» »

Programi za merjenje temperature

Programi za merjenje temperature

1
2
3

rkajtn ::

Aja!speedfan pa everest sta mi sla en cas amo nevem jiri verziji!zanima me kaj bi lahko bilo narobe!!


lp

robi

Lincolin ::

Ali mogoče kdo ve ali je mogoče pri programu EVEREST izdelati, da se podakti na vsake toliko časa osvežijo ter shranijo v določeno datoteko ali vsaj UP-DEJTA na FTP server. :\

looka ::

mene zamo zanima ce ima kdo kake izkusnje z abit EQ, namrec kaze mi da ima moj procesor 208 stopinj... mislim da bi takrat za slo vse po gobe, itak pa v biosu pise okol 45..

LordWorm ::

uporablam USDM, simpl in ok program. upam da dela tudi na starejsih platah (od nforce2).
ni podatka

nurmaln ::

Jaz bi nujno rabil programček za pregled temperature in upravljanje z ventilatorčki za prenosnike (acer aspire 1800). Sm probu MBM in speedfan pa ne delata.

any ideas?

BaRtMaN ::

Za pregled temperatur, napetosti in porabe si poglej Notebook Hardware Control. Omogoča tudi nastavljanje frekvenc GPU-ja in RAM-a grafične kartice in undervolting procesorja, na žalost pa ima omejeno kontrolo ventilatorja na le nekaj prenosnikov.

Najlažje je doseči manjši hrup z undervoltingom procesorja, saj se ti tako manj greje pa še baterija traja dlje.

lolek84 ::

Jaz sem do zdaj uporabljal Hmonitor, precej easy zadeva, sam zdaj pa mi je potekel poizkusni rok, zdaj se pa odločam še katerga bom namestil,... 100 ljudi 100 stvari... Vsakemu se druga stvarca dopade. Vem pa če bom nameščal že kaj bom namestil kako easy zadevco, toliko da pogledaš temperaturo kako se ogreva in to je to.

roba87 ::

Jaz pa iščem program, ki bi tekel minimiziran ( tam pri uri doli) ob enem pa bi mi kazal temperaturo cpu,mb,hdd,gpu... normalno na ozadju, tak kot recimo vreme ipd. In bi bil seveta lepega izgleda :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

bad_dog ::

Sam uporabljam SpeedFan 4.29, ki poleg temperatur komponent in hitrosti ventilatorjev meri tudi S.M.A.R.T. diska.

M@73Y ::

Jaz pa uporabljam Notebook hardware control. Se mi zdi da obstaja tudi za namizne računalnike. Ampak samo s tem programom si lahko ogledam temperature procesorja. Vsi ostali prpogrami, speedfan, motherboard.., everest mi pa je ne pokažejo. Drugače dost šminkerski program, ki pa pokaže vse pa še minimizirat se ga da, pa še lahko ti na namizju izrisuje razne grafe. Res dober program pa še zastonj je. Professional verzija pa je seveda plačljiva. Lep pozdrav. Matej
..jump into psytrance tunnel..

roba87 ::

Evo točno takega bi imel ko je NHC. Sem ga probal samo mi ne kaže cpu temp, samo od hdd.. je pa zakon drugač za lap tope

MEDENA ::

Obstajajo kakšni SPEEDFAN, SMARTGUARDIAN programi za SUSE 10.1 ?

pozitron ::

Lep pozdrav tukaj na forumu sem nov!drugace se ze bavim z pc od 12 leta.star sem 22 let in imam naseldnji problem!! imam kisto z naslednjimi konfiguracijami!!athlon 64 bit 3000+,maticna je gigabyte GA-K8NF-9 nforce 4-4x,disk 200gb sata WD,graficna je geforce leadtek winfast 6000GT boljsa verzija za vec dnarja pa 1gb rama!sistem imam windows xp SP2!!problem je ko instaliram CPUcool ali speedfan ali everest home edition mi zmrznejo ko jih zazenem!prosim da mi poveste kaj bi lahko bilo narobe!!gori imam avasta prej sem imel noda32 pa mi je isto zmrznilo kot pa zdaj ko imam avasta.sem mislo da je v antivirusu problem pa zgleda da ni!!so pa ze delali ti programi na tem pc zdaj pa ne samo zmrznejo ko jih zazenem!!prosim za pomoc!aja pa aida tudi stekne!!

