» »

Bad sectorji na trdem disku

Bad sectorji na trdem disku

MSI7 ::

Bi kdo znal razresiti malo uganko ki se dogaja meni? Namrec, kupil sem rabljen disk od nekoga, ki ima poskodovane sektorje gor. Disksem pregledal z razlicnimi programi, od tega 2 kazeta razlicne informacije, kar je razvidno iz slike (eden kaze health 35% in performance 54&, drugi pa kaže health5%, performance pa 80% )
kateremu zdaj verjeti? :))

To je trenutno stanje ki ga kaze 1.program



Trenutno stanje diska ki ga kaze 2.program



Pa se nekaj: ker je trenutno slave, sem ga probal dati na master, ampak noce, kar zaganja se non-stop z modrim zaslonom... Ali bi to kaj pomagalo ce bi bil master? (mogoce za boljse performance, izboljsan health... 8-O)
da ga dam potem sformatirati in ponovno naloziti windows xp gor?


Uspel sem pa zvedeti da so v mbr tabeli bili slabi sektorji (mozno da so se kje) in sem jih zbrisal.
Zanimivo je pa to, ko dam scan & repair ne prikaze nobenih bad sectorjev... (to delam v dos nacinu).

Aja uporabljam ntfs particije, disk pa imam razdeljen.
Kaj predlagate?
Disk pretvoriti v celotni? Ali morda zamenjati ntfs praticije s fat 32/16?
Bi to kaj pomagalo?

McMallar ::

1. Slike ni
2. Bad sectors nimajo nobenega vpliva na to, ali ga priključiš na master ali slave. To so dejansko poškodovani sektorji. Problem pri tem je, da ko se pojavi en se nato relativno hitro kot podgane namnožijo. Jaz bi na ta disk shranjeval samo stvari, ki jih jutri lahko ni več in jih ne bom pogrešal. Se pravi, nič ;)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

StratOS ::

Hja, ne vem, kako ti je uspelo, da si izvedel, da je ravno v MBR tabeli bil bad sector, MBR tabela je v sektorju 0 na disku, lahko da je bil kakšen MBR virus, nekonsistenca v velikosti, geometriji ipd ...

Dejansko najboljšo pretočnost in dostopnost na IDE master/slave dobiš, da je master disk in slave kakšen ATAPI CD/DVD ipd ...

Testiraj in popravi bad sektorje z programi v Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Tomay ::

Poišči program za preverjanje diskov od izdelovalca tvojega diska. Ta ti bo povedal če imaš težave ali ne.
Voodoo 4Ever

MSI7 ::

Nisem mogel dati takoj slik gor,zaradi urejanja podatkov...
StratOS,glede MBR mi je program javil da lahko uporabim FDISK,jaz sem TOTALNO sformatiral disk in kreiral nove particije,potem pa nalozil XP. Disk je videti stabilen,koliko zanesljiv,pa sproti preverjam.Pise,da bi rabil IDE driver za hitrejsi prenos ULTRA PIO MODE 5 ali 6,pa ne vem,ali se te drajverje instalira z tistimi od chipseta za maticno (ki podpirajo AGP,IDE...) ali so pa posebej driverji?

Takole pa mi kaze stanje,ko sem preverjal s programomo v Dos-u:
 Podatki o MBR

Podatki o MBR


 Zbrisani Bad sectorji na MBR

Zbrisani Bad sectorji na MBR


 Podatki o disku

Podatki o disku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSI7 ()

Ziga Dolhar ::

NASLOVOV NI POTREBNO CAPSAT.
https://dolhar.si/

R33D3M33R ::

Izvedi Low-level format. Morda bo pomagalo. Če bodo slabi sektorji še prisotni, se ga pa znebi. Ni vredno živcev...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kixs ::

Ze taksna tema. Beri moj odgovor v njej:
bad sektorji na disku...

lp

MSI7 ::

Sem prebral te teme.A bi kdo vedel za kaksen program ki popravlja in krpa poskodovane gruce,tako kot to dela scandisk? Ne da samo preverja in repair bad sectorje...
Scandiska namrec ne morem zagnati...

kixs ::

chkdsk X: /f /r

X zamenjaj z enoto, ki ima tezave. Ce je to C: enota, bo potreben restart in bo ob zagonu preverjal disk.

lp

MSI7 ::

Kako pa lahko uredim naslednjo tezavo,ki mi jo javlja z ULTRA DMA nacinom.

Pravi,da mi disk deluje v Ultra DMA nacinu 3 (44 MB/s),lahko bi pa v Ulra nacinu 5 deloval (100 MB/s).Kako to uredim? Bios?

Try to check Hard drive settings in BIOS and install the latest driver for your IDE controller. Kje naj dobim ta driver? Imam Seagate disk,IDE,ST3120022A,na spletni strani Seagate je vse bolj zakomplicirano,ali lahko se od kje potegnem driver? Hvala za pomoc...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423303 (2092) hojnikb
»

DOSTOP DO DISKA s slabimi sektorji

Oddelek: Strojna oprema
7739 (638) ABX
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353690 (2589) k4vz0024
»

Pomagajte! Kako rešiti podatke z IBM trdega diska.

Oddelek: Strojna oprema
61129 (1099) rasta
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391602 (1303) lordgreg

Več podobnih tem