» »

"Kockanje" na siol TV

"Kockanje" na siol TV

«
1
2

rezator ::

Pozdravljeni.

Zadnje čase nam na TV-jih zelo moteče"kocka". Imam siolov trio. Sem že velikokrat klical na tehnično službo, vandar samo vsi nekaj filozofirajo, nobeden ne da konkretnega razloga oziroma nasveta kako to kockanje odpraviti, oziroma kaj spoh narediti, da se stvar izboljša. Res, da imam kabel kar dolg od modema pa do teh dveh komunikatorjev, vendar isto imajo tudi moji prijatelji in pri njih je stvar veliko manj moteča. Včasih je slika zelo lepa, kocka ne nič, včasih malo, včasih pa tako, da me mine gledanje tvja! Nevem kaj narediti, ker če je kriva dolžina kablov, jih nemorem skrajšati spoh... Nevem kaj narediti, zato se obračam za pomoč k vam. In pa se to naj napisem, da ce boste rekli, da naj zamenjam ponudnika, nemorem, ker je siol edini ki ga lahko imam spoh. (trenutno je situacija na tvju nevzdržna!;()

Hvala vam že v naprej.
:D
Some people feel the rain. Others just get wet.

IceBoX ::

Glede kabla, tudi jaz imam kar dolg kabel od modema do komunikatorja, ampak mi dela brez problemov (trenutno nisem na Siolu, sem pa bil). Pa še to, ali si res prepričan, da ne moreš zamenjati ponudnika...kolikor vem, če lahko imaš Siol, lahko imaš tudi Amis, naj bi bil po celi Sloveniji. Poglej na njihovi strani

Pesimist ::

dolzina kabla od modema do komunikatorja nima veze. Tisto je ze mrezni kabel ki gre 100metrov brez problema. V tvojem primeru je problem sinhronizacija, bakreni kabel, same nastavitve, mogoce mas preniski ping. To ti doben nebo mogo nic pomagat, tak da brezveze sploh sprasujes, tak da idi na siol forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

rezator ::

Imaš prav icebox. Pa ti je na siolu kockalo zdaj pa ne?

Pesimisti, prav to trdijo na siolu, da imam predolg kabel...
No zdaj mi je tip zamenjal iz mpeg-2 na mepg-4 kodiranje, in prve pol urce je delalo kul, zdaj ga pa spet sere....
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

IceBoX ::

Pred tednom dni sem šel proč od Siola, k Amis. Siol TV sem mel dve leti in kockati mi je začelo teden dni, preden se mi je prekinila pogodba s Siolom...takrat se pač nisem ubadal s tem, ker sem šel drugam. Zdaj na Amisu mi dela vse brez problemov. Res zanimivo, do takrat je delalo brez problemov :|

huelz ::

Mogoce imas preslabo linijo. Sam trpim (obcasno) kockanje ze 5+ let, pa kao ne morejo nic narest. Prejsnji teden so kao neki preklaplal na ne vem kaj, ampak se nisem uspel pogledat ali je kaj boljse ali ne.
Je pa tako, najbolj opazno je to ob slabem vremenu in v vecernem casu. Tako da pomoje tud menjava ponudnika (Amis) ne vem ce bi resila zadevo. Skoda ker T2 ne dela vec na tem, da bi optiko dobil (je blo v planu, pa vemo kaka je situacija pri njih).

T(he) Boss ::

Kako pa imaš priklopljeno? Koliko je tega kabla do komunikatorja? Kaki pa je ta kabl? Na siol kliči takrat, kot ti najbolj kocka in ne potem naslednji dan, da lahko oni vidijo, če so parametri linije slabi ali je kje drugje problem...

rezator ::

Priklopjeno imam v modem in potem en kabel dorekt do tv komunikatorja, drugi kabel gre pa do sviča, ki naj bi ojačal signal in potem iz sviča še narej do drugega komunikatorja. Prvi kabel je dolg okoli 5 oz 7 m drugi pa 10 + m. Sm klical včeraj ko je bilo kockanje zelo neznosno in se tvja ni dalo gledati spoh.

Ja skoda za t2.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Buldožer ::

Odnesi komunikator in tv do modema in ga priklopi z enim kratkim kablom. Mislim, da ni tolk veliko dela, pa takoj boš vedu ali je problem v dolžini kabla ane? Glede na to, da imaš dva kumunikatorja še lažje vidiš kakšna je razlika med dolžinami kabla.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Yacksy ::

Kabl mora it brez problema na 100m, tako da dolžina ni problem.

