» »

Navijanje Core2Duo z P5KC Problem!!!

Navijanje Core2Duo z P5KC Problem!!!

Jurkos ::

Pozdravljeni!

Imam problem pri očitovanju FSB-ja in Herzov!

Želim naviti mašino Core2Duo na plati Asus P5KC....seveda sem najprej poskrbel za pokazatelje dejanske voltaže, FSB-ja, CPU-clock in tko naprej, kot so: CPU-Z in EVEREST

Problem: Takt procesorja kaže 2064MHz množilec pa 6.0x, osvežitev nastavljena na 1sek., čez čas pa pokaže realno nastavitev ki je: takt procesorja 2752MHz in množilec 8.0x

Kje je frka v BIOSU?
Ati Always sucks

bond007 ::

Zgoogli "speedstep" in "eist"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Jurkos ::

Enhanced Intel SpeedStep® Technology - EIST - [DISABLE]

Problem je še vedno prisoten!

Morem omeniti da po nastavitvah na manual CPU RATIO Control in Ai Overclocking, mi izgine opcija EIST za [Enable] in [Disable], ampak ko dam nazaj na [Auto] se mi ponovno prikaže EIST na [Disable]!

BIOS je pa updatan z zadnjo verzijo direkt iz spleta!

Kaj in kje ne štima?





Ati Always sucks

Jurkos ::

Še meritve CPU-Z, CORE TEMP, EVEREST

Ati Always sucks

bond007 ::

UBistvu naj te ne moti, da skače iz 8x na 6x. Ker ko obremeniš procesor ti itak skoči na 8X, ko pa nič ne delaš pa špara z elektriko in pač laufa na nižji frekvenci in tudi nižji voltaži. To je z namenom tko nareto!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Jurkos ::

OK!

Najlepša hvala za odgovor, sm mislu da je kak večji problem v samem odčitovanju....sprijaznu se vsekakor bom..ker je baje nekako boljše za moj sistem....

Hvala
Ati Always sucks

The_hammer ::

Jurkos imaš zs!
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Svizec69 ::

Enako sem že jaz spraševal kak mesec nazaj. Ker imam enako plato in enak procesor. Nič ni to narobe, kot so že povedali, malo varčuje z energijo pa tudi za proc je vredu da ni skoz 100% obremenjen. Pa lahko daš kar 8x 400 , more bp delat. Nevem sicer kakšne rame imaš ampak z vsemi kar sem se pogovarjal jim tale proc gre bp na 8x400fps, pa je še normalna temp na zračnem hlajenju. Gre še kaj več, samo potme moreš pač pazit na temperaturo.

macgajver ::

Drugace je ta plata tud fejst obcutljiva na rame sploh na tiste nad ddr800. Malo poglej tud zakasnitve jest sem moral nastavit vse ročno da dela kot je treba pač problemi dd2 in ddr3 podpora.
tenstan krompir je pa zakon

Tattoer ::

Jah no, sej so vse plate občutljive če sam FSB obrneš vse ostalo pa pustiš na default. Sicer mam jst p5k deluxe plato in C2D e6750 pa mi stabilno laufa na 8x420 (stock hladilnik ) pri idle temp.33*C. Za ramčke( patriot DDR2 800 PC2 6400 4-4-4-12 ) se morš pa tud mal z voltažo poigrat.

Jurkos nabav si en spodoben hladilnik pa ga še mal navij :))
C2D E6750 @ 3.4 Ghz // ASUS P5K DELUXE //
GeForce 8800GTS 640MB ( 660/1512/1000/Efektive takt 1998 MHz ) //
PATRIOT 2GB 800MH 4-4-4-12 // XILENCE POWER 550W

Volta ::

Jurkos - imam isto plato in isti proc kot ti ter SuperTalent ram 2x1GB ( 4.4.3.8 - po spec.) Imam pa sledeč problem, če mi zna kdo pomagat. Ko hočem karkoli spremenit v Biosu, pa shranit mi rač. ugasne, potem se čez nekaj sekund zadeva prižge nazaj in dobim črn ekran. Potreben je izklop, pa ponoven vklop sistema. Ko ga torej vnovič poženem dobim vedno ven Overcloack failed, čeprav nisem navijal. Skratka začaran krog. Shranit nastavitev v Bios enostavno ne gre. Ima morda kdo kako idejo, kako zadevo porihtat ? :\

Galaxy ::

Hmm zanimive probleme imate.. Jaz imam P5KC in E6600. Imel sem probleme s skakanjem množilnika procesorja, ampak sem to rešil (Speedstep in tisto Disable, ampak moraš AI overclocking in Multiplier na MANUAL). Tam kjer onemogočiš Speedstep naredi, da boš mel multiplier na manual in daj ga sicer na največ dovoljeno. Nato idi na JumperFree Config in tam tudi na manual naredi in ne bi smel met problemov s tem..

Kakar sem navijal in dal save se je res računalnik ugasnil, kakor da se želi zaščititi, ampak je prišel v Vista brez problemov..

Volta ::

No jaz ne morem npr. niti shraniti nastavitev v Biosu, niti tistih ki bi bile skoraj nujne - prioriteto bootov naprav, itd. Ko hočem shranit - rač. enostavno ugasne ;( Se kateremu sanja, kaj bi bilo to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624756 (20738) PrimozR
»

OC : intel E2140 1.6 GHz

Oddelek: Navijanje
312935 (2524) urbyluzar
»

Program za spreminjanje frekvenc/voltaže

Oddelek: Navijanje
271913 (1772) jan01
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554158 (3156) Wolfman
»

Intel Core 2 Duo E6750 - PROBLEM!!!

Oddelek: Strojna oprema
161230 (1230) Kekec

Več podobnih tem