» »

Prevožena rdeča luč

Prevožena rdeča luč

nurmaln ::

solatko a si mel ti slučajno včasih nick mtosev?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

solatko ::

Mam solatkota od kar sem na netu.

imagodei ::

Tole imam tudi jaz probleme verjet. Iz več razlogov:

Prvič, če policaj začne postopek, do zaključitve postopka pač ne sme ustavljati drugih vozil. Če bi to, kar praviš, res veljalo, potem bi padel praktično vsak prekršek: če me ustavi policaj, enostavno počakam, da mimo pridivja nov divjak, si zapomnim reg.št. in tip avtomobila, potem pa podam pritožbo. Mora garant pasti postopek, ker je policaj drugače ravnal v dveh primerih. Resnica je pač takšna, da do zaključka enega postopka, policist ne sme začeti novega. Zato ob večjih akcijah vidiš ob cesti več patrulj. Oz. po drugi strani, če vidiš, da policist nekoga obravnava, se ti ni treba bati, da bo ustavil še tebe.

Drugič, če drugi delajo prekrške, to še ne pomeni, da jih tudi ti lahko. Oz. izgovor, češ da so tudi drugi kršili zakon, tebe ne odveže od spoštovanja zakona. Jebi ga, vsem gre na živce, če nas ustavi policaj, sploh če smo zakon kršili v skupini z drugimi vozniki in/ali če so bili drugi še hujši, kot mi. Mogoče slaba presoja policaja, če ustavi ravno tistega v skupini, ki je najmanj kršil zakon. Jebi ga, tako je. Zakon kršiš ali pa ne, če te pri tem dobijo, sledi kazen.
- Hoc est qui sumus -

lufthammer ::

Če policaju na soočenju vržeš v glavo št.avta in še tip in si to tudi napisal v opombe zapisnika,

Če bi bilo to res, niti tega , kar pravi imagodei:

enostavno počakam, da mimo pridivja nov divjak, si zapomnim reg.št. in tip avtomobila, potem pa podam pritožbo.

ne bi bilo treba. Doma, med pisanjem pritožbe, bi navedel prvega, ki bi pripeljal mimo okna. Iz lastne izkušnje ti povem, policaj te na radar potegne iz prehitro vozeče koline vozil in si pečen, si pač "potegnil najkrajšo slamico."

Keyser Soze ::

Resnica je pač takšna, da do zaključka enega postopka, policist ne sme začeti novega.

Oz. po drugi strani, če vidiš, da policist nekoga obravnava, se ti ni treba bati, da bo ustavil še tebe.

Aja? Kje pa to piše?
Lepo vedeti, bom naslednjič povozil njegovega kolega ali pa malenkost pošlajsal avto že ustavljenega voznika. Me res zanima ali bo policist lepo mirno zaključil prvotni postopek?
OM, F, G!

Yossarian ::

Zanimivo, zanimivo, nisem vedel, koliko jih lahko naenkrat obravnavajo. Ko bom naslednjič videl več avtomobilov, ustavljenih pri policijskem vozilu, bom zadnjemu rekel, da naj kar gre, ker policist lahko obravnava le enega hkrati.
Pa tole glede enakosti pred zakonom. Zanimiva teorija. Velja samo za prekrške ali tudi za kazniva dejanja? Če torej nekoga namlatiš, lahko rečeš, da te naj oprostijo, ker si videl, kako je sosed mlatil svoje otroke in njega niso obravnavali, tebe pa so. Mater, kaka domišljija.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

solatko ::