A se kockanje dogaja vedno le, ko sta prižgana oba TV-ja (komunikatorja)?
Shit happens

ToniT ::

Kako imaš zvezan kabel? Imaš to narejeno po standardu?

mihco ::

Imam 1x 40m in enkrat 20m + UTP coupler + 10m kabla in dela brez problema. Ce so konektorji na kablih dobro stisnjeni nebi smelo biti problemov zaradi dolzine kabla...

toxius ::

Yacksy je izjavil:

Kabl mora it brez problema na 100m, tako da dolžina ni problem.

A se kockanje dogaja vedno le, ko sta prižgana oba TV-ja (komunikatorja)?


Za multicast signal to ne bo držalo, UDP protokol je zelo občutljiv in vsaka motnja ki lahko vpliva na kabel je vidna kot kockanje na sliki (na modemu se to vidi kot CRC na liniji... Do modema je možno videti te CRCje, naprej pa ne ker UDP ne pozna CRCjev.

Vzami original kabel in ga priklopi na modem in TV in boš videl razliko...Na kabel lahko vplivajo razna valovanja (tudi od električnih kablov, bližina radijskih postaj...), pri boljših kablih manj ker so bolje izolirani, najboljše je poskusiti z dovno ovitim kablom FTP oz. SFTP in kovinskimi konektorji. Vsekakor pa po mojem mnenju (in veliko predavanjih v srednji šoli, faksu, v praksi) switch ne ojača signala, to počne HUB, in vsekakor bi jaz ukinil povezavo z vmesnim switchem...

šernk ::

kliči na siol dokler ne uštimajo :)

kolikokrat sem dobil odgovor: predaleč ste od centrale...kockanje so mi nato rešili z MPEG-4 kodiranjem (med prvimi sem bil na tem).

druga težava je bila: sinhronizacija modema (vsak dan 2-3 ure brez sinhronizacije) spet izgovor: slaba napeljava po hiši, prevelika oddaljenost od centrale.

po letu in pol so se me očitno naveličali in zamenjali cca 1km napeljave do moje vasi, in začuda od takrat naprej še 1x ni padla sinhronizacija, kar naenkrat velika oddaljenost ni več težava in tudi napeljava po hiši je ok :)

tako da moje izkušnje: težit, težit, težit...če linija prenese mora TV delat, pa preveri tudi SCART kabel, ker pri meni je bila 1x kockasta slika zaradi slabega kabla.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JK007 ::

Scart kabel ti ne more kockat slike ( po njem pride analogni signal do TV-ja ).
....... www.kabelska.net .........

Yacksy ::

toxius je izjavil:


Za multicast signal to ne bo držalo, UDP protokol je zelo občutljiv in vsaka motnja ki lahko vpliva na kabel je vidna kot kockanje na sliki (na modemu se to vidi kot CRC na liniji... Do modema je možno videti te CRCje, naprej pa ne ker UDP ne pozna CRCjev.

Vzami original kabel in ga priklopi na modem in TV in boš videl razliko...Na kabel lahko vplivajo razna valovanja (tudi od električnih kablov, bližina radijskih postaj...), pri boljših kablih manj ker so bolje izolirani, najboljše je poskusiti z dovno ovitim kablom FTP oz. SFTP in kovinskimi konektorji. Vsekakor pa po mojem mnenju (in veliko predavanjih v srednji šoli, faksu, v praksi) switch ne ojača signala, to počne HUB, in vsekakor bi jaz ukinil povezavo z vmesnim switchem...


Sicer ne mislim zapenjat, ampak kljub temu par komentarjev (kljub tvojem "veliko predavanjih v srednji šoli, faksu, v praksi")

