» »

Prometni prekršek in denarna kazen...?

Prometni prekršek in denarna kazen...?

«
1
2 3

Fadil ::

V petek sem bil službeno v Velenju ( Gorenje ). Od krožnega prometa sem peljal proti Šoštanju, kjer je cesta setavljena iz dveh pasov. Peljal sem po levem pasu, saj je bil desni poln prometa ( kolona vozil ). Ko sem se bližal križišču na katerem je gorela rdeča luč, sem opazil da iz mojega levega pasu lahko zavijem samo levo, moja pot pa je bila naravnost proti Šoštanju. V koloni vozil na desnem pasu sem videl tudi policijski avto. Ker je bila na semaforju rdeča luč, sem normalno ustavil in čakal zeleno ter vključil desni smernik, da me nekdo iz desnega pasu spusti v križišče in da odpeljem naravnost naprej. Takoj, ko je gorela zelena, me je drugo vozilo v desni koloni spustilo naprej in sem odpeljal. Po nekaj sto metrih vidim, da za mano vozi policijski avto. Vključi luči in jaz ustavim. Policistka pride in pravi da sem storil prekršek nepravilnega razvrščanja v križišču itd... Lepo sem ji pojasnil, da nisem domačin, da ne poznam ceste in da ni bilo nazaj nobenega znaka, da če želim naravnost proti Šoštanju, da moram na desni pas. Prosil sem jo, da me spusti samo z opozorilom, saj nisem nikogar izsilil, ali ogrožal. Žensko zadeva ni zanimala in ker se je ona tako odločili, bom kaznovan s 120€, oziroma 60€, če plačam v 8 dneh. Lahko pa se pritožim. Policistka odide v avto z mojimi dokumenti in čez cca. 10 minut pride nazaj s plačilnim nalogom. Še enkrat sem jo prosil, da me spusti z opozorilom in da napake 100% ne bom nikoli več ponovil. Odgovori mi, sedaj je že prepozno, ker je že napisan nalog... :stupid: WTF. Ko sem se vračal iz Gorenja, sem takoj zavil na policijsko postajo in želel komandirja. zadevo sem mu pojasnil in tip je rekel, da me povsem razume, vendar da on ne more nič storiti. Da se lahko pritožim v osmih dneh itd... Rekel je, da je to druga najmanjša kazen in da je mogoče bolje da plačam in, da če se bom pritožil in če pritožba ne bo odobrena, bom moral plačati 120€! Pritožil se bom 100%, saj se mi ne zdi pošteno da policija odira ljudi za prazen k... Prekršek, če je že bil, bi bil lahko kaznovan samo z ustnim opozorilom in ne z €... Ni čudnega, da ljudje policaje označijo za inkasante! Zanima me, če ima kdo podobne izkušnje, oziroma kaj lahko storim, da bo najbolje zame??? Prosim za nasvet! Se opravičujem za doooolg post!

Ted ::

Žal si res kršil zakon, izrek kazni torej ima podlago... Bi pa človek od uradne osebe pričakoval več razumevanja, še posebej na območjih kjer je cestna infrastruktura in postavljena signalizacija pomanjkljiva. Moj nasvet je - plačaj polovičko,ker boš sicer plačal celotno kazen + strošek postopka. Kljub temu da bi kazen plačal pa bi se sam pritožil nad ravnanjem in nerazumevanjem policistke še pisno pri komandirju in na notranjem ministrstvu. Morda bo policistka potem deležna vsaj opozorila...
Mah...

Brias ::

jaz se v ljubljani dostikrat zeznem ... hocem naravnost in moram levo... zavijem levo in se varno obrnem, zgubim vsega 3-5 minut, a brez prekrska ...

ti si vedel da delas narobe, vidil policijski avto in vseeno naredil prekrsek ... a je bil kdo za tabo ali ne, je irelevantno ...

da gres pol jambrat se komandirju ...


vedel si da so slabe oznacbe, da ne delas pravilno, in si vseno naredil prekrsek ...

morda nimas karakterja za SLO cestisca ... nima veze .... samo pomiri karakter z kaznimi ... bolje da te kazni pomirijo kot kaksna tezja prometna ...