Imagodei - govorimo o prekršku štirih vozil, katerih prvo prepelje rumeno luč, ostali trije pa za njim. Policaj mora ustavit vsa štiri vozila, drugače krši ustavo. Med samim postopkom, ta policaj ne more ustavit drugega, lahko pa to stori njegov kompanjon, saj tvoj prekršek ne obravnavata oba - izjema je merjenje s pištolo, kjer ni možno pokazati drugemu prekrškarju njegove hitrosti, dokler postopek ni končan, zato naj bi imeli policaji vedno eno oko na cesti in prekrškarje ustavili - pač mal počakajo na postopek. Za vse ostale prekrške pa ni nobenih ovir, da ne bi ustavili cele kolone, če je v prekršku. Enak primer kot je vožnja več vozil skozi rdečo, je lahko prehitevanje čez polno črto - a bo kaznovan samo prvi ali bosta policaja vse, ki so na levi, lepo razvrstila k robu ceste in jih enega za drugim lepo pozdravla z nekaj točkami in kupčkom ojrov.
Kar se tiče mojih prekrškov, jih nikdar ne zanikam in, če je postopek pošten, tudi plačam. V primeru kot je bil ta, pa gre za popolno nespoštovanje ustave in, če spregleda tri enake prekrške MORA tudi mojega. V opombo sem opisal situacijo, priznal mojo vožnjo v rumeno, dodal reg.št.četrtega, ki je pripeljal za menoj in postopek je na sodišču ob soočenju padel. Res pa je, da sem moral vložiti dve pritožbi - na postopek policista, torej na PP in zahtevo po soočenju pri sodnici za prekrške - prekrška nisem zanikal. Bilo je to konec leta 2005, postopek končan maja 2006, s tem, da je policaj potrdil mojo zgodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

solatko ::

Edenpač - če bosta dva mlatila nekoga, velja isto, če bodo hoteli kaznovati samo tebe. Postopek mora teči proti obema, drugače gre za kršenje ustave. Ustava ne izključuje prometa glede enakosti pred zakonom, drugo pa je ali stranke v postopku to vedo.

nurmaln ::

@solatko
tolk bluziš da ne vem kaj bi ti sploh reku (razen tega da očitno ne veš o čem govoriš in pač bluziš)

@ kajzer
To o zaključku postopka pred začetkom drugega sicer ni pravilo, se pa v praksi dejansko uporablja če je le mogoče. Tako je predvsem iz razloga varnosti policista. Načeloma je tako da se opravlja en postopek, če sta dva policista skupaj en vodi postopek drugi pa ga varuje. Ampak poudarjam da je tako običajno, nikakor pa ni to pravilo katerega mora policist upoštevati za vsako ceno ali na katerega bi se lahko kršitelj skliceval.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

šernk ::

že videl primere ko sta dva policista ustavila kolono prehitro vozečih vozil. 6 hkrati sta zaustavila in še nas in še enega bi vendar niso imeli več prostora za ustavit avtomobil. veš da si storil prekršek torej ne ugovarjaš
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

lufthammer ::

Zanimivo, zanimivo, nisem vedel, koliko jih lahko naenkrat obravnavajo. Ko bom naslednjič videl več avtomobilov, ustavljenih pri policijskem vozilu, bom zadnjemu rekel, da naj kar gre, ker policist lahko obravnava le enega hkrati.
Odvisno, za kakšen prekršek gre. Mirno jih obravnava pet, če so peljali čez semafor pri rdeči, ne more pa obravnavat cele kolone zaradi prehitre vožnje, ker jo lahko dokaže le tistemu, ki ga je pomeril z radarjem. Menda je jasno, da ti ne more očitat prehitre vožnje na uč, nasprotno ti komot očita prevožen rdeč semafor. Tako da tole:
že videl primere ko sta dva policista ustavila kolono prehitro vozečih vozil. 6 hkrati sta zaustavila in še nas in še enega bi vendar niso imeli več prostora za ustavit avtomobil. veš da si storil prekršek torej ne ugovarjaš
ne drži vode.

šernk ::

Zanimivo, zanimivo, nisem vedel, koliko jih lahko naenkrat obravnavajo. Ko bom naslednjič videl več avtomobilov, ustavljenih pri policijskem vozilu, bom zadnjemu rekel, da naj kar gre, ker policist lahko obravnava le enega hkrati.


Odvisno, za kakšen prekršek gre. Mirno jih obravnava pet, če so peljali čez semafor pri rdeči, ne more pa obravnavat cele kolone zaradi prehitre vožnje, ker jo lahko dokaže le tistemu, ki ga je pomeril z radarjem. Menda je jasno, da ti ne more očitat prehitre vožnje na uč, nasprotno ti komot očita prevožen rdeč semafor. Tako da tole:

že videl primere ko sta dva policista ustavila kolono prehitro vozečih vozil. 6 hkrati sta zaustavila in še nas in še enega bi vendar niso imeli več prostora za ustavit avtomobil. veš da si storil prekršek torej ne ugovarjaš

ne drži vode.



torej je lahko kaznoval le prvega in ostale kvečjemu opozoril??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Yossarian ::

Kršenje ustave. Fantastično, le tako naprej. Še bolj zasipat ustavno sodišče, za kar si je tak precej samo krivo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nurmaln ::

Tako da tole:

že videl primere ko sta dva policista ustavila kolono prehitro vozečih vozil. 6 hkrati sta zaustavila in še nas in še enega bi vendar niso imeli več prostora za ustavit avtomobil. veš da si storil prekršek torej ne ugovarjaš

ne drži vode.