1. Multicast ni signal, ampak je tip prometa na omrežju (L3 zadeva)
2. UDP ni nič bolj občutljiv kot TCP (oba L4 protokola), če je težava na fizičnem omrežju, promet trpi. Težava je v tem, ker je IPTV storitev v realnem času in izguba paketov prinese kockanje
3. CRC-ji so stvar L2 protokola (ATM na modemu in Ethernet od modema do komunikatorja) in Ethernet ima CRC!
4. Ne vem kje si potegnil, da swich ne ojača signala. Switch = Hub + še nekaj inteligence zraven, da ne pošilja prometa na vse porte. Torej je Switch veliko boljša stvar kot Hub, definitivno pa tudi Switch ojača signal
5. Ethernet ožičenje je relativno robustna stvar. Običajno je problem na bakreni parici med centralo in modemom (oz. kakšni problemi s profilom na centrali). Jaz bi tam iskal problem in ne iskal dlako v jajcu pri 10m UTP-ja. Čeprav poizkus priklopa komunikatorja brez swicha ni tako slaba ideja. Pa Ethernet kabli moraji biti narejeni po standardu!
Shit happens

rezator ::

Kockanje se dogaja, ne gelde ali je prižgan eden komunikator ali pa obadva skupaj. So nam včeraj preklopili na mpeg-4 in stvar deluje boljše, vendar se kockanje še vedno pojavlja. Sem ravno prišel domov in foter pravi da je boljše, ker me par dni ni bilo doma. Sam nisem videl, koliko je to boljše.

Hmm... Orginalega kabla imam 0,5m, treba bo tv in komunikator do modema odnest ali pa modem do komunikatorja :D Poročam, kako bo šlo z orginal kablom. Samo problem je da ne kocka vedno, tako da če bom jutri naprimer probal z orginalnim kablom za pol ure in nebo kockalo, bom mislil da je kriv kabel. Kupil bom orginal kabel in potem začuden ugotovil, da ni bil kabel kriv ampak nekaj drugega. Ker ne kocka vedno in mogoče nebo glih tisti čas, ko bom gledal (testiral) z orginal kablom :D

No sej bom videl kaj bo. Poročam :D
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Buldožer ::

A kocka ali ne v tistem trenutku boš pa na drugem televizorju vidu. Poročaj.
Več glav več ve. No, ni nujno!

rezator ::

Zanimivo, rad bi testirau, pa ne kocka na teh kablih, tako, da zdaj nemorem spoh probati z kratkim orginal kablom. Kockati začne predvsem zvečer, oziroma, se kockanje "ojača".
Some people feel the rain. Others just get wet.

alexz ::

pol je možno da si priklopljen na ful obremenjeno centralo.

Senitel ::

rezator je izjavil:

Hmm... Orginalega kabla imam 0,5m, treba bo tv in komunikator do modema odnest ali pa modem do komunikatorja :D Poročam, kako bo šlo z orginal kablom. Samo problem je da ne kocka vedno, tako da če bom jutri naprimer probal z orginalnim kablom za pol ure in nebo kockalo, bom mislil da je kriv kabel. Kupil bom orginal kabel in potem začuden ugotovil, da ni bil kabel kriv ampak nekaj drugega. Ker ne kocka vedno in mogoče nebo glih tisti čas, ko bom gledal (testiral) z orginal kablom :D

Kot je že bilo rečeno: Omejitev za ethernet je 100m. To je časovna omejitev, torej druga stran se mora v določenem času odzvat, da bere paketke, kar je odvisno predvsem od tega, koliko časa potrebuje električni signal da prepotuje tvoj kabel.
Če imaš kabel narejen pravilno, potem za 100m ne bi smelo bit problema. Če ga nimaš narejenega pravilno, boš lahko imel probleme že na razdalji 10m.

Jasno lahko probaš prestavit komunikator na 0,5m kabla ampak bo stvar identična.

rezator ::

Ja, kockanje je v isto tudi z orginal kablom. Ma to mi pod nos mečejo velikokrat ko kličem in sitnarim zaradi tega kockanja, češ naj bi biu moj kabel problem.
Some people feel the rain. Others just get wet.

IceBoX ::

Kaj sploh lahko navaden uporabnik naredi glede kockanja? Sam trenutno nimam težav, ampak ali res ISP nima druge rešitve kot da ti rečejo zamenjajte kabel, zamenjajte telefonske vtičnice z mikro vtičnicami... Ali res nimajo kaj narediti, ali je kockanje odvisno od lokacije, od česa? Sam poznam prijatelja, ki je 100m od centrale in mu slika skače, meni, ki sem 2-2.3km pa dela lepo.

Ted ::

Imaš kockanje, ki lahko izvira iz:
- težave na liniji od dslam-a do modema
- težave na liniji od TS omarice do modema
- težave na samem modemu
- težave na UTP kablu modem - STB
- težave s kompresijo streama
- težave na samem streamu
- splošne težave na hrbtenici omrežja pri ponudniku
- specifične težave na dslam-u, okvara porta...
Mah...

