» »

šolstvo

šolstvo

tstih ::

"A nebi bilo bolje nepotrebne državne agencije in službe ukiniti, ne pa premakniti?"

Slabo sem se izrazil. Agencije, za katere je povsem nepotrebno, da so v Ljubljani. Nepotrebne bodo ukinjene in teh ni malo.

"V šolstvu bi pa morala biti na prvem mestu prilagoditev učnih načrtov in programov, ter njih uskladitev z ljudmi, ki so kvalificirani, ter novim načinom študija in podajanja informacij. Financiranje, učbeniki ... tega je (čeprav še vedno malo premalo) nekako dovolj. Problem je v tem, da otroci v šolah pridobijo premalo "uporabnega" znanja."

Kot sem že napisal gre za političen program, tole so zelo operativne zadeve. Ključna politična točka šolskega programa je, da se financira otroke in ne šol.

Iz tega lahko izpelješ marsikaj. Če otrokom financiraš šolanje, od izvajalca lahko zahtevaš kvaliteto in ga zamenjaš. Lahko uvedeš voucherje in tako ne financiraš Štrukljevega sindikata, ampak izvajanje izobraževanja - najboljšemu izvajalcu.

Kakšni bodo potem kriteriji merjenja bodo povedali naši strokovni odbori. Če želiš, si dobrodošel, da se vključiš.

tstih ::

ponesreči sem naredil novo temo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi nove napake se vzlet Boeinga 737 Max spet odmika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7417762 (12463) jernejl
»

Je Google iznašel obvoz za GDPR? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8411385 (7219) bbf
»

Informacijski pooblaščenec: Podizvajalci, ki samo hranijo infrastrukturo s podatki, n

Oddelek: Novice / Zasebnost
175838 (4311) SeMiNeSanja
»

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19236569 (29091) Meizu

Več podobnih tem