» »

Diesel ali bencinar

Diesel ali bencinar

««
3 / 13
»»

-valvoline- ::

T-h-o-r je izjavil:

pač na živce mi gre, ko folk primerja navadne bencinarje s turbo dizli in hvali zmogljivosti le-teh :)

Zmogljivosti nikakor ne,noben ne kupi dizla zarad zmogljivosti,beri PORABA.
8-)

kmetek ::

Manjšega, laguna je prevelik avto....uradni servis, če kaj pomaga pri kvaliteti? dizla, ker je nižja poraba?

T-h-o-r ::

novega al rabljenega?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dzinks63 ::

Kaj bi se potem meni svetovali za drugi avto (sedaj imamo 1 - Renault Laguna), stil vožnje 5 do 6x tedensko relacija 50km, če rečemo je to nekje 50 tednov po 275km povprečno je slabih 14.000 km na letni bazi. Seveda zmerna cena in čim nižja poraba ter ugoden servis


Odvisno kako velik avtomobil rabiš. Kot avtomobil do 4m je bencinar čist ok. Pri lepi vožnji pijejo cca 6l/100 km, če pa rabiš večji avtomobil cca 4,5m je teža avtomobila večja, motor tudi in poraba prav tako. Takšni avtomobili z bencinskim motorjem porabijo min 8l/100km, ljudje z težjo nogo pa še 2l več. Tako da za večji in težji avtomobil je že priporočjivo imeti dizla, tudi če ne delaš ravno zelo veliko km. Kateri model je stvar posameznika, nekdo se odloči za enega, nekdo druga za popolnoma drugega. Avtomobil mora zgledati čimbolj klasično, brez predelav, chiptunigov, športnih filtrov, športnega podvozja, velikih in širokih koles, predelanih izpuhov, spojlerjev in nalepk, katere že na daleč kažejo kako se je "teral" avtomobil. Seveda se gleda vse skozi celoto p/p, starost, prevoženi km, ohranjenost, servisiranost in seveda ceno.

kmetek ::

Rabljenega seveda. 2006/2007 letnik nekje?

-valvoline- ::

SkIDiver ::

-valvoline- je izjavil:


Vrjetno se najbl peleš po mestu,zato tudi takšna poraba,al pa se po AC furaš z 150kmh+. Če bi ti imel bencinca in se fural z podobnim režimom ti bo pil 11-12 na 100.
p.s. se vidi da si dober poznavalec avtov,k si omenu enomasni neuničivi vztrajnik,te že veš kaj je dober avto.


Sem napisal, da nisem voznik Megana. Kolikor vem se vozi z normalno dinamiko pri razmerju 70/30 - relacija/mesto (v relacijo vštevam tudi AC). Kakšne so hitrosti na AC pa ne vem. Čisto mogoče, da je celo preko 150km/h:).

Če bo avtorju teme kaj v pomoč odločitev. Trenutno vozim bencinarja, ki je imel v novembru, decembru in prvo polovico januarju povprečno porabo 8.34L/100km. V tem času sem prevozil 4300km. Za gorivo sem zapravil 478€. V tem času sem imel na tank goriva povprečno porabo na palec cca 8.9L/100km pri 50/50-relacija z AC in mesto razen en tank je bila 7.01L/100km in naslednji za tem 6.95L/100km, ker sem poskušal doseči čim manjšo porabo z vožnjo po omejitvah (razen AC do 120km/h). Vožnja 90/5/5-AC/relacija/mesto.

Zaradi porabe in vse večje cene energentov sem se odločil, da bom menjal vozilo za 1.6 TDCi (PSA motor) z 90 ali 110KS (odvisno od modela vozila) ali za 1.9 TDI 105KS. V vsakem primeru računam, da bi s takšno konjenico prišel z istim stilom vožnje (v času meritev sem vozil umirjeno, ker sem stavil na ekonomijo:)) na povprečno porabo okoli 6L/100km (za 1.6 TDCi-ja vem, da zna priti konkretno med 5 in 5.5L/100km ali pa še nižje, če se greš polža).
Stroški servisiranja v primerjavi dizel/bencin pa po mojem izračunu niso bistveno večji. Če upoštevam samo servisni material za motor v vsakem primeru rabiš med 5 in 6L olja, oljni filter, zračni filter in filter goriva. V primeru dizla (predvsem TDCi-ja) je filter goriva cca 2,2x dražji od filtra goriva za bencinarja (filter goriva za 1.6 TDCi-ja cca 27€, za bencinarja je 12€). Pri bencinarju pri vsakem tretjem servisu dodam zraven komplet svečk kar znese cca 15€ in filter goriva na vsak drugi servis. Pri dizlu bi obvezno menjal filter goriva na vsak servis.
Pod črto se pri moji računici dizel še vedno splača. Seveda, ko menjaš turbino, črpalko ali injektorje pri dizlom s skupnim vodom pa je zgodba malce drugačna.
Sam se še vedno nagibam v nakup dizla.

