» »

Škodljivost kajenja vs škodljivost alkohola

Škodljivost kajenja vs škodljivost alkohola

1
2
3

SimplyMiha ::

Oboje je škodljivo. Gremo naprej.

noraguta ::

Kajenje ni pravica. Zato tudi ne kadijo po pisarnah. Imaš pa pravico prižgat čik. In če se dva zmenita da je njegov lokal kadilski nevem kaj to boli koga drugega kot lastnika lokala in odjemalcev. Simpl. Tudi pravica do plastičnih vrečk, piksn in ostalo ni pravica. Pa jih redno pobiram po travniku. Prepovejmo jih!
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sheeshkar ::

noraguta je izjavil:

Kajenje ni pravica. Zato tudi ne kadijo po pisarnah. Imaš pa pravico prižgat čik. In če se dva zmenita da je njegov lokal kadilski nevem kaj to boli koga drugega kot lastnika lokala in odjemalcev. Simpl.

Pa saj v lokalih se lahko kadi. V temu namenjenih prostorih ali na vrtu. V čem točno je problem? Kdo ti prepoveduje kajenje?



noraguta je izjavil:

Tudi pravica do plastičnih vrečk, piksn in ostalo ni pravica. Pa jih redno pobiram po travniku. Prepovejmo jih!

Še enkrat, kdo ti prepoveduje kajenje? Smetenje travnikov ali ostalih površin je prav tako prepovedano. Smeti lahko odlagaš samo na temu namenjenih mestih. Precej podobno omejitvam kajenja torej.

noraguta ::

PARTyZAN je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ravno tako imajo grki in japonci izrazito daljšo življensko dobo, pa eno največjih porab tobaka na prebivalca.


Dejmo nehat na pamet govorit, no.

Točno to dve med top 20 kadilski državi koyirata najvišje v življenski dobi. Prodajanje fuda o pasivnem kajenju ne drži vode.

sheeshkar je izjavil:

noraguta je izjavil:

Kajenje ni pravica. Zato tudi ne kadijo po pisarnah. Imaš pa pravico prižgat čik. In če se dva zmenita da je njegov lokal kadilski nevem kaj to boli koga drugega kot lastnika lokala in odjemalcev. Simpl.

Pa saj v lokalih se lahko kadi. V temu namenjenih prostorih ali na vrtu. V čem točno je problem? Kdo ti prepoveduje kajenje?



noraguta je izjavil:

Tudi pravica do plastičnih vrečk, piksn in ostalo ni pravica. Pa jih redno pobiram po travniku. Prepovejmo jih!

Še enkrat, kdo ti prepoveduje kajenje? Smetenje travnikov ali ostalih površin je prav tako prepovedano. Smeti lahko odlagaš samo na temu namenjenih mestih. Precej podobno omejitvam kajenja torej.

Ne bo šlo to tako mimo. Noben inšpektor za zdravje se še ni ustavil in naredil racije nad smetilci narave.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Netrunner ::

Konlov je izjavil:

Zanimivo, da se preganja samo kadilce. Ali ni hujši alkohilik, ki domače še pretepe po možnosti. Od čikov ne vem, če se je že kdo znesel nad šibkejšega.
Pa prosim ne pravljice, da je vino hrana in 0,5 schnopi zjutraj, da kri požene...


Kadilce se preganja zato, ker kajenje škoduje vsem ki se nahajajo v bližini kadilca, alkohol pa direktno ne vpliva na ljudi v bližini.

Vsekakor alkoholiki so neprimerno slabši od kadilcev, vendar zakon se sklicuje na dejanje in ne na posledice. Alkoholik ko pije ne škodi nobenemu, vendar ko se napije pa lahko povzroča težave. Kadilci pa škodijo vsem okoli sebe ko kadijo, vendar ko nehajo pa niso nevarni za ostale.

Če bi uvedli popolno prepoved obojega bi se pa nekaj tretjega našlo tako da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Scaramouche ::

SimplyMiha je izjavil:

Oboje je škodljivo. Gremo naprej.


Alkohol sprosti ljudi in jih pokaže v pravi luči, zato zahodnjaki ne maramo ljudi ki nočejo pokazati svoje prave narave! Veš o katerih govorim... svoboda govora pa to...

In vino veritas...

