» »

Kadilci naj ne hodijo na razgovor za službo

Kadilci naj ne hodijo na razgovor za službo

Temo vidijo: vsi

BigWhale ::

> Sam od kdaj je kajenje doma/izven delovnega okolja stvar delodajalca?

Saj ni. Ampak zakaj bi sploh najemal nekoga, ki ga lahko ujames pri kajenju med delovnim casom? Pac te ljudi ze takoj izlocis. Big deal.

Stepni Volk ::

Na področjih, kjer diskriminacija ni dovoljena, obstaja objektivna enakopravnost. Kar pomeni, da si pri 75 letih težko policist, gasilec, poklicni pilot...

Področja, ki niso urejena, so prepuščena subjektivni enakopravnosti.

Kako lahko izgleda prihodnost, kjer lahko delodajalec opravi zdravstvene in genske preiskave je lepo orisan v filmu: Gattaca.

driverx ::

Pomojem je čisto prov da se delodajalec ne odloci da bo mel kadilca not v svoji sluzbi... to ni poseg v tuje privatno zivljenje ampak je preprosta zascita svojega zdravja in počutja... kajti kadilec lahko kadi uzunaj ja samo ko pride not v službo bo še vedno lahko smrdel po dimu kajti dim se zlahka prime na obleke lase itd... Še ena stvar je tle kot so ze nekateri omenili kadilci so veliki kandidati da zbolijo z nahodom prehladom in ostalimi švoh boleznimi... ki so posledica oslabljenega dihalnega sistema... tko da pol tisti delavec ali je doma tko da delodajalec nima nic od njega ali pa pride v sluzbo recimo da bolan in dela samo spet delodajalec ma molo od njega ker nebo mogu delat 100% kvecemu 50% ce bo lahko...

Tko da jaz dam podporo usakemur ki se upira kajenju in kadilcem...

Pa še nekaj to je malo OT... ce gor na skatlici pise kajenje ubija in je dokazano da tudi pasivno kajenje ubija... to se pravi da ste usi kadilci posledicno morilci... ah vsi v ječe pa bo svet lepsi...

AndrejS ::

Nekateri šefi pa imajo radi "kadilke" >:D

poweroff ::

> Sam od kdaj je kajenje doma/izven delovnega okolja stvar delodajalca?

Saj ni. Ampak zakaj bi sploh najemal nekoga, ki ga lahko ujames pri kajenju med delovnim casom? Pac te ljudi ze takoj izlocis. Big deal.


Kajenje izven delovnega časa NI stvar delodajalca. Če pa se gremo da bi ga nekoč morda utegnil ujeti - hja, kaj pa če se nekomu nekoč mogoče strga in koga ubije? Ali pa ubije sebe? Ali pa ... . Ne moreš nekoga "kaznovati" na podlagi domneve, da ga boš morda nekoč ujel pri prekršku.

P.S. Ne kadim in me kadilci močno motijo. Samo nisem pa za diskriminacijo.
sudo poweroff

Shaky ::

Hja, zanimivo branje, ni kaj. Nekaterim gredo res ti kadilci v nos, kot da so krivi vsega zlega na tem svetu :D . Ne gre se tu za kajenje, ampak za diskriminacijo kot je že omenil marsikdo pred menoj. Če je pa nekemu delodajalcu "a prióri" bolj pomembno, da nekdo ne smrdi po čikih kot pa njegove delovne sposobnosti, tudi prav. Nimam nič proti. Imam pa proti, da se določeni skupini ljudi že v štartu z zakonom prepove, da bi se sploh lahko prijavili za določeno delovno mesto.
Sicer pa, kot so nekateri že povedali ni vse tako črno.

LP

Dare

klemen22 ::

Pa še nekaj to je malo OT... ce gor na skatlici pise kajenje ubija in je dokazano da tudi pasivno kajenje ubija... to se pravi da ste usi kadilci posledicno morilci... ah vsi v ječe pa bo svet lepsi...

Pa keri R-ji ste eni, svašta. Torej v ječo tudi vsi vozniki avtomobila, saj je znano da avtomobil ubija.
V prvem primeru je sredstvo: cigareta
V drugem primeru je sredstvo: avtomobil
:\ :\
sicer abstrakten primer, vendar bedast odgovor na bedast post
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

BluPhenix ::

ko si na pavzi, nisi v delovnem procesu, med samim delom pa tko nikjer ne smeš-moreš kadit.

