» »

Izkusnje z eBay/Paypal ?!

Izkusnje z eBay/Paypal ?!

MrGTO ::

Pozdravljeni!

Lihkar sem se prijavil na eBay in Paypal, pa me zanima kaksne izkusnje imate slo-techovci s kupovanjem tam.
Zanima me tudi kako je z racunico: Cena izdelka + postnina + davek/carina in se kaj mogoce...?
Ni mi jasno prevec kako to vse skupaj poteka pa bi rad da mi nekdo malo bolj razjasni.
Torej ce placam davek ko pride izdelek v Slo, ga v drzavi iz kjer sem ga nabavil ne rabim? Ali dvakrat placam davek, pa se carino...ali kako =)

Prosim za pomoc...

Lp, Blaž

sonac ::

Jaz sem z eBay-em zelo zadovoljen, ker sem preko njega kupil že veliko stvari in vedno precej profitiral...nategnili me še niso.
Končna cena (če naročaš izven EU, se pravi da boš plačal poštnino) je enaka ceni predmeta + ceni carine + 20% carine na oboje. Carino seveda plačaš ob prevzemu paketa.
Fajn kupuj ;)

vidi ::

1. ebay ni ena trgovina ampak je več trgovcev, zato je važno da sčekiraš posameznega trgovca, kako je zanesljiv (poglej njegov feedback oz. rating kako ga ocenjujejo - imaš pri seller in številka zraven pomeni koliko je že imel feedbacka na svoje poslovanje- glej da je ta cifra visoka; & porečekiraj malo kakšni so feedbacki)
2. carina izven EU je na vse pakete, ki imajo vrednost skupaj s poštnino večjo od 22 EUR, če to presežeš boš plačal carino+ddv+manipulativni stroški carinjenja (al neki tazga) na celotno vrednost (predmet+poštnina)!!!!! - carinska pošta preveri to tako, da ji ti daš račun in v ebay vnesejo številko artikla, tako da goljufanja ni
3. vse cene ki jih boš videl na ebayju so cene, ki jih plačuješ (ni nobenega odbitka davka)
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

OldSkul ::

Jst sm ravnokar naročil original dalinc za philips televizor za 25EUR s poštnino. V SLO bi me prišel 45EUR!

Drugače dosti nabvljam preko ebayja, na srečo me še niso nategnil.

PromeuZ ::

Ob uporabi zdrave pameti ter http://www.toolhaus.org/ se lahko 99,9% izognes vecini komplikacij =)

Glede carine - le-ta je cisto odvisna od carinika, saj sva s kolegom v razmiku nekaj tednov narocila isti artikel za isto ceno in prisla skozi z razlicno "ceno" carine >:D
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

kumer ::

mene pa zanima registracija na ebay.de

ker za dokoncanje registracije moras vpisat steviko kreditne kartice visa..

ali brez tega ne gre registrirat , ena opcija je se da posljejo pismo samo to ne pride v postev , traja predolgo

ali sem kaj spregledal
lp

BuBBle.D ::

Jaz sem pismo dobil v 4 dneh.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

ender ::

Jaz sem se prijavil na ebay.co.uk, pa mi ni bilo treba vpisovati nobene številke kreditne kartice ali pa čakat na kakšno pismo (se pa lahko z istim uporabniškim imenom in geslom prijavim tudi na ebay.de).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mtosev ::

samo dobre. ebay in paypal odlicna.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Keyser Soze ::

Ja, ker si imel pravi email naslov. Od javne ustanove, ipd.

Teh ne preverjajo. Je pa uporabniško ime in geslo uporabno na vseh globalnih ebay straneh. Konec koncev gre za isti sistem.
OM, F, G!

Vanich ::

Celo zadel sem jelko na e-bay srečolovu zadnji božič.
Sicer sem cikal na avto, ampak, jebiga. Drugič.
Poslali so mi pa živo jelko v paketu višine 1,2m, v pleteni košari z zemljo, in priloženimi okraski. Teža: 30- 35 kg.
1/2 ure sem jo nosil s pošte domov.
Pa še na pošti so se mi vsi smejali.

Do sedaj je še vse funkcioniralo na e-bayu in PayPalu.

ender ::

Keyser Soze: "pravi email naslov"? Vpisal sem naslov, ki ga imam na svoji domeni za internetne trgovine.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Keyser Soze ::

svoji domeni za internetne trgovine
???

Pred leti, kakšnih... uf... 7 let nazaj, ko sem se registriral na eBayu, ta ni sprejel registracije z email naslovom ponudnikov e-poštnih storitev, kot so bili yahoo, hotmail, ipd... Upošteval pa je domeno guest.arnes.si ter še par drugih.

Ostalo je šlo samo še preko navadne pošte. Geslo v kuverti.
OM, F, G!

pivmik ::

Jaz sem naročil en izdelek iz eBaya.
Izdelek sem naročil iz Francije(item location: France), vseeno pa sem dobil pismo od Carinske pošte. Kako je to možno, a nismo v Evropski uniji in carine ni?

V carinskem pismu piše sprejemna pošta: CH (kaj naj bi pomenil ta CH, Švica??? A se plača carina/davek za pošiljke iz Švice?)

Na dražbi jasno piše, da se prodajani izdelek nahaja v Franciji (item location), tudi eBay-trgovina iz katere sem kupil je celotna v francoščini. Lastnik trgovine(uporabnik) pa je iz Turčije.

Ima kdo podobno izkušnjo?
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

ender ::

CH je švica, ki ni v EU. Kaj si pa naročil?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Enjoy ::

Mene pa zanima za ta Paypal ki sprejema samo določene kartice, kako jaz lahko pridobim eno od teh?

Ziga Dolhar ::

Na banki.
https://dolhar.si/

Vuli ::

Določene kartice?
Paypal sprejema Visa Electron, Visa, Mastercard,... Normalno pa je, da ne prime onih normalnij bančnih kartic. Pejd na banko in vprašaj za Viso Electron.
Čist dovolj, jo lahko uporabljaš kjerkoli na splet, samo da imajo oznako VISA.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936283 (5635) lolipop2
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538450 (11708) jero_no1
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412819 (8146) Pentium
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425679 (13750) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101183 (45730) Tilen

Več podobnih tem