» »

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...?

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...?

Pšenični ::

"Ko že tako pametuješ in nam predlagaš, da gremo "zagovorniki trave" sedet namesto tega fanta - jaz pa tebi želim, da se ti zgodi zgornji scenarij. Mogoče bo pa tebe pamet srečala."

Torej nas naj vse tiste, ki ne maramo mamilarjev povozi avto. Glava polna trave.

Poleg tega je bil fant očitno zadet, saj menda ne verjamete, da je kadil pred petimi dnevi. To je tko, kot da bi rekel policaju da sem npr. pil pred 10 dnevi, ko bi vidno pijan kolovratil po cesti.

darkolord ::

Vam jst povem, da definicije za mejnih vrednosti pri tej zadevi NI.
O ja, je. Mejna vrednost je 0.

Pšenični ::

"In kot sem že pred tremi leti dejal, je tak zakon za en drek tudi zato, ker lahko en popoln abstinent in vzoren državljan na žurki pomotoma stoji preblizu "džankijev" (kot jih ti imenuješ) in ponevedoma vdihuje THC. Ali pa mu na isti zabavi kdo ponudi THC kukije, pa še ve ne, kaj sploh jé. Čez 5 dni je pa udeležen v prometni nesreči, policaj odredi testiranje in človeku se začne dogajat nočna mora"

Nauk te zgodbe je, da se je treba džankijev izogibat, tako si prihranimo marsikatero nočno moro. Heh, ta je še posebej dobra " ponevedoma vdihuje THC " Mislim kaj se delaš norca. To ni več resno. Pejt na Markovec v Kopru ali pa v Prisoje in poglej ponevedoma v garaže tam zaven in boš videl ponevedoma kupe igel......Verjetno od vzornih državljanov in popolnih abstinetov.

Matev ::

po petih dneh ima tudi policaj ki jih je aretiral nekaj tega v krvi

a se zato ne sme vsesti za volan

je zato nezmožen vožnje

po petih dneh ????

Pšenični ::

"po petih dneh ima tudi policaj ki jih je aretiral nekaj tega v krvi

a se zato ne sme vsesti za volan

je zato nezmožen vožnje

po petih dneh ???? "

A ti spoh veš za kaj se gre v tej temi?

imagodei ::

telbanc> "A ti spoh veš za kaj se gre v tej temi? "

Ja, tukaj že vsi vemo, razen tebe. Ti si edini tukaj, ki si nekaj lažeš in se že direkt smešiš. Tale trenutek je brati tvoje izjave zelo podobno, kot bi bral bluzenja od Tio2.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

telbanc> "Torej nas naj vse tiste, ki ne maramo mamilarjev povozi avto. Glava polna trave."

Ne. Nauči se brati. Ne vseh, ki ne marate mamilarjev. Tebe, ki prodajaš, da si po 5 dneh od zadnjega kajenja še vedno zadet. Bo šlo počasi v glavo?

telbanc> "Poleg tega je bil fant očitno zadet, saj menda ne verjamete, da je kadil pred petimi dnevi. To je tko, kot da bi rekel policaju da sem npr. pil pred 10 dnevi, ko bi vidno pijan kolovratil po cesti."

Poleg tega - ne seri. Zgodbo sem povedal tako, kot sem jo slišal in kolikor vemo je to edina resnica. Če bi samo malo poznal realnost okoli sebe in ne bi živel v milnem mehurčku, bi vedel, da hitri testi za travo pokažejo v krvi prisotnost inertnih molekul, to pa je v očeh zakonodajalca že zadosten dokaz, da si vozil pod vplivom.

Tako da nehaj pametovati o stvareh, ki zahtevajo dvomesten IQ.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

telbanc> "Heh, ta je še posebej dobra " ponevedoma vdihuje THC " Mislim kaj se delaš norca. To ni več resno."