Buldožer ::

OK, se pravi kabel ni kriv. A kocka bol zvečer ali čist random? Zvečer ponavadi pride do moten zaradi obrenenjenosti sosednjih paric(tam kjer grejo skupno od centrale pa preden se razldelijo do posameznih sosedov), kar poveča šum na liniji. Če takrat pokličeš na tehnično pomoč, bi mogli oni tudi to videti. Je pa res, da kej velik ne bodo mogli v tem primeru naredit(parice se da menjat samo če so frej). Če pa ne vidjo nobenih napak, nej ti pa še modem menjajo ali pa port na centrali.

Še neki pa lahko sam pogledaš. Kadar ti kocka poglej če bi lahko karkoli v okolici motilo; ma sosed elektičnega pastirja preko tvoje parice, al pa če ti centralna takrat laufa kje blizu modema ali pa hišne napeljave do modema. Res pa je možnosti ogormno in bo težko poiskat vzrok če gre za kej takega.
Več glav več ve. No, ni nujno!

srus ::

Ne vem kako je sedaj pri Siolu/Telekomu, kakšno robo inštalirajo pri naročnikih, ampak, ko sem še jaz bi pri njem, sem imel ADSL2 modem (konkretno Sagem 3344) na katerega si se lahko povezal z brskalnikom in si iz prve roke online lahko pogledal parametre, ki so osnova kvalitetni sliki:

- hitrost s katero je modem sinhroniziran na DSLAM - ta mora biti taka, da v tvojem primeru prenese dva TV kanala in še morebitne torrente povrhu

- razmerje signal/šum - čim večje tem boljše

- števce HEC in CRC napak - pri meni je bilo tako, da je ob vsakem povečanju števca CRC napak slika zakockala

Konkretno so pri meni rešili problem z nekaj nižjo sinhronzacijo modema, kar je posledično povečalo razmerje signal/šum in zmanjšalo CRC napake. Glede MPEG4 kodiranja pri Siol/Telekomu pa je moje mnenje le - to je čisto sranje - športni prenosi so negledljivi, čas preklopa med kanali predolg, EtE zakasnitve na internetu nesprejemljive.

Torej poglej, če se da tudi na tvoj modem iz tvojega lokalnega omrežja logirati z brskalnikom in pogledati zgoraj omenjene parametre. Za začetek bi pa pri tebi izklopil morebitne torrente, en komunikator in preveril, če na drugem slika kocka kaj manj. Če kocka manj, potem je problem hitrost sinhronizacije, če kocka enako so problem motnje na liniji. Glede interne inštalacije dvomim, da bi lahko bila vzrok kockanju slike, razen v primeru, da imaš kje v bližini delujočo elektrojeklarno ali radijsko postajo oz. si si kable izdelal sam.

Mr.Nice ::

Da ne bom odpiral nove teme, sem si kar tole sposodil...
Imam majhen problem in sicer danes sem si kupil v hoferju tisti sistem za brezžični prenos zvoka in slike, stvar deluje čisto ok...problem je, ker prenašam siol oz ip tv na drugo tv v drugem prostoru in se zaradi teh radijskih frekvenc pojavlja kockanje na tv komunikatorju oz pri streamu...
Problem npr rešim tako, da ono brezžično napravo vgasnem in na novo prižgem in je potem mir z kockanjem cca 1 uro ali manj...Zanima me, kako naj odpravim to motnjo oz če se da?Da ne bom vsako uro vstajal in ugašal ter prižigal tisto škatlo.UTP kabel je dolg 20 m sicer od modema do komunikatorja, toda do zdaj ni bilo nekega kockanja...Bi moral biti ta kabel bolj zaščiten oz ozemljen proti motnjam,se da kupiti kakšna naprava ali izdelati kakšen filter ali enostavno kupim bolj oklopljen kabel utp?
Hvala za odgovor in lep pozdrav ;)
Dont worry.......be happy!!!:)

Senitel ::

Saj si že sam ugotovil, da je problem v radijskih frekvencah. Zakaj bi torej bil kabel kar koli kriv? Signal je digitalen in če pride čez kabel ok, potem je ok.
P.S.: Če pa imaš sedaj dve televiziji priklopljeni in so ti dvigal sinhronizacijo, potem imaš pa lahko problem že od centrale pa do tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Mr.Nice ::

Jaz sem vprašal za rešitev, če je možno kako opraviti s temi motnjami?
Dont worry.......be happy!!!:)

wave ::

Probej s FTP kablom...je bolj odporen na motnje!