@lufthammer
Pravzaprav čist lahko drži vodo. Sicer je res da se večinoma meri hitrost z laserskimi merilniki, še vedno pa se uporablja tudi radarski merilec hitrosti ki je zmontiran v avtomobil, zraven pa fotoaparat ki fotografira kršitelja. Tak avto stoji ob cesti, 200 metrov nižje pa policijska patrulja brez problema ustavi in kaznuje tudi 10 voznikov če so vsi prekoračili hitrost.
Pri teh meritvah se rezultata ne kaže posebej (ker je meritev lahko tudi nekaj sto metrov stran) ampak se v primeru ugovora na plačilni nalog preprosto da predlog sodniku za prekrške in se tja tudi pošlje natisnjeno sliko avta z izpisano hitrostjo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

imagodei ::

Ah, očitno sem ga potem v kamen, ko sem napačno "vedel", da policaj ne sme začeti novega postopka, dokler ima v postopku že enega drugega voznika. No, kar se mene tiče, je to še boljše, škoda samo, ker to ni stalna praksa. V praksi je namreč dejansko tako, da dokler ima policijska zaseda ustavljenega enega voznika, drugih ne ustavlja.
- Hoc est qui sumus -

Brane2 ::

Zakaj ne ? Avto je lahko prav solidno orožje, sploh če te nikoli ne začopatijo za naklepni umor...
On the journey of life, I chose the psycho path.

solatko ::

edenpač - ni potrebe po zasipanju Ustavnega sodišča, ker je enakost pred zakonom že ustavna kategorija in člen v konvenciji o človekovih pravicah in je direktno izvršljiva. Torej, če daš ugovor z relevantnimi podatki, je stvar organa, da dokaže ničnost tvojega ugovora - malo težko, če imaš št. in tip avtomobila.

imagodei ::

Solatko, še vedno sem v dvomih. Ja, če bi naletel na policista, ki bi potrdil tvojo zgodbo in na skrajno razumevajočega sodnika, ki bi nagnil tehtnico tebi v prid.

S takšno argumentacijo namreč hitro pridemo do tega, da te ne smejo kaznovat za noben prekršek. Če prehitro voziš prvi v koloni in te ustavi, se lahko sklicuješ na to, da so vsi ostali vozili z enako hitrostjo, ker je bila kolona strnjena. S tem, ko je policaj nameril tebe, je dokazal tudi, da so vsi ostali vozili prehitro, ker niso zaostajali za tabo. Torej mora ustaviti celo kolono, sicer kamot uspeš s pritožbo, da si bil obravnavan neenako?

Enako velja tudi, če voziš zadnji v koloni? Ker nisi zaostajal niti se približeval drugim vozilom, je fizikalno dejstvo in jasen dokaz, da so vsi ostali vozili enako hitro, kot ti in bi jih policist moral kaznovati?

Ali pa - greš iz gostilne, popil si malce preveč, pred tabo na cesti pa vijuga vozilo. Voznik evidentno pijan ko krava. Policijska kontrola ustavi oba. Njemu ne dajo pihat, vozil je po omejitvah in ga spustijo, tebi pa dajo, napihaš in ti napišejo kazen. Ti si zapomniš registrsko in tip vozila pred tabo in podaš pritožbo, da si bil obravnavan neenako, ker tistemu pred tabo niso dali pihat?