Ni resno? Ti že dolgo časa nisi več resen... Recimo, da gre tvoj (bodoči?) vzorni sin pri 20 na eno privat žurko, kjer polovice ljudi ne pozna in ravno ta polovica kadi travo. Ko stopi v prostor, je notri totalno zakajeno, ne gori pa noben joint več. Na žurki ostane samo pol ure, ker mu je bedno. Po dveh dneh ga ustavi policija in odredi pregled.


telbanc> "Pejt na Markovec v Kopru ali pa v Prisoje in poglej ponevedoma v garaže tam zaven in boš videl ponevedoma kupe igel......Verjetno od vzornih državljanov in popolnih abstinetov."

Zakaj mešaš zelje in tankovske gosenice?
- Hoc est qui sumus -

Matev ::

za telebanca je zadeva zelo enostavna

imaš v krvi (magari sam sled) - si zanj narkič in nezmožen funkionirati

...

zanimivo bi bilo če bi njemu našli v krvi kakšno molekulo - kaj bi potem prijavljal

verjetno tkole nekako:
ja veste sem bil pa so oni bili pa sem ja veste
saj to je bilo pred petimi dnevi - a da se še vedno v krvi nahaja?
o joj miličnik - potem me pa kar v keho spravite in odvzemite izpit - sem bil očitno res nezmožen vožnje - ja res miličnik

IceIceBaby ::

Se strinjam da THC čez nekaj dni ne bi smel vplivati, čeprav ti ga najdejo zaradi drugih okoliščin v krvi.
1. Saj nisi počel nič drugega kot užival prepovedano drogo
2. Predložiš dokaze od koga kda kje in kako si kupil drogo ter jo užival, da se točno določi časovni okvir
3. S tem ko pomagaš prijeti distributorja oz. pridelovalca marihuane, bi lahko sodnik mogoče mogoče pomislil o zmanjšanju tvoje kazni za prometni prekršek (vožnja pod vplivom mamil)
4. Nimaš se kej bunit oz. nimaš nobenega maneverskega prostora, če si užival prepovedano drogo in ti pač ostane dlje časa v krvi.


A je uživanje marihuane prepovedano? A ni prepovedana samo prodaja in posest?

Zheegec ::

dovoljena je (afaik) posest zelo majhnega vzorčka, ki se še šteje za osebno uporabo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

IceIceBaby ::

Mogoče jo policaji tolerirajo, ampak z zakonom je pa posest prepovedana. Samo uživanje pa pomoje ne.

Mogoče kdo ve natančno kako je s tem?

Gandalfar ::

Ni resno? Ti že dolgo časa nisi več resen... Recimo, da gre tvoj (bodoči?) vzorni sin pri 20 na eno privat žurko, kjer polovice ljudi ne pozna in ravno ta polovica kadi travo. Ko stopi v prostor, je notri totalno zakajeno, ne gori pa noben joint več. Na žurki ostane samo pol ure, ker mu je bedno. Po dveh dneh ga ustavi policija in odredi pregled.


Pa je to res, da mu bodo kaj nasli? Ali lahko kdo nalima kaksen link, ki pravi da je mogoce zaznati THC v krvi tudi preko pasivnega kajenja? Ker to mi je kar malo cudna izjava.

Pšenični ::

"za telbanca je zadeva zelo enostavna

imaš v krvi (magari sam sled) - si zanj narkič in nezmožen funkionirati"

Točno tako je. Poleg tega še širite neresnice po forumih in lažete da je to zlo v redu(trava) in neškodljiva. Bolno ni kaj.

IceIceBaby ::

Poleg tega še širite neresnice po forumih in lažete da je to zlo v redu(trava) in neškodljiva. Bolno ni kaj.


Ti nimaš pojma. Trava je ZELO zdrava.

Doman ::

Trava zdrava ni, neškodljiva prav tako ne, ima pa zato kar nekaj pozitivnih strani, kar je pa najpomembneje, hašišar ne škodi drugim ljudem, za razliko od pijancev, narkomanov itd.

Pšenični ::

"Ti nimaš pojma. Trava je ZELO zdrava."