Predvidevam da nisi bil še na nobenem gradbišču, ali prenovi kakšne hiše, saj drugače nebi trosil takih bedarij. Veliko del obstaja, med katerimi "lahko" kadiš (lahko seveda ni mišljeno po pravilih, ampak da imaš možnost). Ko so pri nas v firmi obnavljali delovne prostore so kadili ko turki, tudi potem, ko je naš šef obesil po vseh zidovih prepovedano kaditi. "Nehali" so šele, ko jim je naš šef (ne njihov) pošteno zatežil, nehali v narekovajih zato, ker smo še vedno videli kakšen ogorek sem ter tja.

Posploševanje, da vsi kadilci kadijo tudi kjer ne smejo seveda ni pravilno, ampak žal, tudi ni pravilno posploševanje, da vsi kadilci ne kadijo tam, kjer je le-to prepovedano.

Shaky, kje si pa ti našel govora o kakšem zakonu? Nek delodajalec je objavil razpis, na katerem je bil dopis, da naj se kadilci ne prijavljajo.

Zanimivo, kako se vsi strinjajo, da gre pri tem primeru za diskriminacijo, ko pa bi nanesel pogovor na recimo hostese ... mislim da bi bilo precej manj ljudi, ki bi menili, da pripis: "Obvezna dobra osebna higijena, zaželjena privlačnost kandidatk" povzroča diskriminacijo ... seveda kdo si pa želi v trgovini gledati grde in smrdeče hostese ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ja, ampak če boš napisal na razpis naj se grde ne javljajo jih boš diskriminiral in boš kaznovan. Kljub temu da bi jim zgolj prihranil čas, ker je če grda že v startu nima pogojev in z razgovorom samo izgublja čas.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

BluPhenix

Joj kam si se ti zakačil, majke ti.

btw. Zelo slabo predvidevaš, zato v bodoče ni treba več "predvidevat" >:D Brez zamere. LP

BluPhenix ::

Zakačil? Zakaj pa.

Po študentskih servisih stalno videvaš take oglase, pa očitno nobenega ne motijo. Pač kadilci so/ste zelo občitljivi...

Če tako slabo predvidevam ... zakaj nisi odprl teme z diskriminacijo o nelepih hostesah ... bi jo odprl? Te moti taka "diskriminacija"?

Če je lahko lepota diskriminatorna, je lahko tudi inteligenca. Je potemtakem zaposlovanje ljudi z določeno stopnjo izobrazbe tudi lahko diskriminatorno? Primer:
dva iskalca zaposlitve, področje obvladata enako, le en ima diplomo. Delodajalec zahteva diplomo. Se lahko drugi pritoži zaradi diskriminacije?

Sicer je to vse skupaj že way offtopic ... ampak nekako spada v isti koš. Precej bolj kot primerjava športnika in kadilca na delovnem mestu. Kot že povedano športnik ne hodi na tek pavze ....
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

hamax ::

nevemkokrat je blo ze omenjen, da kadilci hodjo/mo na cikpavze...a nekadilci pa 8h delajo brez prestanaka? no razn malca.

zdej pa se eno vprasanje. kako bo delodajalec preverjal, ce si kadilec?
bo za tabo hodu?
te bo vohu?(ce nisi kadilec, se ne pomen, da nebos smrdeu po cigaretih)
ce te zalot s cigaretom bo kaj?
te odpustu? mislm, da kajenje ni zadosten razlog za odpuscanje. pa tud, ce je.
ce pri prijavi za sluzbo nisi biu kadilec, se ne pomen, da nisi kasnej postau.
a v sindikalni pise, da ne smes bit kadilec?
a ce skdis par cigaretou na mesec si kadilec?

budili ::

ena iz prakse, ki sem se jo spomnil in da malce razvedri:D

imeli smo eno hudo zaj... z neko elektroniko, ki košta mucho $$$
žal nihče od domačih ni bil kos nalogi in smo poklicali enga specialca iz Austrije (mislim, da je bila njegova ura krepko čez 100eu/h)
po 4-5h neprestanega dela je tipo potegnil cigaret ven sredi elektronike in prižgal, delal s čiki v gob... še enih 3-4h in spedenal zadevo

prvic, da je kdo kadil v takem prostoru:D, direktor se mu ni reku, ko je prišel mimo, mi smo se samo med seboj gledali in si mislili 8-)

še med pogovorom, ga ni dajal ven:D

funky giza:D

BluPhenix ::

Ja sigurno je izpadel jackson, oz. je vam pokazal da ste nekaj manj od njega in da si lahko on privošči marsikaj, kar si vi nebi upali in to "brez posledic".

