» »

Prevožena rdeča luč

Prevožena rdeča luč

Yossarian ::

Karafeka, ne govorim o direktnem, ampak o eventualnem naklepu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Super Sonic ::

"ampak 160 po Celovški"
Vsak petek zvečer, tam po polnoči si prinesi na celovško, dunajsko, nemško, šmartinsko, jurčkovo in brnčičevo en stolček, se dobro posedi (večerja je obvezna) in voula - relly v živo. Loeba sicer tam ni, ker se poja po Mehiki, ampak so pa razni Pinkiji s prdulam v stilu GTI 2.0, sem pa tja pa najdeš kakšnega zafrustriranega fotra s kakšnim Audijem S5.

Je zanimivo, ko pa imajo tako blizu RollBar, pa gokarde, pa čas se meri - na stotinke. Ampak na gokardu se nič ne sveti, časi pa raznim Pinkijem niso prav po godu, ker so ponavadi kakšnih 5 sekund za rekordom proge. Gredo rajš takoj ven in "kroge" risat pred Rutarja. Poleg tega jih pa na gorkadih še rokce bubajo (glih dogodek iz tega petka, ko sem poslušal mularijo zraven).

Sicer i'm running short with the money ampak če bi zdele mel kakšen miljoček ali dva € viška, takoj naredim eno stezo v tem stilu.

Bi laufal, vam rečem!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

PINki ::

marsikaj me je presenetlo ko sem sedaj prebiral to temo, ampak 160 po Celovški8-O. ma kakšen zapor pred zid in postrelit take, raje kot pa da oni spravijo par ljudi ob življenje

No no, ta model je itak norc:D

Drugače je pa itak bila cesta prazna, oba prva pri semaforjih, pa so pač malo testirali mlinčke, edino tam, ko je šel čez rdečo z 160km/h smo vsi sam tko nardil 8-O.

Itak nismo bli na isti poti, pa smo zavili levo (mi smo pa mel zeleno) in pustili enega kolega na postaji da gre domov, in smo glih zaslišal policaje.

Drugače pa je itak imel še punco v avtu pa se je moral malo pokazati8-)

@supersonic: Večji arenalin je na cesti!!!;)
Itak pa je bilo v mejah normale (vsaj mi 100km/h) se da ustavit dovolj hitro na prazni cesti za rdečo luč.:\

bluefish ::

za rdečo luč že morda. Kaj pa kaj drugega? ;((

PINki ::

> So mislil da ga bodo ujel>:D
Pa ga morajo ujeti? Bi rekel, da je dovolj, da si zapomnijo registrsko tablico.

Mu še blizu niso prišli:))

PINki ::

za rdečo luč že morda. Kaj pa kaj drugega?

Verjetno ni kdo nor, da bo prečkal Celovško, itak je sam kriv, če ga zbijejo.
Drugače priznam, da ne bi mogel mirno spati, če bi imel človeka na vesti itd...|O

bluefish ::

ne boš verjel. Eni so podobnih misli, kot ti. Menijo, da je cesta itak prazna in je brezveze delati tistih nekaj metrov do prehoda + čakati na zeleno,... Sicer pa tukaj ni vprašanje vesti,... Eno je, če človeka, ki napačno prečka cestišče, zbiješ pri predpisani hitrosti, drugo pa, če divjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PINki ::

Sicer moj brat ni noben divjak na cesti. Če je cesta sorazmerno prazna pač malo hitreje, ne pa z daj 160 kot un norc na Celovški, ki itak nima vsega poštimano v glavi. Zdaj kot začetnik ima moj brat kazni že za 1000€ kazni(prehitra vožnja, preveč oseb v avtu, vožnja čez rdeče luči) in upam ga bo kmalu izučilo.:\
Vedite, da jaz tega ne podpiram, čeprav imam rad hitro vožnjo že od malega.

