» »

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca

kazen zaradi nehomologiranega izpušnega lonca

«
1
2

skyscan ::

Zdravo,

zanima me, če mogoče kdo ve;
dobil sem kazen zaradi nehomologiranega lonca na motornem kolesu (400€), ampak to motorno kolo ni pisano name (oz. ni moje sploh), še več, pisano je na firmo.

In sedaj mene zanima, če mi sploh lahko napišejo takšno kazen? ubistvu jaz nimam nič zraven, niti ne pri motorju niti ne pri predelavi motornega kolesa. lahko bi bil samo serviser motorja, s katerim sem naredil testni krog.
ima kdo podobne izkušnje?

bluefish ::

Urejaj na firmi.

skyscan ::

bluefish je izjavil:

Urejaj na firmi.


firma je naša (obrt). :)
mi po teoriji sploh lahko napišejo tako kazen,to me zanima

bluefish ::

Ah, pa smo spet tam, kot že pri mnogih temah na tem forumu.

Torej, firma je tvoja (vaša), veš da si imel nehomologiran lonec, ampak sedaj se greš vrteti okoli tehnikalije.

Obrni se na uporabnika ;-) , ki ima že kup izkušenj pri izogibanju kazni (nazadnje je poskušal kazen za preveliko hitrost prevaliti na dedka, ki je po možnosti slep in nepokreten).

Nič, ignoriraj tole pisanje, pa brez hude krvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

skyscan ::

mislim da se ne zastopimo, firma je naša, ja, ampak nisem prijavljen v tej firmi, torej sem se vozil brez dovoljenja, ampak pustimo sedaj to, dejstvo je, da mi po teoriji (predvidevam - zato pa sprašujem) ne morejo očitati nekaj, za kar ni moja skrb, oziroma nisem vedel sploh (mislim da bi bilo brezpredmetno sedaj razglabljati kdo pregleda recimo prijateljev avto vse do potankosti, če je po predpisih preden sede za volan).

Pyr0Beast ::

Wav. Policija celo deluje.

To da so te opalili za nehomologiran pisker je meni v veliko veselje ker dnevno poslušam osebke ki se s takimi kantami vozijo naokoli. Kapo dol da so te privili, še kakšnega je treba.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

skyscan

Tako ali tako bos moral prvo plačati kazen..sele potem je mozna pritozba.

BigWhale ::

skyscan je izjavil:

Zdravo,

zanima me, če mogoče kdo ve;
dobil sem kazen zaradi nehomologiranega lonca na motornem kolesu (400€), ampak to motorno kolo ni pisano name (oz. ni moje sploh), še več, pisano je na firmo.

In sedaj mene zanima, če mi sploh lahko napišejo takšno kazen? ubistvu jaz nimam nič zraven, niti ne pri motorju niti ne pri predelavi motornega kolesa. lahko bi bil samo serviser motorja, s katerim sem naredil testni krog.
ima kdo podobne izkušnje?


Zmeni se z lastnikom, da ti vrne denar, ko kazen placas.

Lahko ti napisejo taksno kazen, a mislis, da zato ker motor ni tvoj pa ne bos dobil kazni? se vedno si se ti vozil z njim.

Kaj ti ni jasno? ;>

dzinks63 ::

firma je naša, ja, ampak nisem prijavljen v tej firmi, torej sem se vozil brez dovoljenja,

Ok, tisto predelavo mora plačati lastnik motorja (firma), drugače pa še dobro, da te niso upalili za krajo tega motorja, kot lahko sklepam iz tvojega pisanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

#000000 ::

Naj plača tisti ki je naredil auspuh :)

AngelOfDeath ::

skyscan je izjavil:

Zdravo,

zanima me, če mogoče kdo ve;
dobil sem kazen zaradi nehomologiranega lonca na motornem kolesu (400€), ampak to motorno kolo ni pisano name (oz. ni moje sploh), še več, pisano je na firmo.

In sedaj mene zanima, če mi sploh lahko napišejo takšno kazen? ubistvu jaz nimam nič zraven, niti ne pri motorju niti ne pri predelavi motornega kolesa. lahko bi bil samo serviser motorja, s katerim sem naredil testni krog.
ima kdo podobne izkušnje?