TOP ::

Prometni prekršel si res storil,tu ni kaj in če si že opazu policiste,bi bilo bolje da si peljal naprej pa kasneje obrnu in popravu smer.

Marilyn ::

Ne jamri za 60€! Plačaj in pojdi na pivo, pa ne z avtom :).

imagodei ::

Jaz se strinjam z OP-jem. To je brezvezno jebanje ljudi v glavo. Brez vsakega haska. Ob enem pa so imeli istočasno v krožnem prometu sigurno 3 avtomobile, ki so ali zapeljali v krožišče na skrajno desnem pasu, pa ga niso zapustili takoj na prvem izvozu (če krožišča ne zapustiš na prvem izvozu, se moraš na uvozu razporediti levo, nato pa peljati po notranjem pasu!), ali niso vključili desnega smernika, ko so zapeljali iz krožišča, ali pa so se po celi dolžini krožišča vozili s prižganim levim smernikom.

Policajzlna sta pa ugotovila, da je od vseh najbolj nevaren ravno OP, ki se je pač na nepoznanem krožišču narobe razvrstil, pa vseeno pravilno nakazal spremembo smeri vožnje in brez ogrožanja ter po dogovoru z ostalimi vozniki spremenil smer vožnje? Bebasto.
- Hoc est qui sumus -

Brias ::

imagodei je izjavil:

pravilno nakazal spremembo smeri vožnje in brez ogrožanja ter po dogovoru z ostalimi vozniki spremenil smer vožnje? Bebasto.



to lahko naredim na cesti z dvojno crto, v enosmerno, ce imam sleper se tudi lahko dogovorim z ostalimi levo v rondo ....

pa je se vedno prekrsek ....

solatko ::

Inkasanti imajo pač svoje principe, ki z logiko in normalnim odvijanjem prometa, nimajo nič skupnega. Najlepš je pa ocurt tiste, ki niso domačini. To je po vseh krajih pravilo.
Delo krepa človeka

WarpedGone ::

Pamet in policaj pač ne greta skup.
Pamet in policajka pa 2x ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

šernk ::

lol, mene so v zadnje ustavili na način da sem zavijal desno oni pa bili na pasu za naravnost, policist zapeljal vzratno in se postavil za mano. a njim je pa to dovoljeno?

očitno nekaterim tu ni jasno, da če v neznamem mestu zgrešiš pas...lahko tudi pol ure iščeš pot nazaj. naletiš še na 2 enosmerni ulici in se znajdeš namesto za bežigradom v šiški (samo primer). sam sem v zadnje zgrešil eno križišče v LJ...posledica...namesto na rudniku, sem se znašel na železniški. sicer poznam dokaj dobro LJ tako, da mi ni bil problem, ampak če pride človek prvič tja, a je treba res kar kazni zabijat, sploh če je človek lepo nakazal namero in počakal na odstop prednosti. pravzaprav si lahko v SLO srečen, če ti kdo sploh odstopi prednost.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Marilyn ::

Navadite se, da v tej državi imajo policisti vedno prav, povezani z sodstvom ki jim da vedno prav. Imel sem že izkušnje, da ko sem imel 100% prav, sem zraven fasal še kazen za žaljenje (kljub temu, da se niso držali zakona). Sedaj pa tako! Če se boš šel pritožit boš plačal še sodne stroške. Raje se temu nasmej, imej mnenje da se ti je zgodila krivica in tukaj naj se stvar zaključi.

mgermo ::

Vedel si, da delaš prekršek. Videl si policijski avto, pa še vedno si rinil naprej (ne dobesedno). Če si zajebal pas, si zajebal...pojdi levo pa obrni.