?
- Hoc est qui sumus -

nurmaln ::

oziroma lahko pogledaš skozi okno in kar določiš prvega ki se mimo pelje, si zapomneš registrsko številko in tip in barvo avtomobila in si zmagu
po solatni logiki
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

BigWhale ::

Ja, to je isto kot v oni drugi temi, ko reces, da nisi vozil avtomobila, da si ga nekomu posodil.

nurmaln ::

ja načeloma to lahko rečeš, ampak morš tud povedat komu si posodil razen če rečeš da si posodil enemu ožjih družinskih članov katerih ne želiš inkriminirat

sam treba je vedet da tudi tuki ni neke avtomatike, še vedno je vprašanje če ti bo sodnica vrjela
če ti ne bo ti bo glih tko upalila kazen pol se pa ti pritožuj do evropskega sodišča če se ti da
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Yossarian ::

solatko, kaj boš naredil v primeru, da tisti tip, ki je vozil za tabo, zanika, da je vozil za tabo? Ali misliš, da bo tako pošten in bo priznal prekršek, tako da bosta lahko oba kaznovana. In Ustavi bo zadovoljeno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

solatko ::

Če bi bral poste tako kot je treba, ne bi klobasal takih. Lepo sem napisal, da sem napisal v opombo na, zapisniku, to pomeni, da je bil policaj na licu mesta opozorjen, da tako pač ne gre. Za enak oziroma hujši prekršek (jaz v rumeno, trije za menoj, verjetno v rdečo) in hoče kaznovati samo mene - to je neenakost pred zakonom. Pri radarju (ročno merjenje je drugače, saj lahko meri le enega), zato po navadi merijo prvega v koloni. Pri postavljenem radarju v avtomobilu, ustavijo vse, saj vsakega prehitrega, slika radar avtomatsko in policaja opozori z zvočnim signalčkom in on samo opozori, kateri avto naj ustavijo. Tistega tipa, ki je vozil za menoj postopek, ki ga ima policaj z menoj sploh ne briga, podatki so samo zato, da se policaj ne more zgovarjat, da sem šel samo jaz v rdečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

nurmaln ::

Solatko treba se bo sprijazniti, da s(m)o ljudje na tem forumu precej skeptični zaradi običajno tudi debate ostajajo na nekem nivoju in brez nakladanja in nakladačev.
To kar trdiš ti je precej neverjetno in po pričakovanjih tudi nimaš ničesar s čimer bi lahko podkrepil svoje trditve.
Pa zdaj razmisli kako te dojemajo vsi na forumu.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Ziga Dolhar ::

Edenpač - če bosta dva mlatila nekoga, velja isto, če bodo hoteli kaznovati samo tebe. Postopek mora teči proti obema, drugače gre za kršenje ustave. Ustava ne izključuje prometa glede enakosti pred zakonom, drugo pa je ali stranke v postopku to vedo.


solatko, lahko prosim vsaj približno namigneš, kje to učijo, oz. ponudiš vsaj en dokaj kredibilen link? Glede na to, da omenjaš [tudi] EKČP, in upoštevaje dejstvo, da je tovrstnega obravnavanja s strani policistov ENORMNO, verjetno ne bo problem ponuditi vsaj enega [kredibilnega] linka.

Hvala!
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Mimogrede, mal za intermezzo. Včeraj sem se ob 4h vračal iz enega ljubljanskega diskača, z avtom. Vozim mimo RTVja, in se mi na rit prilima policaj. Vozi za mano po Komenskega, Resljevi, dam žmigavc, da bom zapeljal na Poljansko. Modre lučke. Fino, parkiram pred Pravno Fakulteto (ironično :P). Dokumente. "Čigav je pa avto, gospa?" Mal čudno ga gledam, pa mu odgovorim. "Ste zvečer kaj popili?" -Ne. "Kdaj ste nazadnje kadili?" -Še nikoli. "Boste pihali."

Čist korektno in vse, 0,0. :-). Se mi je pa vseen zdel kr mal hecno, da tolk kroničnemu ne-alkoholiku in ne-kadilcu da za pihat, ampak sej ga čist razumem, da je mislu da ga zajebavam :).
https://dolhar.si/

kmetek ::

a si travestit? :)

Ziga Dolhar ::

Kapaveš, mrbit bi pa njemu moral dat za pihat :P.
https://dolhar.si/

Thagirion ::

mislim da je kmetek ciljal na to: "Čigav je pa avto, gospa?" :D

Ziga Dolhar ::

Ja sej :).
https://dolhar.si/

solatko ::