Avenger ::

Odločil sem se in vzel dizla. Ko sem na vožnji domov gledal porabo, mi je šlo kar na smeh, ampak ok, bom videl kakšno bo povprečje. :))
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

D3m ::

Diesel POWAH! :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

M-XXXX ::

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...
povprečje cca 6.5L.... 5.5 ni vožnja ampak je oviranje prometa:P

tomaz- ::

Sam sem imel med ostalim Scenic-a 1.6 16v . Poraba cca 9L. priganjanje: ITAK, saj ni imel nobenega navora.. Zdaj imam C4 Picasso 2.0HDi robotiziran menjalnik. Poraba: 7,5L. Priganjanje: ni potrebe, gajba suvereno vleče praktično iz nule, hehe

Skratka, dosedaj pretežno francozi, vedno zelo zadovoljen, brez kakšnih izrednih piz**rij..

šernk ::

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.


turbo bencinarji je razlika v porabi kvečjemu še kak liter, pa še tist liter se ti pri servisih pogliha. vi še vedno mešate jabolka in hruške...turbo dizle in atmosferske bencinarje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T-h-o-r ::

takšna je logika dizlašev, drugače lahko imajo le solze v očeh
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

-valvoline- ::

M-XXXX je izjavil:

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.

http://www.spritmonitor.de/en/overview/...
povprečje cca 6.5L.... 5.5 ni vožnja ampak je oviranje prometa:P

Zdaj pa bodi pridn in tam kjer je moč motorja vpiši do 66kw.
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...
Tisto tvoje povprečje zgoraj upošteva tudi 2.5 in 3.3 tdi mašine.Ti pa so kar požrešni. xD

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

šernk je izjavil:

Ti se kar smej in peli z bencinskim požeruhom.Pametn folk kupi dizla,po možnost neuničljivega VW z navadno bosch črpalko.Poraba nikoli čez 5.5l na 100.
Kot sem že parkrat povedal razlika v porabi benz vs dizel za podobn avto je 2-5 litrov na 100km.


turbo bencinarji je razlika v porabi kvečjemu še kak liter, pa še tist liter se ti pri servisih pogliha. vi še vedno mešate jabolka in hruške...turbo dizle in atmosferske bencinarje.

Na AC mogoče,po mestu pa 5l najmanj v prid dizlov.Servis? Muhaha.Bencinarjem se redno menja svečke,kable,cinšpule itn ki pa tudi stane. Dizel nima tega sranja :D
Turbo gor dol,glej kilovate.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Ja, dizel ima pa turbino, šobe, črpalko ... Mislim, vozim dizla, in si nočem pljuvat v skledo, ampak daj, no, bodi objektiven.
No grave is deep enough to keep us in chains.

-valvoline- ::

djordjevic je izjavil:

Ja, dizel ima pa turbino, šobe, črpalko ... Mislim, vozim dizla, in si nočem pljuvat v skledo, ampak daj, no, bodi objektiven.

Jah sej ni moj problem da maš DCI jajčka.:D

eVro ::

Kolk so pa teli audiji kej težki, ker 66 kW je za več kot 1200 kg bolj generator na nepremičnini?

šernk ::

evo ker ravnokar poteka na alfa forumu podobna debata kot tule in je tam dal en uporabnik odličen test ga bom kar kopiral:

Glede primerjave bencin/dizel pa tole, objavljeno v auto motor & sport 2007 (posredujem zato, da se ne bomo nekaj na pamet pogovarjali).
Primerjava med:
- BMW 335i - šestak 2979 ccm, 306 KM/5800 1/min, 400 Nm/1300 1/min.
- BMW 335d - šestak 2993 ccm, 286 KM/4400 1/min, 580 Nm/1750 1/min.

