» »

Navijanje P4 2.4Ghz northwood!!!

Navijanje P4 2.4Ghz northwood!!!

pollci ::

Lep pozdrav

Mene pa zanima tole- mi lahko kdo pove kak naj navijem P4 2.4Ghz.
Ubistvu sem ga že poskusu pa nad 2.54Ghz računalnik začne ugašet in zahteva spremembe v biosu. Prebral sem da je treba računalnik stabilizirat al kak se že reče. Aja pa še to Kako se ga stabilizira in spluh navije na Vaš način.


Prosim če mi lahk kdo pomaga

Lp
Pollci

>>><<< ::

Ko začne štekat moraš zvišat voltažo(core voltage ali nekaj takega), nato pa spremljaj temperaturo. Z voltažo se preveč ne igraj, ker lahko skuriš procesor. Greš lahko tam nekje do 1.55 V ali 1.65 V, za ta proc ne vem točno.

Ko višaš voltažo in postopoma FSB(po 2 MHz) testiraj stabilnost z Prime 95, ki ti 100 % obremeni procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

Bug ::

ellow

Hmmm, da bi dosegel OC na tem prosu za borih 154 MHz na default voltazi in da nebi slo vec, to skoraj ni mogoce na tem procu... Zadeva ze na svojih default voltazi vzge na 3.0 GHz (mislim, da celo neglede na stepping, ce ne pa na 1.6V ziher - 0,075V visje od stockvoltaze).
Predvidevam, da si ko si naviijal, spustil ratio za RAM:FSB, in zaklenil AGP:PCI ratio.
Ker ce nisi, in nimas kakih res dobrih RAM-ov potem je to lahko razlog...
Northwood je bil znan, da se ni bas fejst grel, tak, da se ko si tuj pri 3.0 GHz (stock hlajenje) ni akarmantno...

Malo povej kake komponente imas... plata, RAM, (pomembni komponenti), napajanje (tuj pomembno)...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

>>><<< ::

Jaz sem to generacijo procov izpustil :D, navija se pa pri vseh procih enako- z višanjem FSB in voltaže.

pollci ::

Lep pozdrav

Mi ga je uspel navit avala za nasvete
sam prosu bi če mi povete do kulk lahka gre temperatura in katere rebre z ventilatorjem nej kupim.


Lp
pollci


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108240 (6576) Gregc69
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554200 (3198) Wolfman
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323632 (18322) Jst
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062817 (25240) GaS
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593424 (2863) morphling1

Več podobnih tem