Sem mel isti problem z zmrzovanjem teh naštetih programov. Inštaliral sem najnovejše chipset driverje (od matične) in problem je izginil.

Player0 ::

Zdaj ne vem, če lahko to vprašam... se iskreno opravičujem, če tega nebi smel. Ve mogoče kdo serijsko od programa "Notebook hardware control" za nadgradnjo v Professional? Oziroma, kje bi se lahko našla? Mogoče ve kdo kakšen link? Sem se že pozanimal kako bi bilo, če bi plačal za serijsko na uradni strani... pa me nakazilo na njihov račun več stane kot pa program sam.

Drugače pa je program dober... sam sem ga preizkusil na laptopu... pač to polovično verzijo... vse lepo kaže. Lahko ga pomanjšaš. V desnem spodnje kotu (orodni vrstici) pa ti kaže koliko še imaš baterije, koliko je temperatura... ima še kr nekaj funkcij. Hitrost ventilatorjev edino ne kaže.

Imam še SpeedFan 4.30, ki pa mi na prenosniku kaže samo temperaturo.

BaRtMaN ::

Pravila to res prepovedujejo.

A res tako nujno rabiš komercialno verzijo? Jaz že leta uporabljam zastonjsko verzijo in mi zadošča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

fastfury ::

A obstaja program za merjenje temperature CPU, ki bi PC tut ugasnil v kolikor bi CPU dosegel kritično temperaturo?
Nekoč je bil tak Motherboard monitor, ki pa ne deluje več na novejših platah:'(

PrimozR ::

Treshold temperature v BIOSu.

fastfury ::

Se opravičujem ampak ne bi vedu kaj to je:P

nurmaln ::

ne veš kaj je treshold temp al ne veš kaj je bios?

fastfury ::

Vem kaj je BiOS, ne vem pa za treshold temperature

PrimozR ::

Temperatura, pri kateri se računalnik ugasne.

fastfury ::

Se pravi da je za to že poskrbljeno ali je treba posebej naštimat?

BaRtMaN ::

Odvisno, ampak ponavadi je ta funkcija privzeto izklopljena.

dottor- ::

Kaj je tudi kakšen program ki ti ostane na namizju???
In še nekaj jz mam SpeedFan in v opravilni vrstici mi kaže samo Temp1 ki je temp. matične verjetno! Kako dam da mi kaže temp2. ki pa je temp. CPU??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor- ()

Urc ::

Kaj če bi pogledal mal pod Configure ?:\

uros21 ::

Pozdrav.
tudi jaz imam eno vprašanje.
Zanima me, kako spreminjati hitrost ventilatorjev. Sem se igral z nastavitvami v fanspeedu, pa mi ne uspe.
ali sem kaj spregledal v helpu?

moja "kišta" (Everest)
Tip procesorja Intel Pentium 4, 3000 MHz (15 x 200)
Ime osnovne plošče Asus P4P800-X (4 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)
Grafična kartica RADEON 9600 PRO Family (Microsoft Corporation) (128 MB)
Trdi disk Maxtor 6L160M0 (160 GB, 7200 RPM, SATA)

Hvala za odg.

uros



[ Prenešena slika -- moderator ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: volkec ()

Galaxy ::

Na žalost ne moreš, če ti ventilatorji ne podpirajo tega.

Moharsan ::

Rabim pomoc, a mogoce kdo ve kako bi update za fanspeed zdownloadu, al pa kje bi ga dobu, ker v bazi nima ASUSa P5K, pa predvidevam, da bi to rabu da bi lahko reguliru ventilatorje. :P Thx

demon#666 ::

Čaw!

Jst tui mam ASUS P5K, za merjenje temperature uporabljam kr Pc probe II. nevem glih kaj pomeni tisti MB in piše kolko stopinj je, ko mam uklopljen računanik eno uro se mi kr segreje na 45 stopinj, okvirček pa postane v celoti rdeč... Prosm da mi poveste, kj uni MB pomeni in kaj bi lahko bila težava segrevanja.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

mihajlo carr ::

verjetno pomeni matično ploščo. sicer pa 45 stopinj je še OK

demon#666 ::

a ok... samo eno uprašanje btw: kaj bi bilo lahko narobe, da se CPU segreje nad 50 stopinj? se da to kako popravit?
Hvala
LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

PrimozR ::