Poraba na testu:
- BMW 335i = 13,9 l/100 km (super plus).
- BMW 335d = 9,3 l/100 km (dizel).

Minimalna-maksimalna poraba na testu:
- BMW 335i = 7,5-15,5 l/100 km (super plus).
- BMW 335d = 6,1-12,0 l/100 km (dizel).

ECE-normna poraba (po mestu-izven mesta-povprečno):
- BMW 335i = 13,9-7,1-9,6 l/100 km (super plus).
- BMW 335d = 10,3-5,9-7,5 l/100 km (dizel).

Stroški z avtom na mesec:
(pri prevoženih 15000 km na leto)
- BMW 335i = 408 €
- BMW 335d = 436 €
(pri prevoženih 30000 km na leto)
- BMW 335i = 656 €
- BMW 335d = 633 €

Sanje kogarkoli, da se bo pa z dizlom ceneje vozil, se ob tem razblinejo...


primerjava je bila narejena leta 2007 za nemške razmere.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

Problem je, da je težko najti zelo podobne motorje. Pri Alfi 159 recimo so dizli kar bistveno boljša izbira.
Če pa pogledaš Giulietto je pa 1.4TBi boljša varijanta od 2.0JTD (oba 170HP, poraba pa podobna).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

-valvoline- ::

eVro je izjavil:

Kolk so pa teli audiji kej težki, ker 66 kW je za več kot 1200 kg bolj generator na nepremičnini?

Še en nfs wanabee dirkač. Težek je 1250kg,prišel do 200kmh po AC,že vleko tovora z prikolico okrog 1600-1700kg.Kompletna registracija(z tehničnim) 340-350e.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: eVro ()

T-h-o-r ::

Bencinarjem se redno menja svečke,kable,cinšpule itn ki pa tudi stane


lej, to so same bedarije

ta avdi pa valjda, vleče kot traktor


samo tudi vse ostalo je kot traktor

:))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Pithlit ::

M-XXXX je izjavil:

5.5 ni vožnja ampak je oviranje prometa:P

Hmmm... Jaz torej pri porabi 4.9l/100km iz Ljubljane do Tolmina (čez Godovič, avtocesta Lj-Logatec) in povprečni hitrosti 66km/h... oviram promet? Zanimiva trditev...

Povprečno porabo pri nekaj čez 40k km pa imam 5.4l/100km.
Life is as complicated as we make it...

-valvoline- ::

@šernk,to ti je najbolj butasta in nesmiselna primerjava k sem jo kdarkol videl.Razlika v porabi je itak 4l kot je navedeno. Kolk stane servis in to nas ne zanima,noben ne kupi 300 konjskega bmwja vrednega 100.000e da bi šparal pri gorivu,sploh pa k velki servis stane po par tisočakov(sploh pa v Nemčiji k je servis 3x dražji k pr nas),oz več kot se letno pokur za gorivo.Mislim ker butl je šel delat tako debilno primerjavo ne moreš verjet.
Za povprečnega folka je bolj smiselna primerjava avtov tm do 120km,mislim da servis za bencinca stane celo več kot za dizla če se menjajo še kabli in svečke,to je itak nuja na vsakih 50-70.000km ali prej.Za 16v mašine znajo originalni kabli bit kar fajn cenovno zasoljeni.O cinšpulah pa raje ne bom govoril,nekateri modeli novejših avtov sploh nimajo kable le ena vlka cinšpula direkt na svečke,ki pa stane tudi po 400-500e.

Zgodovina sprememb…

gregor_m ::

Ker je bilo nekaj govora ob Renaultovem 1.6 bencinarju bom še jaz nekaj prispeval. Službeno vozim zadnji model Kangoo 1.6 in naredim cca 160km dnevno (70% medkrajevna vožnja in 30 mestna) povprečna poraba pa znaša 7,4l/100km in ne vozim ravno počasi.