Glede na to, da je imel tako ceno, bi mu lahko šef zapizdil da se ne sme kaditi v prostorih po zakonu in bi lahko samo ugasnil čik. Ampak očitno se ga je šef bal, al ne vem kaj in mu ni upal reči ničesar. To ni vedno dobro, saj tako delavci vidijo, da če bodo imeli dovolj jajc, da šef verjento ne bo niti pisnil. No seveda je vmes še faktor, da je bil človek z matičnega podjetja v avstriji, pa si je verjento zato "lastil več pristojnosti".

Skratka zadevo bi moral znati porihtati tudi brez cigareta (kolikor je meni jasno, kajenje ne povečuje inteligence). Če bi za to porabil neprimerno več časa, bi se bilo za vprašati o realni produktivnosti takega delavca. Ko bodo čiki neznosno dragi, mu bo firma plačevala škatlico na dan, zato da bo deloval normalno?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

hamax ::

mogoce je przgou cik, ker ga je zadeva tok nervirala :D

budili ::

oh, no no:D
tu ni bilo natezanja kdo ma večjega/manjšega, možakar je bil prav prijeten pri pogovoru in profesionalen
žal, očitno čisto podzavestno priže in to je to (mislim, da drugje po svetu ne naredi nič drugače)
to je tista vrsta kadilca, ki ma čik v gob... zlo dolgo, rauha zlo malo in zlooo počasi, otresa pa tudi nič (spomin na starega fotra):D

glede veličine pa:
-si pomislil na njegovo odzivnost, ko ga boš naslednjič potreboval?
-pošlji taki osebi mail al tel. klic glede nasveta..., si bo mislil ku.. vas gleda (mogoče ni profesionalno, sam čustva pa delajo svoje)
-to ni bil SERVISER bele tehnike (področje etalona oz. certificiranja)

para! ::

Pol lahko delodajalec izloči kandidata tudi na podlagi tega, da je recimo gej. Pač, ker jepreostali kader strejt, boš s svojimi gejevskimi navadami motil ostale. Počutili se bojo nelagodno, ker bojo mislili, da jih osvajaš in ne bojo mogli delat s trezno glavo.

Geji, ne hodite na razgovor!!!

lp
Death before dishonor!

para! ::

Sicer pa kakšna neproduktivnost zaradi kajenja? Mislim, wtf, sej NIHČE ne dela 8h brez odmora, kajenje gor ali dol. Vsak rabi nekaj pavze, recimo ~5 minut na vsake toliko časa, nekateri brskajo po netu, eni grejo na sprehod okoli pisarne, nekateri pač skadijo čik, kar traja 5 minut max. Pa tud ni res, da bi kadilec nujno moral vsako uro na cigaret, da se mu produktivnost ne zmanjša, lepo vas prosim.

lp
Death before dishonor!

Poldi112 ::

Tisti ki je navajen da ga vsako uro dobi bo gotovo trpel zmanjšano produktivnost če ga ne bo dobil. Namesto o problemu bo razmišljaj o cigaretu.

hamax: delodajalcu ni treba preveriti - samo vpraša te. In če se zlažeš te skoraj sigurno lahko zaradi tega odpusti. Ne zato ker kadiš ampak ker si na razgovoru dal napačne informacije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

#000000 ::

Ma ja lahk te odpustijo če se zlažeš, da si noseč ipd. če se zlažeš da ne kadiš, lahko vedno ko te ujamejo rečeš da si ravnokar začel oz. da se še uvajaš. >:D

Zanimivo res, noben pa se ne bran če mu tajnica puši oz. še priporočljivo je da je 'kadilka' :D

Yossarian ::

0000, to glede tajnice je dovoljeno zato, ker tam ni dima, temveč samo brizg>:D
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Sicer si pa v današnjem Večeru oglejte članek na to tem. Se kar strinjam z našimi direktorji. Večeru
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Baja ::

