» »

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja?

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja?

«
1
2

nimopo ::

Pozdravljeni!

Imam plosco Asus P5B Deluxe in procesor Intel Core 2 E6600 2.4 GHz. Procesor hladim s Thermalright 120 Extreme in 120mm ventilatorjem na njem.
Asusov programcek mi kaze, da je procesor na 38 stopnijah plosca pa na 45 stopinjah - v normalnem delovanju, ko sistem ne obremenjujem.
Izklopil sem namrec ventilatorje na ohisju, ker so preglasni. Zanima me do koliko stopinj se lahko najvec segreje ta procesor in ta plosca.

Hvala za pomoc!
  • spremenil: nimopo ()

xabre ::

Verjetno so temperature ravno obratno, 45proc pa 38 plata.

Na ohišje si namesti vsaj kakšen izpušen ventilator na 7 voltih, ker so nekoliko visoke temp. za neobremenjen sistem.

nimopo ::

Ni obratno. Tako je, kot sem napisal. Sem pa to vceraj testiral, ko je bil racunalnik ze ene par ur prizgan in sem ga vsaj pol ure pred testom obremenjeval z nekim testnim programom za graficno in nato pol ure nic in v teh pol ure se ni nic shladilo.

Sedaj npr. po svezem vklopu je plosca 32, CPU pa 29 stopinj. A je to prevec?

A)
Zanima me zato koliko so max temperature, ker bi rad vedel do kot se lahko najvec segreje, brez da ga hladim z ventilatorjem na ohisju. Drugace nimam kaj dosti pojma o tem - sem sele prvic sestavljal racunalnik skupaj.

B)
Ventilator sem na haldilnik namestil tako, da piha v rebra hladilnika (tako se mi je zdelo logicno), a je to prav? Ali bi ga moral obrniti? Sem namrec prvic sestavljal racunalnik in sem se malo nevesc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nimopo ()

UNIVERZUM ::

Temperature bodo kar prave (oziroma so pravilno prikazane). Enak problem je bil pri meni (še vedno je) le z drugo asusovo plato. Moj proc ima od 17-30 stopinj plata pa 37-46 stopinj,pa imam 3 ventilatorje ki vsrkavajo zrak in dodatnega za ven. Temperature so na plati iste neglede na to ali je sistem navit ali ne, pozna se samo pri procesorju.

Pri procesorju naj ti ne gre pri polni obremenitvi čez 60 stopinj
Pri plati pa preko 47 stopinj


Resnično dvomim da bi ti dodatni ventilatorji pomagali bolj ohladiti plato, pri procesorju bi se pa znalo poznat.

Morda bi se ti pri temperaturi plate poznalo če bi odstranil ogrodje z napisom ASUS na NB.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

kapca81 ::

Celotna serija P5B se po izkušnji uporabnikov in lastnih izkušnjah kar greje. Imam dobro prezračeno ohišje, pa se v vročih dneh temperatura MB z lahkoto približa in v vročinskih navalih celo preseže 40 stopinj. Na začetku sem imel še višje temperature, pa je nakup stranskega 250mm ventilatorja zelo pomagal temperaturi MB. Pri procesorju nimam takih nihanj in je temperatura v idle manj občutljiva na zunanjo. V glavnem, tudi meni se velikokrat zgodi, da temperatura MB kar krepko preseže temperaturo proca, sem pa bral, da za MB do 45 stopinj ne bi bilo kritično, procesorji CORE 2 Duo pa naj bi v load-u šli do 60 stopinj.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

pinx ::

Asusov programček malenkost laže glede temperature procesorja. Preveri s programom CoreTemp, baje prikazuje najbolj realne temperature. Pri meni se ponavadi razlikujejo za okoli 3°C.

nimopo ::

Hvala vsem za odgovore. Sem si malo olajsal skrbi ;) Bom preveril se s kakim zunanjim programom temperaturo.

Edino to me se zanima, ni noben odgovoril:

B)
Ventilator sem na hladilnik procesorja namestil tako, da piha v rebra hladilnika (tako se mi je zdelo logicno), a je to prav? Ali bi ga moral obrniti? Sem namrec prvic sestavljal racunalnik in sem se malo nevesc.

pinx ::

Seveda, procesor odvaja toploto na rebra, kar pomeni, da mora nekaj pihati čeznje.
Nekateri hladilniki omogočajo namestitev push-pull, recimo Scythe Infinity.

