» »

problem z amd phenom 9500

problem z amd phenom 9500

1
2
»

jest10 ::

1. nauči se dajati linke.
2. Povej to uporabniku [vuki], ki mu 9500 ne gre nikamor

mesoreznica ::

9500 tke se kr dobro navijajo če že glih hočeš samo je to neumno početje ker maš dober score. če si pa 17 letni paglavec ko hočeš bit glavni važič pa pač kuriš elektriko komponente ipd sam da maš PC na full, kar pa je brezveze. za dve grafi in ta cpu pa boš rabil boljše napajanje za kaj več.

ja intel fanny pa so jest pa Mxxx pa še enih par ki ti momogrde oblatijo amd ja. za njih je glavno da gre na 3500 mhz in več.... zraven pa ma 850w napajalc, ki mu kuri na polno seveda, kar je ekološka katastrofa. take bi morali zapret pa jim vzet pc je.


In the name of jesus christ, what is wrong with you?

Pa to ne moreš verjet, če pa ti nisi prtisnjen nekam v čelo.

Pa daj si preberi svoje komentarje malo no. Ti nisi normaln, majke mi da nisi.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

TOP ::

Se popolnoma strinjam s tabo mesoreznica,mislim da bi treba tega X45 zapret,ker piše take neumnosti.Ma če ne drugega se pa vsaj nasmejem takim komentarjem,kot jih ma X45.

[vuki] ::

x45 hvala da si me 2 leti pomladil :)

x45 ::

:)

x45 ::

pa pisal sem za one intel freake nasplošno ne zate.

PrimozR ::

9500 tke se kr dobro navijajo če že glih hočeš samo je to neumno početje ker maš dober score. če si pa 17 letni paglavec ko hočeš bit glavni važič pa pač kuriš elektriko komponente ipd sam da maš PC na full, kar pa je brezveze. za dve grafi in ta cpu pa boš rabil boljše napajanje za kaj več.

ja intel fanny pa so jest pa Mxxx pa še enih par ki ti momogrde oblatijo amd ja. za njih je glavno da gre na 3500 mhz in več.... zraven pa ma 850w napajalc, ki mu kuri na polno seveda, kar je ekološka katastrofa. take bi morali zapret pa jim vzet pc je.


BWAHAHAHAHAHAHAHAHA

tko za info - ( to je dal M XXXX danes sicer ne ve nič o tem več .... ) , not je povprečno navitje 9500 x4 ki je skor 3200 mhz. cena cpu ja 135 eur. best buy za quada!

http://www.hwbot.org/browseHardwareProc...


BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Okej, dost smeha za danes. Če pogledaš tale (glej x45, klikabilen link!!!) link, poscrollaš dol do CPU-Z oddelka vidiš, da so navitja od 2,6 pa tja do 2,8 GHz na zraku. Od kje jim pvoprečno 3200 MHz za SUperPI ne vem. Mogoče kak LN2 ali phase change hlajenje. Če pa pgoledaš še dejanske SUperPI rezultate, je pa najvišje anvitje 2972 MHz. Tko da ja, od kje jim povprečni OC 3200 MHz res ne vem. SIcer je pa isto kot pri CPU-Z, tam 2,4 do 2,7ish, kak primerek do 2,8 GHz še gre potem pa konec. Nad 3 GHz so bili pri CPU-Z trije, celo dva na zraku in en pod vodo.

GLede Phenoma, če hočeš vsaj malo višje clocke, boš tweakal sistem ko nor za kakih 100 MHz ali pa kupil Black Edition proc, ki mi pač nabiješ multi precej višje. Phenomi se namreč obupno slabo navijajo prek FSBja. Poleg tega je pa še precej zakompliciran BIOS. K temu dodaš še inferiornost pri navijanju in performancu in maš zraven še en faktor - izjemno redko poseganje po AMD sistemih kar se tiče dobrih navijalcev. Int ako ni nobenih vodičev, nastavitve niso tako na široko rpetestirane itd. Če se ti ned a menjat plate in proca, menjaj samo proc, tega prodaj in kupi 9600 oz. še bolje, 9850 Black Edition. Sicer pa bi na tvojem mestu vzel 5000+ Black Edition, ki se bo navil zelo, zelo ZELO dobro (v primerjavi z 9500) in bo celo verejtno hitrejši v igrah in aplikacijah. Z izjemo 3D Marka 2006 in nekaterih redkih aplikacij (iger skoraj ne) namreč aplikacije delujejo samo enonitno.

EDIT: x45 tale HWBot je pa še en dokaz, da nimaš pojma in si niti ne lastiš procesorja. Zanimivo je pa še, da za HWBot rekordom v SuperPIju moj Celeron 420 zaostane za 1 sekundo pri zelo zapacanem sistemu. Proc za ~30 €. Ampak zdaj boš itak uletel, da SuperPI veliko bolj paše Intelu zaradi velikega predpomnilnika (Celeron ga ima 512 kB) pa da ne izkoristi večih jeder (K10 je itak superiorna arhitektura, ki jo bo Intel kopiral v Nehalemu, kajne?). Tko da čakam kaj drugega se boš izmislil zdaj. Aja, verjetno bom spet fasal obtožbo da sem Intel fanboy pa da sem neumen itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254314 (29772) Brane2
»

9800gtx slabsi rezultati kot s 7600gt (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563763 (2790) mesoreznica
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312573 (8790) gruntfürmich
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815586 (4089) PrimozR
»

AMD predstavil nove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9010037 (7396) Azrael

Več podobnih tem