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

smacker ::

Mah, to samo pomeni, da ni čik pavze med šihtom. To ti ima delodajalec vso pravico prepovedat. In kot kadilec v taki službi ne boš srečen, zato boljše da ne hodiš - simple as that. Jaz bi to razumel bolj kot vnaprejšnje opozorilo, kaj te čaka. Mogoče edino malo nerodna izbira besed, zaradi česar zveni precej strogo (rahlo diskriminatorno). Če si pripravljen delat 8h in skadit en čik med malico, te bojo pa sigurno zaposlili - itak se lahko v tem primeru predstaviš kot nekadilec.

bambam20 ::

lahko se tudi bere, kot da ne sprejemajo ljudi, ki jim oblačila smrdijo. Vsem kadilcem smrdijo oblačila.

zavajon ::

Če delodajalec postavlja take pogoje, potem najbrž računa s tem, da bo dosti interesentov za to delo.
Torej bo ponujena plača nizka.
Zato ne se sekirat ;)

Machete ::

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?
Sprejemamo samo nekadilce.


Če ne gre za javno upravo, jaz ne vidim diskriminacije. Delodajalec naj sam odloča koga želi v svoji firmi in prav je tako. Če si želi gremlina, lahko napiše v pogoje, da želi gremlina.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

konspirator ::

Čik pavza je nekaj, kar diskriminira vse nekadilce, oni potem ne smejo vzeti "krene" pavze (5 minut vsake 2 uri).
--

bambam20 ::

Kadilci so načeloma manj produktivni. kar je seveda logika. ker so zasvojeni.

perci ::

načeloma to sploh ni nujno res

imam par sodelavcev, kadilcev, ki so izredno produktivni

smacker ::

Ene službe pač ne omogočajo pavse ko se tebi čika zlušta - te mora kdo zamenjat, se nabira gužva, nekadilci bentijo ker imaš več pavze kot oni... Če majo v razpisu tak pogoj, so najbrž imeli težave s kadilci v preteklosti in se hočejo v prihodnje temu izognit - itak je tako bolje za obe strani. Kaj češ rinit nekam, kjer te bojo omejevali.
Meni se zdi žalostno, kako eni že ko razpis preberejo začnejo svoje pravice iskat. Svet je v resnici precej krut, če hočeš iskat diskriminacijo jo najdeš na vsakem vogalu. Eni so pač tolk odkriti, da direktno napišejo kaj pričakujejo od tebe - ni jih treba zaradi tega na kol nabit.

bambam20 ::

perci je izjavil:

načeloma to sploh ni nujno res

imam par sodelavcev, kadilcev, ki so izredno produktivni


nečeloma so. tisti, ki so verižni kadilci. Takšnim se prav vidi, kako so živčni .

Verjetno ne kadijo veliko.

c3p0 ::

Več bo tudi bolniških, ker so povprečno manj zdravi.

Podjetja, ki delajo teste za prisotnost mamil, tudi diskriminirajo?

jype ::

Sago> Podjetja, ki delajo teste za prisotnost mamil, tudi diskriminirajo?

Seveda diskriminirajo. Pa če hočejo potrdilo o nekaznovanosti tudi.

Ene oblike diskriminacije so dovoljene, druge pa prepovedane.

Prepovedano je zavrniti nekoga zaradi spolne usmerjenosti (zaradi spola pa ne) ali zaradi veroizpovedi (zaradi verskih obveznosti pa ne).

Furbo ::

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

A nisi prebral teme, ki si jo po 10+ letih obudil?

Sicer pa normalno, če nekdo noče junkija zaposlit, zakaj bi ga?

Ker bolj malo kadilcev zdrži brez zadetka vsako uro, če pa že, kdo bo pa gledal živčnega modela/ko?

Pa tudi bolniških bo verjetno več, sodeč po tem, kako tudi v teh dneh čepijo pred lokali in se fiksajo. Ti mu pa potem plačuj bolniško? Ne hvala.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shotalick ::

bambam20 je izjavil:

lahko se tudi bere, kot da ne sprejemajo ljudi, ki jim oblačila smrdijo. Vsem kadilcem smrdijo oblačila.


