» »

Intel P4 2.4C navijanje

Intel P4 2.4C navijanje

GUFY ::

Bolhca: Samo razmišljam, ampak bo pa še kar nekaj vode preteklo preden presedlam na intla.>:D

morphling1 ::

Bolhca, da si ne bom en dan sposodil FXa od GUFYja pa boš videl kako stoji tvoj rekord v AM3, sicer pa ga mam namen sesut tudi z 9800 >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

:\ mami, mami i'm scared:D
ok, pol pravta da bo zanimiv:) pol morm pa se jst kej se zmigat:)
cilam na 60k>:D sz vodnim blokom in pa voltmodom...
bomo vidl.

lp

TribesMan ::

Eh bolhca preveč se hvališ.

Tistih tvojih 57k jest z lahkoto sesujem sam, če bi mi Tic pustil grafiko malo dlej kot 1 popoldne. Po petih ciklih Aquamarka sem dobil 53k, s tem da je bilo hlajenje kartice v riti, da nisem nič eksperimintiral z gonilniki in da sem jo imel v kišti 4 ure... 57k ni noben problem s tako karto, glede na to da maš ti P4 bi mogu bit ti v skrbeh, ker ti bi mogu met ene 60k...
Jest sam si pač ne mislim kupovat neke hude grafike, ki bo v mojem sistemu sama sebi namen, pa da bi benchmarke gor ganjal, trenutno se da dobit že za okoli 20kSIT grafiko, ki je sposobna poganjat vse trenutno aktualne igre z lahkoto. In to je tisto kar je važno, vsaj zame.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BoLhCa ::

u AM3 niti ni tko pomemben sistem (P4 - XP).... ...predvsem grafa....
ahh, prevec se pa spet ne hvalim:\
...je pa res, da se nisem videl slovenca z vecjim scorom>:D
pa ce te ze zanima, jst niti svoje grafe nimam, ni kesa...
Vse kar mam je na reversu...
...se kao odlocam kera je najbl primerna zame=)

lp

asPeteR ::

Jaz bi samo opozoril, da naj se tema giblje v smeri navijanja P4 ... Glede AM3 pa magari odprite novo temo.:)
http://blog.stegnar.com

BoLhCa ::

DONE:)
Amn, eno vprasanje in sicer a kdo kupuje proc?:)

lp

DjTonic ::

LOOL, Bolhca so te že zamikale ti nove P4-ke, a ne?:D Evo naj te malo potolažim slikica enega "frenda" iz Graza>:D


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

BoLhCa ::

ja valda:) hocm 4Ghz in to se predn nabavim |Prescott-a|...
pa sej ma vse enak razen steppinga in pa revisiona:D
moj ma stepping - 9
revision - D1

hja no, pa resn povej ce bos lohk se kaksnega 2.8 tanovga zrihtu pa za kolk...

ajde

DjTonic ::

Ja nekam visoke cilje maš:D. Pomoje boš težko prišel čez 4Ghz, možnosti pa seveda obstajajo. Za 4Ghz boš potreboval vsaj 286Mhz FSB-ja>:D

TribesMan ::

Pa Prometeio Mach 2. Najmanj eno :D. Taki overclocki na vodo so ZELO redki.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Prommy ja:D Saj bi jo ful imel samo je predraga;((

Samo ta OCC še D1 P4 je pa res za pohvalit8-O

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

_spirit_ ::

Že ki je tema o temu... že kdo ve kje bi se dalo nabavit nove P4 2,8? :\ ;)

BoLhCa ::

iz 2.6 na 4.2...
nice work:)
bomo vidl kuk bo, prvo kot prvo morm pa sploh sell / buy narest, da bo kej...

lp

asPeteR ::

->Že ki je tema o temu... že kdo ve kje bi se dalo nabavit nove P4 2,8?