-> | |_| | ->

Kezman91 ::

Pozdravljeni!!!
Tudi jst imam isti problem vendar pri meni matična plošča doseže 51stopinj, procesor pa 45 (imam program od asusa)!!! 8-O
Kaj moram narediti?
Ali bo pomagalo, če kupim še en ventilator???
Prosim za pomoč!!!

matjaz23 ::

Kaj ste prepričani, da je temp. MB kritična že nad 45C ?
Ker men pr 29C sobne temp. MB idla pr 49C !
Cpu hlajen z 120 Ulra eXtreme je dokaj hladen 31C.

Saj se mi je zdelo, da je malo previsoka temperatura, sam da je to že kritična?
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Čmrlj ::

Kaj pa če bi se kdo od vas spomnil mal pogledat stik na sb,nb coolerju.Ker vidim da imate vsi ki jamrate v tej temi , asus plošče, te pa imajo out of box tok slab stik da glava peče.Cooler dol, pa namazat z as5 pa bo tkoj boljš.

Pyr0Beast ::

Ko se pokaže dim je sigurno preveč :D

UNIVERZUM ::

Sam ne more met tko slabga stika, glede na to, da ko se dotaknem hladiknika je ta zelllllooooooooo vroč. Ne zdržiš ga držat 2 sekundi.;((
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

matjaz23 ::

@čmrlj: kar je za nekoga jamranje, je za drugega ugotavljanje, kako stvari stojijo pri drugih. Kar je mislim da tudi namen foruma. Nesmiselno se mi zdi, da bi šel kr za vsako figo kopat narazen na novo sestavljen sistem, in spet porabit par ur zato, da bo na koncu rezultat isti. Hardwareski poseg se ponavadi priporoča res za na konec, ko je ugotovljeno, da imaš res probleme zarad slabega stika.

Na drugih forumih, ki sem jih res prekopal po dolgem in počez, so nekateri poročali, da je asus sporočil, da za to plato lahko smatraš temperature NB med 50-60 še za normalne. Eni poročajo tudi o visokih temperaturah zaradi kombinacije z 8800 serijami, saj sta grafična in NB res blizu skupaj, tako da...

Je pa res, da pri tej plati slab stik ni nekaj nevsakdanjega :)

Aja, še podatki za C2D:

kritične temp, kjer se vklopi throttle CPUja (do teh temp ni priporočljivo priti)!

Tcase temp (temp, merjena med jedroma v samem procesorju): 60,1C
Tjuntion temp (temp, merjena na samih jedrih): 85C

Tcase temp. prikazujejo PC probe, Everest,...
Tjuntion temp pa Coretemp, TAT,...
Oboje pa zna prikazati SpeedFan

Pravilo: Tcase mora bit zmeraj nižja od Tjuntion. Če ne, je odčitavanje nepravilno. V biosu je opcija PECI, ki vklopi drugačno preračunavanje temperature Tcase. Je priporočlijivo, da je vklopljena, tudi zaradi boljšega samodejnega prilagajanja ventilatorjev.
Naj se pa vsak sam odloči za vklop te funkcije.
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

matjaz23 ::

OK, nekaj novih dejstev za "zaskrbljene" lastnike serije P5B Deluxe:
(verjetno sem spada celotna serija P5B)

Kjerkoli sem iskal zadeve v zvezi z temperaturo MB, se je trdilo, da se senzor nahaja v NB čipu. Naredil sem veliko stvari,
da bi zbil temp. iz 50C (idle) na "bolj" normalne (odstranitev "pleha" z reber, nanos nove AS5 paste, namestitev ventilatorčka
na rebra NB), a rezultat je bil zmeraj isti > cca. 50C v idlu ;)

Nakar sem rekel je*i ga, dost mam, pa sem samo še namestil en namenski ventilatorček za rame, da jih pač pripravim za višanje
frekvenc, pa mi temp. MBja čudežno pade za celih 7 stopinj. 8-O

Priklopim ventilator in ga usmerjam okol ramov, da ugotovim kje začne padat temp in zgleda, da je senzor, ki prikazuje MB temp.
v zgornjem desnem kotu in NIMA nobene veze z kakršnimi koli NB, SB ali drugimi čipi.

shrani.si


Torej se nahaja v delu, ki je obkrožem z rdečim. V najbolj mrtvem delu ohišja, kar se ventilacije tiče.