A ti kar posplošuješ zadevo? Vsem kadilcem smrdijo oblačila? Po čemu? Pa kaj ti govoriš?

Kadim, redno, cca. 7-10 čikov dnevno. Doma, ne kadim v stanovanju, ampak balkon. Delam v pisarni kjer kadi samo še sodelavec, in sicer, da se razumemo...si povemo vse, če tut kdo po švicu smrdi (mu prbijemo, kaj se nisi stuširal :) )...al pa kakrkoli..pač deci v pisarni IT.

Niti enkrat mi ni noben rekel, da smrdim po čikih oz., da mi oblačila smrdijo po čikih. Kaj ti sanjaš, da vsem kadilcem smrdijo oblačila??? Da smo kadilci manj produktivni?

Mogoče govoriš za sebe, ker si očitno neproduktiven, kljub temu, da ne kadiš in ultra zdravo živiš.

Rok Woot ::

perci je izjavil:

Aja, Barakuda, neki si na pohanje namigval. Jst čist lepo povem, da nisem pohal že kako leto, če pa bi bil redni pohač, bi se mi zdelo pa čisto normalno, da me zaradi tega kdo noče zaposlit. Prav tako se mi ne bi zdelo fer, da nekoga ne zaposlijo pod pretvezo kadilstva, če enkrat na dva tedna prižge en čik (ne poznam dost takih).

Mam pa kolega, ki je reden (vsakodnevni) uživač trave, kar pomeni, da ima namesto čik-pavz poh-pavze in takega jst gotovo ne bi zaposlil.


Jah kr neki, jaz poznam veliko ljudi, ki redno pohajo in so zelo uspešni v življenju. Poznam tudi veliko pijancev, ki so uspešni v življenju. In ja jaz bi zaposlil pijanca, saj najboljši programer, ki ga poznam, pije vsak dan po ene 5 pirov. Model si tudi vse zapomne. O športnih tekmah od 30 let nazaj do sedaj ve vse, matematične probleme rešuje s svetlobno hitrostjo. Poznam tudi zelo produktivne ljudi, ki vsak večer kadijo travo. Ne me narobe razumet, ne pravim da trava in alkohol pomaga, čeprav če si malo hiperaktiven in se ne moreš sprostiti je to celo mogoče, ampak gre za razvado.

In zdej, ker je vsakodnevni uživač trave, bo pa na delovnem mestu čist zadet al kaj? Men to ne gre skupaj. Tudi kadar sem kadil travo, jo nisem kadil zjutraj ali pa na delovnem mestu, pa sem vsak dan kadil. Jaz bi tudi odpustil delavca, ki med delom kadi travo. Prav tako bi ga odpustil, če bi med delom igral igrice. Pa še to bi mel mogoče narobe, dober primer je Churchill ...

Če bi zaposloval, bi gledal učinkovitost, inovativnost ...

shotalick ::

Rok Woot je izjavil:

perci je izjavil:

Aja, Barakuda, neki si na pohanje namigval. Jst čist lepo povem, da nisem pohal že kako leto, če pa bi bil redni pohač, bi se mi zdelo pa čisto normalno, da me zaradi tega kdo noče zaposlit. Prav tako se mi ne bi zdelo fer, da nekoga ne zaposlijo pod pretvezo kadilstva, če enkrat na dva tedna prižge en čik (ne poznam dost takih).

Mam pa kolega, ki je reden (vsakodnevni) uživač trave, kar pomeni, da ima namesto čik-pavz poh-pavze in takega jst gotovo ne bi zaposlil.


Jah kr neki, jaz poznam veliko ljudi, ki redno pohajo in so zelo uspešni v življenju. Poznam tudi veliko pijancev, ki so uspešni v življenju. In ja jaz bi zaposlil pijanca, saj najboljši programer, ki ga poznam, pije vsak dan po ene 5 pirov. Model si tudi vse zapomne. O športnih tekmah od 30 let nazaj do sedaj ve vse, matematične probleme rešuje s svetlobno hitrostjo. Poznam tudi zelo produktivne ljudi, ki vsak večer kadijo travo. Ne me narobe razumet, ne pravim da trava in alkohol pomaga, čeprav če si malo hiperaktiven in se ne moreš sprostiti je to celo mogoče, ampak gre za razvado.