Ziga Dolhar - Kakšen link bi rad - neenako obravnavanje pred zakonom je HUJŠA KRŠITEV ČLOVEKOVIH PRAVIC - po konvenciji o človekovih pravicah, katere podpisnik je tudi Slovenija in po ustavi republike Slovenije.
Sedaj mi pa povej, če je to enako obravnavanje pred zakonom, če hoče policaj od štirih prekrškarjev, kaznovati samo enega in kateri zakon tako početje dovoljuje, zato z navedbo argumentov v zapisnik in pozneje v postopku pri sodniku (ne en mesec po dogodku - da ne bi dal kar tam nekih podatkov), tak postopek MORA pasti (z velikimi črkami ne kričim, temveč povdarjam), če smo pravna država. Prekršek priznam, se kesam, vendar ga ne plačam, če ne obravnavajo še ostalih, ki so prekršek storili ravno takrat, na istem mestu. To je moja pravica, tako kot je pravica, da prekršek storim in dolžnost, da za prekršek plačam - hočem samo enakovredno obravnavo, z istočasnimi kršitelji.
Vzemimo podoben primer: kršenje javnega miru in reda - družba desetih, malo podprtih kolegov, se sredi noči dere na vse pretege. Priletijo modri in od desetih kaznujejo sam tebe. Boš plačal.
Naslednji primer: kolesarska steza, na kateri, se vas v mraku vozi pet na kolesu brez osvetlitve. Policaj enega ustavi, mu napiše plačilni nalog, ostalih pa sploh ne pogleda - je to enakovredna obravnava, boš plačal ali boš v opombo napisal, da vas je bilo pet, vsi ste kršili zakon in se pritožil, zaradi neenakosti pred zakonom.
Lahko bi našteval še hujše stvari,vendar menim, da je povprečnim ljudem, to zadosti za razumevanje zadeve.

Yossarian ::

Solatko, napačno si razlagaš pojem "enaka obravnava". Če si ti imel srečo, da si naletel na policista, ki ne pozna zakonov, si pač imel srečo. Stanje pa je takšno, da če ti narediš prekršek, narediš prekršek pa pika in si za to kaznovan. Enakost pred zakonom pa pomeni, da bodo vse tiste, ki so naredili enak prekršek, obravnavali enako, če jim seveda uspejo dokazat storitev. Če boš ti navedel, da so pred oz. za tabo drugi storili enak prekršek in boš povedal, kdo je to bil, ga boš seveda ovadil (za kar ti bo tisti zelo hvaležen, ker bo tudi on deležen enake obravnave pred zakonom, kot ti). Morda se bo on nekako zmazal, morda se ne bo, ti boš pa v vsakem primeru plačal kazen, ker si priznal, da si storil prekršek.

Pa še to: če je policist kaznoval samo tebe, je res naredil napako in če ga boš prijavil na PP, bo šel morda celo v disciplinski postopek, vendar to ne negira dejstva, da si ti naredil prekršek in si upravičeno kaznovan. Upam, da sem bil dovolj jasen in sem ti razsvetlil nekatere pojme.

In še čisto na koncu: če bi jaz klobasal, bi imel doma v hladilniku klobase in ne bi imel čisto nič proti, še posebej, če bi bile tako dobre, kot jih naredi moj prijatelj.:P
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nurmaln ::

@edenpač
ne pretiravi, tud če je policist kaznoval samo njega (pa močno dvomim da je do tega dogodka sploh kdaj prišlo) to ni nobena napaka s policistove strani, še najmanj pa ne taka za disciplinsko
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Yossarian ::

nurmaln, napakica je res minimalna, šel sem pač malo v skrajnost, da sem lažje oz. bolj očitno ponazoril, v čem narobe razmišlja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

solatko ::

Enakost pred zakonom pa pomeni, da bodo vse tiste, ki so naredili enak prekršek, obravnavali enako,

Sam greš v nasprotja - Štirje popolnoma enak prekršek plača eden - je zate enakost pred zakonom?

Policaju lahko oporekaš samo opustitev dejanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Yossarian ::

Malo bolj dobro preberi, kar sem napisal:

Enakost pred zakonom pa pomeni, da bodo vse tiste, ki so naredili enak prekršek, obravnavali enako, če jim seveda uspejo dokazat storitev.:P

Se tebi to zdi nasprotje?:\
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

solatko ::

Pa kaj hočeš večjega dokaza, kot če pelejo en za drugim (dva in dva) skozi rdečo. Kaj bi rad bolj enak prekršek, a je sploh možno.