Senitel ::

Ah šele sedejle pogruntal v čem je štos. Ti imaš kabel do komunikatorja, ampak ti neka naprava dela kaos po radijskem spektru in povzroča motnje v UTP kablu?
V tem primeru ja, FTP kabel, pa ne pozabit tudi ozemljitve speljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Mr.Nice ::

Senitel je izjavil:

Kot sem že namignil... Zamenjaj wireless za kabel.

Hvala za odgovore sicer pa kako naj s kablom zamenjam, scart kabel ne more biti dolg ali pač?Siol iptv pa je možen samo za eno tv, za dve žal ni...
Dont worry.......be happy!!!:)

wave ::

Siol iptv pa je možen samo za eno tv, za dve žal ni...

Lahko gledaš 2 TV-ja hkrati! Vse kar mors naredit je, da enemu majstru prek zasebnega sporočila na siol forumu sporocis, da želis imeti večji downstream in to ti bo omogočalo gledati hkrati 2TV-ja...zastonj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wave ()

Mr.Nice ::

Imam kolega na siolu pa mi je rekel, da ni mogoče, bom ga pa povprašal še enkrat...Vzrok je prevelika oddaljenost od centrale in mi deluje vse na meji...
Dont worry.......be happy!!!:)

wave ::

Ja, to zna bit pa drug problem...

Senitel ::

Aja, potem imaš dejansko wireless... Kako točno pa imaš zvezano sedaj?

Mr.Nice ::

Senitel je izjavil:

Aja, potem imaš dejansko wireless... Kako točno pa imaš zvezano sedaj?

Kako misliš, zvezano?
Modem pa komunikator imam v enem prostoru in tv.Od modema do tv komunikatorja imam povezavano s kablom...
Sedaj pa s tem hoferjevim sistemom za brezžičn prenos slike prenašam tv signal na drugi tv v svojo sobo...In problem je, ker mi moti oz nastane kockanje.Ampak po kakšni uri delovanja mi začne kockat, potem samo ugasnem ta sistem za prenos in počakam nekaj sekund in slika spet normalno deluje npr do nadaljnega....
Dont worry.......be happy!!!:)

techfreak :) ::

Torej Siol potem sploh ni problem?

Kakšen sistem za brezžični prenos pa imaš? Koliko metrov vleče?

Mr.Nice ::

Ne siol ni problem...sistem je iz hoferjeve trgovine medion life P75001, vleče na odprtem do 100 m v prostorih pa 30 m, toda vsi vemo kak je to dejansko v praksi, da zadeva skozi stene ne more vleči 30 m...
Dont worry.......be happy!!!:)

Senitel ::

Aha torej en sam komunikator, in dve televiziji gor obešeni (kako potem sploh preklopiš kanal iz svoje sobe?).
Lahko kupiš še en rabljen komunikator, potegneš kabel v sobo in to je to. Edini problem bo jasno nastal, če boš vklopil oba komunikatorja hkrati, oziroma hotel gledat oba TV-ja hkrati.

Mr.Nice ::

V sistemu je še ir izhod, ir diode so na kablu in eno diodo daš oz prilepiš 1 cm poleg diode na komunikatorju in tako brez problema preklapljaš med kanali:)Saj pravim, zadeva deluje zelo dobro za svoj denar ampak verjetno ni mišljena za IPtv ampak bolj za satelitske sprejemnike in VCR in dvd playerje...No bom videl kar se bo še dalo naredit, hvala vsem za čas, ki ste ga porabiliza ta moj problem ;)
lp
Dont worry.......be happy!!!:)

Senitel ::

Če ti prenaša signal iz komunikatorjevega izhoda konkretno scart, potem ni nobene veze ali je satelitska, kabelska, VCR, DVB-T, BluRay,... Skratka težava nima nič z IPTV.

