» »

Motherboard temperatura - 45c preveč?

Motherboard temperatura - 45c preveč?

Tomson ::

Sestavil skupaj novo mašino pa me zanima če je 45 stopinj za motherboard preveč (Asus P5K-E)? Toliko namreč kaže PC Probe in je rdeče obarvano. To je sicer na idle, medtem ko je temperatura proca Intel E6750 na idle 22c.

Bo torej treba povečat moč ventov, ker mam vse na 800-900 rpm ali je 45c še ok za motherboard ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pozitron ::

P5k plate so dokaj vroče (baje je senzor nekje pri ram slotih kjer je ponavadi malo pretoka zraka), 45C je čist vredu za to plato. Asus pravi, do 65C za p5k.

Spajky ::

Vse je odvisno od tega, kako so prikazi realni in kje so senzorji ter adjustment/kalibracija v softverju/bios-u. To moraš najprej preverit/najti/nastaviti, potem pa vidiš.

Motherboard temperatura je še znosna, če je prava, medtem ko ima temperatura proca enkrat premajhen prikaz 8prej bi bila duplo toliko v idle s solidnim hlajenjem. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tomson ::

Sem zadevo še sprobal z Intel TAT na 100% loada.

Oba procesorja na cca. 50c - PC Probe II in 56-68c na Intel TAT.

Temperatura plošče 56c na PC Probe II


Sem potem dal v ohišje nekam na sredino še en termometer pa ni pokazal več kot 27c. Tak da potemtakem mora tisti senzor bit res čudno postavljen ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pozitron ::

Temperaturo procesorja preveri z coretemp programom. TAT je bil narejen za mobilne procesorje, dela pa tut pri drugih, samo ne vedno pravilno.

Tomson ::

Coretemp temperatura procesorjev med 40c in 42c na idle ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Volta ::

Jaz mam podobno plato P5KC in je prišla maksimalno na 26 stopinj, ponavadi se gibljejo temparature tu okoli 25 stopinj. Bi pa nekaj vprašal, ker imam podobni plati, če bi mi znal kdo pomagat. Imam plato, ki sem jo napisal, proc je E6750, 2x1GB SuperTalent 800Mhz, 550W LC - 24 pinski, prej sem pa mel 20 pinskega LC-ja 550W. Grafika je trenutno pci GF MX 420, ker sem pred kratkim menjal mašino in AGP grafike na to plato enostavno ne moreš stlačiti :P

Zadeva pa je sledeča. Ko hočem shraniti nastavitve v Biosu se računalnik ugasne - tudi ventilatorji nehajo delovat, potem pa se čez nekaj sekund prižge nazaj včasih se prižge normalno, včasih se prižge, vendar ostane monitor "črn". Ko rač. prižgem mi napiše vedno press F1, da grem v bios al pa loadam defaulte. Če dam defaulte, gre rač normalno v wine, pognal sem stabilnostne teste in je mašina vse preživela. Tudi igre in vse ostalo dela normalno. Ne morem pa spreminjati biosa, ne navijat, niti pošteno nastavit vseh stvari, kar me pošteno moti. Če ima kdo kako idejo ali podobno izkušnjo, mi naj prosim pomaga :)

Drugače pa srečno 08 in vsega kar si želite :))

pozitron ::

Jp jst sem mel s svojo p5k (vanilla) podobne težave, boot up z zakasnitvijo, če samo katero stvar na manual prestavim (če tudi stock), črn ekran, vse to in še več so samo bug-i te plate, ki jih ima dosti ljudi, če si prebereš asus forum od p5k plat boš videl, da nisi edini. Mislim, da po tolkem času bi bilo fer če bi že porihtal bios.

Volta ::

Jaz tud mislim, da bi blo zlo fer če bi! Da ne moreš nastavit Biosa - to pa je že kriminal. Vse ostalo še poješ nekako :)

Samson ::

Tudi gigabyte ima iste probleme. Shranis bios potem mrk....cez nekaj sekund se zazene in dela. Mogoce je pa to feature, not bug, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Han ::

To je definitivno feature. Ko spremeniš določene nastavitve (procesorja, spomina, FSB, voltaže...), se mora mašina resetirat.

Še moja temperatura nenavitih jeder E2180 procesorja med "počitkom": 32°C. Za hlajenje skrbi Scythe Katana II. :)

Volta ::

Ne resetira se, ampak se računalnik ugasne. Poleg tega ne shrani nastavitev, ampak izpiše overclocking failed, čeprav nisem spreminjal frekvenc , latenc ali voltaž, izklopil sem le npr. onboard zvočno karto. V vsakem primeru, potem ko se računalnik ugasne in ponovno prižge ( ne reboot, v tem primeru se tudi ventilatorji nehajo vrtet ), je treba ponovno iti v Bios, ker se nastavitve niso ohranile, ampak zbrisale :|

Han ::

Ugh, hotel sem napisat, da je pri tovrstnih spremembah normalno, da se mašina za par sekund ugasne in potem sama ponovno zažene...

Glede tvoje Asuske pa si tako že izvedel, da gre za tovarniško napako. Upam, da jo bodo čimprej odpravili.

Volta ::

Jap, nekako tako. Tudi jaz upam, da bodo stvar porihtali. Čudi me, da so tudi na Slo-techu uporabniki, katerim pa ta plošča dela popolnoma normalno, celo odlično. Nekateri pa imajo srečo pri izbiri :)

Samson ::

Gigabyte pri meni se ugasne, ponovno prizge in nastavitve ostanejo. Torej imam napol bug-ano plato, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Volta ::

Verjetno je res to feature plat, ko je že nekdo prej omenil, če ti potem vse normalno deluje :) Jaz sem se malo igračkal in mi naredi isto kot tebi, neke nastavitve, kot so npr. izklop onboard zvočne ipd. pa res ostanejo. Jezi me, da če naredim oz. spremenim karkoli drugega, mi piše overclocking failed ( torej če malo navijem, spremenim voltaže...) :|

Samson ::

Pomeni da nekaj ni v redu z samimi komponentami. Lahko da ti kaj ne sedi dobro in ti ne pusti nic overclockat. Ker ce imas bilokaksen dual procesor mora iz naprimer 333 na 400 brez bilo cesa spreminjat. Malce precekiraj kaj je slabega noter namesceno...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Volta ::

Sej sem zdaj prebral veliko število postov, na Asusovem forumu in pač prišel do sklepa, da so tile problemi serijski in da jih ima skoraj vsak uporabnik tele plate. Tako da bom stvar kar se da hitro poslal na garancijo in zahteval novo ploščo - najverjetneje P5K-E, ki pa teh problemov nima in pač doplačal tistih 30 evrov razlike. Mislim da se bo splačalo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234299 (11514) BaRtMaN
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48941189 (22731) Dr_M
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120262 (9145) ZaLoMaT
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728872 (6271) Vuli
»

Navijanje Core2Duo z P5KC Problem!!!

Oddelek: Navijanje
121338 (1127) Volta

Več podobnih tem