» »

problem z amd phenom 9500

problem z amd phenom 9500

«
1
2

[vuki] ::

pred kratkim sem kupil nov procesor pa se mi zdi da nedeluje najbolj dobro. namreč sem u 3dmark06 dobil 9300pik
pc pa mam:
amd phenom 9500 (2.2ghz)
2gb ram
gigabayte : ma790x-ds4
radeon hd 3850 512mb crossfire

če ma gdo kakšno idejo kaj bi lahko to bilo narobe

PaX_MaN ::

Procesor k testu GRAFIČNE KARTICE ne primpomore kaj dosti.

[vuki] ::

heh bolši procesor maš bolj ti grafične delajo :D
kolega ma q6600 (2.4ghz) in 3870x2 pa je dobil 13.500pik ko sva pa navila procesor na 3.2ghz je pa dobil 17000pik :D
pa mojive dva graični sm testu na njegoven pcju
pa je blo 14k pik. tak da mislim da nekaj ni uredu!

mesoreznica ::

Čaki ne zastopim. Kaj imaš HD3850 ali 2x HD3850? Če imaš samo 1x HD3850 je rezultat zelo dober. Če pa imaš 2x HD 3850 pa bi lahko bil boljši. Spet vprašanje kako efektivno ti CF laufa.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

[vuki] ::

ja 2x 3850 mam. crossfire mam v gonilnikih vklopljen

PaX_MaN ::

Heh, pa res, crossfire. Imaš najnovejše gonilnike? Zasvinjan sistem? Spyware, virusi? Ti mogoče v ozadju teče kakšen program, ki ne bi smel?

[vuki] ::

dans zjutraj sm ga sformatiral. ativurusnega mam gonilniki pa catalayst 8.4

[vuki] ::

ma mogoče gdo kako idejo kaj naj naredim?

M-XXXX ::

Če mene vprašaš je tole čisto dober rezultat (kaj češ procesor je zanič:D) Zdaj pa lahko le štejem sekunde kdaj se bo x45 oglasil.

Da ne bom le splošno znanih reči govoril pa da bom tudi malo pomagal povej točke ki jih odbiš pri testu /tako SM kot CPU)

[vuki] ::

ziher maš intel procesor da maš prot temu. čist dober rezultat? 9k pik za to daj bod resen.
zdaj sm dobu 11k pik pa še vedno premal, k sem gledu na netu pa nekateri dobijo z tem istim nenavitim phenom 13k pik pa mogoče več.
3dmark06
sm2 score 4147
hdr/sm3 score 5433
cpu 3273

Spock83 ::

in kašne driverje za grafiko imajo drugi? Bi bilo fajn vedet.

M-XXXX ::

čist dober rezultat? 9k pik za to daj bod resen.

Saj sem! Za tak procesor (oziroma tudi stock Q6600) je to dober rezultat in čisto vredu. Sam dobim z 2900XT CF okoli 12k če imam procesor na stock, pri 4000mhz pa sem na okoli 20k!

pozitron ::

Meni se tut cpu score zdi dokaj vredu. Ko sem mel še q6600 (stock) in xp sp2 je bil score nekje 3700-3800. Pri visti pa nekaj manj.

[vuki] ::

gonilnike mam catalayt 8.4 hmm.... procesor sm navil z 2.2ghz na 2.4ghz pa sm dobil okroglih 12k pik
sm2 score 4455
hdr/sm3 score 5779
cpu score 3553
in z cpu score sm kar zadovoljen :D

x45 ::

Če mene vprašaš je tole čisto dober rezultat (kaj češ procesor je zanič:D) Zdaj pa lahko le štejem sekunde kdaj se bo x45 oglasil.