Seveda bi se lahko izognil kazni. Enostavno bi rekel da si motor ukradel in da ne veš da ni homologiran. Močno dvomim da bi dobil kazen za nehomologiran izpušni sistem.
edit: Slovnica

Go-ahead ::

skyscan je izjavil:

Zdravo,

zanima me, če mogoče kdo ve;
dobil sem kazen zaradi nehomologiranega lonca na motornem kolesu (400€), ampak to motorno kolo ni pisano name (oz. ni moje sploh), še več, pisano je na firmo.

In sedaj mene zanima, če mi sploh lahko napišejo takšno kazen? ubistvu jaz nimam nič zraven, niti ne pri motorju niti ne pri predelavi motornega kolesa. lahko bi bil samo serviser motorja, s katerim sem naredil testni krog.
ima kdo podobne izkušnje?


Če si ti direktor si ga naje*al!

1. Kazen plača tvoja firma.
2. Kazen plačaš ti.

Raje plačaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

KoMar- ::

Zakaj za vraga bi kdo imel modificiran izpušni lonec napisan na firmo? Mislim, kakšna je racionalizacija zadaj?

#000000 ::

Ma ne sej ni lonec napisan na firmo, firma je lastnik motorja kjer je ta lonec gor.

skyscan ::

Pyr0Beast je izjavil:

Wav. Policija celo deluje.

To da so te opalili za nehomologiran pisker je meni v veliko veselje ker dnevno poslušam osebke ki se s takimi kantami vozijo naokoli. Kapo dol da so te privili, še kakšnega je treba.


enako želim tudi tebi.

skyscan ::

BigWhale je izjavil:



Zmeni se z lastnikom, da ti vrne denar, ko kazen placas.

Lahko ti napisejo taksno kazen, a mislis, da zato ker motor ni tvoj pa ne bos dobil kazni? se vedno si se ti vozil z njim.

Kaj ti ni jasno? ;>


ti se pelješ z avtomobilom od prijatelja, kateri je predelan. ne veš kateri deli vse so homologirani kateri ne. ampak vseeno se pelješ. ustavi te policaj, in ti napiše kazen ker je "tvoj" avto nehomologiran. si še vedno prepričan da ti je kristalno jasno zakaj bi moral za prijateljeve napake plačevati ti?

KoMar- ::

To odgovornost sprejmeš, ko se usedeš za krmilo.

skyscan ::

KoMar- je izjavil:

To odgovornost sprejmeš, ko se usedeš za krmilo.


ja, pa obstaja kakšen zakon? to je vse kar rabim, če se mogoče kdo kaj spozna na zakone
zdrava pamet ti mogoče že tako narekuje, vendar se ve, da na oblasti, sodišču ali kjerkol je pač vse skregano z najmanjšo logiko.

BigWhale ::

skyscan je izjavil:

ti se pelješ z avtomobilom od prijatelja, kateri je predelan. ne veš kateri deli vse so homologirani kateri ne. ampak vseeno se pelješ. ustavi te policaj, in ti napiše kazen ker je "tvoj" avto nehomologiran. si še vedno prepričan da ti je kristalno jasno zakaj bi moral za prijateljeve napake plačevati ti?


Potem reces prijatelju: "hej, tega mi nisi povedal, daj mi moj denar nazaj."

Policaj kaznuje tistega, ki se pelje z nehomologiranim avtomobilom. V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila. Zakaj bi njega kaznovali? In ti krsis zakon, ker uporabljas nehomologiran del na avtu.

"Nisem vedu" tle ne dela.

M-XXXX ::

V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila.

Če pogledamo iz malo drugega kota: na poti na homologacijo si smrt na cesti, tempirana bomba. Na poti iz homologacije s kartončkom v predalu si vzoren, nenevaren voznik. Upam, da veš kam pes taco moli:D

guest #44 ::

Če je motor vezan na firmo in motor ima del, ki je "predelan"...pač odgovarja firma. In kazni so precej večje za pravne osebe.

Homologacija za veliko delov je štos bolj kot ne. Pač nateg da poberejo še mal denarja.

