» »

Linux UBUNTU 7.04 - > zasedanje filesystem diska...

Linux UBUNTU 7.04 - > zasedanje filesystem diska...

Buffy ::

mam en zelo čudn problem... namreč danes se mi je kar naenkrat pojavila težava glede prostega diska... ves prostor se je napolnil, vendar nevem od česa in kako... Res je da sm lowdal z Ktorrentom se malce igračkal z WINE (včeraj) in programiral v PHP ter preko apachija prenašal datoteke... vendar nevem kako bi lahko v parih sekundah bilo zasedeno več kot 500mb prostora kar tako. namreč za toliko prostora sem pobrisal datotek... sedaj je pa prostora premalo celo za prijavo v sistem... še dobr da mam winse :D

Verzija ubunta pa je 7.04 ... glede da uporablam linux šele par tednov in imam direkten modemski internet brez firewalla nevem ali je lahko kaj v zvezi s tem(virusi...).

NO če je imel kdo podobne težave mi naj prosim svetuje, saj se mi ne da ponovno instalirati celotnega sistema, saj sem si ga ravno lepo uredil :/

Hvala že vnaprej!!

kriko1 ::

Filelight lepo prikaže kako je prostor razporejen po disku, tako da takoj vidiš kje je težava.

Sims ::

v konzoli napiši "sudo apt-get clean". Vsakič ko se nadgradi kernel ti stara verzija ostane, ki zasede kr nekaj prostora, v synaptic package manager se da dosti stvari odvečnih ostranit tudi prejšnje verzije kernel-a

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

R33D3M33R ::

Bootaj v recovery mode, da prideš v konzolo. Nato izvedi "sudo apt-get clean", kot je predlagal Sims. Ne bi škodilo pognati "sudo apt-get autoremove". Potem boš verjetno prišel v sistem. A imaš ločeni /home in / particijo?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

preveri tudi /var/log

Roadkill ::

Meni se je enkrat na nekem neobičajnem mestu (nekje na root particiji) pojavil en .trash folder, ki se ni praznil.
Pobrskaj malo z orodjem za analizo uporabe diska, ki ga je nekdo zgoraj omenil, da bos hitro videl kje je problem.
Ü

Buffy ::

oky, bom kr poskusil in sporočim kako je šlo!!!

HVALA!!!!!

EDIT: ne, nimam ločeni home pa / particiji... ko nisem imel namene kej dost gor devat. Praviloma sm hotu met sam za PHP programiranje... no pa sej sm si uredil da lahko pišem na druge NTFS particije, tko da ni šanike če kej zlowdam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buffy ()

R33D3M33R ::

Aha, napisal si, da si uporabljal ktorrent ... ta ima namreč možnost prelociranja prostora na disku in sem domneval, da bi bil mogoče to možen vzrok.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Buffy ::

wow, pomagal je!! :D

No sej mislim da sm našu problemček... Namreč za en projekt uporablam wmWare programsko knjižico al kako se naj izrazim... in mi ob uporabi le te kar začne zasedat prostor... 8-O čudno... morm mal preverit če sm kej jst narobe sprogramiral :\

EDIT: wvWare :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buffy ()

Buffy ::

Še enkrat hvala vsem za pomoč!!!

Napaka je pa bila izvirno pri meni... namreč pri IF stavku sm mal narobe vprašal in mi je pol narobe preimenovalo datoteko, kjer je pa pol wvWare mal zatežil in je zasedel prostor :P zdej morm še sam ugotovit kako dobit tist prostor nazaj :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1074330827 (907) BCSman
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061183296 (52135) poweroff
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813188604 (154543) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999139850 (102736) Icematxyz
»

Ubuntu - zmankuje prostora na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81051 (918) Sims

Več podobnih tem