Da ne bom le splošno znanih reči govoril pa da bom tudi malo pomagal povej točke ki jih odbiš pri testu /tako SM kot CPU)


ti si zanič pa tvoja pečica in monopolistićnega skorumpiranega intela.

x45 ::

dans zjutraj sm ga sformatiral. ativurusnega mam gonilniki pa catalayst 8.4


daj gor xp je in sp3, catalist maš 8.5 ki je boljši in amd cpu driver obvezno. Rame mal privij z latencami in frekvenco dokler grejo. če maš leve rame te to moti....
cpu lahk tud mal naviješ, pa zadnji bios daj na ploščo in driverje zadnje.

zmari pa povej. bo bolje sigirno čeprav ni slab rezultat.

Meizu ::

Fantje, če se s 3DMarkom ukvarjate... Je to bolj ubogo... 3DMark rezultati NIKOLI NISO in NIKOLI NE BODO točni. 3DMark zavaja ko hudič. Recimo en tip ima Penryna Q9550 navitga na 5800Mhz in X2 3870 in dobi v 3DMark 03 140k pik. Jst dobim z 9800GTX in E6550 @ 3.0Ghz 40k pik. Pa imam verjetno v špilih enak rezultat kot ga ima on. Konec koncev je 9800GTX nekje v rangu tegale X2 3870...

[vuki] ::

OMFG z catalayst 8.5 in cpu driverjem sm dobu sm 10k :D

jest10 ::

Če mene vprašaš je tole čisto dober rezultat (kaj češ procesor je zanič:D) Zdaj pa lahko le štejem sekunde kdaj se bo x45 oglasil.

Da ne bom le splošno znanih reči govoril pa da bom tudi malo pomagal povej točke ki jih odbiš pri testu /tako SM kot CPU)


ti si zanič pa tvoja pečica in monopolistićnega skorumpiranega intela.

Ha, ha, ha... kakšen "trden argument". Če se še tako trudim, te ne mnorem jemati resno, si prevelik trol

x45 ::

jest če je kdo trol tuk si to ti in MXXX in podobni intel fanboyi:

Glej kak laže tvoj kolega tudi ko prodaja pentium D 830 , ki je pa res zanič cpu , vsi x2 amd ji so boljši od njega, on pa piše take da človek bruha, pa še ceno je navil:

NJEGOV OGLAS:

Prodajani računalnik je zanesljiv in kakovosten namizni računalnik za zahtevno domačo, pisarniško uporabo, igranje iger, grafično oblikovanje, tehnično risanje, serversko uporabo, hrambo podatkov. Ponuja optimalno razmerje med zanesljivostjo, zmogljivostjo in ceno ter ima tako vgrajene odlične komponente za doseganje visokih zmogljivosti. Računalnik ima na novo nasnet zanesljiv operacijski sistem podjetja Microsoft - Windows XP Service Pack 3 ali Visto Service Pack 1 (po vaši izbiri), v slovenskem jeziku. Poleg tega pa je nasneto še veliko koristnih in uporabnih pogramov in je tako računalnik primeren za takojšno uporabo. Možen je test, pošiljam tudi po pošti.

Procesor: Intel Pentium D 830, 800Mhz, LGA 775
Matična plošča: Asus P5B
RAM: Crucial Ballistix Tracer PC6400, 800Mhz, 2x1GB
Trdi disk: WD 250Gb, 7.200 rpm
Hladilnik za procesor: Zalman 9500 AT, LGA 775
Ohišje: High tower ohišje črne barve
Grafična kartica: Ati Radeon 2600XT, 256Mb
DVD-RW: NEC 4550
Napajalnik: Tagan Easycon 580W

Cena: 500€

Kontakt: alex.huc@gmail.com
Q6600 GO@4000mhz 24/7, Maximus Formula, 2x1gb, Crossfire 2900 XT,...
Arkange 850W, Water cooling,HR-O7, 9x120mm,...
2x320Gb RAID0, G5, G15, 970P,...

jest10 ::

jest če je kdo trol tuk si to ti in MXXX in podobni intel fanboyi:

Glej kak laže tvoj kolega tudi ko prodaja pentium D 830

Od kdaj je on moj kolega?
In od kdaj imajo Intel fanboyi v lasti 3 AMD procesorje, kot jih imam recimo jaz?;)

x45 ::

Ti si v sramoto AMD ju kot ti je še eden rekel...

