» »

Prevožena rdeča luč

Prevožena rdeča luč

Microsoft ::

Sej jst se tko hitro peljem, da namesto rdece vidim kar zaleno. Pa sa mi se nikoli ni nic naredilo.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

karafeka ::

Z Bill Gatesi sem mislil bogataše, ki si kupijo avto, ki ga ne znajo obvladat v kritičnih situacijah, mislijo pa si da so frajerji, če izsiljuejo prednost. Nisem želel kakorkoli namigovat na tebe Microsoft oz. Miha ali karkoli. Ampak poskusi peljati skozi zeleno, ker enkrat boš koga spregledal, takrat bo pa prepozno.

DimmniBurek ::

Mislim da se Microsoft sam zajebava... Jest nikoli ne peljem čez rdečo... Rumena kdaj pa kdaj, še to raje ne... Pa tudi če ni nikjer nobenga, pa je vse pregledno, pa je ura 4h ponoči. Raje čez 2polni črti kot pa čez rdečo:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Opkow ::

Jaz pa vcasih iz cistega uzitka zapeljem skozi rdeco. Ni vecjega adrenalina kot to. Po tem sem v ekstazi vsaj se par ur.

gumby ::

microsoft: kje si kupil izpit in kolk si placal zanj?
my brain hurts

karafeka ::

Največji adrenalin je offroad. Ni boljšega. Edin mal je treba pazit na naravo.

OwcA ::

Največji adrenalin je offroad. Ni boljšega. Edin mal je treba pazit na naravo.

Se podpišem.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Doman ::

Nekaj časa nazaj sem šel na intervencijo, ker je gorela stanovanjska hiša. To je bilo ob enih ponoči. Pridem do križišča, kjer je rdeča. Ceste popolnoma prazne. Jaz vse štiri žmigavce pa čez rdečo. Ustavi me policist, mu razložim situacijo. Mi je napisal kazen za prehitro vožnjo ter za vožnjo skozi rdečo luč. Pa taka država...

Microsoft ::

Kako ti je lahko dal za prehitro voznjo, ce si se peljal kot polz cez krizisce?

Drgace pa kar se te voznje tice pa to. Jst sem se ze tolko prevozil, da mi ni vec uzitek vozit. Vcasih je se blo, samo zdej je pa to cist brezveze. Dolgcas med voznjo malo lajsam z poslusanjem muske.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

flipflop ::

Koliko km pa maš za sabo da ti je že tako presedlo? Tako od oka, +-20.000?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

Doman ::

Ko sem zapeljal skozi krizisce sem stisnil po gasu. Videl sem lucke a se nisem ustavil ker je bil gasilski dom stran približno 100m. Ni me hotel spustiti, pa je videl da so me kolegi čakali v kamijonu. Me je prijelo, da bi mu pustil ključe od avto in šel. Na koncu sem plačal le sodne stroške, ampak vseeno, bi naši politiki lahko razmislili tudi kaj v tej smeri. Glede na to, da vsaka minuta lahko reši življenje...

Microsoft ::

flipflop, nimam pojma. Belezim samo zadnje pol leta, pa se to ne vse, pa je bilo malenkost manj, kot 20k.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Mediator ::

koliko kazenskih pik pa dobiš za prevoženo rdečo luč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mediator ()

Gr0unD Zer0 ::

zakaj že so skinili utripajočo zeleno?
meni je bilo prav kul, ko je zacela utripat, in si na daleč videl, da bo rdeča ter si začel bremzat.
ne pa zaj ko me zadnji moment preseneti oranžna, ko mam do semaforja manj ko 5 metrov..

Camalotz ::

Utripajočo zeleno so ukinli ker:
a) nas usklajujejo z EU
b) je večina pohodila gas namesto bremze
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Gr0unD Zer0 ::

prej so pri zeleni pritisnili na gas, zdaj pa še ob rumeni ali rdeči...
sizifovo delo je to, če mene vprašaš.

flipflop ::

In zakaj se Avstrijci ne usklajujejo z EU in imajo še naprej zeleno utripajočo?

Roadkill ::

>> ne pa zaj ko me zadnji moment preseneti oranžna, ko mam do semaforja manj ko 5 metrov..

Zadnjih 5 sekund te nima kaj presenetit. Niti nimaš kaj gledat semaforja. Tudi če se kaj prižge, ne boš imel časa ukrepat.
Vse kar je "nov režim" na semaforjih povzročil je, da če nočeš biti presenečen, potem pelji za odtenek kasneje in bodi pripravljen na to, da če se v zadnjem trenutku prižge rumena, da ne boš odreagiral s paničnim bremzanjem.

To je vse.
Ü

Microsoft ::

Zato, ker smo pri nas imeli menda 500 MIO prevec denarja, pa nismo vedli, kam bi z njim.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gr0unD Zer0 ::

moj tekoči račun se ne bi branil kakšnega skromnega priliva.
>:D

kunigunda ::

no pa saj je splosno zanano, da so najboljsi vozniki LJ, potem jim sledijo KR, pol dolg nic, potem pa se vsi ostali...