Ti si sigurno z metadonskega programa. Malo povej kako je.

IceIceBaby ::

telbanc, kako si uganil? Pred 7 leti sem videl dva tipa, ki kadita travo. Sicer sem bil predaleč, da bi zavohal, ampak že samo pogled na joint me je zasvojil in avtomatično sem si ga začel pritiskat v žilo.

IceIceBaby ::

Trava zdrava ni, neškodljiva prav tako ne, ima pa zato kar nekaj pozitivnih strani, kar je pa najpomembneje, hašišar ne škodi drugim ljudem, za razliko od pijancev, narkomanov itd.


Nimaš prav :) Zdaj ti bo telbanc lepo razložil, da je trava edini razlog za vse probleme človeštva.

Sicer nima nobenih trdnih dokazov. Prav tako bo ignoriral VSE raziskave, ki kažejo pozitivne učinke marihuane ampak who cares :)

Doman ::

@krt
Imam prav, se mi zdi, da bo okoli 5let odkar redno kadim travo, od tega sem v enem šusu kadil tri leta čisto vsak dan, brez pavze. Z prijatelji smo skadili od 10+ joitov na dan, kar pomeni, da sem sam uničil sigurno 2-3g na dan.
Odkar ne kadim vsak dan, če pa kadim, kadim le še zvečer, sem kot prerojen.
"Življenski" graf se je začel dvigati, in v pol leta sem dosegel veliko več, kot prejšna tri leta. Živel sem iz dneva v dan, nobenega napredka..
Pa ne mi govorit da nimam prav, ko pa sem vsak dan obkrožen z hašišarji, od tistih starih 19let, pa do tistih ki že 20let kadijo travi in se bližajo 40tim. Seveda so tudi izjeme, a tistih je malo.
Doživel sem tudi psihično odvisnost od trave. Najhuje je bilo zvečer, ko nisem mogel zaspati. Ko sem skadil joint sem takoj zaspal...

noraguta ::

"Ti nimaš pojma. Trava je ZELO zdrava."

Ti si sigurno z metadonskega programa. Malo povej kako je.

nevošljivo pogledujemo po natural born zadetkih. blagor vam katere je odarila narava.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pšenični ::

"telbanc, kako si uganil? Pred 7 leti sem videl dva tipa, ki kadita travo. Sicer sem bil predaleč, da bi zavohal, ampak že samo pogled na joint me je zasvojil in avtomatično sem si ga začel pritiskat v žilo"

No pa si še zmerom tle. Bi rekel da si zelo odporen ali včasih bi ta fenomen okarakterizirali kot zelo "trdoživ".

Pšenični ::

"Odkar ne kadim vsak dan, če pa kadim, kadim le še zvečer, sem kot prerojen.
"Življenski" graf se je začel dvigati, in v pol leta sem dosegel veliko več, kot prejšna tri leta. Živel sem iz dneva v dan, nobenega napredka..
Pa ne mi govorit da nimam prav, ko pa sem vsak dan obkrožen z hašišarji, od tistih starih 19let, pa do tistih ki že 20let kadijo travi in se bližajo 40tim. Seveda so tudi izjeme, a tistih je malo.
Doživel sem tudi psihično odvisnost od trave. Najhuje je bilo zvečer, ko nisem mogel zaspati. Ko sem skadil joint sem takoj zaspal.."

Torej prenehaj in življenski graf se ti bo še malo dvignil. "Življenski graf" in ne kaj drugega.

Prdec ::

Ne vem kako je v primeru nesrece,vem pa 100% da je odvzem krvi poseg v tvoje telo in se ne more opravit prisilno brez tvoje privolitve..
Torej če je fant kadil pred petimi dnevi in drugače ni reden kadilec bi moral imeti čist urin..v tem primeru bi moral odkloniti odvzem krvi iz pač nekakšnega razloga,strahu ali pač ker se mu gnusi..urin bi lahko dal,se pravi strokovni pregled bi omogočil in ne odklonil,urin bi bil čist in problem rešen.

zakon o pacientovih pravicah (ZPacP):
3. člen

(načela)

Pri uresničevanju pravic pacientov po tem zakonu se upoštevajo zlasti naslednja načela:

* spoštovanje vsakogar kot človeka in spoštovanje njegovih moralnih, kulturnih, verskih, filozofskih in drugih osebnih prepričanj.

