» »

avtu pušča "plin"? je možno

avtu pušča "plin"? je možno

maxum ::

ko sem se z avtom peljal oz. šele vžgal sem ga, in speljal sem slisal majhen pok, sem mislil da je guma ker sem slisal zrak "uhajati" pod avtom a guma ni puščala, pa mi ni jasno kakšen "plin" zrak lahko uhaja?? možno da sem spodaj pod avtom udaril v robnik a nisem prepričan... vem potreben bo mehanik, a me zanima da vsaj okvirno vem kaj je lahko narobe, in kak strosek lahko pričakujem :S

hvala...

PS: opazil sem tudi da zavore "slabo držijo"... precej bolj trza avto kot ponavadi (ABS), . ja vem NUJNO k mehaniku, a vseeno bi rad vedel kaj to pomeni, kaj je narobe, kak strosek je to... :S
ah z avti same tezave.... :(

BALAST ::

Na tako tako splošno zgodbo, bi rekel da se je nekje preluknjala cev ali radiator pri klimi, vodnem hlajenju, zavornem olju...

maxum ::

hvala, to so mi tudi kolegi rekli, da le klima naj bi imela "plin"...
mogoče veš kaj glede pregleda zavor, menjave ne vem diskov al pač kar se menja.. nisem ravno "mehanik".. še šofer bolj švoh očitno če osnovnih zadev ne poznam...:|

black ice ::

Ja, klima ima nek zdravju neškodljiv plin, ki ohladi zrak.
Avto pusti čez noč na nekem mestu in zjutraj poglej, če je pod njim kaj olja. Če je, boš moral zamenjati cevi za zavorno olje.

maxum ::

aha hvala, cevi za zavorno olje? to sem opazil spredaj ko sem odprl havbo da nekaj olja kaplja, a ne vem točno od kje in kako, lahko da je kdo od domačih nalival olje in malo polil ali preveč nalil... ali kaj podobnega....
ker se ne spoznam kot vi, ve kdo mogoče o kaksnih stroskih se pogovarjamo?
hvala..

black ice ::

Dvomim da so nalivali/dolivali zavorno tekočino. To se menja na servisu (ali pa doma, če obvladaš zadevo) in se ne dira do naslednjega servisa.

Mogoče ti pušča olje iz motorja? Sedaj govorim na pamet, moral bi videti zadevo v živo.

M-XXXX ::

Dvomim da so nalivali/dolivali zavorno tekočino. To se menja na servisu (ali pa doma, če obvladaš zadevo) in se ne dira do naslednjega servisa.

Zavorno olje se kupi na vsaki črpalki, dolivanje pa je stvar sekund:D

black ice ::

M-XXXX je izjavil:


Zavorno olje se kupi na vsaki črpalki, dolivanje pa je stvar sekund:D

Ja, vendar če imaš vmes preluknjano cev in dovod zraka lahko dolivaš v nedogled in ti bo zadeva odpovedala v naslednjem desnem ovinku.

maxum ::

ker kolikor vem so dolivali neko olje( mislim da motorno olje, je več šoferjev v družini pa je problem...)... druge opcije so pa kakšno olje? zavorno olje? volansko olje?.. mislim da so rekli motorno olje da so pred kratkim dolivali...., ker je diesel in naj bi hittro "kuril" olje... in ja so ga kupili na črpalki...

ampak ko sem gledal pod havbo je bilo nekaj olja je kapljalo čisto spredaj (spodaj) pri motorju... pri trdih kovinskih cevkah...

kaj pa glede servisa je "nujen pooblaščeni serviser za to znamko" ali lahko tudi k nekem mehaniku v LJ. peljem?.... a ne bi rad da me oberejo ker je budget omejen...:|

St235 ::

Odvisno kakšen avto sploh maš. Če gre za kakšno starejšo garo potem te bo uradni servis precej drago stal. Če ti dejansko pušča zavorno olje boš danes hitro opazil, da ti zavore praktično ne držijo oziroma, da se je drastično znižal nivo olja. Če je nivo zavornega olja tam kot je bil potem pa zavorni sistem ne pušča. Kapljica olja tu in tam pri starih dizlih ni nič nenavadnega.

xnnx ::

hm si bom malo sposodil temo

pred časom sem v kabini zaslišal piskanje in nekako pih zraka.

Ko bremzam je vse vredu zavora normalno mehka zavorni učinek odličen, Nobene opozorilne lučke ABS nič.
Ampak ko spustim zavoro se v kabini v območju zavore zasliši pisk in pihne zrak, a to samo med vožnjo ko sem na mestu dela vse normalno.

lp

Pyr0Beast ::

Jaz bi rekel da ti je zagrabil boben in ko si speljal se je sprostil - od tu je pok.

Možno je da ti je odneslo kakšno cev od klime, celo avspuh se ti zna preluknjati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7818720 (9976) hojnikb
»

Menjava zavorne tekočine (olja?)

Oddelek: Na cesti
4222403 (12970) jozekuch
»

Megane - Piskanje med zavijanjem

Oddelek: Na cesti
255652 (4082) smacker
»

Pregrevanje zavornih oblog?

Oddelek: Loža
3910719 (9842) SkIDiver
»

Twingo-problem z zavorami

Oddelek: Loža
255086 (4497) ttommy

Več podobnih tem