Preberi si zakon o Varnosti v cestnem prometu, je lepo napisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

skyscan ::

BigWhale je izjavil:

skyscan je izjavil:

ti se pelješ z avtomobilom od prijatelja, kateri je predelan. ne veš kateri deli vse so homologirani kateri ne. ampak vseeno se pelješ. ustavi te policaj, in ti napiše kazen ker je "tvoj" avto nehomologiran. si še vedno prepričan da ti je kristalno jasno zakaj bi moral za prijateljeve napake plačevati ti?


Potem reces prijatelju: "hej, tega mi nisi povedal, daj mi moj denar nazaj."

Policaj kaznuje tistega, ki se pelje z nehomologiranim avtomobilom. V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila. Zakaj bi njega kaznovali? In ti krsis zakon, ker uporabljas nehomologiran del na avtu.

"Nisem vedu" tle ne dela.


sej pravim, tako nekako si mi navadni jablani predstavlamo "pravila", mene pa bolj kot ne zanima kakšna je zakonska podlaga le-teh, je sploh določeno kdo sme voziti motorno vozilo oz. kaj podobnega

potem je pa lahko še druga vrsta zgodbe, motor je ukraden oziroma odvzet iz firme brez vednosti odgovorne osebe, pa potem? meni ne morejo napisati kazen za avspuh, enako kot recimo, če si brez izpita ne more napisati kazen + kazenske pike, ker nisi počakal pred stop znakom. res pa je, da pokasiram kazen ker sem "ukradel" vozilo, ampak plačilni nalog je že bil spisan, zato se (predvidevam) lahko zgovarjam na nepravilnost postopka.

no, ne vem, zato sprašujem. :)

skyscan ::

M-XXXX je izjavil:

V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila.

Če pogledamo iz malo drugega kota: na poti na homologacijo si smrt na cesti, tempirana bomba. Na poti iz homologacije s kartončkom v predalu si vzoren, nenevaren voznik. Upam, da veš kam pes taco moli:D


dobro povedano. :) ravno tako je pri odvzemu izpita, do sedaj si znal voziti avto, od neke ure naprej pa nimaš več pojma. lahko bi se reklo samo: Slovenska oblast na pohodu proti "zmagam".


se opravičujem če delam preveč RE-postov, nekak mi ne ratuje vse spraviti v en post. :S

Vikking ::

skyscan je izjavil:



sej pravim, tako nekako si mi navadni jablani predstavlamo "pravila", mene pa bolj kot ne zanima kakšna je zakonska podlaga le-teh, je sploh določeno kdo sme voziti motorno vozilo oz. kaj podobnega

potem je pa lahko še druga vrsta zgodbe, motor je ukraden oziroma odvzet iz firme brez vednosti odgovorne osebe, pa potem? meni ne morejo napisati kazen za avspuh, enako kot recimo, če si brez izpita ne more napisati kazen + kazenske pike, ker nisi počakal pred stop znakom. res pa je, da pokasiram kazen ker sem "ukradel" vozilo, ampak plačilni nalog je že bil spisan, zato se (predvidevam) lahko zgovarjam na nepravilnost postopka.

no, ne vem, zato sprašujem. :)


Lej, ne moreš fantazirat. Da si ti dobil kazen in ne podjetje (ki je dejanski lastnik vozila), pomeni da te je policist ustavil, legitimiral, pregledal vozilo in ugotovil neskladnost. Kazni se sedaj ne boš izgonil.
Rešitev ki jo vidim je ta, da potem od podjetja zahtevaš povračilo denarja zaradi kazni (interni dogovr).
Če pa podjetje ni zagotovilo motorja, ki je varen (del motorja ni bil homologiran), ter si takšen motor uporabljal nevede potem, tožiš podjetje.

ČE pa si ti motor uporabljal zunaj delovnega časa, brez potnega naloga in vsega ostalega kar pritiče uporabi motorja kot delovno sredstvo, potem ne boš dosegel ničesar. Oziroma podjetje te lahko toži, ker si izkoriščal vozilo za osebne namene.

Tista tvoja zgodbica: ""če si brez izpita ne more napisati kazen + kazenske pike, ker nisi počakal pred stop znakom"" ti pa lahko zaradi tega prepovejo opravljati izpit za nekaj časa in seveda možen odvzem vozila če si večkratni kršitelj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Go-ahead ::

BigWhale je izjavil:



Policaj kaznuje tistega, ki se pelje z nehomologiranim avtomobilom. V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila. Zakaj bi njega kaznovali? In ti krsis zakon, ker uporabljas nehomologiran del na avtu.