Na tej povezavi so vsi zakoni o uživanju konoplje:

http://www.konoplja.org/Konoplja/Zakono...

Matev ::

Ali lahko kdo nalima kaksen link, ki pravi da je mogoce zaznati THC v krvi tudi preko pasivnega kajenja? Ker to mi je kar malo cudna izjava.


ja thc je v dimu
in če vdihneš dim - jasno da tudi thc zaužiješ

razen če tvoj sinček ne bi nosil filtra pred usti ki bi odstranil thc
v vseh drugih priemrih bi ga spravili v arest ko bi čez par dni po neki brezvezni zabavi povzročil nesrečo

kaj bi potem ti pribijal?

C_maniak ::

da je heroin kriv.

imagodei ::

Gandalfar> "Pa je to res, da mu bodo kaj nasli? Ali lahko kdo nalima kaksen link, ki pravi da je mogoce zaznati THC v krvi tudi preko pasivnega kajenja? Ker to mi je kar malo cudna izjava."

No problemo:
Link1
Positive tests for cannabinoids in urine may also occur as a result of passive smoking, with cannabinoid (THC-acid) levels of over 20ng/ml detectable in one case 4 days after passive exposure[24]. It was concluded that presence of cannabinoids in urine or blood is not unequivocal proof of active cannabis smoking. Giardino[25] reported that poor air quality could lead to THC-acid positives (>15ng/ml) arising from passive inhalation of cannabis smoke. Magerl et al[26] found THC-acid levels of up to 30-50ng/ml from passive-exposed subjects, and recommended a threshold of 65ng/ml to differentiate between active and passive smoking of cannabis.


Link2
The blood samples from the passive subjects taken up to 3 h after the start of exposure to cannabis smoke showed a complete absence of cannabinoids. In contrast, their urine samples taken up to 6 h after exposure showed significant concentrations of cannabinoid metabolites (less than or equal to 6.8 ng ml-1). These data, taken with the results of other workers, show passive inhalation of cannabis smoke to be possible. These results have important implications for forensic toxicologists who are frequently called upon to interpret cannabinoid levels in body fluids.


To ni urbana legenda, to se dogaja. In seveda imajo ustanove na voljo teste, s katerimi lahko ločijo med dejansko zadetim voznikom, ter nekom, ki je kadil pred enim tednom oz. glede na koncentracijo lahko ugotovijo tudi, kdo je pasivni kadilec in kdo ne. Je pa vse stvar motivacije in kakovosti zakonov. Če zakon pravi, da si zadet, če v tvojem urinu najdejo inertni in NEpsihoaktivni THC-COOH metabolit, potem je to sranje.

Če so pa zakoni pisani pametno in je zakonodajalcu v interesu, da se kaznuje dejansko zadete voznike, potem pa obstajajo načini, da se izognemo false positives-om.

Še DISCLAIMER: zase vem in upam, da vsi udeleženci debate vemo, da pijan, zadet ali kako drugače "nepriseben" ne smeš sesti za volan. Bistvo tukaj je, ali si po petih dneh od zadnjega kajenja marihuane še vedno zadet. Odgovor za tiste, ki imajo IQ v bližini stotice, je jasen: nisi.

Zdej, telbanc in še kdo morda res ne prenese marihuanskih "narkomanov" in se jim zdi uživanje droge svinjarija. Ampak to nikakor ne sme in ne more biti izgovor za to, da nekoga, ki je pred petimi dnevi kadil, po krivem strpaš v čuzo, ker mu je pred avto skočil otrok in ni bilo nobene variante, da bi pravočasno zavrl.
- Hoc est qui sumus -

Prdec ::

Tako je!!!Če si res zadet za volanom si kriv in tako je prav!
Zakoni so pa površni zaradi tega,ker jih pišejo pripravniki in ljudje ki očitno nimajo IQ v bližini stotice..