To, kar je bilo pa na Celovški, je pa itak bilo tko, kolega ma 5ko GTI, da vidmo kok gre kej to in tako.
In un po gasu, mi za njem pač, kar tako.:| Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

Poldi112 ::

Malo offtopic, a v skladu s temo - a koga moti da nimajo vsi semaforji enako dolge rumene luči? Ker včasih te kakšen kar preseneti in zapelješ v rdečo, ker je rumena tako zelo kratka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

kmetek ::

pinki oba sta za psihiatra, sej takih ljudi je vedno več na cesti....razlogov je pa več: prelahek izpit, premalo policije, nič ali zelo premalo kamer....me zanima kako bi upal dirkat tako recimo v londonu...ali v kakih bolj kulturnih državah....omejitve so z razlogom, pa če ob 4 zjutraj ali kadarkoli......če človek s hitrostjo ubiješ bi moral prekvalificirat uboj na mah in s tem minimalna čuza 10 let do 30 let...isti kurac je kot če si merl s pištolo nanj in hote ali nehote ustrelil....efekt je isti.

PINki ::

@kmetek: Če brat pelje prehitro, pelje do 30km/h prehitro, kar ni 8-O
Izpit je naredil iz 3. poskusa, policije kar dosti glede na njegove trenutne kazni, kamere ga še niso posnele.

Ne mi pa rečt, da nikoli nis(i)te prekoračil(i) omejitve:\ Lp

msms ::

PINki izračunaj si čas ustavljanja pri 50km/h in pri 80km/h in boš videl da je 30km/h dosti.

WarpedGone ::

Nehajte se pljuvat in pošiljat k dohtarju. Pacientom to itak ne pomaga.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zheegec ::

Saj dokler se ne zaletiš je vse lepo in super in si "car". Rabiš pa samo en drug avto, ki slučajno po pravilih gre lepo skozi zeleno, pa napičiš nanjga. Pri 100Km/h imaš možnosti preživetja kar nizke...

Očitno še nisi nikoli bil na intenzivnem oddelku v kliničnem centru, če bi bil bi malo premislil o divjanju. Drugo je pa 10% odstopanje od omejitve, to je še v mejah normale (sam grem ponavadi 55-60Km/h v naselju, da lahko dam lepo v 4. prestavo), kaj več je pa že tveganje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

PINki ::

To z 100km/h je bila prazna cesta! Saj sem napisal, da sta bila oba 1. na semaforjih, in naprej do nasledne rdeče ni bilo nikogar. Pa saj ni nor da gre čez rdečo, ko folk pelje z zeleno, si ti normalen?

dejanslo ::

Drugo je pa 10% odstopanje od omejitve, to je še v mejah normale (sam grem ponavadi 55-60Km/h v naselju, da lahko dam lepo v 4. prestavo), kaj več je pa že tveganje.

sej oni razmišljajo enako, le cifre so malo drugačne.
There`s More Than One Way To Do It

t909 ::

>To z 100km/h je bila prazna cesta! Saj sem napisal, da sta bila oba 1. na semaforjih, in naprej do nasledne rdeče ni bilo nikogar. Pa saj ni nor da gre čez rdečo, ko folk pelje z zeleno, si ti normalen?

>Sicer moj brat ni noben divjak na cesti. Če je cesta sorazmerno prazna pač malo hitreje, ne pa z daj 160 kot un norc na Celovški, ki itak nima vsega poštimano v glavi. Zdaj kot začetnik ima moj brat kazni že za 1000€ kazni(prehitra vožnja, preveč oseb v avtu, vožnja čez rdeče luči) in upam ga bo kmalu izučilo.

does not compute

PINki ::

Vozi čez tiste semaforje, ki so namenjen pešcem, na prometnih cestah. Sicer ustrezno zmanjša hitrost, da vidi, če je kje kdo, če ni nikogar gre enostavno čez, kaj bo čakal za prazen nič.:\ Sam so ga pač dobil.:))

BigWhale ::

Premalkrat.

Zakaj hudica bi pa v kriziscu cakal, ce ni nikjer nikogar?!!?

perci ::

What BW said.