čeprav ti ne jas verjamem da jih maš. glede na toje "pametne" poste in še bolj " pametne " nasvete pa si čisti intelov fanboy in propagandist.

jest10 ::

Ha, ha, ha... Ne me smejat no.
No sicer smo pa tole temo že obdelali v najmanj 5-tih temah in se ne mislim znova ponavljati, ker si zgleda res prevelik trol, da bi kaj razumel.

[vuki] ::

heh dobri ste fantje jaz vas za mnenje vprašam vi se pa prepirate :)

M-XXXX ::

gonilnike mam catalayt 8.4 hmm.... procesor sm navil z 2.2ghz na 2.4ghz pa sm dobil okroglih 12k pik

No x45 ko si tako zelo pameten (ali malo pri*****) še dobro da ni pomagalo ko je navil a?????? Glej gled dobil je dobre 3k več z samo tem da je procesor navil, tako da ne pametuj!

Glej kak laže tvoj kolega tudi ko prodaja pentium D 830 , ki je pa res zanič cpu , vsi x2 amd ji so boljši od njega, on pa piše take da človek bruha, pa še ceno je navil:

Ti si itak TAKO ZELO pameten da boš takoj povedal kje je napisano da je ta računalnik tako zmogljiv oziroma boljši od AMD-ja?? Napisal je da je zelo zmogljiv za pisarniško rabo (a mogoče ni dovolj dober za office, za 2D autocad??)

Itak pa je bil ta oglas napisat s strani prijatelja, ki lahko zaradi mene prodaja kar koli mu srce poželi za 1000x ceno in to definitivno NE IZRAŽA mojo stališče!

Se res ne da blokirati izkučno enega uporabnika da nebi kazalo njegovih postov? (bi bilo zelo praktično, ker če hočem laži in bedaste izjave poslušat, jih lahko tudi kje drugje najdem)

Ta tema pa je za zaklep. Težava se je rešila (prešvoh procesor) točke so normalne (so niske sam za to pa bi bilo treba menat določen del hardwara in to je to)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

tilinho20 ::

M-XXXX: Se zelo strinjam s tvojim zadnjim odstavkom.

[vuki] ::

prešvoh? :D aja.... morš met intel da maš ok, razumem......

M-XXXX ::

prešvoh? :D aja.... morš met intel da maš ok, razumem......

Kje pa! Rabiš le 3.6-4ghz pa je, no saj v bistu pa res rabiš Intla:D

[vuki] ::

ajh... jebeš, intel mi smrdi že od malih nog pa mam 19let. Treba podpirat slabše ne bolše!
pa itel predrag, sm si moral sam kupit pc ne kot nekateri ki dobijo od fotra.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [vuki] ()

Meizu ::

eh no, Q6600 je res že za poke šolde... Že toliko se je spustil, da bi si ga še klošar lahko nabavu... :P

M-XXXX ::

pa itel predrag, sm si moral sam kupit pc ne kot nekateri ki dobijo od fotra.....

Nebi verjel vendar smo na tem forumu marskateri, ki smo dali vse iz svojega žepa pa smo vseeno živi:D

Treba podpirat slabše ne bolše!

Ti potem zmeraj kupuješ izdelke firme, ki je slabša v vseh pogledih? (tukaj ne leti na AMD)

[vuki] ::

ja ko že maš plato za adm am2+ podnožje lahk jebeš!

M-XXXX ::

To je pa rahlo druga zgodba:D in v takem primeru se pa bi že lahko pomislilo o AMD-ju, če matična seveda podpira...

[vuki] ::

amd pa ja ni slabo:) vem da bi lahko bilo bolše a bo. ne ostale izdelke kupujem kar je nabolše za ceno:)

[vuki] ::

hja matična podpira phenoma. sicer nit nebi delalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [vuki] ()

M-XXXX ::

Sploh nisem opazil da si ti odpru to temo:)
Zdaj pa še malo navij da presežeš 15k ali več pa bo.
Iz kje si?