Pšenični ::

"Zdej, telbanc in še kdo morda res ne prenese marihuanskih "narkomanov" in se jim zdi uživanje droge svinjarija. Ampak to nikakor ne sme in ne more biti izgovor za to, da nekoga, ki je pred petimi dnevi kadil, po krivem strpaš v čuzo, ker mu je pred avto skočil otrok in ni bilo nobene variante, da bi pravočasno zavrl."

To ti praviš. Brez veze ga verjetno niso strpali. Je pa tako "posle jebanja nema kajanja". Sej vem da je zadeva resna ampak navsezadnje saj fantu bi bilo treba kadit mariuane. Sej ga ni noben silu. Je pa tako, ko rata zadeva resna se vsi kolegi poskrijejo in jamrajo po forumih nad krivico. Če veš, da je kaznivo, da so posledice lahko katastrofalne, pač ne kadiš. Saj je še dosti drugih stvari v življenju v katerih lahko najde človek zadovoljstvo. Izogibaš se krajem kjer se drogirajo in je problem rešen. In ni nobenega pasivnega kajenja. No to vsaj veste, tisti ki kadite, kaj vas čaka. Če boste povzročili nesrečo se vam ne piše nič dobrega. Tak je sistem in v tem primeru je težko govoriti o pravici. Kje pa je danes v Sloveniji pravica?

Dobro če pogledamo še z druge strani, in je fant res le sodeloval na zabavi kjer so se zakajali in ni kadil, potem sigurno obstaja ali je obstajala rešitev. Kot v primeru, da imaš pravico podati zahtevo za preiskavo krvi če res nisi pijan in test narobe pokaže. V tem primeru mi je fanta žal, saj nobenemu ne privoščim slabo. Potem je rešitev vsekakor treba najti, se strinjam, zanj in za morebitne naslednje. Na živce mi pa gre, da nekateri skozi take zadeve posredno propagirajo kajenje trave.

Matev ::

Saj je še dosti drugih stvari v življenju v katerih lahko najde človek zadovoljstvo. Izogibaš se krajem kjer se drogirajo in je problem rešen.


pa saj ne morem verjeti da ne zastopiš tega, da po petih dneh nisi zadet...

[Michael] ::

Hehe, težko je razumet nekaj, kjer nimaš izkušenj. Lahko verjameš ali ne verjameš izjavam drugih.
Vidim, da jih kar veliko ve, da naslednji dan nisi več zadet od včerajšnjega jointa :D
Kar se pa tiče zakonodaje IMHO je pa totalno zgrešena in diskriminatorna. Moralo bi biti podobno kot pri alkoholu, da bi bila dovoljena neka "zdrava" količina THC-ja v krvi/urinu.
Jebat ga, takle pač imamo.
Če bi imel dovolj denarja bi se preselil na Nizozemsko, kjer marihuane ni prepovedano posedovati in uživati za osebno rabo, veliko ljudi se vozi s kolesi, vse je bolj ravno kot pri nam :)) Kaj vse bi bilo, da nebi bilo ČE-jev.

Gandalfar ::

No lahko bi tudi kaj naredil glede tega, da jasno in odlocno opozoris javnost na ta problem.

[Michael] ::

O ja, vem, da bi lahko, marsikaj. Trenutno imam druge večje probleme za reševat.
Sem gledal na www koliko je že bilo protestov in shodov okoli tega in onega, in kaj so dosegli, nič. Množica jih zasmehuje in sploh ne posluša. Sistem je tak kot je, večina tako ali tako verjame, kar jim natvezijo politiki.
No, tole je pa že čist off topic.