KR na drugem ??? Ti pa ne vozis dosti avta, ali se pa samo po primorski furas. Definitivno iz izkusenj lahko recem da so vecinoma najslabsi vozniki. Mogoce zato, ker takrat ko so izpit naredili
v kranju se ni bilo semaforjev in enosmernih...

Microsoft ::

Pa sej ni vazno, kje naredis izpit. To je nek brezvezen mit. Vazno je, kje, koliko in v kaksnih pogojih se vozis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

kunigunda ::

To pa ni res. Ce nisi nikoli bil npr v kroznem, in bos po izpitu naletel nanjga ti vsa teorija ne bo pomagala, ker jih zelo malo vozi v skladu s CPP v kroznem.
Isto z enosmernimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

DominusSLO ::

ker jih zelo malo vozi v skladu s CPP v kroznem.


To na obali po mojih izkušnjah ne velja-večinoma vozijo tako, kot je treba.

Microsoft ::

To na obali po mojih izkušnjah ne velja-večinoma vozijo tako, kot je treba.

Vsi dajo smernik? Jst bi rekle, da je prej obratno, vsaj za ta zelo mala krozna. Redki dajo smernik, ker ze iz smeri voznje vidis, ali gre na izvozu ven ali bo ostal v kroznem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

LJ so najboljši vozniki, ko se po regionalni cesti ob idealnih pogojih vozijo 60km/h:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

MaJsToRe ::

kukr jst vem je edini radar za rdečo luč trenutno na vodovodni u lj za bežigradom... :)) jst grem dostkrat čez rdečo... z motorjem... pa mam tablco sam nism še nikol nč dobu :)

Gr0unD Zer0 ::

ko smo ze pri soferjih in kvaliteti le-teh...
sem mel moznost peljat iz avstrije, pa sem bil presenečen nad kultiviranostjo voznikov...

saj so se našli kaki kreteni vmes, ampak ti so meli slovenske tablice:D

MEDENA ::

splošno je znano, da je slovenska kultura na psu in ne sebe ne štejem med njimi, ker vozim normalno. zgledovat bi se moral po nizozemcih recimo.....iz nemčije gasa 180-200km/h kot je pa "nederlande" pa lepo na easy 120-130km/h >:D

Microsoft ::

Tudi 180 ni nic kaj nenavadnega. Gre cisto lepo, ce je cesta dosti prazna. Sicer grem ponavadi, ce sem sam, ene 20 manj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

dejanslo ::

kako pa je z zdravniki? sem slišal, da tud "lahko" 180 po avtocesti..
There`s More Than One Way To Do It

Microsoft ::

Za njih verjetno ni redkost 130 po magistralni. Upam, da si ze srecal kaksnega. Potem ti bo takoj jasno.

Sem se pa vedno spraseval, skozi kak trening hitre voznje gredo ti vozniki (ter policisti in gasilci).:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Doman ::

V našem gasilskem društvu ne gredo skozi noben tečaj...

dejanslo ::

hehe nisem še :)

v mislih sem pa imel zdravnika v civilnem avtu, ne rešilcu npr, na urgentni vožnji v klinični center, ker ga tam čaka nevemkdo z nevemčem in se lahko zgodi nevemkaj. je dejansko kaka pravna podlaga za to? al je to bol ona finta "bogovi v belih haljah"? in če je pravna podlaga, kako se izogneš stroškom (sodnim), če te uhvati kamera?
There`s More Than One Way To Do It

norcuron ::

Civilni avto in urgentna vožnja ne gresta skupaj.

Zdravnik mora glih tko upoštevat cestno-prometne predpise, pa če ga tam čaka ne vem kaj.

Drugo bi blo, če bi mel civilist policijsko spremstvo zaradi utemeljenega razloga, ko se recimo na samem kraju najde kaka prometna patrola pa te pospremi (prevoz kritično poškodovanega, porod v teku s komplikacijami, druga ogrožujoča stanja). Sej taki primeri so že bli pri nas.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norcuron ()

Double_J ::

Sem dobil na Vodovodni, ko sem desno zavil že v rdečo.

Samo kako je s tem, na sliki se komaj avto vidi. Kako sedaj dokažejo, da si ti vozil? Ali pa kar lastnik vedno plača?

Ted ::

Če lahko dokažeš da ti nisi vozil (recimo izjava priče) ne rabiš plačat če si lastnik.
Mah...

Double_J ::

Zanimivo, kaj ni res, da je breme dokazovanja na strani tožnika, toraj morajo oni dokazati, da sem bil v avtu?