Dejansko bo za izboljšanje varnosti v našem primeru na ceste treba namestiti n hi-res kamer, ki bodo pokrile vso cestno površino na taki kvaliteti, da bo vedno možno dobiti registrsko številko iz posnetka.

Poleg tega bo treba namestiti še n stacionarnih radarjev. Ob tem kazni sploh ni treba povečevati.

Enostavno. Za največje kršitelje (160 po celovški) bo pač treba predpisati zapor in varnostni ukrep prepovedi vožnje motornega vozila.

perci ::

Potem rabimo samo se AI, da bo iz teh posnetkov izluscila prekrske in printala placilne naloge.

PINki ::

Se strinjam;)

BigWhale ::

Perci sej ne nucas AI, da izloca prekrske. Zaenkrat je dost, da slikas samo tiste, ki vozijo prehitro. To znamo ze danes. Samo se avtomatsko posiljanje poloznic in dovolj veliko pokritost nucamo.

Tody ::

Hmm pred leti, ko je slo-tech sodeloval pri nekem tem tehnološkem sejmu al kaj je blo v cankarjevem domu, so cariniki vsi veseli kazal kamero ki zna prebrat registrsko tablico in poiskat vozilo v bazi podatkov.

Torej, vsa tehnologija že zdavnaj obstaja, kdaj se bodo lotil to implementirat vam pa neznam povedat :)

perci ::

Perci sej ne nucas AI, da izloca prekrske. Zaenkrat je dost, da slikas samo tiste, ki vozijo prehitro. To znamo ze danes. Samo se avtomatsko posiljanje poloznic in dovolj veliko pokritost nucamo.
Ne. Jst bi rad kaznoval tudi tista dva, ki sta me zadnjic v visnjegorski klanec simultano prehitevala, eden po prehitevalnem, drugi pa po odstavnem pasu.

Pa tistega, ki je iz moje svakinje naredil rastlino, ker je vozil po napacni strani avtoceste (ok, on je umrl, tako da ne rabi prekrska).

šernk ::

Zdaj kot začetnik ima moj brat kazni že za 1000€ kazni(prehitra vožnja, preveč oseb v avtu, vožnja čez rdeče luči) in upam ga bo kmalu izučilo.:\


čudi me zakaj ga še vedno niso odstranili iz ceste.




Dejansko bo za izboljšanje varnosti v našem primeru na ceste treba namestiti n hi-res kamer, ki bodo pokrile vso cestno površino na taki kvaliteti, da bo vedno možno dobiti registrsko številko iz posnetka.


Poleg tega bo treba namestiti še n stacionarnih radarjev. Ob tem kazni sploh ni treba povečevati.


a kaj ko bodo spet postavili te kamere na popolnoma napačna mesta, namesto na najbolj rizična jih bodo postavili tam kjer jih bodo največ ujeli v prekršku
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kmetek ::

pomoje če bomo čakali na državo in ustrezne organe, se nikamor ne bo premaknilo....bo treba kar da sami ukrepamo...bušenje gum >:D pa kaka baseball palica.

jeanmike ::

Oh policija ni nikoli na pravem mestu. Najbolj mi tezijo glih zaradi tega ker se postavljajo na mesta kjer je skoraj vsak v prekrsku... npr na ravnini (drevoredu) iz logatca proti vrhniki. Cesta je ravna hiše se že končajo in tabla za konec logatca je pa za odvozom za merkator. In tam čakajo policaji. Da bi se kaksna nesreča tam zgodila še nikoli nisem ne videl ne slišal. Omejitev je še vedno 50. Tako početje naše policije me sili na bruhanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

kmetek ::

v Kranju imajo mislim 2-3 točke, ki vesoljna Slovenija ve kje so. Mislim halo :\ Res so nesposobneži, da bi lovili ljudi, ki vsak dan prevozijo globoke rdeče, divjake na ceste ali spremljali varnostno razdaljo to pa ne :\

Zeberdee ::

Glede na to da se vsak dan vozim po Lj in Kr točno vem, da bi zaradi prevoženih rumenih, rdečih, na mesec lahko plačal vsaj 7.500 €. Raje imam zdrav hrbet in cel zadnji odbijač. Če ti tip vozi na 3,5 centimetrov za tabo res ni pametno noro bremzat zato, da ne boš prišel v rumeno.