No, kdor bo kupoval overclokerske P4 v prihodnje, naj kar tukaj napise kje se jih da dobiti (npr. Malezijski, M0 ...) Naj kar tukaj pove!

Recimo lahko povem, da je za Slo uvoznik Intela Elkotex, saj so dokaj neprijazni, tako, da mam nekako obcutek, da se jim ne bi dalo "zezat" pa iskat razlicnih steppingov ...:\
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

Kaj moraš točno gledat na škatli da vidiš, da je novi stepping ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Evo to je box od novega Intelovega steppinga, ki sem jo že pripel eno stran nazaj. Mislim, da malezijskih M0 še ni so samo Costa Rica, kar je razvidno tudi iz FPO-ja. Novo serijo pa prepoznaš po SL6Z5 to je za P4 2.8C. SL6Z4 sa 2.6C, itd. Aja pa Heatspreaderja se ne sme dol iz tega novega dol vzeti, ker uničiš jedro. Ga enostavno odtrgaš ker je namazano z termalnim lepilom pa še bistveno večje je od prejšnjega, škoda je edino da je Cache disablan.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

_spirit_ ::

Ta 2,8C me matra iz trenutka v trenutek bolj!! >:D

_spirit_ ::

Zdaj sem poslal parim trgovinam mail v katerem sprašujem za slednji procesor ;)

DjTonic ::

Evo kaj se zgodi če odstraniš Heatspreader na novih P4-kah. Klik

_spirit_ ::

Že dobil prvo trgovino, ki ima 2,8C na zalogi, vendar samo enega ;) cena 65900sit oziroma 62600 z gotovino

http://www.pctrgovina.info/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

morphling1 ::

Ahh torej je treba iskat samo Z črko v produkt kodi, simple :) Bom en dan uletel do Asbisa (tako kot Elkotex so tudi oni glavni uvoznik za Intel) in malo pregledal njihovo zalogo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Evo moj najnovejši dosežek s P4-ko, končno sem dosegel 300 FSB s pomočjo mrzle vode, kar mi končno razjasni vse moje probleme s tem procem, enostavno ni dovolj dober za kake večje dosežke, tudi SATA disk zdaj vidim da ni problem, kar me zelo veseli :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ql kaj si šel ven na zrak benchmarkat:D. Evo 300 FSB to se mi zdi ful hudo>:D Koliko pa je max stable za Benchmarke?. Ja saj če bi bil sata disk kriv pomoje nebi prišel niti tak daleč. Meni se npr na NF7-S plati niso naložli win kak sem šel preko 210 FSB (Z IDE je šlo max 252- KHX 3500 rami). Tukaj je pač vse odvisno od plate in zgleda da P4 sistemi ne serjejo toliko oz imajo boljše kontrolerje,...;)

morphling1 ::

Benchable je bilo 297, check 3Dmark 2001 temo
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_spirit_ ::

Js imam tudi sata, pa na 3400 dela vse brez problemov.

Freelancer ::

Zdele se js tud 2 dni mal igram s P4P800 & 2.4C.
Tole je nekak najvec, kar mi je ratal z default voltazo in mojmu ramom (Corsair PC3200 value - cheap pac :)). Nad 270FSB je vse skupaj bolj nestabilno. Rabil bi boljsi ram (ni $$$) in tud voltazo bi mogu zvisat, po tem pa tudi nimam najvecje zelje, ker se mi je P4P800tka odlocila, da je moj default 1.616v namest 1.525v :).
Morphling, kako ti je ratal enablat performance mode? Sej ti mas P4P800DLX, ce se ne motim? Ce v BIOSu enablam acceleration pa dam se na turbo, se mi pri mem scorih pozna, ampak CPU-Z pravi, da je zadeva se zmeri disejblana :)
Tale 2.4 se meni sploh nic ne greje drugace. Gor imam stock cooler, ambient temp za kisto je 15°C. CPU ma @ idle 25°C, @load pa 40°C. Mene ze kr skrbi, k se tko mal greje, ker moj prejsn tually celeron se je kuj segrel na 50°C, ce je bil navit :)


edit: eh, url za sliko.