V Italiji v primeru večjih prekrškov država odvzame vozilo in ga proda ne glede na to, da je prekršek storil nelastnik vozila.

BigWhale ::

M-XXXX je izjavil:

V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila.

Če pogledamo iz malo drugega kota: na poti na homologacijo si smrt na cesti, tempirana bomba. Na poti iz homologacije s kartončkom v predalu si vzoren, nenevaren voznik. Upam, da veš kam pes taco moli:D


V tem primeru pes moli taco v povsem nerelevantno smer. :) Je pa to problem verjetno. A se z nehomologiranim delom lahko odpravis na homologacijo slednjega? Po vsej logiki bi rekel, da ne.

BigWhale ::

Go-ahead je izjavil:

BigWhale je izjavil:



Policaj kaznuje tistega, ki se pelje z nehomologiranim avtomobilom. V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila. Zakaj bi njega kaznovali? In ti krsis zakon, ker uporabljas nehomologiran del na avtu.

V Italiji v primeru večjih prekrškov država odvzame vozilo in ga proda ne glede na to, da je prekršek storil nelastnik vozila.


V Iranu pa zenske ne smejo odkrite po cestah hodit. Kar se ne pomeni, da je to prav in da bi morali tudi pri nas tako poceti.

Razlika je, ce ocurijo lastnika ker je bil njegov avto ujet na avtomatski radar. Takrat dejansko ne vedo kdo je vozil.

mirage ::

Če se prav spomnim, se je to, da so zaplenili avto, ki ni bil od voznika tudi v Sloveniji že zgodilo. Je blo enkrat na Preverjeno o tem.

edit: najdel link http://poptv.si/multimedia/preverjeno-z...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

zcetrt ::

zakaj se nikdar ne oglasi nekdo, ki je v naselju vozil zaradi trenutka nepozornosti 52 km/h namesto 50, kako se lahko izogne kazni? Zakaj se izogibajo in iščejo krivine samo ljudje, ki tam vozijo 90+, imajo frajerske modifikacije itd?

Če vozilo ni homologirano, ga na homologacijo pripelješ z avto vleko. Ne vem, zakaj se privzema, da se pripelješ z njim.

A vozniškega bi se moralo jemat tako, mehko. Stran za stranjo? Kakšna logika tu deluje ljudem... Kaj pa če pogledamo iz tega zornega kota, da so veliko napako naredili, ko so osebku sploh izročili vozniško dovoljenje in da nikdar ni znal vozit? Aja, potem pa lahko toži komisijo na izpitnem centru...

Seveda se debata razvija v napačno smer. Ampak menim, da primer ni tako enostaven, da bi ga speljal brez kredibilne pravne pomoči. Lahko pa se pritožuješ v nedogled in ti bo najbrž celo uspelo.
4.

mihec87 ::

M-XXXX je izjavil:

V tistem trenutku ti predstavljas nevarnost na cesti in ne lastnik avtomobila.

Če pogledamo iz malo drugega kota: na poti na homologacijo si smrt na cesti, tempirana bomba. Na poti iz homologacije s kartončkom v predalu si vzoren, nenevaren voznik. Upam, da veš kam pes taco moli:D


Dokler nekega dela nimaš homologiranega se ne ve ali je nevaren ali ne je tako? Sedaj boš rekel kmečka logika mi da vedet ja seveda tebi tako nekomu drugače. Seveda tvoja zadeva res ne ogroža nikogar od onega drugega pa, zato pač imamo pristojno službo ki to določa.

Zcert misliš da je sodnik neumen da bo on reku motor ni moj pač pa od firme potem bo pa pogledal ter videl da je firma njegova.Izstavi račun firmi pa je saj je motor od njih:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

SmeskoSnezak ::

Meni je najbolj smešno v tej temi dvoje stvari, ki sem jih opazil. Sodelujejo in pogovarjajo se ljudje, ki nimajo pojma o homologaciji in predelavi ter vse kaj še pride zravn. In druga bolj zanimiva stvar. Vsi ti isti ljudje, tudi nimajo pojma o pravu in zakonih, povezanih s tem. Sklep: Ne upoštevat njih, ker boš na koncu še večjo bedarijo naredo. :P
@ Pusti soncu v srce... @

Pyr0Beast ::

Dokler nekega dela nimaš homologiranega se ne ve ali je nevaren ali ne je tako?