Prdec ::

Ker nisem vajen alkohola sem po dveh pivih pošteno vinjen ter kilav in najbrž zelo nevaren na cesti v primeru da bi sedel za volan..
Če me ustavijo in dajo pihat bom (in sem)napihal 0.43 po starem zakonu ko je bilo dovoljeno 0.5,lahko sem sedel v avto in se odpeljal domov..k sreci je bilo to le dober kilometer od gostilne do doma..za thc te pa oberejo tudi ko zanesljivo nisi pod vplivom..
Tak zakon si lahko nabijejo veste kam!

blackbfm ::

Če stvar spada med nedovoljene psihoaktivne substance je logično da te oberejo. Nevem kako si predstavljaš da bi postavili neko dovoljeno mejo.

imagodei ::

blackclw> "Če stvar spada med nedovoljene psihoaktivne substance je logično da te oberejo. Nevem kako si predstavljaš da bi postavili neko dovoljeno mejo."

Nič ni logično. Če najdejo v urinu inertno THC-COOH molekulo, ki NI psihoaktivna, je neustavno, da te kaznujejo.

Vse, kar ta molekula (oz. če si pozitiven na takem testu) dokazuje, je to, da si pred ali pred kratkim kadil travo, ali pa si bil celo samo pasivni kadilec. To je morda dovolj za starše, da kaznujejo svoje mladoletne otroke, ko jih zalotijo; nikakor pa ne more biti dokaz za vožnjo pod vplivom marihuane.

Kaj za vraga tu še ni jasno?

Uživanje marihuane ni prepovedano. Ustava RS pravi:
28. člen

(načelo zakonitosti v kazenskem pravu)

Nihče ne sme biti kaznovan za dejanje, za katero ni zakon določil, da je kaznivo, in ni zanj predpisal kazni, še preden je bilo dejanje storjeno.

Dejanja, ki so kazniva, se ugotavljajo in kazni zanje izrekajo po zakonu, ki je veljal ob storitvi dejanja, razen če je novi zakon za storilca milejši.


A razumemo, kje je tukaj problem? Po petih dneh od zadnjega uživanja marihuane ga ni junaka, ki bi bil še zadet! Uživanje marihuane ni prepovedano. Prepovedana pa je vožnja pod vplivom mamil in ostalih psihoaktivnih snovi - in tako je tudi prav. Vendar pa urinski test, ki testira le prisotnost THC-COOH molekule ni nedvomen dokaz, da voziš pod vplivom marihuane in zato nikakor ne more biti podlaga za kaznovanje!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Gandalfar> "No lahko bi tudi kaj naredil glede tega, da jasno in odlocno opozoris javnost na ta problem. "

Hmm, kaj imaš v mislih? Na S-T že opozarjam ;)
- Hoc est qui sumus -

Gandalfar ::

Pisi svojemu lokalnemu poslancu.

Matev ::

a tukaj na forumu pa ne sme opozarjati?

Prdec ::

vsak ma pravico do svojega mišljenja...
Moje osebno mišljenje je,da je zelo velika škoda,da zakon ni nekakšen oprijemljiv predmet,ker bi ga v tem primeru,lahko nabil nekomu nekam!:)

Matev ::

prdec
zakon tudi določa da imajo taksisti v angliji vedno šop sena v prtljažniku

še iz časov ko je kočijažu nek lačni konj pojedel cvetlice na vrtu neke fine dame

ta šop sena je sedaj popolnoma simbolično micen

a zakon še vedno obstaja (vsaj pred parimi leti ko sem delal izpit je še obstajal - tako je dejal inštruktor)

Gandalfar ::

a tukaj na forumu pa ne sme opozarjati?


Seveda sme. Lhako pa poleg tega naredi se en korak dalje.

C_maniak ::

prdec
zakon tudi določa da imajo taksisti v angliji vedno šop sena v prtljažniku

še iz časov ko je kočijažu nek lačni konj pojedel cvetlice na vrtu neke fine dame

ta šop sena je sedaj popolnoma simbolično micen

a zakon še vedno obstaja (vsaj pred parimi leti ko sem delal izpit je še obstajal - tako je dejal inštruktor)

a če imajo drugi neumne zakone, jih moramo zato tudi mi imet? sej verjamem, da bi radi bli kot tujina, ampak slabih stvari pa res ne rabimo prevzemat.