P.S.: Čeprav povezava čez SCART ne bi smela kockat... Moral bi imet kvečjemu kakšne navadne analogne napake (ala sneženje). Razen če ta napravica vse skup še digitalizira nazaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

Mr.Nice ::

Aha ok potem pa sem napačno razmišljal o ip...hvala za pojasnilo;)
Dont worry.......be happy!!!:)

Mr.Nice ::

No opazil sem, da mogoče niso krive radijske motnje ampak npr t.i. motnje v električnem omrežju...Mogoče, ko se napajalnik za oddajnik preveč obremeni oz začne večji tok vleči, začne kockat iptv?
Opazil sem, ko sem izklopil fluorescenčno luč oz prižgal, da se je pojavila kockasta slika, ampak samo tisti trenutek, ne pa da kocka potem cel čas....Mogoče bi bla motnja v el. omrežju, kriva za kockanje?
Dont worry.......be happy!!!:)

Gingwai ::

Pozdravljeni,

imam podoben problem zato si bom izposodil temo.
Uporabljam okna7(64bit).
Aktiviran imam dodatni tv kanal.
Ko vzpostavim siol-tv preko računalnika deluje vse lepo in prav, dokler ne prestavim programa. Slika zakocka(zeleno).Ne glede na program VLC, multicast, progDVB itd.
Povezava skoči iz optimalne 2-2,5Mb/s (za ogled mpeg4) na 5,6Mb/s+. Kot da bi laufala 2 streama naenkrat in se multicastu ali bilo kateremu drugemu programu zmeša. Lučka na modemu še kar precej časa utripa, kljub temu, da izklopim multicast in vse programe. Vrjetno nekaj laufa v ozadju. Ima kdo podobne težave? In v čem je fora.
Uporabljam seveda mpeg4 shemo.
Na oknih XP deluje normalno.
hvala za odgovor

gregorčič ::

glej kockanje na amisu:

IceBoX ::

Zanimivo, meni prej ko sem bil na Siolu in zdaj ko sem na Amisu, mi slika ni še niti enkrat kockala. Pa sem imel Siol več kot dve leti in Amis imam enih 5 mesecev. Mogoče je pri meni tudi to, da je centrala nova in od Telekoma.
Huh...

rezator ::

Ja v našem kraju je še taka zadeva, da je centrala preobremenjena. To nam povejo direkt če kličeš in vprašaš. Čene skrivajo ta podatek. Ker ima Telekom monomol tukaj pri nas, in so vsi ostali ponudniki vezani na to njihovo centralo, je cena pri Siolu naugodnejša. Centrela se jim gleda ne splača nadgradit. Posledice so pa očitne, ne vedno, ampak velikokrat. Internet počasnejši, kot bi moral biti, izpadi iz internetnega omrežja, sesutje centrale (na srečo zelo redko), najbolj se pa pozna pri kockanju tvja. In ko kličeš na pomoč uporabnikom pa vedno isto: "Gospod, izklopite modem iz omrežja, da lučke nehajo svetiti, da se resitira..." Šelej ko vprašaš oz rečeš, kaj je s centralo, ali le ta dela preko zmožnosti, nekateri potrdijo, nekateri pa niajo tega podatka. In ko vprašaš kdaj mislijo kaj narediti z tem, odgovor vrdno isti, nimajo podatka...

Mi pa plačujemo kot tisti, katerim dela normalno. Samo saj zadnje čase, je kockanje zelo ponehalo. Nekaj časa je bilo pa nenormalno moteče.
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

Senitel ::

Kako preobremeniš centralo, ki je na vsaj 10Gbps linku? Problem je "zadnji kilomter", oziroma kabel od centale do tebe, oziroma zasedenost tega kablovja z xDSL priključki. In tisti bližje centrali pač "zmagajo".

rezator ::

Moja razdalja od centrale je 300 m. Preveč? Nevem sami pravijo da je centrala preobremenjena?!
Some people feel the rain. Others just get wet.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slika - siol tv

Oddelek: Zvok in slika
8615 (501) šernk
»

Kakšne so vaše izkušnje z SiOL trojčkom (telefonija, televizija, internet)?

Oddelek: Omrežja in internet
425168 (3701) fosil
»

SiOL TV - slika & zvok na optiki

Oddelek: Zvok in slika
242763 (2325) Okapi
»

Siol zamenjava tv.komunikatorja Amino v Sagem (cross, straight?)

Oddelek: Omrežja in internet
82690 (2505) molat
»

PPPoE vprašanje - storitve in motnje na liniji

Oddelek: Omrežja in internet
272087 (1766) Ovchka

Več podobnih tem