Fadil ::

Na Alter forumu mi je nekdo svetoval, naj plačam polovičko in se nato pritožim. Mislim, da bom tako tudi storil, vendar pritožbo ne bom poslal samo na policijsko postajo v Velenju ( da se bodo tam smejali na moj račun ), ampak tudi na ministrstvo za notranje zadeve in mogoče še kam... Če bom že sam plačal 60€, bo mogoče kdo drug na tej cesti odnesel v prihodnosti samo z opozorilom. Potem sem policisti čudijo zakaj jih folk ne mara! In kakšne bedne fore imajo. Najprej noče izreči samo ustnega opozorila, ker se je tako odločila, kasneje, ko napiše plačilni nalog, je pa že prepozno!!! BRAVO

KoMar- ::

Lej, če narediš prekršek in to vpričo policije, je prav, da si kaznovan. Če se jaz zmotim pri izbiri pasu v križišču, grem v večini primerov pač del poti narobe in obrnem, ko je to mogoče. Seveda včasih tudi malo zimproviziram in se pri tem zavedam, da nimam prav - če bi me takrat kdo ustavil in kaznoval, bi zadevo sprejel in bi se zamislil za drugič, ne pa iskal sočutje po forumih.

Sami ::

Meni se je lani zgodilo podobno, na parkingu pred blokom sem vžgal avto, bil je parkiran na zelenici in ko sem opazil prazen parking sem ga hotel premakniti za 30 metrov rikverc po parkingu v označen box za parkiranje, ko sem prevozil kake 10 metrov me je policajka ustavila in mi napisala kazen 120EUR, ker nisem privezan. Lepo sem ji razložil, da samo premikam avto na označen box za parkiranje, da ne bom čez noč dobil kako kazen za parkiranje pa je ni nič interesiralo. Rekel sem ji da se bom pritožil, pa mi je odvrnila da je to brezveze, ker bom plačal celo kazen + stroške sojenja.
Požrl sem teh 120EUR (60 polovička), čeprav se mi ni zdelo fer. Zmeraj se privežem, za tistih 30m pa se res nisem, nisem bil niti v prometu, pa je ni zanimalo, čeprav je videla kaj delam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Gray_Warden ::

saj je lepo dal desni smernik, nikogar ni izsilil, promet se je odvijal normalno.

Človek se je zmotil, policijstka pa je bila vesela da lahko napolni blagajno.

Medtem pa policija popolnoma ničesar ne stori ko recimo v krožnem prometu imbecili vozijo po zunanjem pasu nonstop in s tem onemogočajo normalno vključevanje v rondo. Prav tako policija ničesar ne stori, ko vidijo da nek imbecil vozi 40 kjer je omejitev 90 in se ne umakne, čeprav je vmes imel že kakih 10 lepih priložnosti. Niti nevem, kdaj so nazadnje ustavili imbecila, ki je na avtocesti prehiteval po desni...

Očitno je bila policistka ravno tako postavljena, da je Fadila z lahkoto ustavila na nekem za njo ugodnem mestu in napolnila dnevno kvoto.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

saj je lepo dal desni smernik, nikogar ni izsilil, promet se je odvijal normalno.


Če je pri manevru prevozil neprekinjeno črto na vozišču... jebat ga, bo pač treba plačat.

Medtem pa policija popolnoma ničesar ne stori ko recimo v krožnem prometu imbecili vozijo po zunanjem pasu nonstop in s tem onemogočajo normalno vključevanje v rondo.


FYI, notranji pas na krožišču je opcija, ne mus. Lahko ga uporabiš, ni pa nujno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gray_Warden ::

preberi cpp. pri krožiščih z več kot 1 pasom, se moraš razvrstiti na primeren pas in s tem omogočiti ostalim, da se vključijo v rondo. nekdo bi recimo lahko zapeljal v rondo in le tega zapustil že pri prvem izhodu...pa mu je to onemogočeno in mora čakati, saj nekateri ne poznajo cpp. Rondo zaradi tega popolnoma izgubi svoj smisel.

Če sva realna, kakorkoli boš gledal na situacijo, je bilo svinjsko da ga je policija ustavila in mu dala kazen. So še hujški prekrškarji, ki pa zaradi poznanstev s policisti niso nikoli kaznovani.