Ziga Dolhar ::

Edenpač - če bosta dva mlatila nekoga, velja isto, če bodo hoteli kaznovati samo tebe. Postopek mora teči proti obema, drugače gre za kršenje ustave. Ustava ne izključuje prometa glede enakosti pred zakonom, drugo pa je ali stranke v postopku to vedo.


solatko, lahko prosim vsaj približno namigneš, kje to učijo, oz. ponudiš vsaj en dokaj kredibilen link? Glede na to, da omenjaš [tudi] EKČP, in upoštevaje dejstvo, da je tovrstnega obravnavanja s strani policistov ENORMNO, verjetno ne bo problem ponuditi vsaj enega [kredibilnega] linka.

Hvala!


Solatko, še vedno bi rad odgovor na vprašanje. Hvala.
https://dolhar.si/

Yossarian ::

solatko, res ne vem, kako bi bolj enostavno obrazložil. Če ne razumeš, pač ne razumeš.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

lufthammer ::

Pa kaj hočeš večjega dokaza, kot če pelejo en za drugim (dva in dva) skozi rdečo. Kaj bi rad bolj enak prekršek, a je sploh možno.

In kako naj EN policaj ustavi vse štiri? Na dvopasovnici, če te prav razumem. Ustavi tistega, ki ga lahko brez nevarnosti zase in za okolico. In ni logike, da nisi kriv, če ni mogel ustaviti vseh.

Bo treba kakšen dokaz prilimat!

TESKAn ::

Solatko, ti resno misliš s tem, da če ne kaznuje vseh prekrškarjev, ne more nobenega? In kaj tebi pomaga, če je še avto takoj za tabo kršil zakon - to še vedno ne dokazuje, da ga ti nisi. Edino, kar boš mogoče dosegel z takim izgovarjanjem, bo kazen še za drugega prekrškarja. Sam boš pa še vedno fasal položnico, saj nisi nič manj kriv, pa če jih je še sto drugih vozilo prehitro.

Prekršek priznam, se kesam, vendar ga ne plačam, če ne obravnavajo še ostalih, ki so prekršek storili ravno takrat, na istem mestu. To je moja pravica, tako kot je pravica, da prekršek storim in dolžnost, da za prekršek plačam - hočem samo enakovredno obravnavo, z istočasnimi kršitelji.


Se pravi je najbolje, da greva dva hkrati divjat po cesti, eden se bo že izmuznil, drugemu pa ne bo treba plačat? To hočeš povedati? Da je moja pravica, da sem kreten na cesti, dokler obstaja še en tak kreten ob istem času na istem mestu in ga ne ujamejo?

Malo pomisli, kaj pišeš. Prekrškov ne smeš delat in nimaš nobene pravice, da jih počenjaš. Pa naj okoli tebe še tako norijo drugi.

Naslednji primer: kolesarska steza, na kateri, se vas v mraku vozi pet na kolesu brez osvetlitve. Policaj enega ustavi, mu napiše plačilni nalog, ostalih pa sploh ne pogleda - je to enakovredna obravnava, boš plačal ali boš v opombo napisal, da vas je bilo pet, vsi ste kršili zakon in se pritožil, zaradi neenakosti pred zakonom.


Si kršil zakon? Si. Boš plačal? Ja. Ne glede na druge.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

solatko ::

Pa kaj ste se tako razkokodakal - gre samo za primer neenakosti pred zakonm. V dani situaciji, je imel policaj dosti prostora, vozili smo v meji dovoljenega, vsi v prekršku, s tem da prvi v rumeno (se mi le zdi, da je to manjši prekršek), opomba da gre za neenako obravnavo pred zakonom, je bila dana na licu mesta, policaj opozorjen na to dejstvo in sodišče ugotovilo, da je šlo za kršitev v postopku. S tem zaključujem debato.

Double_J ::

Kako pa si dokazal, da so res šli še ostali v rdečo?

TESKAn ::

Se pravi tebe niso kaznovali, ker tudi drugih niso?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lufthammer ::

Se pravi tebe niso kaznovali, ker tudi drugih niso?

Če verjameš.
Medtem, ko ga je policaj ustavljal in je moral paziti, da ga ne povozi, si je imel čas ogledati in zapomniti še tri registrske. Torej je šel zadnji skozi križišče in verjetno v čisto rdečo. A ni kaznovan, ker tudi drugi trije niso??? Edino, če ima nadnaravne sposobnosti in si je uspel ogledati tablice v vzvratnem ogledalu in predvideti, da bodo šli še trije za njim skozi rdečo. Dokaza nima nobenega, ti smola.