In zdej, ker je vsakodnevni uživač trave, bo pa na delovnem mestu čist zadet al kaj? Men to ne gre skupaj. Tudi kadar sem kadil travo, jo nisem kadil zjutraj ali pa na delovnem mestu, pa sem vsak dan kadil. Jaz bi tudi odpustil delavca, ki med delom kadi travo. Prav tako bi ga odpustil, če bi med delom igral igrice. Pa še to bi mel mogoče narobe, dober primer je Churchill ...

Če bi zaposloval, bi gledal učinkovitost, inovativnost ...



Bravo, dobro napisano.

bambam20 ::

shotalick je izjavil:

bambam20 je izjavil:

lahko se tudi bere, kot da ne sprejemajo ljudi, ki jim oblačila smrdijo. Vsem kadilcem smrdijo oblačila.


A ti kar posplošuješ zadevo? Vsem kadilcem smrdijo oblačila? Po čemu? Pa kaj ti govoriš?

Kadim, redno, cca. 7-10 čikov dnevno. Doma, ne kadim v stanovanju, ampak balkon. Delam v pisarni kjer kadi samo še sodelavec, in sicer, da se razumemo...si povemo vse, če tut kdo po švicu smrdi (mu prbijemo, kaj se nisi stuširal :) )...al pa kakrkoli..pač deci v pisarni IT.

Niti enkrat mi ni noben rekel, da smrdim po čikih oz., da mi oblačila smrdijo po čikih. Kaj ti sanjaš, da vsem kadilcem smrdijo oblačila??? Da smo kadilci manj produktivni?

Mogoče govoriš za sebe, ker si očitno neproduktiven, kljub temu, da ne kadiš in ultra zdravo živiš.



Seveda se ne vohate. Haha. smrdijo vam cunje, smrdi ti koža, smrdijo ti jao, jao... ti kadip in ti je normalno. Nekadilec zavoha nikotinski smrad.

Ja seveda ti nobeden ne rekle, ker ne smrdiš v smislu, da bi bilo tako nadležno: če pa človek povonja na blizu oblačila, kožo se pa takoj zavonja.

Ne vzet kot napad. kdor kadi, smrdi po nikotinu. In ti kadiš pa tega ne vohaš. :).

shotalick ::

bambam20 je izjavil:

shotalick je izjavil:

bambam20 je izjavil:

lahko se tudi bere, kot da ne sprejemajo ljudi, ki jim oblačila smrdijo. Vsem kadilcem smrdijo oblačila.


A ti kar posplošuješ zadevo? Vsem kadilcem smrdijo oblačila? Po čemu? Pa kaj ti govoriš?

Kadim, redno, cca. 7-10 čikov dnevno. Doma, ne kadim v stanovanju, ampak balkon. Delam v pisarni kjer kadi samo še sodelavec, in sicer, da se razumemo...si povemo vse, če tut kdo po švicu smrdi (mu prbijemo, kaj se nisi stuširal :) )...al pa kakrkoli..pač deci v pisarni IT.

Niti enkrat mi ni noben rekel, da smrdim po čikih oz., da mi oblačila smrdijo po čikih. Kaj ti sanjaš, da vsem kadilcem smrdijo oblačila??? Da smo kadilci manj produktivni?

Mogoče govoriš za sebe, ker si očitno neproduktiven, kljub temu, da ne kadiš in ultra zdravo živiš.



Seveda se ne vohate. Haha. smrdijo vam cunje, smrdi ti koža, smrdijo ti jao, jao... ti kadip in ti je normalno. Nekadilec zavoha nikotinski smrad.

Ja seveda ti nobeden ne rekle, ker ne smrdiš v smislu, da bi bilo tako nadležno: če pa človek povonja na blizu oblačila, kožo se pa takoj zavonja.

Ne vzet kot napad. kdor kadi, smrdi po nikotinu. In ti kadiš pa tega ne vohaš. :).


Očitno maš ti s smradom probleme na splošno. Verjetno ti tudi tvoj vonj ne ustreza. Vrjetno mi k...c po nikotinu oz. čikih smrdi (po tvoje koža). Kajti do zdej, k mi ga moja potegne, mi ni še nikol rekla, da ma vonj, tejst (beri okus) po čikih, ampak je z njim vedno noro zadovoljna. Pa je nekadilka! Po tvoje, mora orng zavonjat, smrad po čikih, glede na to, da je nekadilka (še enkrat)...kajti rekel si, da jst ne voham, da smrdim.