SimplyMiha ::

Zato pa imamo narezek s pršutom. In nekaj sira, tako za degustacijo. Kultura!

noraguta ::

Preden mi prodajaš kulturo naj se sama financira. Ne pa da se javna branja franceta prešerna in ivana cankarja financirajo iz trošarin za šnopc.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

thramos ::

noraguta je izjavil:

Ne rabiš hodt tja kjer kadijo, niti ti ni treba hodt v sredico jedrskega reaktorja. Poznam mnogo gostincev ki bi odprlo kadilski lokal pa ga ne more. Tudi v cerkev ti ni treba hodit. Pa tam stoji in je javen prostor.


Pa kdo sili kadilce tja, kjer se ne sme kaditi?

xmetallic ::

noraguta je izjavil:

Točno to dve med top 20 kadilski državi koyirata najvišje v življenski dobi. Prodajanje fuda o pasivnem kajenju ne drži vode.


Kajenje škoduje pa če se ti strinjaš s tem al ne. Tudi če bi bilo pasivno kajenje popolnoma neškodljivo za zdravje je tu še vedno dim, smrad in ostale zdravstvene težave. Jst ne morem biti v zaprtem prostoru s kadilcem ker imam ti. "Cigarette smoke allergy" - močan odziv telesa na cigaretni dim, težko dihanje in izguba zavesti, če ne pridem do svežega zraka v ~2,3 minutah. Pojavlja se samo v zaprtem prostoru. Res škoda da ni urejeno to področje tudi za tožbe, bi vsaj lahko kaj zaslužil na vas, če mi že povzročate zdravstvene težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

aerie ::

Velika verjetnost je, da si alergičen še na kaj drugega kot le na cigaretni dim. Dandanes so ljudje alergični že na vse živo, ker so kot otroci živeli v sterilnem okolju. Tožiš pa lahko kogarkoli hočeš in za karkoli hočeš. Vprašanje je le, če boš tožbo dobil ali izgubil.

gruntfürmich ::

Konlov je izjavil:

Zanimivo, da se preganja samo kadilce. Ali ni hujši alkohilik, ki domače še pretepe po možnosti. Od čikov ne vem, če se je že kdo znesel nad šibkejšega.
Pa prosim ne pravljice, da je vino hrana in 0,5 schnopi zjutraj, da kri požene...

alkoholizem/alkohol v sloveniji je posledica zabebanosti ljudi in ne vzrok!
je posledica psihološkega profila posameznika.

in točno tko je da je vino hrana in šnops zjutraj da požene kri.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

jaz sem kadilec, pa se mi zdijo fore "kršene so moje pravice, ker ne smem prižgati cigareta kjerkoli mi paše" prizadete. kajenje je luksuz (kljub temu, da je škodljivo).

plus argumenti, ki opravičujejo ene škodljive navade z drugo so tudi butasti.

Zgodovina sprememb…

Jupito ::

Konlov je izjavil:

Zanimivo, da se preganja samo kadilce. Ali ni hujši alkohilik, ki domače še pretepe po možnosti. Od čikov ne vem, če se je že kdo znesel nad šibkejšega.
Pa prosim ne pravljice, da je vino hrana in 0,5 schnopi zjutraj, da kri požene...


Ker je bolj enostavno. In družba vedno rabi ene in iste sorte izmečke, ki so nagnusni in ogrožajo dobrega človeka in njegove otroke, da se potem nanje izliva nakopičene frustracije...
In seveda so zadnje čase osebne okoliščine in religija črtane z jedilnika, torej ne moreš več kogarkoli buzerirat, ampak še vedno se lahko počutiš dobro, ko zaničuješ, lajaš na ljudi ali pa jim celo groziš samo zaradi njihovih odločitev in razvad - brez posledic! Celo popularen si in lahko se imaš za heroja družbenega napredka. In le redkokdo ti ne bo upal reči, da v resnici še vedno širiš taisti intelektualni smrad, ob katerem bi čik deloval kot osvežilec.

Tako da poskusi agitirat še z nasprotne strani. Potem lahko napišeš še kako zelo udarno primerjavo npr.; če bi tudi jedel strup za podgane, če se rad zastrupljaš. Tokrat bo to OK in iz ql.kidz kluba ti bodo sporočili, da si ga dobro zabil.