Tale solatko je en tak Lažnivi Kljukec, se mi zdi.

solatko ::

Če bi bral poste po vrsti se ne bi zaletaval, kot bik v rdečo cunjo. Zapomnil sem si tablico četrtega avtomobila (sem že stal). V čisto rdečo je šel že prvi za menoj. Kakšen dokaz pa ima policaj (razen za prekršek s sliko ali test krvi, se policaju pač verjame, ni pa nujno, da v vsakem primeru), na soočenju pač ni znal ali hotel lagati in sodnica je primer zaključila (sicer z ustnim opominom, da se to pač ne dela), postopek pa je bil brezpredmeten, zaradi napak v postopku (tako se je glasila obrazložitev sodbe). Na forumu ni nobene potrebe po laganju, ni pa nujno, da se stvari, ki se zgodijo nekaterim, morajo dogajat vsem. Zato nehaj žalit in obtoževat, temveč si zadevo zapomni in v primeru, da se ti zgodi kaj podobnega, to koristno uporabiš. Torej sama oprostitev oziroma brezpredmetnost prijave ni bila odvisna od policije, temveč sodnika, ki mora poleg prijave upoštevati še kaj drugega. Če bi prekršek naredil sam, bi ga brez besed plačav v roku za polovičko, tako pa.......iz inata, kot pravijo bivši bratje na jugu.

Ziga Dolhar ::


solatko, lahko prosim vsaj približno namigneš, kje to učijo, oz. ponudiš vsaj en dokaj kredibilen link? Glede na to, da omenjaš [tudi] EKČP, in upoštevaje dejstvo, da je tovrstnega obravnavanja s strani policistov ENORMNO, verjetno ne bo problem ponuditi vsaj enega [kredibilnega] linka.
https://dolhar.si/

Yossarian ::

Žiga, ne more ga dati, ker ga ni. Edino, kar lahko naredi, je, da skenira odločbo in jo prilepi sem gor ter dokaže svoj prav.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Volk| ::

No, da tema ne umre, pa še kak nasvet bi rabil :D
Prevozil sem rdečo luč. Priznam.
Toda situacija je sledeča:
peljem se proti križišči, kjer zavijam levo, se prižge rumena in ko zapeljem v križišče vidim rdečo. Jebi ga, se zgodi. Z moje desne na mojo smolo čakajo taplavi na zeleno. Vklopijo sirene in gremo za menoj. Policaj prijazen, pač storil prekršek. Vseeno pa mi je 125EUR(polovička) težko dat.
Nakar se že dva dni peljem tam kjer se je policaj peljal in vidim, da on v nobene primeru ni videl, da mam jaz rdečo. Ne vidi se na semafor. Torej, me je kaznoval na podlagi predvidevanja. No, saj je dobro predvideval, toda obstaja kaka možnost, da ugovarjam temu? Saj pravzaprav ni videl, če je res. Lahko dokažem, da z njegove strani se ne vidi, čeprav glede na čas, kdaj je on lahko speljal, lahko predvideva. Kar tudi je. Ampak, to verjetno ni dovolj, da me kaznuje?!

Ja, vem, če si kriv plačaj, toda glede na to da sem dobre voznik, kazni že nisem dobil kako desetletje, mi ravno ne diši najbolj to plačat.
KOliko sem brskal po podobinh primerih...večina pritožb je bob ob steno, pa še polovičko zgubiš, nekaj pritožb pa je tudi dobljenih. Ovisno torej, kakega sodnika dobiš.
Torej, kaj pravite? Plačam ali se pritožim? Do petka se moram odločit. Kake so moje možnosti?
Kakšen je postopek pritožbe? V kolikem času lahko pričakujem rešitev? Gre to direkt na sodišče ali najprej policija obravnava?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

BALAST ::

Kaj ti misliš, da te policist kaznuje lahko samo če vozi za teboj ima popoln vidljivost nad obnašanjem tvojega vozila in po možnosti še prižgano kamero?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9919160 (15449) anketar
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020411 (18531) Roadkill
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
648538 (6351) St235
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18813751 (10222) BigWhale

Več podobnih tem