Tole tvoje prazno mlatenje slame in pluvanje po folku, ki kadi, da smrdijo...je totalno budaleštenje. You need help!

Daliborg ::

Kadilec, nekadilec....kakorkoli. Človek mora biti inovativen in kreativen predvsem pa deloven. Če ti je kot delodajalcu všeč denar boš zaposlil človeka, ki ti ga lahko prinese, pa tudi če se mu iz rit kadi. Ampak glede na to da kar nekaj delodajalcev v SLO(tuje firme da ne bo pomote), najemajo samo neke hlapce brez znanja ampak dišijo pa lepo in se pravilno pišejo (priimek), bomo pač imeli slabo kvaliteto storitev, proizvodi itak prihajajo iz držav kjer je nadzor nad kvaliteto, pri nas tega ni, tam ko pa je so pa stvari urejene in noben ne piska kakšne vonjave ima kdo.
Jest pravim takole: rit vam tudi smrdi pa jo še vedno s seboj nosite.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

zmaugy ::

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.


Delodajalec pa po možnosti kakšno društvo za boj proti kajenju?

čuhalev ::

Baja je izjavil:

pravkar našel tole v enem oglasu za delo. meni deluje kot diskriminacija, ali?

Sprejemamo samo nekadilce.

Saj tudi na bencinskih servisih, trajektih ne smeš kaditi. Če je to v oglasu, je dobronamerno.

janezvalva ::

vem, da v Krki zdravilišča ne smeš kaditi na območju podjetja
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

nekikr ::

Zakaj bi bilo to sploh sporno? Če lahko ponosno rečemo "na mesto evropskega komisarja sprejemamo samo ženske, ker je taka kvota, ne glede na to kako slabe kandidatke imamo (khm, Bratuškova, khm), zakaj je potem sporno, če rečeš, da kadilca pa ne bi imel? A ne bi bilo bolj smiselno najprej popraviti večjo krivico, se pravi enakopravnost spolov, kot pa kajenje?

SeMiNeSanja ::

Kakorkoli obrneš, je taka zahteva čista kaprica delodajalca. Jaz se ne morem domisliti niti enega poklica, katerega kadilec apriori nebi mogel izvajati.

So pa definitivno delovna mesta, kjer je kajenje nedopustno. V takem primeru, bi lahko nekdo celo trdil, da je human, ker ne želi mučiti kadilca, da mora biti 8 ur vzdržen. Toda humanost s strani delodajalcev je (žal?) še najredkeje razlog za tovrstne zahteve.
Eden od aspektov je tudi ta, da bo kadilec kljub strogi prepovedi kajenja z veliko verjetnostjo prej ali slej poiskal možnost, da vendarle nekje na skrivaj 'zakuri' en čik, ko ga bo zvila nikotinska abstinenca. S tem imaš potem težave predprogramirane, tako da je bolje, da vzameš nekadilca, ki v tako skušnjavo ne bo zapadel.

Po drugi strani pa se sprašuješ, če bi se kot kadilec sploh lahko dobro počutil v okolju, ki je kadilcem sovražno nastrojeno. Verjetno bi prej ali slej imel poven kufer moraliziranja nekadilskih čistunov in spokal kufre.

konspirator ::

SeMiNeSanja
Jaz se ne morem domisliti niti enega poklica, katerega kadilec apriori nebi mogel izvajati.

Astronavt, potapljač.


S tem imaš potem težave predprogramirane, tako da je bolje, da vzameš nekadilca, ki v tako skušnjavo ne bo zapadel.

Ja, boljše da snifa kot da kadi !
--

m0LN4r ::

Tjah, ce delovno mesto zahteva cloveka kateremu iz ust ne smrdi po cikih, se bo pac takega vzelo.

Nevem pizda, to je ze malo pretiravanje te svobode pa nevem kaj.

Ce se za vlogo igralca midgeta rabi midget, se bo pac diskriminiralo kosarkase, simple as that.

Isto o zenski/moski. Jebemu boga, ce ugled firme zahteva, da kavico gostom prinese pac fina gospodicna, pac ne bo razpisa za moskega oz. isto se lahko gremo za igralca spet.