Prdec ::

Točno tako C maniak
Itak pa pri nas najboljše prevzemamo slabe stvari ki jih napredejše države skušajo popravit...
Matev,ta zakon o slami pri nas sploh ne bi bil problem,saj jo ima veliko ljudi v glavi,posebej tisti ki so napisali tak zakon in seveda policisti,ki jim štrli iz ušes in niso simbolično miceni..slame je za tisoče nakladalk:))
Blackclw,oprosti mi,saj ne vem kaj govorim,ker sem namreč 10 dni nazaj pokadil joint...
Zaradi take "logike" je tako kot je!!!

blackbfm ::


Blackclw,oprosti mi,saj ne vem kaj govorim,ker sem namreč 10 dni nazaj pokadil joint...


Heh, enako. Morva it skup kdaj :D

nurmaln ::

Sicer se strinjam da prisotnost THC-COOH v urinu ne bi smel biti "dokaz" vožnje pod vplivom mamil, ampak a ima kdo boljšo idejo kako ugotavljati vpliv mamil?
Sistem kot ga imajo v ameriki (kot vidim po tv), je pač nek test, ki ga vodi policist, ki nato tudi odloči če si pod vplivom alkohola/mamil. Tak sistem bi mene še precej bolj skrbel, ker pomoje dopušča zelo veliko možnost zlorabe s strani policije.
A pozna kdo kak test, ki bi identificiral samo "ta poreden" THC v telesu?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

C_maniak ::

sem prepričan, da obstaja, bi bil pa verjetno dražji.

imagodei ::

Kot sem že parkrat povedal v tej temi in v še nekaterih drugih, obstajajo tudi drugačni testi.

Eksperimentira se s testiranjem sline, kjer se meri koncentracija "pravega" THC, &Delta; 9-THC-ja. Zadeva je obetajoča. Pri testih sline se kamot ogneš tudi false-positivom zaradi pasivnega kajenja, saj so nivoji THC-ja v slini pri pasivnih kadilcih smešno nizki (nižji od 20 ng/ml) in jih po 30 minutah praktično ne moreš več zaznati; pri zadeti osebi pa so precej višji (40, 50 in več ng/ml) in so tudi po 4 urah še vedno nad 10 ng/ml. Če bi testirali s takšnimi testerji pasivnega kadilca in bi reč pokazala 18 ng/ml sline, se počaka 15 minut in če precej pade (npr. pod 10 ng/ml), je človek pasivno kadil. Če je po 15 minutah zanemarljivo malo padla (na 16 ng/ml), potem ni dvoma, da je človek kadil.

Druga reč so bolj natančni urinski testi, ki zaznajo tudi aktivni metabolit, THC-OH in potem se iz razmerja in koncentracije med THC-OH in THC-COOH ugotovi, ali je človek zadet, ali gre za "old" zadevo.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@C_maniak,

zna bit, da so dražji. Ampak nedolžnih ljudi tudi ne moreš oglobit z ogromno kaznijo, ne moreš jim vzet izpita in (če so udeleženi v prometni nesreči s smrtnim izidom) jih ne moreš kar poslati v zapor, če nezanesljiv test pokaže, da so kadili enkrat v obdobju nekaj minut do nekaj tednov pred nesrečo.
- Hoc est qui sumus -

C_maniak ::

mi je jasno, samo iščem razloge zakaj jih ne uporabljajo.

kdo ima dejansko moč tak zakon spremenit in po kakem postopku?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741477 (29746) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752117 (30790) MrGTO
»

Dekriminalizacija marihuane za rekreativno uporabo v USA(col, was) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13425267 (21976) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233166 (23346) tomi66
»

Koliko časa ostane THC v urinu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12746805 (38984) Jst

Več podobnih tem