In potem ti možgani začnejo pumpat naravno drogo (zato jih tudi imaš)!
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Konlov ::

Jupito je izjavil:


Ker je bolj enostavno. In družba vedno rabi ene in iste sorte izmečke, ki so nagnusni in ogrožajo dobrega človeka in njegove otroke, da se potem nanje izliva nakopičene frustracije...
In seveda so zadnje čase osebne okoliščine in religija črtane z jedilnika, torej ne moreš več kogarkoli buzerirat, ampak še vedno se lahko počutiš dobro, ko zaničuješ, lajaš na ljudi ali pa jim celo groziš samo zaradi njihovih odločitev in razvad - brez posledic! Celo popularen si in lahko se imaš za heroja družbenega napredka. In le redkokdo ti ne bo upal reči, da v resnici še vedno širiš taisti intelektualni smrad, ob katerem bi čik deloval kot osvežilec.

Tako da poskusi agitirat še z nasprotne strani. Potem lahko napišeš še kako zelo udarno primerjavo npr.; če bi tudi jedel strup za podgane, če se rad zastrupljaš. Tokrat bo to OK in iz ql.kidz kluba ti bodo sporočili, da si ga dobro zabil.

In potem ti možgani začnejo pumpat naravno drogo (zato jih tudi imaš)!

Zgodba: Očetov alkoholizem
Oče je pil…pa na skrivaj, pa javno, pa….vsak izgovor je bil dober. Bolel ga je zob, je nujno rabil malo »šnopsa! …pa je bil prehlajen in je popil steklenico ruma, ki je bila namenjena v čaj … Sovražila sem ga! Stara sem bila 15 let in nisem nikoli vedela, kdaj se bo na kavču zbudil in začel težiti vsem okoli, sosedom, skratka…komurkoli! Pa pustimo to. Pogosto sem si želela, molila, da naj že umre…da bo mir! Da naj že enkrat popije pol litra preveč..predstavljala sem si, kako bo potem končno mir!

In je umrl! Bilo je pred 13 leti, stara sem bila 18 let. Popil je dve steklenici vina (zvečer), odšel spat, se zjutraj zbudil, in se obesil!

Dolga leta sem si očitala, da ni mogoče odšel zaradi mene? Koliko let me je to priganjalo, kolikokrat spravilo v jok. Po eni strani sem se ga znebila, po drugi strani sem in še vedno žalujem za njim! Sedaj že z otroci hodim na njegov grob in jim govorim, kako je bil ata OK, kako je bil faca. Ne vem, komu najbolj lažem. Sebi, njim….

Ampak še vedno je bil konec koncev moj ati, ki mi je kupil bombone, ko sem bila mala punca in ki je šel z menoj v živalski vrt….pozabljeno je sekiranje, tepenje…(pozabljeno ne, zgolj oproščeno), pozabljeno je vpitje, živciranje….po drugi strani sem pa malce srečna, da ga ni več in mi ne greni več življenja….Začaran krog? To razumemo le mi….otroci alkoholikov! To je drugim ljudem nedojemljivo.
Tina

Invictus ::

Mislim, bolano...

Kadilci in alkoholiki se kregajo kaj je bolj škodljivo...

Kot bi se kurba prepirala o svoji deviškosti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

next3steps ::

Sem kadilec. Menim, da bi mi morala dati država še 5 evrov davka zraven na vsako škatlo, ki jo kupim.
Saj veste, davek na neumnost.
Problem?

gruntfürmich ::

Konlov je izjavil:

.Začaran krog? To razumemo le mi….otroci alkoholikov! To je drugim ljudem nedojemljivo.

še enkrat vam povem: v sloveniji je alkoholizem posledica in ne vzrok!

next3steps je izjavil:

Sem kadilec. Menim, da bi mi morala dati država še 5 evrov davka zraven na vsako škatlo, ki jo kupim.
Saj veste, davek na neumnost.
Problem?

velik problem. poseganje v lastno voljo in odločitve človeka.
kaj bi še ti vse zapovedal in prepovedal samo zato, ker misliš da si najpametnejši in bi rad drugim solil pamet in jim ukazoval kako naj živijo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Dejansko je največja težava vseh teh paralel in primerjav ravno to, da se potem delajo tudi tam, kjer ni treba.

