» »

Radar na AC Podutik-Brdo?

Radar na AC Podutik-Brdo?

Apple ::

Živ,

dobil sem novoletno voščilo od Policije - kazen za prehitro vožnjo na tej relaciji ter sliko... Omejitev je 80, vozil sem pa malo več.

Kazen nameravam plačati, ni mi pa všeč, da je kazensko točko dobila lastnica vozila. Kako lahko to spremenim?

Hmm, kaj je tam kakšen stacionarni radar postavljen, pa ni nobene table?
LP, Apple

flipflop ::

Zakaj ne greš na policijo in poveš da si vozil ti, pa bojo piko dali tebi, ne lastnici?

jype ::

Dr. Palm> Hmm, kaj je tam kakšen stacionarni radar postavljen, pa ni nobene table?

Ja, je - že precej dolgo. Njegov namen je disciplinirati redne kršitelje na tem odseku, ker se bo kmalu odprl priključek z gorenjske avtoceste, s katerega se bo vsulo vozil z gorenjske, ki zdaj čakajo na celovški in bodo nižje hitrosti ob združevanju v zadrgo nujne.

Apple ::

Tx obema za odgovor...

Kaj potem tabla ne rabi biti postavljena? Na primorski AC, odsek Logatec-Vrhnika, je prav tako opozorilna tabla... Pred tunelom Golovec je prav tako tabla...

Je možno, da so bili v kakšnem avtu/kombiju?
LP, Apple

jype ::

Tablo bodo verjetno postavili, ko bo priključek odprt.

Mislim, da tabla ni obvezna, pomaga pa na tistih mestih, kjer radarja dejansko včasih ni nameščenega.

sulaco ::

Ej dr.palm pa sva že dva!!
Jaz sem tudi danes dobil voščilnico od D.Mateta. S 124km/h bi bil po novem zakonu že skoraj ob izpit!!! Groza, tistega belega forda, ki je stal zadaj za znakom sploh nisem videl, med tovornjaki se je samo malo zabliskalo, slika je odlična, ampak DRAGA.......

Odsedaj pa po predpisih!!!!

LP

Ted ::

Ste prepričani da ni nujen predpogoj za uporabo posnetka kot dokaza za kršitev tabla z obvestilom da te snemajo? Kolikor jaz vem te more v primeru da ni table z napisom merjenje hitrosti nujno ustaviti policist da dobiš kazen, za stacionarna merjenja kjer dobiš slikico po pošti pa bi naj bilo nujno obvestilo da si pod videonadzorom, podobno kot v trgovinah recimo.
Mah...

Apple ::

Ker je za plačat samo 60 EUR, se ne bom spuščal v "prepire"...

Drugače me pa zanima, komu napišejo kazensko točko, če je lastnik avta podjetje?

Zdaj so napisali kar moji ženi... Kaj pa, če bi bila samo lastnica avta, nebi pa imela izpita? :D
LP, Apple

m_a_t ::

Kaj je zdej tam stacionarni radar ali so meli patruljo tam?

V-i-p ::

Hmm, imel bi eno res veliko prošnjo. Pa ne da sem idealen voznik, samo do sedaj še res nikdar nisem videl, kako izgleda takšna slika ko te slika radar. Res bi bil vesel, če lahko kdo pokaže svojo, saj lahko čez oči črn trak naredi, da se ne bo videlo kdo je, videl bi pa res rad, kako dobri fotografi so kaj naši modri angeli... ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Izi ::

Tukaj je nekaj zakona:

ZVCP-1,UPB4 - Odgovornost lastnika vozila
233. člen

(1) Če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil.

(2) Če je lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, s katerim je storjen prekršek iz prejšnjega odstavka, pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik, državni organ ali samoupravna lokalna skupnost, se kaznuje za prekršek odgovorna oseba.


Torej če boš z službenim avtom divjal mimo radarja, bo kazenske točke dobil direktor tvoje firme >:D
Vedno lahko pošlješ ugovor, da nisi vozil in se kazen stornira in pošlje pravemu kršitelju.
Bistvo pa je, da moraš sam dokazati, da nisi vozil avta, kar pomeni, da mora pravi kršitelj priznati krivdo.
Če pravi kršitelj ne prizna krivde, nimaš šans in moraš nujno plačati kazen.
Boš za drugič vedel, da se avta pač ne posoja :D
Pri firmi pa tako ali tako ni problema dokazati kdo je vozil, ker mora imeti vsaka vožnja potni nalog, ki ga voznik podpiše.

Je pa tukaj ena možnost, da se izogneš kazni, če imaš že preveliko število kazenskih pik.
Ženo, mamo, sestro ali punco moraš uspeti prepričati, da podpiše priznanje, da je ona sedela za volanom, ko je tvoj avto drvel mimo radarja >:D
Če je nekomu dosti do tebe, se zna zgoditi, da ga prepričaš, da prevzame tvoje kazenske točke, tako, da ti ne ostaneš brez vozniške zaradi že preveč lazenskih točk.

BendeR ::

Mi smo na firmo dobli sliko in položnico ter poziv, da javimo voznika avtomobila. Na sliki se "žal" ne vidi notranjost vozila (vsaj pri posnetku belega mondeota ne), saj je pretemna.:D
:=)

Apple ::

izi: o tem sem tudi razmišljal, da se dejansko da manipulirati s kazenskimi točkami - nekdo, ki jih ima že preveč, prepriča kolego ali sorodnika, da je on "vozil" avto... :)

Na tej sliki, ki sem jo dobil, je vse temno - vidi se pa lepo avto in tablica. Sprva sem mislil, da so me slikal kje ponoči... Slika pa je nastala ob 14.30h :)
LP, Apple

kixs ::

Dr.Palm:
in koliko prehitro si vozil?

Tam se nisem videl stacionarnega radaja - se pa lahko seveda motim!?

sulaco ::

Saj ni bil stacionarni radar........bel ford focus karavan parkiran na desni strani pred nadhodom, nekaj 100 m preden zaviješ dol za BRDO. Na polici zadaj ima vse lepo zloženo, avto je bil parkiran za prometno signalizacijo........nimaš šans.......pa tudi če bi ga videli od daleč, kolona na prehitevalnem pasu leti +110 in si ne moreš privoščit da bi bremzal........
- opozorilne table so samo izgovor
- slika je zelo dobra, notranjost se ne vidi (podobna sliki v nočnem daljnogledu)
-ja tole z pikami, ki jih dobi šofer je res eno skropucalo
- tudi jaz bom plačal 60 eur, pa bo mir

Mene so ujeli ob 8:50, dr.palma ob 14:00........so pa imeli ta dolgi šiht!! Pa pokasirali so verjetno pri vsakem 5 avtu???
Jah, ene par 1000 eur so zaslužili zagotovo..............

LP

Apple ::

kixs97: vozil sem 125 km/h - tam se fino dol spustiš po klancu, prehitiš kamionarje in tiste, ki zavijajo za Brdo...

Sulaco, želim nama čim nanj takih voščilnic :D
LP, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143912 (26124) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187694 (52690) Darko!
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726529 (22359) solatko
»

Bodo redarji tudi policisti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
767489 (6149) Ziga Dolhar
»

Prekoračitev hitrosti v naselju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8012120 (10564) Dr_M

Več podobnih tem