Dokler del ni homologiran je neustrezen za uporabo v cestnem prometu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M-XXXX ::

Dokler nekega dela nimaš homologiranega se ne ve ali je nevaren ali ne je tako? Sedaj boš rekel kmečka logika mi da vedet ja seveda tebi tako nekomu drugače.

Ne, ne sam imaš čisto prav ne veš ali je nevaren ali ne. Vendar po drugi strani pa za stvar, ki jo ljudje vgrajujejo serijsko pa že PREDHODNO veš da NI nevarna. Primer je recimo tuniranje stekel: daš tunirat nekomu, ki ve kako pa kaj. Veš (ja 100% da bo zadeva šla čez homologacijo, polcaj ve da bo šlo čez, država ve da boš šlo čez, na homologaciji ve da bo šlo to čez) pa si vseeno kaznovan če nimaš...

A se z nehomologiranim delom lahko odpravis na homologacijo slednjega? Po vsej logiki bi rekel, da ne.

Dobro vprašanje. Edino kar ti lahko povem je to, da ko sem se jaz zanimal za homologacijo mi je bilo rečeno, da oni naredijo svoje, potem pa se jaz odpeljem v NM in zadevo homologiram. Ne vem pa če je to praksa in pravilno?

skyscan ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Meni je najbolj smešno v tej temi dvoje stvari, ki sem jih opazil. Sodelujejo in pogovarjajo se ljudje, ki nimajo pojma o homologaciji in predelavi ter vse kaj še pride zravn. In druga bolj zanimiva stvar. Vsi ti isti ljudje, tudi nimajo pojma o pravu in zakonih, povezanih s tem. Sklep: Ne upoštevat njih, ker boš na koncu še večjo bedarijo naredo. :P


hvala :) že cel cajt sprašujem, če je kakšen zakon, pa usi samo gvorijo o nekih svojih "pravilih"

mihec87 ::

Sam zarad unih drugih ko jim logika po kmečko dela mal po svoje, vse skupaj potem pade v isti koš na žalost..

kmetek ::

lonec 400EUR

vožnja v napačno smer AC 250EUR - umor 3 ljudi Maček

Živi i zdravi lipički studenac pili. Lepo je živeti v pofukani državi.

DrSimy ::

skyscan

Ali so te peljali na izredni tehnični pregled ali je policist pač izdal kazen za nehomologirano zadevo na motorju?

Če nisi bil na izrednem tehničnem potem imaš 8 dni rok (od prejema kazni , včeraj ali kdaj so te ustavili) da se pritožiš.

Predlagam odvetnika

skyscan ::

DrSimy je izjavil:

skyscan

Ali so te peljali na izredni tehnični pregled ali je policist pač izdal kazen za nehomologirano zadevo na motorju?

Če nisi bil na izrednem tehničnem potem imaš 8 dni rok (od prejema kazni , včeraj ali kdaj so te ustavili) da se pritožiš.

Predlagam odvetnika


opa, nekaj pametnega! policist me je spraševal po homolagcijskem kartončku, to je pa vse, nič drugega ni hotel slišati. torej, to še vedno velja?
seveda bom uporabil vse možne osebe, tudi če me več košta kot sama kazen, sam da zajebem te pr*** požrešne!

Tear_DR0P ::

hvala :) že cel cajt sprašujem, če je kakšen zakon, pa usi samo gvorijo o nekih svojih "pravilih"

seveda da je zakon, no uredba :) preberi
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

skyscan je izjavil:


seveda bom uporabil vse možne osebe, tudi če me več košta kot sama kazen, sam da zajebem te pr*** požrešne!


Epic win!

Tear_DR0P je izjavil:

hvala :) že cel cajt sprašujem, če je kakšen zakon, pa usi samo gvorijo o nekih svojih "pravilih"

seveda da je zakon, no uredba :) preberi


[1] Postopek ugotavljanja skladnosti vozila s predpisi ni potreben za:
... ...
8. Bojna vozila ministrstva pristojnega za obrambo in ministrstva pristojnega za notranje zadeve.


