» »

Omrežje preko Siol-Sagem modema

Omrežje preko Siol-Sagem modema

Ursus ::

Zanima me, če se bosta 2 računalnika med seboj videla, če povežem vsakega posebej v modem (sagem fast) ki deluje kot router?

Ali moram vgradit dodatno mrežno preko katere bosta računalnika fizično povezana oz. preko routerja?

lp

Matheeew ::

Torej računalnika povežeš na sagema. Na sagemu pa nastaviš da ti špila vlogo ruterja.

Kej več ti težko povem. Ti pa ziher v navodlilh piše več kot dovolj da bo tole funkcioniral.

'FireSTORM' ::

nabavi router
jaz mam doma 3 računalnike tak povezane
najprej sem mel vse tri preko UTP kablov
mreža je vedno padala
ko sem hotel prenest kaki film iz računalnika na računalnik mi je mreža padla
se prekinila cela povezava, sami problemi so z tem modemom

pa tudi zdaj so enaki problemi ko mam še samo en računalnik preko UTP kabla, dva pa preko wirelessa

če hočeš met kvalitetno mrežo doma nabavi router

Sandoval ::

Mreža deluje kokr kdaj.
Meni je delala občasno celo na 3 računalnikih. Ponavadi pa je eden od teh stalno padal dol(in ne isti ampak random).
Zaradi tega in zaradi nedelujočega port forwardinga pa sem dal lepo gor star router.
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

'FireSTORM' ::

glede port forward
če greš tam v tisti Port configuration ali kakorkoli pač to piše ne dela kot more
moreš it v Firewall
najprej dodat vse Police(NAT Pollicy) tam vpisat IP od vsakega računalnika posebaj in porte, od 1 do 65535, to za vsak računalnik posebaj
potem pa v tistem prvem tabu še dodat enkrat za vse računalnike in izbrat za vsakega svoj NAT Pollicy
IP pa pustiš prazen, samo porte range moraš vnest
ko bom doma če se mi bo dalo in če bom mel čas še prilimam par slikic kako se to nastavi

ZLOky ::

Ista fora pri meni (Sagem Slow/ pardon Fast 3344). Na začetku smo se videli vsi trije uporabniki, zdaj pa vsi nobenega.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

'FireSTORM' ::

ma ja ta modem je en velik k...
tak da če nimaš internetne telefonije se ti ta modem sploh ne splača, je ganymede potem dosti boljši
najboljši siolov modem pa je itak bil calisto
calisto pa router in šibaj miško

Ursus ::

En router (Asus deluxe) imam, a je priklopljen na zunanjo anteno in tako fiično precej oddaljen, kar mi pomeni veliko dela potegnit vse kable, modem pa je par metrov stran od obeh računalnikov.

telkec: tako kot si ti nastavil zadeva deluje kot je treba?

Kaj pa kakšen switch ali podobno poceni rešitev?
http://www.ceneje.si/asus-switch-gx1005

hvala

Ursus ::

In še to: sedaj imam na temu siol adsl modemu nastavljeno da mi dela kot router-računalnik preprosto priklopim in net dela (mi ni potrebno ročno vzpostavljati povezave)-če bi nabavil sitch bi to moral ročno delati?

'FireSTORM' ::

dokler v modemu ne vklopiš internet access dela modem kot switch
torej če bi mel switch bi se moral na vsak računalnik extra povezovat in vpisovat geslo...

Ursus ::

Čeprav bi mi modem še vedno delal kot router in se sam povezoval, bi se moral zaradi naknadno montiranega switcha med modemom in računalniki vsakič posebej povezovat na net??

lp

'FireSTORM' ::

ne
to ti nebi blo potrebo, vsaj mislim...
ker jaz sem najprej mel drugače
modem(sagem)
za njim router ker me je modem nekaj zafrkaval in mi je šel samo en računalnik na njem(hkrati)
na router je bil povezan en računalnik in switch, na switch pa še dva računalnika, pa se ni bilo potrebno vsakič registrirat v vsakim računalnikom, je to opravljal router
tako da mislim da zdaj tudi nebi blo treba če boš dal switch za modem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548719 (910) Lonsarg
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375189 (4693) BorutK-73
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543329 (18869) imallears
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963486 (27181) JoskoMacher
»

Switch ali router???

Oddelek: Omrežja in internet
333551 (2545) Ursus

Več podobnih tem