» »

Programi za merjenje temperature

Programi za merjenje temperature

«
1
2 3

tony ::

Merjenje temperature zna biti včasih problem, zato imate na voljo nekaj programov, ki delo olajšajo. Recimo:

Proizvajalci dostikrat na priložene CD-je dodajo lasten program.

Najbolj uporabljan je Motherboard Monitor

Lahko pa uporabite tudi HSM ali AIDO.

Poleg tega preberite še:
Tole temo.
In še eno temo.

Če veste še za kakšen uporaben program, ga navedite in ga bomo dodali.
  • preklical razglas: bluefish ()

tony ::

Še program za naše ventilatorje speedfan 4.07

darkolord ::

Motherboard Monitor se ne pusti kar tako odinstalirat >:D ;( ;((

Zgodovina sprememb…

iskra ::

če maš epox (ampak po moje dela tudi kje drugje) si dobi USDM (unified system diagnostics manager). U google napiši epox usdm in po moje bo našlo. Jst sem ga pa zraven mobo dobil na cdju.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

--.Agent Smith.-- ::

Najbolši je CPUCool

Deluje za skoraj vse plošče in lahko temperaturo gledaš tud za nazaj (diagram)

Prikazuje tri temperature.

RejZoR ::

MB Probe Hardware Monitor

Tale programček je sila enostaven in požre veliko manj sys. sredstev kot drugi. Ima pa praktično vse kar potrebujete.

janezmali ::

-->MB Probe Hardware Monitor

Tale programček je sila enostaven in požre veliko manj sys. sredstev kot drugi. Ima pa praktično vse kar potrebujete.


men vccp2 utripa kot nor, zraven pa rdeča lučka, kar mislim da ne pomeni nič dobrega.
Kaj je to zaena stvar vccp2? Nominal voltage?

moj_nick ::

Dodajam linke za linux userje:

gkrellm2

KDE eye candy:
superkaramba

Gnome eye candy:
gdesklets

Spajky ::

@ janezmali: Vccp2=bivši Vtt in je nižji kot Vcore ne? V properties pod temperatures si naštimaj prag po warning, pa ne bo več blinkala ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

GrimRIP ::

Mene pa zanima kolk je so mejne temperature in voltaže pri konfiguraciji (Abit nf7-s v2.0 in amd athlon xp 2500+barton)?
sem iskal po netu pa nč pamtnga nism najdu

BaRtMaN ::

xpozed ::

moj_nick: kako si s karambo uredil zadevo? kiro temo si dol potegnu da ti dela?

moj_nick ::

Superkaramba nisem uporabljal, sem pa gdesklets, ki po vsej verjetnosti deluje enako. Usposobil sem pa takole:

gdesklets /pot/do/teme1
gdesklets /pot/do/teme2
...
gdesklets
110111001001010001010000

xpozed ::

kaj pa ce uporablam kde? :\

moj_nick ::

Inštaliraj superkaramba in downloadaj nekaj tem. Postopek dodajanja tem in prikaz le-teh je verjetno enak kot pri gdesklets. Ko pa boš inštaliral superkaramba pa le vpiši man superkaramba ali pa superkaramba --help ;)
110111001001010001010000

xpozed ::

bom sprobal, pa se mal poigrackal... tnx

MasterMind ::

Aja za i2c senzorje... So v 2.6 kernelu :D.

moj_nick ::

Mislim, da bi mu bil že senzor iz acpi-ja dovolj ;)
110111001001010001010000

MesniBurek ::

Zdejle sm si instaliru program MBProbe pa mi je tkoj ko sm ga zagnal zace piskat
in mi utripa rdeča ikona v desnem spodnjem kotu gor pa cifre 35 in 25.Kaj je zdejle tole kr
temperatura nebi smela bit problem k sm potipal pa ni nc kej vroce.Mam pa 5 ventov.

