» »

Ustanavlja se liberalna stranka

Ustanavlja se liberalna stranka

1 2
3
»

NavadniNimda ::

Detalji so pač detalji. Pomembno je, da se premika. Stanje v slovenski družbi postaja nevzdržno, Proračunski apetiti vseh pomogoč "porabniških skupin" pa po keynesiansko dirigirajo in prerazporejajo naprej. Nekdo se bo moral ojunačiti in povedati, da ne živimo več v izrednih razmerah vojne, ki so značilna za tovrstna državno-dirigirana tolovajčenja.

MATTHAI: svoboda govora je ena prvih in najbolj pomembnih in zato redkih zagarantiranih pravic, ki naj jih človek ima in pričakuje od širše družbe. Če ti jo bo kdo kratil, bom jaz med prvimi na barikadah...:|

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Hm, pri spletni strani naj avtor vsaj vpiše kodni nabor, ker meni se namesto čšž-jev prikazujejo neki vprašaji.

Drugače pa: Nimda - podpiraš svobodo govora tudi če začnem širiti komunistične ideje in prepevati Internacionalo? Imam to pravico? (vprašanje je hipotetično)
sudo poweroff

Liker ::

Seveda imas to pravico. Kakor vem komunizem za razliko od nacizma ni bil nikoli uradno prepovedan.

Kar pa se telih "Liberalcev" tice.
Sicer lepo da je stranka nova, z novimi imeni, a hodi po ze videni poti.
Program je na nekih mestih tako globoko zamegljen, da se cloveku niti sanjati ne more za kaj se bodo zavzemali.
IMHO je to posledica da poskusajo ugajati vsem, kar pa nazalost vodi v taksne stranke kot so trenutno v parlamentu (izjema - SNS).

Dokler ne vidim pri kaki stranki programa, ki bo vkljuceval tocne napovedi in izracune bom ostal mrtvo hladen...
V LJ je imel Zoki nekaj podobnega v svojem programu, a se zdalec ne tako natancno kot bi si jaz zelel.

Ergo: Se vedno trdim da je politicna scena v Sloveniji na PSU (skoraj dobesedno >:D).

Luka Percic ::

ki bo vkljuceval tocne napovedi in izracune

To so nekateri zahtevali, preden se osamosvojimo.
Da brez "točnih izračunov" ni za silit nikamor.

Je pa to zgolj ena taka neumna fora za držat status quo.
Kajti vsakomur je jasno da natančnih izračunov se neda naredit- je preveč spremenljivk tukaj.
Narediš lahko zgolj neke okvirne izračune- si zastaviš cilje, potem pa preverjaš stanje ter popravljaš, če kaj "uhaja".

Tako se vedno dela, in je čisto fajn in uspešna metoda.

borchi ::

> Narediš lahko zgolj neke okvirne izračune- si zastaviš cilje, potem pa preverjaš stanje ter popravljaš, če kaj "uhaja".

točno tako. zato se mi je že pred leti dr. bajuk zdel sumljiv, da nima pojma o čem govori, ko je raztrgal vsak rebalans prejšnje vlade. takrat je govoril, da je vsak rebalans neresno dejanje, ki kaže, da je bil sprejeti proračun napačen.

no, gospod minister na višku evropske in slovenske konjunkture pripravlja rebalans!!! če bi bilo debelega gospoda kaj v hlačah, bi že zdavnaj odstopil...
l'jga

Liker ::

Malce slabo sem se izrazil.
Kar sem dejansko mislil je da se podajo bolje natancno definirane napovedi in pa zraven izracuni, vsaj priblizni.
Se pravi da se namesto cesa takega:
Da bi lahko dosledno izvajali zakone, moramo sodno vejo oblasti razbremeniti nepotrebnega dela.

napise kaj takega:
Stranka bo podprla vse ukrepe, ki bodo vzpodbujali ljudi in pravne subjekte, da nastale spore najprej rešijo med seboj. Šele, če spor ni rešljiv po najmilejši poti intervencije drugih - na civilnem področju z mediacijo, na gospodarskem področju preko arbitraž, na področju kazenskega prava pri državnih tožilcih s poravnavanjem, z odloženim pregonom, preko kaznovalnega naloga, naj se rešuje na sodišču, ki je in mora biti tista zadnja stopnica - ultima ratio - kjer bo zadeva reševana.