Doma vozim 2004 letnik Clio 1.5dci 65km, povprečna poraba 4.4l/100km. Je pa res da je precej glasen, ko se po AC pelješ 130km/h. Je pa kar v redu avto vse dokler se ne usedeš v boljšega, potem šelej vidiš kaj zamujaš :)

WarpedGone ::

M-XXXX

M-XXXX je izjavil:

5.5 ni vožnja ampak je oviranje prometa:P

I beg to differ :P
Trenutna povprečna 5.8 veš s kakšnim strojem ;)

V torek zjutraj / dopoldan bom v tvojih krajih zopet. Kava?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Trenutna povprečna 5.8 veš s kakšnim strojem ;)

Če je to po ovinkih je nizka, če pa konstantnih 130Km/h po AC ti pa verjamem :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

mmm... Jaz torej pri porabi 4.9l/100km iz Ljubljane do Tolmina (čez Godovič, avtocesta Lj-Logatec) in povprečni hitrosti 66km/h... oviram promet? Zanimiva trditev...

Seveda so najdejo izjeme (ali zelo varčen- švoh avto), ogromno pa je odvisno od poti. Vendar za AC je načelno 5.5 oviranje prometa :P Je pa res, da znajo biti kakšne hitre ceste, oziroma izven naselja zelo varčne zadeve...

I beg to differ :P
Trenutna povprečna 5.8 veš s kakšnim strojem ;)

Ravno prejšen tank sem prilezel do 8.3 (res da je bilo ogromno mestne vožnje z mrzlim motorjem, se je pa tudi 200km AC najdlo vmes...)
Sem imel pa prejprejšen tank 7.3, sem bil vesel k barven TV:P
Sam moram priznat, da zdaj malo drugače gledam na vse skupaj... Če je za avto in je za vzdrževanje... In glede na to da uživam v vožnji... Se pač ne gleda na porabo, par evrov gor al pa dol, je veselje pomembnejše!

V torek zjutraj / dopoldan bom v tvojih krajih zopet. Kava?

Lahko, načelno bom doma, le za torek nisem čisto prepričan...

Če je to po ovinkih je nizka, če pa konstantnih 130Km/h po AC ti pa verjamem

Po AC je bližje 7l kot šestim:D Sam 130 je težko vozit... Or it is just me :P?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

-valvoline- ::

MX ko bo nafta 2e na liter(itak da bo v zelo kratkem času) bomo vidl če boš ali ne gledal na porabo. Če maš ministrsko plačo ali si ministrski sinček vem da ne bo panike,v nasprotnem pa...
V primeru nadaljne podražitve goriv in cena 2e za liter takoj prodam audija in nabavim lupota ali aroso 1.2tdi ali 1.4tdi z povprečjem 3-3.5l na 100km. Za državo in parazite ne mislim delat oz preveč prispevat.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

M-XXXX je izjavil:

Seveda so najdejo izjeme (ali zelo varčen- švoh avto), ogromno pa je odvisno od poti. Vendar za AC je načelno 5.5 oviranje prometa :P Je pa res, da znajo biti kakšne hitre ceste, oziroma izven naselja zelo varčne zadeve...

Sorry. Sem domnevala da cesto poznaš. Ovinek za ovinkom. Mal gor pa dol. Na momente ozko za znoret. Prehitevat se da no bolj redkih (kratkih) odsekih.

Sicer pa, zapelji se enkrat... izletek. Tolk drago pa spet ni.

Drugače pa... Ne vem če je moj avtek sam po sebi pretirano varčen. Ampak pri 145 žrebičkih pa ziher ni ravno med 'švohejšimi'. Poraba na avtocesti? 5.7l/100km. Res je da ne divjam pretirano. Mi 'cager' včasih uteče tja do kakih 150km/h. Drugače pa hitrost držim nekje okoli 130-135. Tistih 5.7 je bilo izmerjenih med LJ in Logatcem (v obe smeri, zavoljo povprečja) pri 115km/h povprečne hitrosti. Ena cestninska, 2x uvoz in 2x izvoz iz avtoceste... in ena slonja dirka na poti.

Ubogi ljudje ki jim jaz stojim na poti. Se mi prav smilijo.
Life is as complicated as we make it...

M-XXXX ::

MX ko bo nafta 2e na liter(itak da bo v zelo kratkem času) bomo vidl če boš ali ne gledal na porabo.

Razlika v gorivu na leto za 20 000km glede na 1.3 ali 2€ v primerjavi z vzdrževanjem + zavarovanje + vinjeta pride manj kot 1/3 cene vzdrževanja + zavarovanja...

Je strošek, vendar kaj češ... Ne nanese toliko, da bi se splačalo kaj veliko sekirat...

Sicer pa, zapelji se enkrat... izletek. Tolk drago pa spet ni.