Ce rabis igralko, ne bo razpisa za moskega.

Hjao ej, samo da se prcka neki skos.

Moj sosed je kadilec in gre med sihtom 5x na cikpavzo, tudi sam je priznal, da je tudi en izmed razlogov zakaj se vedno kadi. Nekadilci pac nimamo tako dobrega izgovora.

perci je izjavil:

načeloma to sploh ni nujno res

imam par sodelavcev, kadilcev, ki so izredno produktivni


Produktivnost gor al dol, jaz pac na dolocenih mestih nocem, da me postrezejo ljudje, ki smrdijo po cikih iz ust. Ravnotako nocem, da ima zadah po cikih vzgojiteljica, pediatrinja, varuska ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

shotalick je izjavil:

bambam20 je izjavil:

shotalick je izjavil:

bambam20 je izjavil:

lahko se tudi bere, kot da ne sprejemajo ljudi, ki jim oblačila smrdijo. Vsem kadilcem smrdijo oblačila.


A ti kar posplošuješ zadevo? Vsem kadilcem smrdijo oblačila? Po čemu? Pa kaj ti govoriš?

Kadim, redno, cca. 7-10 čikov dnevno. Doma, ne kadim v stanovanju, ampak balkon. Delam v pisarni kjer kadi samo še sodelavec, in sicer, da se razumemo...si povemo vse, če tut kdo po švicu smrdi (mu prbijemo, kaj se nisi stuširal :) )...al pa kakrkoli..pač deci v pisarni IT.

Niti enkrat mi ni noben rekel, da smrdim po čikih oz., da mi oblačila smrdijo po čikih. Kaj ti sanjaš, da vsem kadilcem smrdijo oblačila??? Da smo kadilci manj produktivni?

Mogoče govoriš za sebe, ker si očitno neproduktiven, kljub temu, da ne kadiš in ultra zdravo živiš.



Seveda se ne vohate. Haha. smrdijo vam cunje, smrdi ti koža, smrdijo ti jao, jao... ti kadip in ti je normalno. Nekadilec zavoha nikotinski smrad.

Ja seveda ti nobeden ne rekle, ker ne smrdiš v smislu, da bi bilo tako nadležno: če pa človek povonja na blizu oblačila, kožo se pa takoj zavonja.

Ne vzet kot napad. kdor kadi, smrdi po nikotinu. In ti kadiš pa tega ne vohaš. :).


Očitno maš ti s smradom probleme na splošno. Verjetno ti tudi tvoj vonj ne ustreza. Vrjetno mi k...c po nikotinu oz. čikih smrdi (po tvoje koža). Kajti do zdej, k mi ga moja potegne, mi ni še nikol rekla, da ma vonj, tejst (beri okus) po čikih, ampak je z njim vedno noro zadovoljna. Pa je nekadilka! Po tvoje, mora orng zavonjat, smrad po čikih, glede na to, da je nekadilka (še enkrat)...kajti rekel si, da jst ne voham, da smrdim.


Tole tvoje prazno mlatenje slame in pluvanje po folku, ki kadi, da smrdijo...je totalno budaleštenje. You need help!

Zal nimas prav, jaz se pa dnevno pogovarjam iz oci v oci z raznimi strankami in tocno vem kdo je kadilec in nekadilec. Rednega kadilca zavohas po enem izgovorjenem stavku z pol metra, metra dalec. Tisti, ki kadijo v avtu in se pacajo z oblekami vred v tem smradu pa jih zavoham ze ko pridejo skozi vrata in prepih pihne ta smrad proti salterju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

Kadilcev je več kot si misliš.
Jah, če bi blo 51% kupcev ki dišijo po česnu, bi verjetno vrgu en pehar s par stroki česna na pult v trgovini.
011011100111010101100010


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102248 (26644) Ajrina
»

Škodljivost kajenja vs škodljivost alkohola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12118455 (15551) Master_Yoda
»

Kaksen je v vasi firmi praksa pri kratkih pavzah

Oddelek: Loža
445828 (4252) Dr_M
»

Tobačni zakon in biljardnica na Parmovi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666477 (4881) Beli_Zajcek

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191870903 (40058) BigWhale

Več podobnih tem