Tko da, feel free in navi(j) :)

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

ender ::

Mimogrede, SpeedFan ne prikazuje pravilno temperatur jeder na procesorjih, ki imajo Tjunction 100℃ (QX6700, E4400) - na njih je prikazana temperatura 15° prenizka.

Glede temperatur: na Asus P5W DH Deluxe imam temperaturo plošče redno med 45 in 50℃, procesor (QX6700) pa od 32 do 62℃ (odvisno od obremenitve in zunanje temperature; jedra od 45-80℃). Na ASrock 4coreDual-Vsta je plošča okoli 38℃, procesor (E4400) pa med 32 in 36℃ (jedra 40-55℃; je pa ta računalnik v precej hladnejšem okolju).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

UNIVERZUM ::

Sam po moje je 50 stopinj, kjerkoli drugje razen na procesorju veliko. Al se sam men zdi?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

matjaz23 ::

grafa? Za tam je to idealna temperatura :)

Mislim da 50 še sploh ni kritična meja. Če ti uspe večina zadev držati pod to mejo, si pomoje na konju. Ker če gledaš,
so v tem času sobne temperature tam nekje pr 28C in 20 stopinj dodatka ni tako veliko. Še posebej se je mogoče
neumno ozirati na senzorje, ki nimajo veze z temperaturo čipov. Tu mam v mislih P5B Deluxe, ki odčitava MB tam,
kjer je največji vpliv napajalnika, ki se pa tudi lahko zelo segreje.

Točno. Malo mi je čudno, da se tile napajalniki, ki imajo samo spodaj ventilatorje, bodisi 12 ali 14cm, tako grejejo.
Ker je moj računalnik pod mizo (torej omejen od zgoraj) se mi zgornja stran ohišja lepo segreje. Pomoje je to "sfalen"
design in bi res bilo potrebno, da kljub spodnjemu ventilatorju, napajalc obdrži še klasičnega, ki vroč zrak potegne ven
z njega. (saj vem, da določeni majo oba :) ) Pač, pričakoval sem več od mojega Thermaltake Toughpower 600W, ki mi je
odnesel 100 €.

Ne vem, kaj mate ostali tud vroč zgornji "dekl" ohišja?

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

UNIVERZUM ::

Jaz imam tolikšno ohišje, da je nad napajalcem prostora še za 1,5 napajalca. Lep prostor za H2O hlajenje.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Klemzz ::

trenutne temp pr men so: nb ma 33C, cpu 25C, jedra 32C, gpu 37C...temp u sobi je 25C, vlaga 60% :)

ko je pc obremenjen: nb max do 45C, cpu cca. 43C, jedra cca. 50C, gpu cca. 55C

UNIVERZUM ::

@klemzz kako ti je uspelo spravit nb takko nizko?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Klemzz ::

@UNIVERZUM menjal sem pasto (AS5) in na stranici mam 2*92 venta na nizkih obratih.

PlayTheGame ::

Točno to kar je napisal @matjaz23 sem opazil tudi jaz na svoji Asus P5K (P35 chipset). Temperaturo NB kaže namreč napačno in to ravno zato, ker se senzor nahaja v zgornjem desnem kotu plate. Pri originalnem NB hladilniku je kazalo 46°C pri idle. Na otip je bil hladilnik precej vroč, verjetno je bila temperatura še višja. Potem sem šel pa nabavit Thermaltake Extreme Spirit 2 in temperaturo je še vedno kazalo isto, čeprav je bil hladilnik na otip mlačen. Da bi dokončno rešil dilemo, sem šel merit s senzorjem (žičko) od Coolermaster Muskeetirja in pokazalo je cca. 34-35°C. :)) Tako da to je to! Tisti originalni hladilnik za NB s heat pipe-i in "čigumijem" vmes je en navaden šrot. ;(

Sedaj moram pa ukrenit še nekaj okoli "južnega mosta", ki je na otip še bolj vroč kot je bil prej NB, izmerjena temp. pa je pokazala astronomskih 55°C. 8-O Nevem kako to, da se te nove plate vse bolj grejejo in grejejo. :\ Pa nevem a je tako samo pri Asus-u ali tudi pri drugih proizvajalcih?! :|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Pyr0Beast ::

Poglej koliko se ti mosfeti grejejo. Najbrž precej bolj kot sam čipset.

janwoolf ::

Zivio! Mam E6600 ni navit, moj cpu je okoli 46-48C,pri normalnem delovanju pri intel cooler. Kupil sem cooler Scythe INFINITY z 120mm venti, temperatura cpu je 42-43C, sobna temperatura je okoli 25stopinj. A je v redu???? Jaz želim še znižati temperatur, pa kako???