BOX kuler? Se popravi tako, da kupiš drug hladilnik. SIcer je pa za C2Dje ~60-70 °C nekaj normalnega (na BOX kulerju).

demon#666 ::

Ma sej mam nov rač star 2 mesca.. samo mislim da je to tako, ker je v sobi 26 stopinj.....
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

mihajlo carr ::

hehe. v dobro zračenem ohišju z box coolerjem imajo nenaviti c2d(večina) ~25 stopinj na idle. na full load max 35 stopinj
če maš visko temperature raje preveri če je kuler pravilno nameščen

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Odvisno od programa za merjenje temp.

mihajlo carr ::

seveda c CoreTemp ali RealTemp ki kažeta pravilne temperature. Tudi v najnovejšem cpuid HWmonitorju je bug popravljen tako da kaže pravilno..

demon#666 ::

Še vedno me muči in mama mi govori "nekaj smrdi po zažgani plastiki", meni tudi malo :P. Najdu pa sem en link. Nimam nič navito moj sistem star 2 mesca:
- P5K
- Intel dual 2 core 2,2 Ghz
- HD: 500gb
- Nvidia GF 8600gt
- ohišje


LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Nov računalnik? Matke, če ne poznajo scene, itak samo paniko zganjajo. Procesor ti ne bo zakuril plastike, vsaj ne termalno kontroliran. In kakorkoli hlajen.

demon#666 ::

Ma sej ni glih panika sam nevem če je 42stopinj noramlno za ploščo ali use skupaj izklopim in uveljavim garancijo?
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

mihajlo carr ::

za asus p5k ravno ne vem, vem pa da pri gigabyte p35-ds3 je to normalno. spodaj si poglej moje temperature. res pa je da v ohišju ni nobenega ventilatorja, razen tistega na cpu-kulerju. nič pa ne smrdi po zažgani plastiki. ima pa računalnik učinek radiatorja:D

Zgodovina sprememb…

demon#666 ::

Haha (učinek radiatorja). Pol pa je use OK
CPU: 45 stopinj
Matična: 43stopinj
Mama: 200 stopinj :D

Hvala

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

mihajlo carr ::

cpu pa res ne vem zakaj imaš tako vroč. a maš kaj navitga?

demon#666 ::

Ne nimam, ma sem brau nekje da so dual 2 core neki mal čudni procesorji in da se radi segrejejo... NE ME DRŽAT ZA BESEDO!!!

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

demon#666 ::

 slika

slika



CPU se je umiru :P

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Moj Cleron je bil pri 2,4 GHz (50% OC) na ~60-70°C na BOX kulerju. Sicer mu manjka bakreno jedro (hladilniku), pa vseeno. Se nisem sekiral.

mihajlo carr ::

pri 'slabših' procih box kuler itak nikol nima bakrenega jedra..

Vuli ::

o ima, pri dveh celeronih sem videl hladilnik z barkenim jedrom. Res pa je, da sta bila Celeron D 2.4 in 2.8. In 2.4 je imel sako drugačno obliko hladilnika od 2.8. Pri 2.8 je bil bolj zaobljen hladilnik.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

PrimozR ::

Jah Celeron 420 (Conroe-L) ma ALU jedro.

t3hn0 ::

zanima me, kje bi dobil program, s katerim bi lahko preveril temperature procesorja/matice preko lana?

gre se za streznik, pa se mi ne da vedno povezovat preko remote desktopa...lahko je tud kot gadget za vistin sidebar^^

tnx
^.^

rok650 ::

Pozdravljeni iščem program s katerim bi lahko nastavil hitrost vrtljajev ventilatorju na procesorju kateri deljue normalno na 2500obratih, vendar sem ga namestil na matično ploščo intel LEMONT DP965ST in na njej deluje le na 700vrtljajih, kar mi povzroča pregrevanje procesorja!! Zato prosim za pomoč kako spraviti ta ventilator na višje vrtljaje, ker na drugi matičnih mi je delal bp in na 2500obratov ter zelo dobro hladil.Sprobal sem že tudi z programom SPEED FAN vendar ne deluje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728714 (6113) Vuli
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291893 (1494) joker16_7
»

71 stopinj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231711 (1093) Nejc Pintar
»

temperatura sata diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302893 (2267) Jan987
»

Kako ugotoviti vzrok za zmrzovanje racunalnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
372421 (1864) darkolord

Več podobnih tem