PLEASE HELP!!!!!!!!!:\ :\

DimmniBurek ::

Ja temperaturo kdaj ti začne alarm piskat si naštimi!:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Freelancer ::

Za merit temperaturo diskov ma sicer ze MBM5, ce pa slucajno kdo rabi: D-Temp program za merjenje temperature diskov.
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Exilian ::

mbbrobe je ql.. ne zre nč cpu in memory.. lepo počiva v sysbaru in da mer.. če rabš program samo za izpisovanje temperature ti ga toplo priporočam (je home made).. njegova stran je šla neznano kam, tko da se bom moral mal bolj podtrudt da ga najdeš.. je pa zares ql :)
It's not the opensource i hate.
It's the fanclub I cannot stand.

mymoon ::

Imam instaliranega "HSM" in me zanima sledeče:
temperatura CPU1 in CPU2?
A to obadva kažeta temp za en procesor ali je CPu2 procesor od grafe ?

ne vem za katere stvar kažeta temperaturo CPU1 in CPU2?

BaRtMaN ::

Lahko, da je ena meritev od senzorja v podnožju, druga pa od interne diode v jedru procesorja.

Nejc Pintar ::

Meni SpeedFan meri 4 temperature: procesor, disk, ohišje, in četrta ki nevem kaj pomeni, ter stalno kaže 19°C, če pa jo izklopim pa mi temp. ohišja kaže 19°C
Lahko je biti prvi, če si edini!

Gizmo_X ::

"Lahko, da je ena meritev od senzorja v podnožju, druga pa od interne diode v jedru procesorja."

Kakšna dioda je to? Lahko malo več podrobnosti? Sem to tudi pri sebi opazil, pa se mi ne svita kaj dosti.:8)

BaRtMaN ::

Pač dioda je vgrajena v samo jedro procesorja, a ni dovolj nazorno povedano? Ta dejansko meri T procesorja, senzor v podnožju procesorja pa velikokrat meri le segret zrak pod procesorjem oz. dno procesorja, če se senzor dotika dna.
AMDjeve plate v veliki večini sploh ne podpirajo branje podatkov iz internega senzorja (on-die) in imajo le senzor v podnožju. Intelove plate (vsaj made by Intel) pa po mojih izkušnjah to podpirajo.

Gizmo_X ::

Saj ravno zato me je pa zanimalo, ker mi MBM ni hotel pokazati temperature na diodi. Pa me je zanimalo, kako pomembna je toplota diode. Ampak potem AMD-je ni ravno varno navijati, ker ne kaže toplote v samem prosecosrju, ampak na podnožju?
Hvala za obraložitev.

BaRtMaN ::

Seveda je varno navijati. Moraš vedet, da te temperature sploh niso tako realne, kot se vsem zdi. Lahko kažejo več ali pa manj od resnične T. Edina merodajna stvar je overclock. Torej nič se bat, navij, testiraj za stabilnost, uživaj. :D

Gizmo_X ::

..uživaj, skuri :D
Saj sem že poskušal, pa se mi zdi, da nimam ravno primernega procesorja/matične.:)

AMD Duron 1300(13x100MHz), multiplier zaklenjen.. , Morgan, Family 6, Model 7, Generation 7
ASRock K7S8XE+
ah who cares..:D

Kragulj ::

a ti nasteti programi kazejo tud temperaturo graficne kartice?

PrimozR ::

Večina grafičnih nima sonde za merjenje temp., tiste k pa majo, majo pa zravn software k ti pokaže ta temp. Recimo Radeon r360 jedro ma temp. sondo.

largie ::

meni ta plugin (pobrskajte malo po temi, jaz imam ver. 4) kaže v mbm enake temperature kot winfox, se pravi zadeva deluje. kartica je leadtek geforce 2 pro.