Lep primer so e-cigarete (slabo ime, bolje bi bilo e-šiša) ki imajo ravno zdaj polno problemov z raznimi agencijami in nevladnimi skupinami. Veliko teh teles sedaj brez kakršne koli resnejše kritike prodaja zgodbo, da je potrebno te inhalatorje močno omejiti, ker se bodo ljudje (in otroci!!) nanje navadili nakar bodo iz neznanih razlogov šli na dražje in smrdlivejše cigarete.
Dobra akrobacija! Ampak folk vse verjame, ker so natrenirani še od bitke proti tobačni industriji.
Treba je vedeti da si je podobno kot v tobačnem lobiju tudi v t.i. anti-tobačnih organizacijah marsikdo ustvaril kariero v zadnjih desetletjih in da je tukaj ogromno denarja. Dodatno je idealno za dobro staro moralno paniko: ljudje, ki uživajo BREZ resnih škodljivih učinkov? NEDOPUSTNO! Pa še oni si niso tega zmislili in potem je tukaj še fovšija.

V naslednjih letih opazujte promocijo "dejstev" o pasivnem vdihavanju pare. Tudi študije bodo. In zakoni. Ti norci so kot kadilci: ne morejo nehati!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Heavy ::

Miki N je izjavil:

V naslednjih letih opazujte promocijo "dejstev" o pasivnem vdihavanju pare. Tudi študije bodo. In zakoni. Ti norci so kot kadilci: ne morejo nehati!!



To je že. Baje so e-cigarete bolj škodljive kot obični cigareti.
#TeamFelix

boolsheat ::

Konlov je izjavil:

Jupito je izjavil:


Ker je bolj enostavno. In družba vedno rabi ene in iste sorte izmečke, ki so nagnusni in ogrožajo dobrega človeka in njegove otroke, da se potem nanje izliva nakopičene frustracije...
In seveda so zadnje čase osebne okoliščine in religija črtane z jedilnika, torej ne moreš več kogarkoli buzerirat, ampak še vedno se lahko počutiš dobro, ko zaničuješ, lajaš na ljudi ali pa jim celo groziš samo zaradi njihovih odločitev in razvad - brez posledic! Celo popularen si in lahko se imaš za heroja družbenega napredka. In le redkokdo ti ne bo upal reči, da v resnici še vedno širiš taisti intelektualni smrad, ob katerem bi čik deloval kot osvežilec.

Tako da poskusi agitirat še z nasprotne strani. Potem lahko napišeš še kako zelo udarno primerjavo npr.; če bi tudi jedel strup za podgane, če se rad zastrupljaš. Tokrat bo to OK in iz ql.kidz kluba ti bodo sporočili, da si ga dobro zabil.

In potem ti možgani začnejo pumpat naravno drogo (zato jih tudi imaš)!

Zgodba: Očetov alkoholizem
Oče je pil…pa na skrivaj, pa javno, pa….vsak izgovor je bil dober. Bolel ga je zob, je nujno rabil malo »šnopsa! …pa je bil prehlajen in je popil steklenico ruma, ki je bila namenjena v čaj … Sovražila sem ga! Stara sem bila 15 let in nisem nikoli vedela, kdaj se bo na kavču zbudil in začel težiti vsem okoli, sosedom, skratka…komurkoli! Pa pustimo to. Pogosto sem si želela, molila, da naj že umre…da bo mir! Da naj že enkrat popije pol litra preveč..predstavljala sem si, kako bo potem končno mir!

In je umrl! Bilo je pred 13 leti, stara sem bila 18 let. Popil je dve steklenici vina (zvečer), odšel spat, se zjutraj zbudil, in se obesil!

Dolga leta sem si očitala, da ni mogoče odšel zaradi mene? Koliko let me je to priganjalo, kolikokrat spravilo v jok. Po eni strani sem se ga znebila, po drugi strani sem in še vedno žalujem za njim! Sedaj že z otroci hodim na njegov grob in jim govorim, kako je bil ata OK, kako je bil faca. Ne vem, komu najbolj lažem. Sebi, njim….

Ampak še vedno je bil konec koncev moj ati, ki mi je kupil bombone, ko sem bila mala punca in ki je šel z menoj v živalski vrt….pozabljeno je sekiranje, tepenje…(pozabljeno ne, zgolj oproščeno), pozabljeno je vpitje, živciranje….po drugi strani sem pa malce srečna, da ga ni več in mi ne greni več življenja….Začaran krog? To razumemo le mi….otroci alkoholikov! To je drugim ljudem nedojemljivo.
Tina


Je bil kadilec?