PINki ::

boljso termalno pasto

janwoolf ::

jaz imam tole Artic Ceramique.

matjaz23 ::

@janwoolf: s katerim programom odčitavaš temperature?

Priporočam program TAT (Thermal Analisys Tool) od intela. Probaj in sporoči temperaturo.
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

janwoolf ::

jaz uporabljam CoreTemp

matjaz23 ::

Hm, ja prikazuje iste vrednosti, kot pa TAT. Malce maš še res visoke temperature, glede na to da nimaš nič navito in imaš dober cooler. Js mam recimo zdaj E6600 na 3000MHz pa mi TAT prikazuje temperaturo jeder okol 33-35 v idle. Cooler mam Thermalright Ultra 120 Extreme. Zdaj, te arctic paste rabijo nekaj časa, da se "uležejo", mogoče imaš tudi slab pretok svežega zraka na cooler.

Pojdi še v BIOS in nastavi VCORE iz AUTO na deafult 1.325 (mislim, da je tolk). Ene plate pičijo večji VCORE, kot pa je potrebno, posledica je pa večja temp.

lp
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

PINki ::

pa v BIOSU dej nastavitev "EPCI" (mislim da se tko imenuje nisem pa zihr, uglavnem neki tazga) enabled...mogoce ti bo pol spremenill kot meni prej 50°C zdaj pa 26°C navit na 3GHz

PINki ::

temperatura jeder mora biti zmeraj vecja od CPU (to je pravilo) ce tebi kaze obratno moras v BIOSU vklopiti tisto opcijo ki sem jo v prejsnjem postu povedal...Lp

janwoolf ::

u! hvala za nasvet! Včeraj sem pustil prižgan celo noč, zdaj je temperatura okoli 38C. Pa sem začetnik, nimam pojma o BIOSU, povejte postopek kako naj naredim, pa mam zanič plato 945P-A7A, saj bom kupil nov plato P5KC. Imam odprt pokrov.

SpeederF1 ::

Jaz mam tui E6600@2400 MHz, Asus P5B, pa sem mel v vrocih dnevih naslednje temperature:
MB - do 45 °C in celo vec
CPU - do 55°C + ; obremenjen okol 74 °C

Danes pa ko je malo bolj hladno pa malo sn ga prej navil pa to pa pune obremenjeval nekaj casa z Stress Prime al kaj pac je, pa mam take temperature:
Navit na 2.8 GHz:
MB - 38-40°C
CPU - 46-48°C ; obremenjen pa tudi do okrog 68°C
Nenavit oz. 2.4 GHz
MB - 38°C
CPU - 43-45 °C ; obremenjen ne gre prek 64 °C

Je to normalno ? Zanima me, ce je zaradi tega, kaj sem delal lahko zmanjsala temperatura? ( se je slucajno pasta komaj zdaj ulegla al kaj pac ? )

Hvala za odgovore ze vnaprej..


Lp

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

tole je pošteno vroče, nenavit cpu pa take temperature?
pr men trenutne temperature, merjene s SpeedFan-om:
CPU: 29C
Core1:34C
Core2:34C
NB: 33C

ender ::

Pazi, SpeedFan na nekaterih Intel procesorjih kaže 15℃ prenizke temperature (temperatura jeder je na nekaterih procesorjih razlika od 85℃, na drugih pa od 100℃, SpeedFan pa vedno računa, kot da gre za 85℃).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

b4ssk1ller ::

tole je pošteno vroče, nenavit cpu pa take temperature?


jst mam intel pentium d830, pa je z zalmanom 9500, 4 ventilatorji(2 not 2 ven) pa ma še zmer ob 75% uporabi procesorja cca. 60 stopinj

Zgodovina sprememb…

ender ::

Pentiumi 4 in D (in Core2 Quad) so povsem druga klasa temperatur v primerjavi z Core2 Duo in Pentium E.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

b4ssk1ller ::

potem pravš da cca 60 stopinj v 75 procentni zasedenosti je vredi? če so vsi ventilatorji na najnižji hitrosti pride tud do 65 stopinj

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

@ender, core temp+TAT+speedfun+everest kažejo iste temperature oz. je odstopanja za MAX 1C...se vsi programi motijo?