[vuki] ::

doma sm iz murske sobote. ja say bi ga navil sm ko spreminjam frekvenco pa dam save u boisu pa ko mo gre u windows mi vedno zmrzne. temperatura ni kriva ker ne pride do 50stopinj. napajalnik pa mama 550w lc power

M-XXXX ::

Škoda;(
Si spreminjal kaj voltažo?
Na koliko je navit in na koliko zamrzne? Poskusi tudi z samo eno grafično da izločiš napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

[vuki] ::

mel sm ga na 2.5ghz pa mi ni zmrznil voltaža pa je bla +0.50v normalno je pa 1.24v tako da je nekje 1.31v ja ni slaba ideja da bi poiskusil zamo z eno. prej sm mel amd athlon x2 4400 pa sm ga navil z 2.2ghz na 3.0ghz pa je delal brez problema. (zmrznit mi seveda nebi smel, mogoče pa moram votažo povečat a neupam ker mi lahko napajalnik gre) ju3 bom poiskusil z samo eno grafo. zdaj sm navajen navijat q6600 k ma kolega na amd pa sm počel isto. verjetno delam kje napako.

[vuki] ::

zdaj ga mam navitega na 2.4ghz

M-XXXX ::

Poskusi še malo povečat voltažo in probaj z samo eno grafo.
Malo pozno paničariš glede navijanja, saj si vedel kašna situacija je glede tega procesorja. Nekaj mhz boš še stisnil, veliko pač ne...

[vuki] ::

kak sm gledu na netu ga spravijo do 3.0ghz. sicer sm z 12k zadovoljen sam lahk še več iztisnem iz njega:)

[vuki] ::

bom kar poizkusil lz eno grafo zdaj :D

M-XXXX ::

kak sm gledu na netu ga spravijo do 3.0ghz. sicer sm z 12k zadovoljen sam lahk še več iztisnem iz njega:)

Povprečen OC je krepko pod 3ghz (bližje 2.6ghz, če smo točni). Ti samo vse navij pa bo, le zakaj bi šparalo>:D

[vuki] ::

ja sm poskusil. pa negre
nit z večjo voltažo :S očitno denar vržan u smeti

jest10 ::

Joj, pazi da te X45 ne sliši, te bo takoj obtožil blatenja AMDja, govorjenja neresnic in proglasil za pripadnika slo-tech Intel fanboy tima

x45 ::

9500 tke se kr dobro navijajo če že glih hočeš samo je to neumno početje ker maš dober score. če si pa 17 letni paglavec ko hočeš bit glavni važič pa pač kuriš elektriko komponente ipd sam da maš PC na full, kar pa je brezveze. za dve grafi in ta cpu pa boš rabil boljše napajanje za kaj več.

ja intel fanny pa so jest pa Mxxx pa še enih par ki ti momogrde oblatijo amd ja. za njih je glavno da gre na 3500 mhz in več.... zraven pa ma 850w napajalc, ki mu kuri na polno seveda, kar je ekološka katastrofa. take bi morali zapret pa jim vzet pc je.

jest10 ::

Hvala za novo porcijo večernega smeha

Meizu ::

hehe, X45, morm priznat, da si mi vedno bolj zanimiv. :D Pa nič osebnega ne mislim tukaj. Pa tudi nisem Intel niti AMD fanboy.

x45 ::

tko za info - ( to je dal M XXXX danes sicer ne ve nič o tem več .... ) , not je povprečno navitje 9500 x4 ki je skor 3200 mhz. cena cpu ja 135 eur. best buy za quada!

http://www.hwbot.org/browseHardwareProc...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254269 (29727) Brane2
»

9800gtx slabsi rezultati kot s 7600gt (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
563757 (2784) mesoreznica
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312553 (8770) gruntfürmich
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815574 (4077) PrimozR
»

AMD predstavil nove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9010024 (7383) Azrael

Več podobnih tem