Logitech.com

torej ja, lahko bos upravljal svoj racunalnik (multimedijske programe) preko daljinca.

//edit: kaj pa z-5500?
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

Gutjerez ::

Da že razumem. samo ne razumem prek česa bo povezan ta daljinec. Kje bo tista točka da bo sprejemala signal. a v zvočnikih? pa pol prek česa bo šlo v pc? mislim malo mi čudno-.

ja sem pogooglo o tem.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Pyr0Beast ::

Bolj švoh sistem za ta denar ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

buneech ::

Lahko se upravlja pc z njimi, v zvočniku je ir sprejemnik, kateri je potem s pc-jem povezan preko USB kabla.

Volta ::

Švoh? 180W zame ni švoh, sploh za 2.1 sistem + THX standard ma, tako da je to precej kvalitetna zadeva. Jaz ti priporočam da jih vzameš, če nočeš kakšnega 5.1 sistema raje.

Meizu ::

Fantje in dekleta, sploh ni fora v jakosti pri Hi-Fi zvočnikih. Kaj ti pomaga vsa jakost, ko pa nimaš kvalitete? Če hočeš jakost, potem si za isti dnar vzami enga visokotonca, in nizkotonca, ki bosta imela vsak po 250W in bo. Pa še po možnosti ceneje. Sam ni fora v temu. Fora je, da ti dobiš iz hifi zvočnikov kvaliteten sound. Ti s hifi zvočniki ne boš delal koncertov, ampak jih boš rabu za en prostor. Za tisti prostor je pa že 45W polna kapa. Moj prijatelj je dal za njegove hi fi zvočnike (sam so res 1a zadevca) malce čez 5k€. In kaj ima od tega? 100W jakosti iz dveh zvočnikov, še tega menda ne. Je pa kvaliteta takšna, da v še najslabšem posnetku čuješ vsak inštrument posebej.

Torej zapomnite si -

HiFi - kvaliteten sound mora bit in niti slučajno ne glejte na W
Ozvočenje - veliki W, za večja območja (koncerti itd.) ter zmerno kvaliteten zvok. Je pa fajn da kupiš ozvočenja ki imajo oboje nekje na istem levelu.

Tako gre to torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Volta ::

+THX standard ma

Saj to sem hotel povedat :)

jest10 ::

+THX standard ma

Saj to sem hotel povedat :)

Ta THX standard ne zagotavlja kvalitetnega predvajanja muzike... THX zvočniki "naj bi" se po zvoku približali zvoku, ki je v kinu.

Volta ::

Ta THX standard ne zagotavlja kvalitetnega predvajanja muzike

Aja? No morda, vendar je to zame še vedno simbol, ki pomeni kvaliteto samih zvočnikov, četudi naj bi se približal zvoku, ki je v kinu, če je to res.

j3rn3jk ::

Jaz bi ti za 2.1 sistem priporočal model Z-2300 THX.
za 250€ pa že dobiš model 5.1 Z-5500 THX.

lp

dre1 ::

Če ma tole 180w (marketiški nateg),5.1 Z-5500 tole je boljša izbira.

Volta ::

Če ma tole 180w (marketiški nateg)

Ima, ima. Sem podobne slišal v živo in vem kaj je to 200W RMS-ja.

jest10 ::

Če ma tole 180w (marketiški nateg),5.1 Z-5500 tole je boljša izbira.

Seveda je nateg.
Na enem testu(že kar nekaj časa nazaj, tako da ga ne mislim iskati) so izmerili malo pod 100W moči.

jest10 ::

Če ma tole 180w (marketiški nateg)

Ima, ima. Sem podobne slišal v živo in vem kaj je to 200W RMS-ja.


Ti si spet eden tistih, ki misli, da je moč vse? Zvočnik z 20W RMS je lahko glasnejši od enega z 200W RMS;)

jest10 ::

Ta THX standard ne zagotavlja kvalitetnega predvajanja muzike

Aja? No morda, vendar je to zame še vedno simbol, ki pomeni kvaliteto samih zvočnikov, četudi naj bi se približal zvoku, ki je v kinu, če je to res.

Kvaliteta glede predvajanja filmov že. Kvaliteta glede predvajanja muzike pa ne. Pri teh zvočnikih so namensko povdarjeni določeni deli zvočnega spektra, kar se dobro sliši v filmih, muziko pa popači.
No čeprav enim so všeč preveč povdarjeni basi in luknja pri srednjih tonih.:P Ampak temu se ne more reči kvalitetno predvajanje muzike

dre1 ::

thx je razvijal LUCAS ,to ni nkol zaživel,bil je pa filmski manijak in namenjeno je blo filmskemu svetu,tko THx nima veze pri poslušanju glazbe.So pa tele plastik fantastik sistemi ratal kr kvalitetni za večino folka(avdio fili so izključeni).