Evo! Zase so poskrbeli! mi navadni ubogi drzavljani s 300 EUR place mormo pa placat 400 EUR kazni zato ker imamo auspuh vreden 1000 EUR na motorju, k je ful dober in je ziher cist ok za uporabo!!!! Kako sploh policaji vejo a je primeren al ni?? A so prej pr akrapovicu delal pet let in so bli na praksi???


;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

KaiV6 ::

kmetek je izjavil:

lonec 400EUR

vožnja v napačno smer AC 250EUR - umor 3 ljudi Maček

Živi i zdravi lipički studenac pili. Lepo je živeti v pofukani državi.



Pistola 400€
Kuhinjski noz 5€ - umor nekaj ljudi Plut



OnTopic: AFAIK se kaznuje voznika, ne glede na lastnistvo ne-homoligarnega voznika.

Voznja do mesta homologacije je seveda prepovedana :
Posamična izdelava, predelava ali dodelava vozil

212. člen

Motorna in priklopna vozila, ki se posamično izdelujejo, predelujejo ali dodeljujejo, morajo biti pregledana v skladu s predpisi o homologaciji pred pričetkom uporabe v cestnem prometu. Določba se smiselno uporablja tudi za predelavo posameznih naprav in opreme vozila.



Saj drugace ni znanstvena fantastika, le zakon je treba prebrat, taisti zakon, ki bi ga s prejemom vozniskega izpita, moral znat.



potem je pa lahko še druga vrsta zgodbe, motor je ukraden oziroma odvzet iz firme brez vednosti odgovorne osebe, pa potem? meni ne morejo napisati kazen za avspuh, enako kot recimo, če si brez izpita ne more napisati kazen + kazenske pike, ker nisi počakal pred stop znakom. res pa je, da pokasiram kazen ker sem "ukradel" vozilo, ampak plačilni nalog je že bil spisan, zato se (predvidevam) lahko zgovarjam na nepravilnost postopka.

no, ne vem, zato sprašujem. :)


Zato pa za sluzbena vozila obstaja kak notranji akt podjetja, kdo je do voznje z njim opravicen, ter zopet AFAIK, se za vsako voznjo spise potni nalog + neka evidenca opravljenih vozenj.
Ce si brez izpita ti seveda ne morejo dodatnih tock napisat, je pa zajetna globa, ce te brez dovoljenja, ki ti je bilo odvzeto dobijo (500€ se mi zdi).
Nepravilnost postopka nima veze z napakami v placilnih nalogih.
Seveda ti ne morejo napisat kazni, za auspuh na ukradenem vozilu, to dobi lastnik (ki resuje naprej postopek "avspuha"), ti pa fases kako kazensko obdtozbo za tatvino.

Pa zalostno je, da ne poznas zakona
1.) ker sam ne ves kaj je sploh voznja po pravilih
2.) ker se z neznanjem zakona in postopkov hoces izogniti le-tem
<insert>podpis.html</insert>

OttoParts ::

@skyscan:

Kot voznik si odgovoren za vozilo, ki ga upravljaš, ko si v prometu, zato ni pomembno ali je vozilo tvoje, od firme, tete, strica, žene.... V kolikor nisi vedel, da ni homologacije lahko zahtevaš, da ti lastnik vozila povrne stroške, ki si jih imel s kaznijo.

DrSimy te je opozoril na morebitno napako v postopku policista, uporabi jo, lahko da uspeš.

forsmark ::

Naj se pritozi. Pol pa naj zabijejo kazen odgovorni osebi podjetja, ki ima v lasti motor :D, bo placal namesto 400, en malo vec. Prasce bo pa zajebal.
Airbus Industrie

dzinks63 ::

Odgovorna oseba (firma) se bo že izmazala, rekoč da je bil motor (oziroma sporni del - izpuh) v fazi pridobivanja homologacije in da vpletenemu vozniku oni niso dovolili vožnje. Vprašanje je kolikšno kazen lahko pokasira voznik za krajo in za vožnjo z ukradenim motociklom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

;-) ::

bluefish je izjavil:

Ah, pa smo spet tam, kot že pri mnogih temah na tem forumu.

Torej, firma je tvoja (vaša), veš da si imel nehomologiran lonec, ampak sedaj se greš vrteti okoli tehnikalije.