Torej po moje rabijo pač tako sliko, da se me vidi v avtu. Kar je pa nemogoče, ker je posnetek od zadaj + megla je.:D

BigWhale ::

No, to, da je bil tam tvoj avto je precej dober dokaz, da si tudi ti bil tam. Ce nisi bil ti, bos pa z veseljem povedal kdo je bil, mar ne? ;)

Double_J ::

To pa ni moja stvar, to naj oni dokazujejo, mar ne? Sej nisem bil priča kaznivemu dejanju.:\

No sej bomo vidli kako bo...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

PINki ::

Moj brat večkrat dnevno vozi čez rdečo, če je prazna cesta, ali pa, če je postavljen semafor za pešce, kjer ni nobenega, folk se ustavi, on gre normalno čez. Čez oranžne gre skoz čez.

Zadnjič je pa glih kolega pred njim peljal GOLF 5 GTI 2.0 in so se mal pokal po cesti (brat ma GOLF 4 1.9TDI) in mu je un valda prepih naredil, brat 100 na celovški un pa je meu že 140-160km/h in je bla glih rdeča, un tip je peljal čez, brat se zavil v kržišču levo in se ustavil na postaji. In slišiš čez 3 sekunde za nami wiiiiiiiu wiiiiiiiu policajčke kako lovijo kolega, ki je peljal čez rdečo.

So mislil da ga bodo ujel>:D

Zheegec ::

In s tem se hvalijo tvoji kolegi?

Samo v zapor...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

perci ::

Kdor se po Celovški voz 160 je dejansko zrel za zapor.

BigWhale ::

> So mislil da ga bodo ujel[>:D]

Pa ga morajo ujeti? Bi rekel, da je dovolj, da si zapomnijo registrsko tablico.

Ne samo v zapor. Na vzgojno javno klofutanje bi peljal take bedake...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Hardstyle ::

Taki ljudje ki se hvalite z svojo nevarno vožnjo bi zaprl v umobolnico! Mene boli kurac če se ti pri 140 zabiješ direkt v zid ampak mi ni vseeno če bo zaradi tebe najebal NEDOLŽN! To ste samo taki ko imate keš za avto pa avtoakustiko a nimate pa par tistih € da bi šli "dirkat" na zato namenjene ceste (tujina).

kmetek ::

10 let zapora za take. NAJMANJ.

Highlag ::

Za take bi morali imeti posebno policijsko enoto, ki bi na mestu kjer voznika dobijo, tudi če je doma zaplenit avto in iz njega naredit kockico. Saj vest kot v kakšnem filmu. Vozniku pa za par let vzet vozniško, pa še kakšna družbeno koristna dela bi mu naložil. Recimo pobiranje pasjih kakcev. ..
Never trust a computer you can't throw out a window

šernk ::

marsikaj me je presenetlo ko sem sedaj prebiral to temo, ampak 160 po Celovški8-O. ma kakšen zapor pred zid in postrelit take, raje kot pa da oni spravijo par ljudi ob življenje

sicer pa pravite, saj zjutraj ob 4ih ni nikjer nobenega, tako sem mislil tudi jaz ko sem se počasi približeval semaforju da se prižge zelena. prižgala se je cca 20m preden sem prišel do semaforja, tik preden sem vstopil v križišča (vozil sem kakših 20-30km/h) norec z kakšnih 70km/h gre skozi rdečo. kaj bi bilo če bi jaz pospešil malo hitreje niti nočem pomislit. vsak semafor je postavljen z določenim namenom pa tudi če ti misliš da so brezvezni.

in po mojih izkušnjah so ravno v LJ najslabši vozniki. za to da pridobi 2 sekundi te sredi LJ obvozi po pločniku, v kakšnih manjših mestih se pa obnašajo kot da so edini na cesti in izsiljujejo prednost kjer je mogoče
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Yossarian ::

Nekaj me zanima, tisti, ki se malce bolj spoznate na kazensko pravo. Npr. tisti, ki vozijo, kot je opisano zgoraj, 160 km/h po Celovški. Če bi recimo takšen voznik do smrti povozil nekoga, ali pa je npr. povzročil prometno nesrečo s smrtnim izidom, ali niso vse to znaki za umor z eventualnim naklepom? Namreč takšen voznik se zagotovo zaveda posledic prometne nesreče, zaveda se, da je zaradi takšne hitrosti ne bo mogel preprečiti, pa vseeno privoli v posledico. Saj vem, da tožilci tožijo drugače, ampak me zanima razmišljanje kakšnega strokovnjaka s kazenskega področja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

karafeka ::

Nisem pravnik, vendar pomoje ne, vsaj ne naklepni. Ker konec koncev noben voznik ne gre na cesto, da bi koga povozil, pa če se fura 20 ali 200km/h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Voznja v rdeco luc... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9920161 (16450) anketar
»

globa za prekršek...mnenje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9021468 (19588) Roadkill
»

Kdaj pustiti policistu prednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
649022 (6835) St235
»

Zelena luč semaforja ne bo več utripala (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18814435 (10906) BigWhale

Več podobnih tem