Volta ::

Ti si spet eden tistih, ki misli, da je moč vse? Zvočnik z 20W RMS je lahko glasnejši od enega z 200W RMS

Od kje pa si razbral? Meni je pomembna kvaliteta samega zvoka in ne glasnost. Prav zato imam Creative X-Fi Platinum zvočno, pa recimo mikro stolp Phillips, ki me je stal 250eur za tistih 2x75W ki jih ima, bi pa dobil za ta denar tudi Sony-ja z skupno 3x150W. Ne mi govorit da zagovarjam brute power. So mi nekatere druge stvari precej pomembnejše...

Zvočnik z 20W RMS je lahko glasnejši od enega z 200W RMS

Igram el. kitaro in vem kaj delajo lampaški ampi napram tranzistorskim ;)

Pyr0Beast ::

Igram el. kitaro in vem kaj delajo lampaški ampi napram tranzistorskim ;)
še vedno ne pomeni, da poznaš samo zgradbo ojačevalca in sisteme.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Volta ::

še vedno ne pomeni, da poznaš samo zgradbo ojačevalca in sisteme.

Tega nisem rekel. Hotel sem povedati le to, da razumem da je lahko 20W zvočnik glasnejši od 200 vatnega :) O sami zgradbi ne vem kaj dosti, tako da o tem ne bi raje ničesar rekel.

Nekdo zgoraj je napisal, da so boljši nakup Z-5500. Zanima me zakaj, razen tega da so precej močnejši ( vsaj na papirju ) in so 5.1 sistem.

ZLOky ::

Nekaj tehničnih podatkov: (vir: Logitech)
o Total power: 180 watts RMS
Subwoofer: 110 watts RMS (into 4 ohms, @ 45Hz)
Midwoofer: 26 watts RMS x 2 (into 4 ohms, @ 335Hz)
Tweeter: 9 watts RMS x 2 (into 16 ohms, @ 17.4khz)

Drugače pa, če nisi težki audiofil, pa če ne živiš v bloku, ti kar kupi.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Tac20 ::

Te zvočniki so pa res dragi, tud špilajo toliko dobro kokr stanejo? Toliko bolje od z-2300?

dre1 ::

KEr 5,1 lahko porabljas tud za domači kino,ker če maš povezano na pc zakaj nebi še filme iskoristil,doma mam komponente in ojacevalec 5.1,pa ga za poslusanje glazbe uporabljam,tale z-5500 ma kolega in lahko rečem da igra dobr.Moč nima veze z kvaliteto ,sem mel Rotel ojačevalec 2*10w ,pa je bla zadeva skoraj že profesionalna.

Volta ::

Tudi jaz imam raje 5.1 sistem, vendar je odvisno od človeka, če hoče met tak sistem, oz. od tega, za kaj namerava ta sistem sploh uporabljat. Tile zvočniki imajo true surround, tak da so pomoje tud za filme dobri. Drugač so Z-5500 kr dražji, tako da je vprašanje, če se sploh splača dat 100 eur več za njih, če človek ne rabi takega sistema.

Tac20 ::

z 5500 so na elektronika.si 250 eur:)

Volta ::

Hehe, glej pa res. Samo elektronike ponavadi ne štejem zravn, zaradi slabih izkušenj ljudi, ki so tam kupovali. Drugod so nad 300eur.

Tilen ::

Hehe, glej pa res. Samo elektronike ponavadi ne štejem zravn, zaradi slabih izkušenj ljudi, ki so tam kupovali. Drugod so nad 300eur.

Katera je trgovina kjer še nikoli nihče ni imel slabih izkušenj?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tac20 ::

no kokr hočš, račun dobiš, garancijo tud, jaz bi jih vzel

dre1 ::

Gdo ti pa garantira da v Big bengu bo pa ob reklamaciji potekalo vse gladko.

Volta ::

Gdo ti pa garantira da v Big bengu bo pa ob reklamaciji potekalo vse gladko.

Nihče. Kupujem pretežno v trgovinah, kjer sem imel dobre izkušnje. Ampak pri teh cenah bom morda pa tudi kaj iz elektronike probal kupit. V najslabšem primeru me lahko policija zapre zaradi ukradene ( ali pa na črno kupljene ) robe - kako si lahko drugače razlagamo toliko nižje cene?

Ted ::

Take cene so v avstriji. Razlagaš si jih lahko tako, da naši trgovci imajo ponekod bistveno višje marže oz. imajo visoke marže uvozniki. Elektronika samo preprodaja robo iz avstrije.
Mah...

_LoW_ ::

jast sem slišau da majo zato tak poceni,ker majo toti prostor blizu mb(trgovino),in majo dokaj nizko najmenino,in tudi lahko tako skoz pridejo!sam sem kupiu nekaj stvari pr elektroniki in so mi čist ql(sam dobre izkušne)!sicer jih maš pa v trgovini solo za 275€!drgač big bang tak ponavadi vedno pretirava z cenami in mimovrste občasno...je pa tudi res kar je reku Ted!

drgač sam mam z2300 in so vredu(ti jih priporočam),glede na to da jih dobiš za 120€ na dom,so vredni svojga dnarja!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33049450 (17944) Matej_K
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44189508 (41983) staher
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19627457 (14713) psytoma
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022458 (21574) zavajon
»

5.1 Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
182737 (2458) Zheegec

Več podobnih tem