» »

Zakaj se resetira racunalnik?

Zakaj se resetira racunalnik?

OmegaM ::

Pozdravljeni!

Imam naslednjo tezavo, racunalnik laufa nekaj casa, pa teden nic tezav, pol naenkrat pa slika izgine, se pokaze in prikaze blue screen pa napis IRQ_nekaj_nekaj

ne zaseldim pravi cas ker se pol resetira pa zato ne vem tocno kaj napise.

moja konfiguracija:
Amd athlon 3000+ barton 333
Asus a7v600
768 ddr
graficna POV 6800gt
diski:
wd 200 SATA
hitachi 80 giga PATA
WD 40 giga pata
Napajalnik LC 420
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Sedaj sem videl da se mi je spet, temperatura proc je bila 96 stopinj celzija :O

A je mozno da e to javilo zaradi tega?

Se to, kolko bi moralo biti core napajanje, sem da nek programcek gor pa mi pise na de napetost jedra 1.74 volta pa rdece oznaceno, a je to slabo?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Fizikalko ::

Ja, zato. Preveri hladilnik, pasto, probaj zmanjšat napetost (dokler je stabilno).

OmegaM ::

sem opazil da hladilnik ni ono lepo stisnjen gor, ga lahko zasuces, pa se ga ne da gor lepse naredit, mislim da je ta zaponka nerodno narejena.

Drugace imam gigabytov hladilni 3D rocket

sem nekaj gledal ce bi mogoce zamenjal, pa sem iskal igloo coolerje pa ne najdem nikjer, so mi bli ful super, pa tihi, a ve kdo kje jih najti pri nas?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Container ::

jao, 96 celzija :)


jest mam povsod zalmann hladilnike.

ker vidm, da nisi z ljubljane, bi ti težko povedu kje kupi...



drgač pa je tist bluescreen lahko tud zarad česa druzga, da ne boš preveč od veselja skaku. Če si mel dolg časa tkole temperaturo ni nemogoče, da je to pustilo trajne posledice na procesorju.
Skratka, TAKOJ zamenjaj hladilnik, pretepi tistega ki ti ga je inštaliral in poročaj.

OmegaM ::

A je mozno da zarad gonilnikov?

Ker se mi je to zgodilo ene trikrat pa se mi zdi da je nekaj enkrat driver neka besedica bla zraven?

Pa se neki, a obstaja kak software da bi pregledal vse te komponente (graficna, ...)?

Ker recimo to se zgodi tako da racunalnik ful fajn neki casa laufa, pol pa ko grem recimo laufa neki servercek 2, pa spilam neki, recimo cod 2 pa naenkrat vun vrze tak bol pocas, zateka pa ta bluescr pol pa se kar resetira, recimo ker ko mi je preden disk crknil je tam tudi ostali, ni resetiralo, zdaj pa se izgubljen
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593401 (2660) boset
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321259 (12409) DJ MartiNi
»

Cudno obnasanje PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
11954 (863) Tilen
»

Intel P4 2.4C navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
36116103 (9060) Freelancer
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231914 (18741) OwcA

Več podobnih tem