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

P4P800dlx nima možnosti vklopa PATa ker gre za 865plato, so pa z bios nastavitvami in agresivnimi timingi proizvajalci to v bistvu dosegli, tako da ne se sekirat, zmogljivosti s v bistvu enake kot na 875 in performance mode enabled. Kar se pa tiče bremzanja rama, imaš možnost ram spustiti še za eno stopnjo nižje torej na 266 MHz (Asus bios) oz na razmerje 3:2, tako boš hitro videl ali ima procesor še kaj rezerve v FSBju ali je to konec.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

freelancer, ti imas verjetno isto kot jaz costa riski proc in je to nekaksen max tega proca....
sicer jst sm se nekak prlezu na 272fsb-ja, sam je blo unstable:)
na 267fsb-ja pa ga gonim ze par mesecev...
ej morph kaksno voltazo si imel, pri 300fsb-ja?!

lp

morphling1 ::

1.65V v biosu, 1.58V pod obremenitvijo realno, višje voltaže niti ne mara ker mi da BSOD med loadanjem v winse.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

dobr, ker men je blo cist bad k ni hotu na 280fsb-ja, pa sm ga guru sz 1.8v v bios-u...
Zdej sm se nekak sprijaznil, da je to max:)
sam se enkrat bom probal na balkoncku v mrazu>:D , pol pa itaq Prescott pride....:D

link_up ::

evo jst bi cist sam tko neki napisal

teli intelcki so me zelo presenitli, namrec prej sem imel amdja. Seveda me je primarno zanimala temperatura, vendar mi je po treh loadih ratalo jasno, da ne gre cez 55 z serijskim hladilnikom :) super! Athlon je bil prava pecka za pozimi.

druga stvar pa je njihova overclockabilnost...neverjetna :) prejsnjega athlonaxp se ni dalo navit na vec kot 600mhz nad osnovno frekvenco.sedanji brez problema doseze tudi 800mhz razlike(s serijskim hlajenjem seveda..60 stopinj). dela pa tudi na vec...le da nimam ustreznega hlajenja pa raje nebi sel tja :D

fora je, da tega intla ne zamenjam vec za nic |O ...stupid me

Freelancer ::

Sem zasledil na neki strani kao workaround za PAT. Kao pustis na 200FSB, auto in MAM enabled in v winsih overklokas s setfsb. No ja js sm to za foro mal probu in mam res potem performance enabled, ampak dela kvecjem pocasnejse :) Sploh pa da bi iz winsev navijal se mi zdi tko kmecko :)

Bolhca: Js mislim, da mam Malay cip, nism pa zihr. FPO: Q323A123

Preden se bom karkoli spusal naprej testirat in navijat moram dobit arctic silver in en cooler. Ker trenutno imam stock cooler brez termalne paste. Pol ko enkrat zalaufam 2×prime95 FTT se sele vidi, da je stock cooling presvoh :)
Drugac sem pa tud ze skor obupal nad vsem tem sranjem za testirat stabilnosti... Cez prime ga ni. Najprej sem ram testiral z memtest86 in mi je stalno nekaj freezalo, no potem se ugotovil, da je to zarad USBja... Ko sem disejblal USB je blo OK, ampak prov ne da se mi po biosu kar naprej sarit pa USB izklapljat za tisto bedarijo.
Potem sem testiral v winsih s hot cpu testerjem pro. do sedaj je blo vedno ql. no zdej sm dobu tud eno novo verzijo in lepo enablal hiperthreading mode. Zadeva se je tud na stock hitrosti usula po dveh minutah... mislm podn.
Zdej sem vse skup v kos fuknu in se vrnil k prime95. Ko dobim pasto pa heatsink morm vse se enkrat testirat po korakih, da bo trotl zihr, ker zdej sploh ne vem vec na keri frekvenci pa s kero voltazo je zadeva 100% stabilna :). Vem samo da na 250FSB@defaultV stvar dela bp, za naprej pa nevem vec nic.