Je pa vsekakor bolje, da plačaš kazen in pozabiš na vse skupaj. Naredil si prekršek, policistka te je pri tem videla...nimaš kaj narest. Kaznovan ne bi bil le, če bi bila policistka pripravljena spregledati tvojo napako.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

To ni brezzvezno kasiranje. Si pač naredil prekršek. Pred policaji. Od nekdaj je veljalo da je menjava pasov v križišču prepovedana ...

Ja, in ko je nalog napisan, ga ne more noben več zbrisat. Tudi komandir ne. Oz. si ga ne upa, ker bi ga to stalo službe. Se je pa to precej počelo 5-10 let nazaj. Si poznal koga na postaji in ti je lepo kazen vrgel v smeti.

Mater, vedno se pritožujete da policajev ni nikjer. Ko vas pa zalotijo pri prekršku, so pa prasci ... Samo opravljajo svoje delo. In niso socialna služba, ampak policija. Saj ti ni policaj zaračunal kazni. To ti bo država. Lahko se pa pritožiš. Ampak kakor zanje čase govorim s ljudmi, raje vsi plačajo kot se zafrkavajo na sodišču. Je policija malo počistila postopke. In seveda podaljšala veljavnost naloga
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Fadil ::

Nisem prevozil neprekinjene črte. Ni problema, če sem storil prekrške, problem je, ker nisem nikogar ogrožal, izsilil... Dal sem desni smernik in človek me je spustil brez problema. Problem je ker me je kaznovala z denarno kaznijo, kljub moji prošji za opozorilo!

mgermo ::

Prvo kot prvo, plačilo je priznanje kazni. Drugo pa, kazen si dobil ker si naredil prekršek, ne ker si ogrožal, izsiljeval...

solatko ::

Če ni prevozil polne črte, potem si je inkasantka prekršek izmislila, sploh če opozorilnih oznak kam vodi levi pas ni. Ker je dal desni smerokaz in počakal, da mu je voznik dal prednost, je bil to samo inkasantski ego na vozniku iz nekega drugega kraja.
Plačaj polovičko in obvezno ugovor na kazen. Goni do konca, poizkusi tudi z lažno obtožbo, če res ni polna črta.
Delo krepa človeka

connel ::

Đizs no, pač si dobil globo in to še majhno. V jok pa na drevo, pa na igrače ne pozabi.

solatko ::

connel - Ne gre za globo, gre za princip, v tistem času je sigurno vsaj nekaj kolesarjev vozilo v napačno smer, tudi še kak hujši prekršek je bil verjetno viden, inkasanta sta se pač zapičila v čisto pravilen manever voznika, ki se je zaradi slabe signalizacije zmotu.
Če ti ni jasno si nariš.
Inkasanti naj postanejo policaji in izboljšajo obnašanje v prometu, ne pa bit v službi državnega proračuna, ne glede na svinjarije, ki se vsak moment dogajajo v prometu.
Delo krepa človeka

connel ::

Ah v to smer greš, ja seveda, nekje drugje je pa nekdo peljal 200 km/h po avtocesti, torej sploh nič ne sme nihče delat, po tvoje? Tipična slovenska. Če se že greste principe, se pojdite tega : držite se prometnih predpisov, pa ne bo glob.

amigo_no1 ::

Plačaj polovičko in obvezno ugovor na kazen.

Ne gre to tako...
Ali ali je.

Machete ::

mah to je stalna praksa.. jst sem isto pokasiru polovičko od 120€, ker sem šel za5cm po polni črti na preglednem delu ki ga prevozim 20krat na dan. Tam vsi vozijo preko črte, tudi policisti v civilu in z službenimi vozili. Moja prošnja, da naj mi da opozorilo, ker je bila cesta popolnoma prazna in zelo pozna ura ni zaleglo.. Oo

plačaj in to je to

St235 ::

amigo_no1 je izjavil:

Plačaj polovičko in obvezno ugovor na kazen.

Ne gre to tako...
Ali ali je.