Rampage ::

Oboje sodi med droge in ni razloga, da bi jih prepovedali, vsak posameznik se mora sam odločiti.

V bistvu niti ni problem v uživanju teh drog, problem so odvisniki, ki niso dovolj trdni in zlorabljajo droge, če enkrat na leto za svoj rojstni dan nazdraviš z rdečko/Strohom/kar ti pač sede ali pa prižgeš enega, se nebo nikjer poznalo.

Ko postaneš odvisnik in več brez drog ne moraš normalno funkcionirati in si kronični uživalec potem pa IMO imaš problem. Sej se vsak sam odloči pri določenih drogah te bo še celo družba tolerirala (ali pa nudila potuho odvisno kako gledaš na stvari) ampak na koncu se mora vsak posameznik sam soočiti s posledicami svojih dejanj (takšnih ali pa drugačnih).

Druga stvar, ki je tukaj problem pa je dejstvo, da se ogromno uživalcev sploh ne zaveda, da iščejo v drogah rešitve, ki to niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rampage ()

janezekk ::

Heavy je izjavil:

Miki N je izjavil:

V naslednjih letih opazujte promocijo "dejstev" o pasivnem vdihavanju pare. Tudi študije bodo. In zakoni. Ti norci so kot kadilci: ne morejo nehati!!



To je že. Baje so e-cigarete bolj škodljive kot obični cigareti.

Dokler se bo folk ob prehodu s cigaret na e-cigarete počutil bolje itd. in dokler zaradi e-cigaret ne bo vsaj desetino toliko zdravstvenih težav ali celo smrtnih žrtev, e-cigarete pač ne bojo mogle bit bolj škodljive od običnih. Študije so pa itak v obe smeri, tako, da škoda o tem govorit. Moje mnenje.

next3steps ::

gruntfürmich je izjavil:

Konlov je izjavil:

.Začaran krog? To razumemo le mi….otroci alkoholikov! To je drugim ljudem nedojemljivo.

še enkrat vam povem: v sloveniji je alkoholizem posledica in ne vzrok!

next3steps je izjavil:

Sem kadilec. Menim, da bi mi morala dati država še 5 evrov davka zraven na vsako škatlo, ki jo kupim.
Saj veste, davek na neumnost.
Problem?

velik problem. poseganje v lastno voljo in odločitve človeka.
kaj bi še ti vse zapovedal in prepovedal samo zato, ker misliš da si najpametnejši in bi rad drugim solil pamet in jim ukazoval kako naj živijo?

To, da trošim svoj denar na sranju, ki za sabo ne pusti niti ene konkretne pozitivne posledice. Roba o(b)staja na trgu zgolj zaradi prevelikih pritiskov tobačnih lobijev.

Lep primer teh pritiskov je SNÜS, ki z izjemo parih držav v Evropski Uniji prepovedan.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

lahko se komodt preseliš v kakšno komunistično idilo, recimo severno korejo. tam ti bodo z veseljem pokazali kaj vse je odveč imeti/uporabljati v tem življenju.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

next3steps ::

Lah kot kadilec komot glasujem, da se prepove kajenje na prostem v javnosti.
Boš potem tudi jokal, ko nas bo zadosti?

negotiator ::

Nekateri omenjate, kako kadilci škodijo tudi tistim, okrog sebe, češ, da vse te fabrke, avtomobili, ogrevanje domov, kurjenje odpadkov, pa ne škodi. Če ravno nimaš glave nastavljene pred kadilcem in namerno vdihuješ dim, potem so cigareti še najmanjša skrb.

Medtem, ko so nekateri alkoholiki pač agresivni, ostali pa ne.

(mimogrede, nisem ne kadilec, ne pivec alkohola, razen občasno, ob posebnih priložnostih, enkrat ali dvakrat letno)
All easy problems have already been solved.

solatko ::

Dvoličnost držav se najbolj pokaže na preganjanju razvad.
Velik del proračuna se po skoraj vseh državah, nafila ravno iz trošarin - goriva, hazard, cigarete, alkohol in marsikateri bi bankrotiral, če bi vsi nehali - uporabljati prevozna sredstva, kockati, kaditi in piti.