BigWhale ::

Saj pred kriziscem tako ali tako zmanjsas hitrost, v cem je problem?

Aja, to je tko k tist.... "Sem bil pijan zato k so me napili!"

;>

perci ::

Saj pred kriziscem tako ali tako zmanjsas hitrost, v cem je problem?
Ce imas semafor zelen, menda ne zmanjsujes hitrosti pred kriziscem? :\ Razen, ce je "sumljivo" krizisce, seveda - ampak na celovški, slovenski, dunajski jst ne zmanjšujem hitrosti pri prečkanju križišč.

šernk ::

Če ti tip vozi na 3,5 centimetrov za tabo res ni pametno noro bremzat zato, da ne boš prišel v rumeno.


taki mi grejo pa še najbolj na živce. za take primerke bi najraje namestil zadaj močne železne nosilce.

in kar vem skori rdečo ne smeš iti. za to če ne moreš varno zavreti je rumena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zeberdee ::

Me zanima ja. S 70 in po možnosti z avtobusom/kombijem za tabo, si ko se prižge rumena mrtev, če pohodiš bremzo.

kmetek ::

70 v križišče? samo norci, v lj je vedno treba gledat semafor na prehodu za pešče če je tam že rdeča pomeni da boš kmalu dobil rumeno recimo in je ZELO priporočljivo zmanjšat hitrost pod 60....če imaš za sabo tovornjak? varnostna? Mislim varnosti v naši državi ni, jaz se počutim ogroženega na cestah, ker naša policija ne opravlja dosledno svojega posla....

Veron ::

Jebeni polcaji, dubu za "rdečo" luč. Sm garant, da je bla oranžna!
Pa kao izvajajo "kontrolo za varnejši promet", a dejstva da se mi je en tip čist za rit nalepil ni upošteval, ker če bi bremzal bi se mi un na rit nalepu.

+ un za mano je bil v rdečo veliko bolj očitno kot jst in je raje mene ustavil grrrrrrr naj grejo nekam (ps mokra cesta,jst sm brez absa, tolko o tem kako bi se ustavu) ;((
+ Sm pa tud buksl, tist po radiu mu je reku, da je biu SIV pežo, moj je pa svetlo modr

ps: nurmaln ko bomo vsi sral dnar kot ti, tud prav, ampak da mi za rumeno luč pripiše kazen rdeče, 250eur + če bi bremzal bi kvečemu bil bol nevaren na cesti (mokro cestišče) + (prepozno sm na to reagiral) je po radiu reku SIV pežo, takih je blo okol mene še par, pa moj ni siv ampak svetlo moder. In ja, ti bi tuki pač mirno pojedu in plačal?

Glede pritožb se pa itq ve kako je, 1% jih mogoče uspe v tej jebeni državi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

nurmaln ::

k eni 14letni mulčki ste s tem jamranjem čez policijo
če si naredu prekršek je čist vseeno če ga je nekdo drug tud, ti boš za svojga plaču če so te dobil
če trdiš da nisi storil prekrška imaš na voljo ugovore, pritožbe....
tole tuki je vse bolj podobno gostilniški debati po ene šestih pirih
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

solatko ::

Kaj pa enakost pred zakonom - če si pameten, si zapomniš številko za teboj vozečega avtomobila in daš ugovor za prekršek vožnje v rdečo in navedeš vozilo, ki je bilo za teboj in ga policaj ni ustavil. Šikaniranje policaja, ker mu nisi bil všeč ali pa tvoj avto. V primeru, da gre več vozil v rdečo, mora policaj ustavit vse ali pa nobenega, na sodišču tak predlog za kaznovanje propade, zaradi neenakosti pred zakonom - preverjeno.

perci ::

Ne nabijaj, ker ni res. Razen, če slučajno misliš zadeve peljati do ustavnega sodišča.

gzibret ::

Nisem siguren, če lahko navaden državljan sproži postopek na ustavnem sodišču.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

nurmaln ::

Nisem siguren, če lahko navaden državljan sproži postopek na ustavnem sodišču.