Ne to ne gre tako, ko plačaš si se s stanjem strinjal in pritožba ni možna oziroma je brezpredmetna. Se popolnomas trinjam z OP, da ni bilo potrebe po kazni, sploh če je res kar je on opisal. V kolikor pa je pri svojem menjavanju pasu nekoga oviral pri zaviranju levo pa je odločitev policije logična. Lep primer kjer bi ti morali bolj kasirat je tivolska ko prideš do bavarca, tam se folk tik pred zdajci rine na pas za levo in ovira tiste, ki vozijo naravnost in je velika nevarnost naleta. Žal konkretnega primera razne iz opisa OP ne mroemo ocenjevat ampak po povedanem sodeč bi bilo opozorilo na mestu.

Pritožba je v danem primeru popolnoma brezpredmetna, ker do kršitve je prišlo in zakon predvideva kazen. To sta pa tudi praktično edini stvari na katere se lahko realno pritožiš. Iz povedanega pa je bilo dejansko stanje (prekršek) pravilno ugotovljeno, kot je tudi kazen izdana v skladu z zakonom.

Nebuloze o tem koliko prekrškov je bilo v tistem času v Bangladešu pa so popolnoma brezpredmetne, ker za praktično vsak prekršek lahko najdeš v istem času nekje na planetu hujši prekršek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

traxxas ::

Ko gre zadeva k sodniku za prekrške,boš za ziher plačov stroške 50 Eur.Če boš pa še naprej robantu,bo pa še 100 ali več zraven.Udri po siromaku!

Invictus ::

Mislil, kaj vam ni jasno.

Če je v zakonodaji prekršek nepravilno razvrščanje v križišču, potem ti policaj lahko napiše kazen. Če tega nočeš, spremeni zakon. Ampak zakoni nikoli ne veljajo za nas, samo za druge. Sicer si pa idiot ti, in ne policaji. Kaj greš pa delat prekršek pred njimi.

Vse to jamranje o nepravičnosti itn, da ne govorim o žaljenju policajev, samo kaže na nivo debate. Vse je v redu, dokler ni treba kaj plačati. Potem pa ne velja noben zakon, oz. se hodi na policijo jamrat da je nekdo spet dobil neupravičeno kazen.

Menjavanje pasov v križišču, oz. uradno nepravilno razvrščanje v križišču je prekršek, ki je obstajal že v ranjki Jugi. Samo skoraj nikoli noben ni bil kaznovan zanj.

In vsak pravnik ti lahko pove, da nepoznavanje zakona ni razlog za izogib kazni. Še manj pa izgovor da je bilo vse varno. To da te je tam nekdo spustil v kolono ne pomeni, da zdaj prekrška ni. Še vedno je ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WarpedGone ::

Pozabil si povedat, kdaj lahko policaj izreče opozorilo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Fadil ::

Če slučajno ne bi želel podpisati zapisnika, mi policistka ne bi vrnila vozniške in prometne? Saj jih je pustila v avtu in šele ko sem podpisal, jih je šla iskat!

solatko ::

Vsaj preberite post, preden dajete komentarje, menjal je pas pred semaforjem in ne v križišču, če pa tam ni polne črte, pa prekrška sploh ni bilo in se ga je inkasantka enostavno izmislila, da izpolni dnevno kvoto.
Človek se pač zmoti v drugem kraju, Fadil je vsaj po njegovi izjavi, to zmoto rešil na varen in pravilen način (morda je par sekund zadržal tistega zadaj in tistega, ki mu je dal prednost), drugega prekrška pa jaz iz tega posta ne vidim.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Nepravilno razvrščanje v križišču pomeni da se narobe razvrstiš na pasovih za levo, naravnost, desna ali kakršnokoli kombinacijo že imaš. Saj je lepo povedal da je bil na pasu za levo. To je že del križišča. In za to ne rabiš polne črte da narediš prekršek.