Po drugi strani pa je dovoljeno narod držati v psihozi strahu, nezadovoljstva, skrbi,......

Poglejte zvečer poročila, poglejte dnevne časopise, poglejte dogajanja na področju zaposlitev, medsebojni odnosi v službah, brezbrižno obnašanje vlad do revščine, neenakosti, tiho podpiranje korupcije,.......

Saj normalen človek nima drugega, kot, da prižge cigaret in se ga napije.
Delo krepa človeka

noraguta ::

Aktualizacija "pregreh" je bolj ali manj nepotrebna. Zveni kot opravičevanje pred puritansko zateženestjo.
Vse zadeve so znane že od začetka civilizacije.

Zadeve so prav lepo opisane v


Nauk zgodbe je, da ne iščite boga in čednosti v beznicah. Za te reči pojdite v cerkev, na pilates, .. . Pa bog ne daj, da bi samoreflektirali svoje šibkosti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

c3p0 ::

negotiator je izjavil:

Nekateri omenjate, kako kadilci škodijo tudi tistim, okrog sebe, češ, da vse te fabrke, avtomobili, ogrevanje domov, kurjenje odpadkov, pa ne škodi. Če ravno nimaš glave nastavljene pred kadilcem in namerno vdihuješ dim, potem so cigareti še najmanjša skrb.


Trenutno ja, včasih pa še zdaleč ni bilo tako. Še v čakalnici pri dohtarju je bila megla. Trenutno najbolj trpijo otroci težkih kadilcev.

gruntfürmich ::

next3steps je izjavil:

Lah kot kadilec komot glasujem, da se prepove kajenje na prostem v javnosti.
Boš potem tudi jokal, ko nas bo zadosti?

omejevanje osebnih svoboščin, pomanjkanje demokracije in vzpon idiotizmov je resen problem v zahodnem svetu, ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Pizde narkomanske se kregajo o pravicah, pri tem pa čist pozabijo, da drugim kratijo pravico do heroina, trave, koke in amfetaminov.

negotiator ::

c3p0 je izjavil:

negotiator je izjavil:

Nekateri omenjate, kako kadilci škodijo tudi tistim, okrog sebe, češ, da vse te fabrke, avtomobili, ogrevanje domov, kurjenje odpadkov, pa ne škodi. Če ravno nimaš glave nastavljene pred kadilcem in namerno vdihuješ dim, potem so cigareti še najmanjša skrb.


Trenutno ja, včasih pa še zdaleč ni bilo tako. Še v čakalnici pri dohtarju je bila megla. Trenutno najbolj trpijo otroci težkih kadilcev.



Ja, to je pa druga zgodba. In kajenje v majhnih, neprezračevanih prostorih.

jype je izjavil:

Pizde narkomanske se kregajo o pravicah, pri tem pa čist pozabijo, da drugim kratijo pravico do heroina, trave, koke in amfetaminov.


Kdo je pa to omenil?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

jype ::

negotiator> Kdo je pa to omenil?

Tisti, ki bi radi kupili heroin in si ga vbrizgali v žile, tega ne smejo (zaradi idiotske zakonodaje, ki to prepoveduje, podpirajo jo pa praktično vsi konzervativci) - niti v lastnem domu.

Čemu? Komu naj bi to škodilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> Kdo je pa to omenil?

Tisti, ki bi radi kupili heroin in si ga vbrizgali v žile, tega ne smejo (zaradi idiotske zakonodaje, ki to prepoveduje, podpirajo jo pa praktično vsi konzervativci) - niti v lastnem domu.

Čemu? Komu naj bi to škodilo?


Mislim, kdo v tej temi? Kateri od narkomanov v tej temi je to omenil?
All easy problems have already been solved.

xmetallic ::

negotiator je izjavil:

Nekateri omenjate, kako kadilci škodijo tudi tistim, okrog sebe, češ, da vse te fabrke, avtomobili, ogrevanje domov, kurjenje odpadkov, pa ne škodi. Če ravno nimaš glave nastavljene pred kadilcem in namerno vdihuješ dim, potem so cigareti še najmanjša skrb.

Medtem, ko so nekateri alkoholiki pač agresivni, ostali pa ne.