Da ne bo pomote, jaz bi si zelel se kaj mnogo bolj natacnega, - recimo kaksne zakone bi spremenili, ce bi zaposlili nove sodnike, od kje bi za to crpali sredstva, etc... - a na zalost na slovenskem nobena stranka nima kaksnih realnih programov in napovedi.
Lahko pa tudi jaz ustanovim stranko, zacnem prodajati meglo in pac recem da se bom zavzemal za izboljsanje sodstva. In po koncanem mandatu lahko se vedno recem da sem se zavzemal, da pa proti vetru pac ne gre...

rh^ ::

To je pač eden izmed problemov večstrankarske demokracije. Ko morajo vsi, ki imajo večje apetite bit zelo splošni in probat ustrezati kar se da največjemu številu ljudi. Tako tudi dobri programi raznih strank ne morejo bit izpeljani, ker moraš v koaliciji imet npr. desus in podobne. Zdaj je pač vse načeloma odvisno ali ste gradualni ali pa tipa Mrkaić. Kompromisi da ali ne - to je vprašanje ;).

Luka Percic ::

Z stranko ki ima cilj priti v parlament, nima smisla da ima natančen program.
Kajti; če bo v vladi, bo z svojimi 4 procenti zgolj tam pa tam izsilila kakšno njihovo rešitev, če bo v opoziciji, pa itak ne rabi natančnega programa.

Ko si v parlamentu pač veliko lažje pridobiš strokovnjake da ti pomagajo spisat program.
Ze eno stranko ki je zunaj parlamenta pa- kdo bi se zanjo trudil?

NavadniNimda ::

Drugače pa: Nimda - podpiraš svobodo govora tudi če začnem širiti komunistične ideje in prepevati Internacionalo? Imam to pravico? (vprašanje je hipotetično)
Odgovor je pozitiven! Prva in edina vrednota je Svoboda, katere sestavni del je seveda Svoboda govora. Če tebi ne pustim govoriti, kar se tebi zdi da je prav, ti kratim Svobodo. To je pa v nasprotju z mojimi načeli.

Edino, kar je prepovedljivo je hujskanje k proti-ustavnemu tolovajčenju ter širjenje mržnje do soljudi.:|

tstih ::

Glede natančnosti ukrepov pričakuješ od stranke v ustanavljanju v času, ki ni predvolilni odločno preveč.

Stranka napiše politični program, da z njim določi svojo identiteto oz. svoje temeljne vrednote.

Operativni program se napiše za vsako četrtletje posebej in tudi mi imamo v pripravi sveženj ukrepov 2008 - 2012. Podobno delajo vse stranke v Sloveniji - SD, SDS, itn.

Najprej vrednostni program; nato operativnega. To je nekako tako, kot z ustavo in zakoni. Zakonodaje ne določiš z ustavo, določiš pa z njo smernice zakonov.

Jst ::

> Podobno delajo vse stranke v Sloveniji - SD, SDS, itn.

Slab primer si dal. Pahor obljublja svoj (strankin) alternativni vladni program že več kot dve leti. In kje je? Še vedno samo ideja v Pahorjevi glavi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EU volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
32567425 (60819) nevone
»

Katera stranka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17531240 (21634) donfilipo
»

koga volit? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
94645075 (27146) poweroff
»

SNS razpada (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26218501 (10920) borchi
»

Zbogom Drobnič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
847465 (5069) mtosev

Več podobnih tem