Bom še enkrat ponovil. Prekrškov ne greš delat pred policajem ... Sploh če si ga prej opazil ... Lahko bi lepo zavil na levo in obrnil, pa ne bi bilo kazni. Sam je najbrž hotel prišparat eno minuto. Smola pač ... Treba je šparat, pa naj stane kar hoče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Blinder ::

to bi zanimivo videt kako bi se končalo če bi kašna mlada kurbica bila voznica in policaj moški :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Invictus - Kaj pa če ne veš, kje sploh lahko obrneš?
Delo krepa človeka

connel ::

Ah daj no, sedaj si pa že zmišljujejo prekrške,...

solatko je izjavil:

Invictus - Kaj pa če ne veš, kje sploh lahko obrneš?


Pač se pelješ, mogoče 5 minut malo dlje in obrneš nekje kjer lahko? Oziroma zelo verjetno, da še toliko ne.

imagodei ::

St235 je izjavil:

Nebuloze o tem koliko prekrškov je bilo v tistem času v Bangladešu pa so popolnoma brezpredmetne, ker za praktično vsak prekršek lahko najdeš v istem času nekje na planetu hujši prekršek.

LOL,

ne gre za to, da bi z drugimi prekrški opravičeval prekršek OP-ja. Moj namen je bil opisat stanje duha policistov, ko sta se odločila za kaznovanje OP-ja. Dnevno prevozim različna krožišča vsaj 3x in dnevno vidim prekrške, ki so mnogo bolj nevarni, od tega ki ga opisuje OP. S tem ne opravičujem OP-ja, ampak želim povedat, da praktično ni trenutka v dnevu, ko v krožišču ne bi bilo vsaj enega kršitelja predpisov, najsi gre za napačno vključevanje, napačno vožnjo in oviranje drugih pri vključevanju, napačno uporabo smernikov, izsiljevanje pri zapuščanju krožišča.

Zato sem zelo prepričan, da je bilo v času, ko je OP vozil po križišču in je bila v njem tudi policijska patrulja, zadosti drugih kršiteljev, katerih prekrški so bili potencialno bolj nevarni (vsaj če OP-jev opis drži). Samo iz tega razloga se mi zastavlja vprašanje, od kod policistoma ideja, da kaznujeta (in ne opozorita!) OP-ja.

Vedno je seveda možno, da OP govori sebi v prid.
- Hoc est qui sumus -

Mcsin ::

Fadil je izjavil:

Če slučajno ne bi želel podpisati zapisnika, mi policistka ne bi vrnila vozniške in prometne? Saj jih je pustila v avtu in šele ko sem podpisal, jih je šla iskat!


Misliš plačilnega naloga. Dokumente bi dobil nazaj, tisti tvoj podpis na njem dejansko ne pomeni nič in ti ga tudi ni treba podpisati, če tega ne želiš. Samo s tem ne pridobiš ničesar kakor nekateri mislijo.

connel ::

No lahko greš pa takole, v tistem določenem trenutku v bližini ni bilo nobenega drugega prekrška, ne hujšega, ne manjšega. Če se že gremo predvidevanja.

Vikking ::

Kar se tiče križišča, tabla je postavljena in to pravočasno (žal je tam dostikrat kolona vozil, in če pripelješ iz ronda in si na levem pasu, jo težko opaziš). Je pa problem kot vseh slovenskih cest, da manjkajo talne označbe. Če bi bil pameten bi zavil levo ter pri Vegradu obrnil (glede na to da si opazil policiste v koloni, zakaj tega nisi storil).

Kar se tiče policije bi te pa lahko mirno spustila naprej z opozorilom, če si svoje dejanje, kljub prevoženi polni črti (razvrstitev nazaj na desni pas) opravil nadvse previdno.

Lahko povem da se mi je na tem križišču že isto zgodilo, a sem brez kakršnegakoli razmišljanja, zavil k Vegradu, na parkirišču obrnil, ter se spet pravilno vključil v promet.

fosil ::

Prekršek si brez dvoma naredil in s pritožbo si boš nakopal samo dodatne stroške.
Policaj bi ti to sicer lahko spregledal, ampak baje je od zbranih kazni odvisno njihovo napredovanje, torej več kasiraš, hitreje napreduješ, tako da...
Tako je!