(mimogrede, nisem ne kadilec, ne pivec alkohola, razen občasno, ob posebnih priložnostih, enkrat ali dvakrat letno)


Če se že zastrupljamo dejmo se še bolj? Zakaj bi zmanjšali te strupe, za začetek tam kjer je najlažje in postopoma proti težje obvladljivim problemom? Dejmo zalaufat elektrarne na premog, umaknit čistilne naprave s tovarn ker se itak že zastrupljamo, je vseen če v zrak spuščamo še več strupa. //Logic

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Cigareti še zdaleč niso velik problem onesnaževanja zraka.

za začetek tam kjer je najlažje


In ti misliš, da so to "najlažje" kadilci? :))

Cigareti povzročajo zasvojenost, če morda še nisi slišal za to. Jaz svojega tastarega precej prepričujem, naj neha, pa do zdaj še vedno kadi - le vmes mu je uspelo malo zmanjšat. Tako, da ne, to še zdaleč ni najlažje. Da sploh ne omenjam, kako malo vpliva, tudi če bi vsem čudežno uspelo nehat kadit. Poleg tega bi bila država v ku*cu, če bi se to zgodilo, saj ogromno zaslužijo s prodajo cigaret. Veliko boljša ideja bi bila še kakšna hidroelektrarna, namesto termoelektrarne. Ampak mislim, da takega denarja naša država pač ne premore - premore pa dovolj, da postavi 6 blok TE Šoštanj - bravo. In dobimo še dodatnih 600MW na premog.
All easy problems have already been solved.

xmetallic ::

negotiator je izjavil:

Cigareti še zdaleč niso velik problem onesnaževanja zraka.

za začetek tam kjer je najlažje


In ti misliš, da so to "najlažje" kadilci? :))

Cigareti povzročajo zasvojenost, če morda še nisi slišal za to. Jaz svojega tastarega precej prepričujem, naj neha, pa do zdaj še vedno kadi - le vmes mu je uspelo malo zmanjšat. Tako, da ne, to še zdaleč ni najlažje. Da sploh ne omenjam, kako malo vpliva, tudi če bi vsem čudežno uspelo nehat kadit. Poleg tega bi bila država v ku*cu, če bi se to zgodilo, saj ogromno zaslužijo s prodajo cigaret. Veliko boljša ideja bi bila še kakšna hidroelektrarna, namesto termoelektrarne. Ampak mislim, da takega denarja naša država pač ne premore - premore pa dovolj, da postavi 6 blok TE Šoštanj - bravo. In dobimo še dodatnih 600MW na premog.


Še več država porabi na zdravljenje bolezni, ki so posledica cigaret.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

gruntfürmich je izjavil:

next3steps je izjavil:

Lah kot kadilec komot glasujem, da se prepove kajenje na prostem v javnosti.
Boš potem tudi jokal, ko nas bo zadosti?

omejevanje osebnih svoboščin, pomanjkanje demokracije in vzpon idiotizmov je resen problem v zahodnem svetu, ja.

Kot kadilec, ki sebe opredelim kot nekoga, ki izkorišča droge in sem torej drogeraš se od tebe, narkomana, razlikujem po tem, da se tega zavedam in želim storiti kaj, da se takšno izkoriščanje ne bi nadaljevalo.
Narkomanov (torej takih, ki ne znajo misliti s svojo glavo) pač nihče ne posluša.
*vsaj v javnosti ne.
Če je švedom uspelo prepovedati pitje v javnosti in aziatom žvekanje žvak v med publiko, pol zna še nam kaj od podobnega.

negotiator je izjavil:

jype je izjavil:

negotiator> Kdo je pa to omenil?

Tisti, ki bi radi kupili heroin in si ga vbrizgali v žile, tega ne smejo (zaradi idiotske zakonodaje, ki to prepoveduje, podpirajo jo pa praktično vsi konzervativci) - niti v lastnem domu.

Čemu? Komu naj bi to škodilo?


Mislim, kdo v tej temi? Kateri od narkomanov v tej temi je to omenil?

Verjetno jaz. Problem?

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Še več država porabi na zdravljenje bolezni, ki so posledica cigaret.


Sem pa mislil, da govorimo o vplivu cigaret na nekadilce... Očitno že slabo vidim.

Verjetno jaz. Problem?


