» »

T2: problem s povezavo interneta

T2: problem s povezavo interneta

mandm1 ::

Pri prijatelju so vceraj prisli iz T2 in povezali vse instrumente ( modem in vse ostalo ) z racunalnikom. Problem pa je, da se zdaj ne more povezati na internet. Modem in vse ostale je pravilno povezano, nastimala sva tudi povezavo ( s starim username-om in pasword-om ) in kljub temu noce delovati. Vedno sporoca, da ni povezave. Kaj bi bilo to narobe? Ali od T2 dobi novo kodo ali uporabnisko ime? Hvala za odgovor

alienalien ::

Prvič pri T2 ne rabiš nikakoršnega usernama in passworda za uspostavitev povezave vse kar moraš narediti moraš vtakniti UTP kabel v mrežno kartico. Nevem o kaki stari povezavi ti govoriš predvidevam, da o Siolovi tisto lahko mirne duše pobrišeta. Računalnik se sam poveže na internet seveda če na modemu gori link lučka, kar pomeni, da je povezan na centralo.

Gwanaroth ::

In verjetno mora met enablano na mrežni karti, da dobi IP od DHCPja..?
Lights often keep secret hypnosis..

mandm1 ::

kako pa naredi enable na mrezni kartici?

mandm1 ::

enableno ima tudi mrezno kartico in kljub temu ne dela!

NavadniNimda ::

Na omrežni kartici v TCP/IP Properties (Lastnosti) mora biti vse na "Automatic", tudi DNS. Bo šlo?

mandm1 ::

bom sporocil, hvala.

Irmscher ::

V kolikor ima dinamičen IP, pusti v nastavitvah da samodejno pridobi IP naslov in DNS strežnike.

V kolikor je pa naročil statičen IP, pa podatke (IP, maska, prehod, dnsja) ročno vpiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Irmscher ()

pavka ::

Mene tehniki pri T-2 en mesec niso priklopili na net, potem ko so končno me pa sem imel povezavo po dve uri pa spet cel dan nič. Morda sploh še nisi priklopljen v omrežju???
Več glav več ve!!!

alienalien ::

@pavka verjetno živiš v kakšnih rovtah iz zelo slabo linijo meni so priklopili takoj 2 uri po odklopu Siola in še danes dela brez predaha:D

#000000 ::

Kam pa maš sploh priključen PC ?? baje je Lan 1 in Lan 2 predviden za PC ostalo za TV in telefon (če je res ne vem ampak tko so mi rekli na tehnični pomoči) Kolk mašin si kej prikljaplju na tvoj modem ?? ker baje naj bi se modem/sistem zapomnil MAC naslov tvoje mrežne in kao zato drugi mrežni noče dodelit IP naslova (spet informacija iz helpdeska) Kar ti priporočam da nardiš tudi sam.

Aja če ti link ledica sveti je ok. če utripa pol si brez linije. LP

mandm1 ::

samo en comp ima prikljucen na modem in to na LAN 1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549476 (307) d4vid
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354308 (3787) amigo_no1
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473007 (2558) RuskiSnajper
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122843 (47043) Looooooka
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543368 (18908) imallears

Več podobnih tem