MrBrdo ::

Pač plačaj. Moralno je mogoče malo neumna kazen ampak imamo pač take zakone, kjer je črno belo ne pa sivo. Včasih imaš primere ko ljudje to izkoriščajo in se vrivajo na začetek kolone za zavit kam. Kazen je mišljena predvsem za take in pa da se ne povzroči nesreča. Nimaš kaj. Plačaj... Pritožbe če mene vprašaš ne bodo nič dosegle. Tudi če bi una policistka dobila opomin, to tebi nič ne pomaga in ne bo noben imel nič od tega. Tudi ona nič slabega realno gledano.
MrBrdo

strup121 ::

stroški postopka v kolikor daš zahtevo za sodno varstvo so 150 EUR + celotna globa

SkipEU ::

Groza, v kakšni državi živim. Človeku prav privoščite, da je kaznovan za tak "prekršek". Tisti, ki veliko vozite po Zahodni Evropi, ne samo, da se takšno skakanje pogosto dogaja, saj se je motiti pač človeško in vsi niso domačini, še policija vas spusti pred sebe! Ne pa, da bi vas še kdo zaradi tega zajebaval in vam pisal položnice.

To, da nekoga spustiš pred sebe, ki se je napačno ravrstil, je na Zahodu stvar prometne kulture. Poskusite to narediti npr. v Avstriji pred policisti in z veseljem vas bodo spustili predse, ne pa vam za nagrado dali položnice.

Pithlit ::

Nobenemu nič ne privoščim...

... Če pa delaš neumnosti bodi pripravljen za to plačat če/ko te kdo ujame. Menjavanje pasov v križišču je pač prepovedano (in ja, križišče se pogosto začne še preden se cesti srečata... kadar so tam pasovi za razvrščanje). Prečkanje polne črte pa tudi.

Motiti se je človeško, ja. Ampak ko se kdo zmoti v prometu... se včasih lahko zelo slabo konča za nekoga ki je povsem nedolžen.
Life is as complicated as we make it...

technolog ::

Meni se je lani zgodilo podobno, na parkingu pred blokom sem vžgal avto


Jaz bi te že samo zaradi zažiga avtomobila kaznoval.

Brias ::

... ce vsaj malo poznas ljubljano in BTC, ter tam krizisce Letaliska / Kajuhova ...

VES

da je menjava pasu pred / v kriziscu / tudi ko te drug spusti ...

PREKRSEK ....

tu, v Lj.... je tam policija vsaj 2* na teden po par ur ...

in a ma vse ustavijo / kaznjujejo nima veze odakle si ....

joze67 ::

...ce vsaj malo poznas ljubljano in BTC, ter tam krizisce Letaliska / Kajuhova ...

VES

da na tem križišču ni ENEGA, ki bi se zmotil - so samo tisti, ki "res nimajo časa" čakati v vrsti.

Brias ::

joze67 je izjavil:

...ce vsaj malo poznas ljubljano in BTC, ter tam krizisce Letaliska / Kajuhova ...

VES

da na tem križišču ni ENEGA, ki bi se zmotil - so samo tisti, ki "res nimajo časa" čakati v vrsti.



no ... in sedaj tretji stavek od topic openerje ...
Peljal sem po levem pasu, saj je bil desni poln prometa ( kolona vozil ).

Vprasanje kok stajercev bi ce ne bi videli policaja naredilo enako, oz. delajo enako ... pa niso ...

isto je letaliska / kajuhova ... ce je taka ura da folk dela prekrske ... jih ne dela ce so plavci vidno v koloni ...


to da reces da si prvic ... policaj lahko misli da si tam 5* na teden / 10 let+ ...

al pa prvic ... mogoce majo probleme z tem kriziscem tako kot mi letaliska / kajuhova, in so morali posredovati zaradi 100+ oci domacinov ki je spremljalo dogodek iz takrat/zaradi prisotnosti plavcev pravilne kolone
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21643940 (37834) GrimReaper
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525247 (19986) bajsibajsi
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346971 (42924) floyd1
»

Ne vem ali sem kazen dobil ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411033 (9677) poweroff
»

kazen za rumeno luč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720415 (17969) WarpedGone

Več podobnih tem