Zakaj ne?
Vsak ga lahko. Res pa je, da morajo biti prej izčrpana vsa druga razpoložljiva pravna sredstva, sicer ustavno sodiče zadevo zavrne.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

perci ::

Tako kot je nurmaln napisal - ce menis, da so ti krsene ustavne pravice in si izcrpal ze vsa pravna sredstva, lahko vlozis ustavno pritozbo.

Tisto, kar gzibret misli, je pa zahteva/pobuda za oceno ustavnosti.

solatko ::

Gre za enakost pred zakonom in če imaš podatke (registersko tablico) vozila, ki je vozilo za teboj in ga je policaj spustil mimo, ti noben sodnik ne bo napisal kazni, pa ni potrebno na ustavno sodišče je že prva (ugovor na PP)ali druga stopnja (sodnik za prekrške) zadosti, včasih sodnik zahteva soočenje, lahko ga pa tudi sam. Izgovor policaja, da ni bilo prostora za ustavit več vozil ne zaleže, da bi bil od vseh kršiteljev, kaznovan samo ti. Preverjeno na lastni koži - jaz v rumeno, še trije za menoj v čisto rdečo, ustavil samo mene in spisal plačilca, pripisal sem pripombo, z navedbo reg.št. zadnjega avtomobila in tip avta. Pri sodnici postopek padel zaradi neenake obravnave pred zakonom.

perci ::

Lahko vidim to odločbo?

nurmaln ::

Lahko vidim to odločbo?


seveda ne
zgodbico je slišal v enem baru ko je sedel za sosednjo mizo
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

solatko ::

Take zadeve hranim cca 1leto, potem pa v smeti. Sploh pa je enakost pred zakonom ustavna kategorija in ena od kategorij konvencije o človekovih pravicah in ne vem zakaj pri naši prometni policiji in na sodiščih ne bi bila upoštevana.
Pogoj pa je, da si zapomniš registrsko številko in tip vozila - kar lahko sodišče takoj preveri. Na soočenju pa, če pride do njega policaja enostavno vprašaš zakaj je ustavil tebe, ki si šel v rumeno ostalih treh pa ne, če prav so šli v čisto rdečo. Potem pa naj on razmišlja kaj bo odgovoru, pri meni je bil tiho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bluefish ::

yeah right, trije za tabo so direktno zapeljali v rdečo. Ste bili očitno le po en meter narazen.

Ejsi_Disi ::

In kaj ti ni jasno bluefish? Poglej kdaj v LJ okoli četrte ure kaj se dogaja.
Rock n' roll ain't noise pollution!

nurmaln ::

Take zadeve hranim cca 1leto, potem pa v smeti.

kako presenetljiv odgovor>:D


Pogoj pa je, da si zapomniš registrsko številko in tip vozila

Ja? Kje to piše?

kar lahko sodišče takoj preveri

in kje to lahko preveri?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

solatko ::

Če policaju na soočenju vržeš v glavo št.avta in še tip in si to tudi napisal v opombe zapisnika, bi rad vidu tistga, ki bi mirno izjavil, da to ni opazil. Napačno odločitev policaja moraš pač na nek način dokazat - tako kot mora on dokazat, da je prekršek bil. Nikjer ne piše, vendar je dokazovanje neke trditve na strani tistega, ki to trdi - kako drugače kot z reg.št. in tipom avtomobila.
Tudi policaj ne more striktno dokazat, da je prekršek bil dejansko narejen.
blueFish - kaj se ti nič ne voziš po mestih. Situacija je sledeča: v zeleno 2-3-je avti, potem pa še najmanj 3-je v rdečo. V Trstu v istem času 15-30 avtov v zeleno, noben v rdečo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919192 (15481) anketar
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020460 (18580) Roadkill
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648558 (6371) St235
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18813772 (10243) BigWhale

Več podobnih tem