» »

Vpliv Amerike

Vpliv Amerike

nevone ::

Odcep iz teme: Ni nam lahko

In še eno vprašanje v razmislek: Kaj je hudega državam, ki se prepustijo ameriškemu vplivu (seveda ne s figo v žepu) ? Primere pro et contra, prosim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> In še eno vprašanje v razmislek: Kaj je hudega državam, ki se prepustijo ameriškemu vplivu (seveda ne s figo v žepu) ? Primere pro et contra, prosim.

Pro je seveda to, da odkar je Lincoln prepovedal trgovino s sužnji, praktično ni bilo masovnih zlorab človekovih pravic (posamezni primeri se pač dogajajo vedno).

Contra je pa to, da če gre režim na roko interesom ZDA, potem so enostavno zamižali na obe očesi in pustili masovno zlorabo človekovih pravic za nedoločen čas.

Luka Percic ::

Amerika "obsodi" samo tiste zločince ki so jim prevelik trn v peti.
Druge bi pa Evropa lahko ane?
Smešno se sliši?
Seveda, saj Evropa ni resna.
Raje selektiven policaj, kot policaj ne sploh.

nevone ::

>Contra je pa to, da če gre režim na roko interesom ZDA, potem so enostavno zamižali na obe očesi in pustili masovno zlorabo človekovih pravic za nedoločen čas.

Ti itak praviš, da Amerikanci ne smejo širiti svojega vpliva, če ga pa že, naj to počnejo izključno drugim v prid. Po eni strani ga ne smejo, po drugi strani, če ga ne, spet ni prav, po tretji, če je že prav, je to zagotovo izključno Američanom v prid.

Mene pa bolj zanima, kateri so problemi, s katerimi se soočajo države, ki SO sprejele ameriški vpliv. V čem jim je njihov vpliv škodoval?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kixs ::

nevone: glej latinsko ameriko (predvsem Nikaragvo), pa ti bo jasno kaksen je bil ta vpliv!

Prakticno vse vojne katere je sprozila ZDA (od II.sv vojne naprej), so bile za to, ker ni bil "pravi rezim" oz. PRO USA in se ni pustil. Seveda le do te mere, ko so vkorakali in namestili svoje. Po drugi strani je bilo veliko revolucij po svetu, ki jih je financirala CIA - podobno je tudi SZ in KGB.

Vendar je bilo veliko vec vojaskih posegov bilo s strani ZDA. Se pa dogajajo se danes (Irak).

lp

jype ::

nevone> Ti itak praviš,

Citiraj me.

nevone ::

>Citiraj me.

Bom, ko/če bo prilika.

Če sem pa falila, povej kaj sem falila.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

nevone> Če sem pa falila, povej kaj sem falila.

Tole:

nevone> Ti itak praviš, da Amerikanci ne smejo širiti svojega vpliva...

Jaz pravim, da je nemoralno (in, kar se mene tiče nedopustno in bi morali prebivalci ZDA od svojih voditeljev terjati, da se držijo idej, na katerih so ZDA zrastle tudi v zunanji politiki) da ZDA svoj vpliv širijo s klasično diktaturo: our way or the highway or you can have it your way if you let us have what we want.

Thomas ::

Latinska Amerika je prizorišče spopada med ameriškim individualizmom, evropskim kolektivizmom in domorodskimi memeplexi.

Mehika recimo, še vedno bije vojne z Indijanci v južnih pokrajinah, kateri se borijo za Staro pravdo.

Bolivija je celo (vsaj začasno) prešla na ideologijo domorodskih Indiosov. Venezuela podobno.

V Afriki pa domorodski memeplexi vladajo skoraj povsod.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA želijo še zaostriti sankcije zoper Huawei (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
11121189 (17010) 111111111111
»

Guantanamo v težavah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19312650 (6469) Hayabusa
»

Brezigar vs. Penko (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37623643 (15415) perci
»

ZDA - no comment (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1736847 (6847) perci
»

Ni nam lahko

Oddelek: Problemi človeštva
211871 (1262) sm0key

Več podobnih tem