Da. Sam imaš svojo drogo izbire, drugim pa ne pustiš, da si jo izberejo. Kot je rekel jype, "presneti narkomani" - en drugemu jemljejo pravico do uživanja drog :))
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

xmetallic je izjavil:


Še več država porabi na zdravljenje bolezni, ki so posledica cigaret.


Pravi kdo? Ti?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

boolsheat ::

No, kadilci crknejo dosti prej, zato po drugi strani potem država prihrani na penzijah, kar je pa tudi ok.

Aston_11 ::

boolsheat je izjavil:

No, kadilci crknejo dosti prej, zato po drugi strani potem država prihrani na penzijah, kar je pa tudi ok.
Ne, če dajo pred tem kakšno hudo zdravljenje s kakšnimi biološkimi zdravili. Potem lahko penzijo skurijo v dveh mescih.

gruntfürmich ::

next3steps je izjavil:

Kot kadilec, ki sebe opredelim kot nekoga, ki izkorišča droge in sem torej drogeraš se od tebe, narkomana, razlikujem po tem, da se tega zavedam in želim storiti kaj, da se takšno izkoriščanje ne bi nadaljevalo.

če si ti šibak v glavi in volji, še ne pomeni da so drugi tudi in da jim lahko vsiljuješ svoje mišljenje in svoje navade, kaj naj počnejo z lastnim telesom in življenjem!
seveda pa je potrebno 100% zagotoviti da s temi zadevami ne škodujemo drugim, tudi narkomani ne če se želijo drogirati. bodo pač takšni osebki izključeni iz socialnega življenja z okolico, če jo motijo, in se bo izvršila pozitivna selekcija, ki jo tako zelo potrebujemo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

xmetallic ::

Machete je izjavil:

xmetallic je izjavil:


Še več država porabi na zdravljenje bolezni, ki so posledica cigaret.


Pravi kdo? Ti?


Pravijo številke, ki jih servira država. Če znaš uporabljati osnovne računske operacije boš znal zračunat "denar pobran od trošarin" - "denar zapravljen za zdravljene bolezni, ki so posledica kajenja" < 0

=> država ni v plusu, država ni na pozitivni ničli, država je v minusu


P.S.: Tistih 300EUR pokojnine ni omembe vredno. Eno zdravljenje je takoj 100 000EUR. In skoraj vsak kadilec je deležen zdravljenja povezanega s kajenjem (če ga ravno ne rukne infarkt), preden ga obišče matilda.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Si siguren da je tako preprosto bolezni pripisati kajenju direkt?
Ps, kje se da pa videt te številke, ki jih servira država?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

next3steps ::

Smoking

School-based programmes have found savings in health care costs. Every $1 spent in certain types of school-based tobacco prevention programmes saves about $20 in associated medical costs (US Department of Health and Human Services 2003). A study by the Public Health Agency of Canada estimated that $1 spent in produced discounted lifetime societal benefits of $15 (Stephens, Kaiserman et al. 2000).

Evidence from the US Department of Health and Human Services estimated that in the state of California, every $1 spent on anti-smoking measures resulted in about $4 saving in direct medical costs (US Department of Health and Human Services 2003).


Več davka na tobak bi lahko pomenilo več keša za anti-smoking kampanje, kar bi lahko vodilo k manj zapravljenim denarjem za Healthcare.
Na dolgi rok je trditev postavljena pod vprašaj.

Učinkovita metoda bi bila, da se kadilo pač ne bi spljoh.

jype ::

3much5me> Učinkovita metoda bi bila, da se kadilo pač ne bi spljoh.

Ja, saj ne kadim, ampak če bi želel kadit, bi načeloma lahko legalno kadil, če hočem amfetamine ali pa heroin, pa država zoper mene začne nepošteno diskriminirat.

next3steps ::

Do amfetaminčkov še ti za enkrat država pusti priti, sam tisti ne počijo bohvekaj. Jih lah pa tud v javnosti žreš.

jype ::

Kul, me veseli. Kaj pa heroin? Zakaj pa tega ne smem? Saj se v nikogar ne kadi strupen dim, pa vozit tudi ne mislim?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102846 (27242) Ajrina
»

Tobak v Sloveniji prepovedan do leta 2030 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010382 (8240) next3steps
»

Cena kajenja za državo

Oddelek: Loža
448879 (7683) Manu
»

Nove trošarine na alkohol in tobak? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7717586 (16441) Phil

Več podobnih tem