PS: Ce mam v biosu nastavljeno default voltazo (1.525v), imam @idle 1.616v in @load cca. 1.536v. Pol pa go figure. Baje je to znacilno za vse P4P800 plate :)

Kolk so drugac kej varne voltaze? Da se izognes potencialnemu SNDS :). Nekje do 1.7 naj bi bla meja kokr sm js slisu?

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Ti 2,4C so prave pošasti. Postal sem novopečeni lasnik enega izmed njih (SL6WR, L325A682) in zadevščina gre na 3420 (285*12) - prime95 stabilno! - pri privzeti napetosti in hlajenju. Bi šlo še več, pa se nimam časa igrati :'(. Zdi se mi, da je RAM tisti, ki me zaustavlja (pod 5:4 @ 2,2,2 se niti pogovarjam ne ;)). Čim bo konec kolokvijev pa spajkalnik v roke in naredim Vdimm in Vdroop mod na svoji Asuski P4C800-E Dlx.
Ko pridejo Morphlingovi (hint, hint ;) ) bloki bo pa sploh klavnica >:D.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

BoLhCa ::

Js mislim, da mam Malay cip, nism pa zihr. FPO: Q323A123

jp to je malezijski FPO, torej mores jit brez problema na 280...
OwcA tudi tvoj je Malezijski in se zelo lepo navija:)
Pa kaj sm sam jst dobu Costa riskega...

link_up ::

hmmm meni pa prime javi napako po kaksni minuti...p42.6c na 3.25mhz...drugace je masina zelo stabilna...niti 1x se se ni resetirala...prime pa javi napako :) torej ni 100% stable...

cpu:ram=5:4
ram: 2,3,3,3...

zakaj bi prime javil napako tako hitro, ce pa masina dela zaenkrat stabilno...

p.s. kako v abitki nastavit tiste kriticne temperature... mbm mi kaze 60...plata 70...okey vem, da abitke kazejo vec...vendar kje naj torej nastavim mejo... na 90 stopinj??

DjTonic ::

1.65V v biosu, 1.58V pod obremenitvijo realno, višje voltaže niti ne mara ker mi da BSOD med loadanjem v winse.

Morf naredi še drop mod za bolj stabilne voltaže >:D. Bolhca, saj Costa Rica so kul še posebaj M0 :D, ja z D1 je pač problem in so res Malezijski hard ocerji. Owca, kaj ti si si zdaj novega P4 kupo? Škoda, da nisi vzel M0 stepping. Ja dobit jih je ful težko (Samo se splača počakat) jaz še ga zdaj nimam upam, da bo drug teden tak mi je kolega iz graza reko. P4C800-E sem že pred božičem dobo cpu-a pa nikjer :| v slo pa mi ga ni za kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

GUFY ::

DjTonic: Mislim da je Owca kupu 2.4C na pa Kuglvinkl:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

DjTonic ::

Aha ups sem spregledal malo, sem že popravil. Sem gledal avatar in me je malo zmedlo.

BoLhCa ::

Bolhca, saj Costa Rica so kul še posebaj M0
edini problem je da nimam proca revision MO, ane?!:)

PlayTheGame ::

Jaz pa z mojim P4 2.4a komot pridem do 3 GHz odkar sem nabavu rame Twinmos Twister PC3500. >:D Vse dela stabilno (benchmarki, igre,...), samo na vsake toliko časa se pojavi "blue screen" zaradi navitega sistema ;( . Kako oz. kje se že to izklopi, da ne dobivaš teh blue screenov (enkrat je to nekje že pisal pa ne najdem :8) ).
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

link_up ::

a je tko like anykdo opazu moj post???;((

morphling1 ::

