» »

Nekaj vprašanj v zvezi s tv tunerjem

Nekaj vprašanj v zvezi s tv tunerjem

broj_jedan ::

Lep pozdrav!
Nameravam si kupiti TV tuner(zunanjega) in me zanima nekaj stvari..nekaj sem že bral po forumu, ampak odgovora nisem našel.
Imamo SIOL-ov komunikator(na njega gre za internet,tv..)..torej če bi imel tv tuner, bi moral iz le-tega s kablom povezati na komunikator in bi lahko istočasno spremljal npr. kanal A na računalniku in TV-ju? Ali je treba povezati s TV-jem? Ima kdo s tem izkušnje? lp, broj jedan

broj_jedan ::

V bistvu ne komunikator (ali pač vežem na komunikator?) ampak tisti iskratel "modem"...
Sicer pa, kateri kabel bi pa rabil za povezavo tv-tv tuner ??

broj_jedan ::

Se nobenmu še sanja ne??;(

Vikking ::

Tako kot imaš povezan komunikator-TV, boš imel povezan komunikator-TV tuner

broj_jedan ::

klikni za pogled na priključke tega tv tunerja..
Komunikator je s TV-jem povezan s scart kablom, scart priključka pa tuki ne vidim? Torej?
Siol ima SCART in A/V priključke..
# neodvisnost od znamke in modela televizijskega sprejemnika (potreben je le vhod SCART ali A/V)=Torej bi povezal prek A/V(=Audio/Video?!)
# možnost priklopa na osebni računalnik (računalnik mora imeti video vhod)= KAKO TO IZVEST? Imam grafično x1950 in ma tist video vhod(no vsaj zdi se mi:)) ) ampak na komunikatorju ni takega priključka.. Prosim za pomoč! Hvala in lp

Alexius Heristalski ::

Zakaj kompliciraš s priklapljanjem na tv kartico, saj je Siol TV možno gledati na računalniku prek mrežne kartice? V bistvu potrebuješ dve mrežni - eno za internet, drugo za iptv. Navodila najdeš na Googlu, pa tudi na tem forumu je že bilo govora o tem.

Če bi pa že po vsej sili rad priklopil komunikator na tv tuner, pač kupi kabel scart -> a/v priključki (bananice). Samo ena mrežna ne stane veliko več kot ta kabel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862215 (14705) Buffy
»

TV tuner??

Oddelek: Zvok in slika
173300 (2876) kronos_10_
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539977 (8272) rezator
»

ADSL TV @ SiOL (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Omrežja in internet
65956348 (16672) dinozaver7
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63701 (3359) Zm3-D3n

Več podobnih tem