Coinbird ::

Že skoz uporabljam SpeedFan, progi dobro služi. Zdaj dol vlečem hardware monitor, da vidim to čudo :D

roli ::

Tale mb probe je nor.
Skos mi rdeče žmiga pri:

vccp2 2.58
+5Vsb 4.35
-5V -10.74
-12V -10.01
KAJ TO SPLOH JE IN KAJ UKRENIT?

pa temperature MB 81 stopinj.

Speedfan mi pa skos kaže max 40 stopinj.
LP!
http://www.r00li.com

PrimozR ::

Mogoč napačen model plate/senzorja?

misso ::

Ali mogoče kdo ve s katerim programom lahko gledaš temperaturo dikov v raid polju

lp misso

friki ::

sej kaže temperatura v biosu

DOOM_er ::

kaj pomen temp3 pr speedfanu no oz. kaj predstavla temp1, temp2, temp3, pa HD0. Lepo prosm če mi en pove.
Robots will steal your job. But that's OK

BaRtMaN ::

Čist odvisno, kje maš senzorje... lahko je temp1 T od CPUjevega internega senzorja al pa toplotne diode v socketu, če maš starejši sistem, lahko je T nekje na matični plošči... HD0 je pa trdi disk.

Zako ::

kaj pa nforce3 nima programcka, ki bi meril temperature, kot je VIA Hardware Monitor?

LP
Zako je zakon!!!

Lincolin ::

Ali obstaja kakšen program za merjenje temperature diska, procesorja, matične plošče,... in da bi se seveda shranjevali podatki v datoteko?
Ali obstaja kaj podobnega?
L.P. Grega

BaRtMaN ::

Da.

Motherboard Monitor.

ziga321 ::

sam sem nekaj časa uporabljal speedfan.

Athlon 64 ::

Sploh nism vedu da obstajajo.8-O

PrimozR ::

Slučajn ve kuko spravt NF3 plato (natanšneje Epox 9nda3+) v MBM?

octavus ::

Jaz sem našel EVEREST Home Edition, ki mi meri celo vrsto parametrov.
Tudi nekaj temperatur.
Pride zelo prav, ker se mi včasih ventilator ne zažene... oz ga pozabim zagnati ročno, kot pri onih starih avtomobilih... :\
octavus

Lincolin ::

Kateri program bi bil pa primeren za stanje temperature ter avtomatskega uploada na strežnik?
To mislim imti za strežnik!

rkajtn ::

Lep pozdrav tukaj na forumu sem nov!drugace se ze bavim z pc od 12 leta.star sem 22 let in imam naseldnji problem!! imam kisto z naslednjimi konfiguracijami!!athlon 64 bit 3000+,maticna je gigabyte GA-K8NF-9 nforce 4-4x,disk 200gb sata WD,graficna je geforce leadtek winfast 6000GT boljsa verzija za vec dnarja pa 1gb rama!sistem imam windows xp SP2!!problem je ko instaliram CPUcool ali speedfan ali everest home edition mi zmrznejo ko jih zazenem!prosim da mi poveste kaj bi lahko bilo narobe!!gori imam avasta prej sem imel noda32 pa mi je isto zmrznilo kot pa zdaj ko imam avasta.sem mislo da je v antivirusu problem pa zgleda da ni!!so pa ze delali ti programi na tem pc zdaj pa ne samo zmrznejo ko jih zazenem!!prosim za pomoc!aja pa aida tudi stekne!!


lp

robi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rkajtn ()

Šimpanz ::

rkajtn tudi jaz ima isti problem. Če zaženem Speedfan ali Everest, mi računalnik po nekaj sekundah zmrzne. Pomaga samo reset na gumb. Imam isto AMD 64 3000.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728714 (6113) Vuli
»

Temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
291893 (1494) joker16_7
»

71 stopinj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231711 (1093) Nejc Pintar
»

temperatura sata diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302893 (2267) Jan987
»

Kako ugotoviti vzrok za zmrzovanje racunalnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
372421 (1864) darkolord

Več podobnih tem