Bom imel v mislih, je pa res da zelo redko zahajam v vaše konce... Bolj relacija morje, oziroma dolenjska... Vsake toliko časa gorenjska...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PacificBlue ::

-valvoline- je izjavil:

MX ko bo nafta 2e na liter(itak da bo v zelo kratkem času) bomo vidl če boš ali ne gledal na porabo. Če maš ministrsko plačo ali si ministrski sinček vem da ne bo panike,v nasprotnem pa...
V primeru nadaljne podražitve goriv in cena 2e za liter takoj prodam audija in nabavim lupota ali aroso 1.2tdi ali 1.4tdi z povprečjem 3-3.5l na 100km. Za državo in parazite ne mislim delat oz preveč prispevat.


no se strinjam. gledam citroena c3 1.4 hdi, poraba okoli ali manj kot 5 l/100km. odvisno od nacina voznje. cena za 2007 l, okoli 5000e. Razmisljam, da bi si ga kupil.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

D3m ::

Ewwwww C3. :(
|HP EliteBook|R5 6650U|

levaky ::

Pred kratkim sem bil presenčen na 206 dizlom. S kolegom sva se vračala iz Svedske in po Nemčiji sva naredila okoli 1000km z enim tankom(ne vem pa, ali ima avto 45 ali 55l tank). V avtu sva bila 2 in imela sva še kakih 100kg robe zadaj. Vozila sva 100-110km/h.

Za tako star avto se mi zdi to kar dobr. Letnik se mi zdi, da je 98?

lp, Matej

PacificBlue ::

Ewwwww C3.


A si ga vozil?
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

D3m ::

PacificBlue je izjavil:

Ewwwww C3.


A si ga vozil?


DA!
|HP EliteBook|R5 6650U|

PacificBlue ::

Povej malo več o tem avtu, kaj te je motilo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

D3m ::

C3 bencinar, exclusive oprema.

Razočaranje:

Naslonka za roke, slabi materiali na armaturni plošči, neudoben sedež, traktorska vrata, crknila halogenka (pri relativno novem avtu, malo prevoženih cca. 40.000 km), več se pa nočem spomniti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

-valvoline- ::

No tole bo avto prihodnosti,v primeru cene 2e+ za liter. Lupo:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/...
:D
Čeb pr nas veljal avstrijski ali švicarski sistem registracije tako da lahko z eno registracijo peleš več avtov bi si takoj prpelu enega z Nemčije ali Beneluksa.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

@valvoline: seveda da je raziskava zanič, ko pa prikaže da se šele pri 30.000 km dizel bolj splača, in to je neglede na to ali se primerja 1 litske mašine ali 3 litrske. meja je nekje...do 20k km letno cenejši bencinar, nad 30k km letno cenejši dizelaš, vmes pa komurkoli kaj paše. dizelski motor je pač zasnovan da se ga prižge in naslednjič ugasne po 500km.

svečke, cinšpule (jih res toliko odpove?? redkokdaj slišim za težavo z njimi), vse kar se zmisliš pride recimo 100€...razdeljeno...100€ danes, 100€ jutri, dizel te pa udari ko udari z 1000€. pa še nabavna cena dizla je višja, v večini naprednih držav je tudi sam diesel dražji od bencina, tako da zgornja primerjava kar drži.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

Za 100e jaz si 2x naredim velki servis na mojem audiju. Ko bo na voljo a4 bencinar z porabo 5.5 na 100 ga takoj kupim. Torej nikoli. :D
A ni tako da morš svečk in kablov menjat na vsakih 30.000?

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

D3m je izjavil:

C3 bencinar, exclusive oprema.

Razočaranje:

Naslonka za roke, slabi materiali na armaturni plošči, neudoben sedež, traktorska vrata, crknila halogenka (pri relativno novem avtu, malo prevoženih cca. 40.000 km), več se pa nočem spomniti.


za luci sem slisal da hitr crkavajo, sam to je bolj kt ne pri vseh, tud pri golfih, ker varcujejo z materiali. si bom ogledal kaksnega v prihodnjih tednih..imam pa v mislih dizla, predvsem zarad porabe..tud zato si kupujem manjsi avto, citroen c3 mi je do zdj najbolj padel v oko, se posebej ds3 serija, sam ti so drazji.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

D3m ::

No men je pr golfu crknila šele pri 100.000 km, prvič.