Obrni se na uporabnika ;-) , ki ima že kup izkušenj pri izogibanju kazni (nazadnje je poskušal kazen za preveliko hitrost prevaliti na dedka, ki je po možnosti slep in nepokreten).

Nič, ignoriraj tole pisanje, pa brez hude krvi.


Policaj nemore precenit ali je avspuh homologiran ali je original ali ni, ker ni za to usposobljen, moral bi te peljat na izredni tehnični pregled in ti pobrat tablice. tak da opiši postopek sploh kaki je bil.

in ja jaz sem se rešo kazni, izpit je še pri meni čeprav pišete po forumu "bodi tiho pa plačaj" in "potem bi vsi delali tako".

Sam nimam nič druga kot ravno cev fi75 in zadnji loonec od opla 2.5 če hočem zbudim 3 ulice na en mah će se lepo pelem pa je normalno, noben ne teži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

skyscan ::

;-) je izjavil:

bluefish je izjavil:

Ah, pa smo spet tam, kot že pri mnogih temah na tem forumu.

Torej, firma je tvoja (vaša), veš da si imel nehomologiran lonec, ampak sedaj se greš vrteti okoli tehnikalije.

Obrni se na uporabnika ;-) , ki ima že kup izkušenj pri izogibanju kazni (nazadnje je poskušal kazen za preveliko hitrost prevaliti na dedka, ki je po možnosti slep in nepokreten).

Nič, ignoriraj tole pisanje, pa brez hude krvi.


Policaj nemore precenit ali je avspuh homologiran ali je original ali ni, ker ni za to usposobljen, moral bi te peljat na izredni tehnični pregled in ti pobrat tablice. tak da opiši postopek sploh kaki je bil.

in ja jaz sem se rešo kazni, izpit je še pri meni čeprav pišete po forumu "bodi tiho pa plačaj" in "potem bi vsi delali tako".

Sam nimam nič druga kot ravno cev fi75 in zadnji loonec od opla 2.5 če hočem zbudim 3 ulice na en mah će se lepo pelem pa je normalno, noben ne teži.


fino! seveda sem proti temu "bodi tiho pa plačaj", zato pa je taka država, nas imajo kot ovčke ker noben nič ne upa. ne govorim da bom spremenil državo s tem, samo lahko jim dam/damo vedet da nismo samo ovčke ki jim sledimo.
hvala vsem, morebitne ideje za pritožbo so še vedno dobrodošle :)

;-) ::

Opiši po kakem postopku je določo da nimaš homologiranega izpuha ? Kak je vedel da ni original ?

Lahko si daš na original akrapovič nalepko pa bo naš policaj mel grešne misli...

skyscan ::

;-) je izjavil:

Opiši po kakem postopku je določo da nimaš homologiranega izpuha ? Kak je vedel da ni original ?

Lahko si daš na original akrapovič nalepko pa bo naš policaj mel grešne misli...


ko me je ustavil (mimgrede na cesti sem čakal in oviral promet) mi je že takoj rekel za prometno izpit in homologacijo za avspuh.
govoril sem da ne vem da je to custom avspuh, nalepke (leo vince) pa tud ni nalimane gor, pa da je dušilec ven pobran. in tako je spisal med drugimi tudi to kazen.

;-) ::

Pozanimaj se če je policaj sploh usposobljen ocenit ali je izpuh custom ali orginal, pomoje ni in bi bil pravi postopek da te pelje na tehnični pregled in ti pobere tablice!

bluefish ::

ne govorim da bom spremenil državo s tem, samo lahko jim dam/damo vedet da nismo samo ovčke ki jim sledimo.
Lepo. Samo če se greš neko načelnost, potem se tudi od tebe pričakuje podobna zrelost.
Ne leti direktno nate, temveč na osebke tipa ;-) , ki znajo le našteti napake v postopku, hkrati pa na cesti zavestno ogrožajo druge udeležence prometa.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117847 (15965) tomaz-
»

Ali je to legalno (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7812126 (9653) shadeX
»

Ali je potrebno imeti potrdilo o skladnosti vedno pri sebi v vozilu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10930371 (14911) GrimReaper
»

Sprememba homologacije

Oddelek: Loža
82795 (2542) St235

Policaj dela na svojo roko? kaj storiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19031165 (26345) hamax

Več podobnih tem