Ja enostavno, nimaš stabilne mašine pa če še tako misliš da jo imaš, mora delat Prime95 non-stop, ali pa najboljši test od vseh, dve konzoli za folding s HT enabled, tole probite če dela stabilno pa povejte pri kakem fsbju se govori o 24/7 stabilnosti. (če rabite dodatne informacije o nastavitvah samo povejte pa vse napišem)

ps. ko smo ravno govorim o foldingu, tu vidim, da je kar nekaj novih P4ic vse potencialno super folderji, kaj ko bi se včlanili v našo ekipo in pomagali k skupnem cilju. Prav škoda vseh teh ciklov da delajo v prazno ko vam mašine downloadajo iz mule 24/7 :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

link_up ::

jst se cist strinjam z neizkoriscenimi cikli...vendar dokler ne bom mel vodnega hlajenja bo masina na full load samo pod nadzorom(en procesor se je ze zapeku)...potem pa seti in folding...:)

link_up ::

a 24/7 more bit cikel izpolnjen??? sej nimam serverja :) a je dost 24 ur foldinga za test?

Freelancer ::

Tale folding da tolk bolj obremeni masino kot 2×prime95? To bo pa treba probat :). Za kaksen folding team zal moja masina nima casa ker ze tko mi zmeri primanjkuje prostih cikolov :).

link_up: Kot ti je ze Morphling povedal, stvar pac ni stabilna. Js lahko na 3.16GHz z default voltazo lepo spilam spile pa spotoma se ksn video encodiram, ce pa butnem gor 2× prime se pa sesede vse skup. To je se dalec od rock-stable.

PlayTheGame: Svaka ti cast, da se ti da to sploh trpet. Js bi ze zdavnej popizdu pa nastimu frekvenco na default, sam da bi lahko v miru delal oz. spilal :)

morphling1 ::

Folding x2 je pomoje malo bolj obremenjujoč kot 2x Prime95 že zaradi tega ker je zelo SSE optimiziran. Sicer pa če ne testiraš z dvema procesoma in HT enabled, nima smisla govorit o stabilni mašini.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

ni vse v prime-u...
men se sesuje ze po dobre pol ure, al pa se prej ucasih, pa mi drgac komp nkol ne zmrzne...
folding, seti, spili,....
tko de jst se na prime, ne opiram 100%,...

OwcA ::

Nikakršne dobre razlage ni, čemu bi se implementacija matematičnega postopka "sama od sebe" sessula, še posebaj če je ta čas odvisen od navitosti sistema. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_spirit_ ::

One question for experts :D

Procesor sem laufal stabilno na 3,4 z default voltažo 1,55V in 284 FSB. Na 300 FSB mi windowsi sicer delajo, v sandri naredim tudi test, 3dmarka pa nobenega oziroma samo enega mi je uspelo, pa še tega sem s kasnejšim višanjem frekvenc grafične izgubil (dobil sem 7283 točk 8-O ), saj mi je blokiral računalnik ;( , po moje zaradi procesorja... no, pa sem se lotil višat voltaže... vendar 3dmarka ne morem nobenega dat skozi na 300 FSB, niti če je voltaža 1,9V. Zanimivo pa da dela na 3,5ghz stabilno na 1,55V, na 3,6 pa niti z 1,9V ne. Kaj pravite na to?

Hlajen je vodno, temp pa ne gre nad 36 stopinj, niti pri powni obremenitvi, ravno tako je vodno hlajena tudi grafična. Kje mislite da se skriva problem? Sem prišel do meje procesorja in sicer 3,5?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
729568 (6620) necromncr
»

Navijanje Pentiuma 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523843 (2988) LittleDevil
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815014 (3428) billy
»

AquaMark 3 results (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33315837 (10764) DjTonic
»

Preden pošljete sporočilo v forum, ...

Oddelek: Novice / Procesorji
361889 (1889) mrTwelveTrees

Več podobnih tem