DS3 nisem vozil, verjetno je malo boljši kot navadni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

šernk ::

kable se menja če crkne...kar pa kar vem se ne dogaja najbolj pogosto. kakšen odpove sem in tja, svečke se menja pa na 30.000 ja (menjamo jih le pametni...večino ljudi poznam, ki se vozijo z istimi svečkami tudi pri 70.000...seveda imajo srečo da se kakšna ne odlomi, ker čene bi bil jok in stok in motor kresk kresk), stanejo pa mislim da nekje 30€ če se ne motim, ker sem računal da mojih 8 svečk in menjava na 100.000 km (cena kompleta 100€) pride cenovno tam tam, kot ostalim z menjavo na 30.000km.

za 100€ pa kvalitetnega velikega servisa ne boš naredil nikjer niti 1x...kaj šele 2x. pri meni velik servis pomeni za 200€ samo materiala. tako da velik servis narejen z 50€ pomeni kaj? menjava zobatega jermena in konec? aha...kaj pa vse tekočine v avtu, ko bi jih moral že 3x umes menjat po pravilniku?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-valvoline- ::

jermen 23e
olje extralube 20e za 5l.
filter za zrak 5e
filter za nafto 8e(to menjam samo k kupim avto pol pa ne več)
Ostalo po potrebi,praviloma nikoli.
:D

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

DS3 nisem vozil, verjetno je malo boljši kot navadni.


Veliko. Materiali v notranjosti so precej boljši pa nasploh je avto precej drugačen. Podvozje, volanski mehanizem, zavore, oprema...

D3m ::

Malo informacij glede golfa. Pred kratkim narejen servis v AC Kondorju.

Prevoženih cca. 104.000

Pišem kakor piše na računu: cena:
------------------------------------------------------------
1. Intervalni servis 3 108,52 eur
- filter olja
-olje castrol 505.01
-univerzalni sprej (mazanje nosilcev)
-tesnilo
-intervalni servis
-kontrola zavornega učinka
-zunanje pranje vozila
2. Obloga koloteka 27,32 eur
3. Svečka 3 23,50 eur
4. Vijak 0,24 eur
5. Žarilne svečke demontirano in montirano 16,18 eur
6. Obloga koloteka spredaj d+m 10,79 eur
------------------------------------------------------------
za plačilo: 169,00 eur

:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

SkIDiver ::

-valvoline- sedaj pa že nabijaš. Kje je pa filter za olje in napenjalec jermena? Po olju mi je jasno, da važno, da se ti avto vali po cesti. O alternativnih gorivih pa sploh škoda zgubljat besede.

Veliki servis je spodoben, ko se menja vse tekočine! Tudi zavorna in hladilna. Edina, ki se menja po potrebi je olje ročnega menjalnika in tekočina servo volana. Še te osebno menjam na servisni interval velikega servisa! Ja. Avto želim imet tip top, da se vsedem vanj in peljem kamor hočem, kadar hočem brez pomisleka, da bom nekje ostal. To pa stane, žal. Ampak je vseeno ceneje kot kurativa.

Sam kupujem vse potrošne nadomestne dele motorja za servis original iz tujine (do praga je pol ceneje kot, da hodim iskat na servis). Avto servisiran po navodilih proizvajalca s pol krajšimi intervali pri določenih potrošnih delih. Še med 60 in 80k km menjam amortizerje.

Invictus ::

Škoda Octavia TDI: 6l/100km

Noga: težka

Redni servis: 90 EUR

Kuri manj kot punto, ki si ga tudi lastim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

;-) ::

PacificBlue je izjavil:

Ewwwww C3.


A si ga vozil?

imamo ga v službi na števcu ima manj kot 40.000 pa je avto "razklopotan".

-valvoline- je izjavil:

Za 100e jaz si 2x naredim velki servis na mojem audiju. Ko bo na voljo a4 bencinar z porabo 5.5 na 100 ga takoj kupim. Torej nikoli. :D
A ni tako da morš svečk in kablov menjat na vsakih 30.000?


bizgec, olje in filtri niso velik servis =) Jaz pa res naredim velikega pod 100€ =)
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba? Renault megane 1.9dci 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8519078 (15546) nekoman
»

Prvi avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14525891 (21693) krneki0001
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186031 (151044) Spajky
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827858 (23713) D3m
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650776 (47657) Matwic

Več podobnih tem