Svizec69 ::

Imam eno vprašanje. Sestavil sem si nov sistem v katerem imam tudi intelov proc. e6750. Temperature z everestom in speedfan-om mi kaže za vsako jedro cca. 17-19stopinj (core1 - 17 in core2 - 17). Res da ni sedaj zlo obremenjen ampak se mi vseeno zdijo zlo nizke tempereature, glede na to da je gor stock hlajenje.
So temperature normalne? Saj vem da je bolje nižje kot višje samo me čudijo tako zelo nizke in bi se rad prepričal da ne kažejo narobe, sploh preden bom začel mašinco navijat.

miha22 ::

Kaj pravi pa core temp ?

Svizec69 ::

piše mi samo
core1 - 17stopinj
core2 - 17stopinj
CPU - 10stopinj

janwoolf ::

ma ne verjamem. pokaži sliko, a mogoče ni v redu osn.plošča, mora biti cpu okoli 25stopinj naprej. mogoče pa je sobna temperatura -2stopinj. xD

Svizec69 ::


Evo to je screen od današnjih temperatur, računalnik je laufal nekje 1 urco pri normalni uporabi. So normalne temperature?

dolenc ::

So, če maš računalnik v skrini.

Narobe ti to kaže al je program kriv al pa plata, poglej kake so temperature v biosu.

Svizec69 ::

V biosu piše da je:
CPU - 15/16 STOPINJ
MB - 35 STOPINJ

Za vsako jedro posebaj pa ne piše. Kaj če temperature niso prave, probam še enrat namestit stock hladilnik, da niso spodaj mogoče kakšni zračni mehurčki?
Samo mi je pa čudno ker kaže nizke tempreature, pri teh zračnih mehurčih (če so) ponavadi kaže višje temperature.

UNIVERZUM ::

Recimo da so normalne. Sej se ti bodo čez čas postopoma dvigale. Pri meni je bilo isto 17 stopinj, sedaj po nekaj mesecih pa veselo tiktaka pri 20-25 stopinj. Aja pa nimam stock hladilnika.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

SpeederF1 ::

Zdaj sem sel vklopit funkcijo PECI, ki ste jo prejle omenli zgoraj in temperatura v idle. pade iz priblizno 50+ °C na 35°C. Je to mozna temperatura ali laze ? Aja pa se VCORE sem dal iz auto na 1.325. Pa procesor je navit iz 2.4 na 2.7. Cemu zdaj sploh verjet ? Bi lahko bila to mozna temperatura, ki jo ima procesor ali je bila prej prava ?

PS: V programu TAT mi pise v idle. temperatura jeder okrog 37-40 °C, maticna se greje do priblizno 40°C( P5B )

Sedaj sem se procesor obremenil na 100% in temperatura CPU pri programu PC Probe ne preseze 60 °C oz je manjsa ponavadi, temperatura jeder pa naraste na 65-70 °C ali celo manj.

Torej mene samo zanima, ce so to realne temperature ali ne ?

Lp

Zgodovina sprememb…

matjaz23 ::

@SpeederF1: Definitivno maš zdaj "pravilnejše" temperature, kot pa prej, ko si odčitaval brez PECI funkcije. VCore si pravilno nastavil. Čeprav ga boš, če boš še kaj navijal, moral zaradi stabilnosti verjetno malo dvigniti. Glede na razliko med idle in full load maš verjetno stock cooler. Veliko maneverskega prostora za navijanje ravno nimaš več, saj so tvoje full load temp. kar visoke.

@svizec69: tvoje temperature po vsej logiki ne morejo biti pravilne. Odčitana teperatura bilo katerega senzorja ne more biti nižja od sobne teperature. Bile bi pravilne samo, če nam pišeš iz kakšnega igluja kje na antarktiki, hehe.

Zgleda, da tvoja plata ne izračunava pravilno podatkov iz senzorjev, ali pa je sam senzor fuč. Mogoče bi ti problem rešil update biosa.

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234122 (11337) BaRtMaN
»

čudne temperature in računalnik se ugasne med testiranjem

Oddelek: Navijanje
361862 (1585) Shegevara
»

Speedfan in čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
112079 (1935) kronik
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422968 (2064) Svizec69
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555694 (4511) >>><<<

Več podobnih tem