» »

am2 3600+ vs 3800+

am2 3600+ vs 3800+

OChack ::

ma thermaltake ma eno dobro zadevo nevem ka že big tajfun al neki VX k ma 80CFM tok nima skor noben pretoka, pa mislm d ma potenciometr cena pa okol 50€,
kšn review preber.....
Int€l inside, IDIOT Outside

MEDENA ::

Thermaltake BigTyp 120 VX tegale misliš verjetno.

kmxkmx ::

V biosu mi kaže temp procesorja: 29stopinj. Ko pridem v windowse pa mi speedfan in everest kažeta 22 stopinj v idle. saj to ni normalno a ne? zdaj sploh ne morem ugotoviti max load temperature. ;((

OrkAA ::

Sprijazni se, da imaš verjetno nedelujoč senzor. Jaz sem imel 2 taki plati.

kmxkmx ::

Samo jaz mislim da ni plata. Ker mi je z prejšnjim procesorjem vse vredu delalo. No vseono hvala za odgovore.

LP

MEDENA ::

315x9.5 resetira pri S&M na vcore 1.4v več pa nočem dat ker mi gre proc na 65°c :\

bo treba resno bolji cooler :P

OChack ::

ja MEDENA tega sm mislu, po testih je kr dobr, pa še ni glasn, sicer me pa zanima zakaj TT en da vsh rebr bakrenih :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DSmidgy ::

Kakšna je pa kaj glasnost procesorja - nenavitega, priložen hladilnik? Kakšni so obrati ventilatorja pri najmanjši in največji obremenitvi?

MEDENA ::

stock cooler lahko upravljaš z speedfanom, ko ga daš na 50% je kar tih...drugače na 100% se ga kar sliši, ne spet tok hudo ampak nekje 3000rpm ima....

speedfan ne kaže rpm ampak pc probe 2...

DSmidgy ::

Sem mislil, da plošča sama prilagaja obrate glede na temperaturo.
A lahko oceniš na koliko rpm oz % lahko dela ventilator (pri 100% obremenitvi enega jedra, drugega blizu 0%), da se procesor ne pregreje?

MEDENA ::

Kaj je to zdaj, 1T sploh ne dela na teh procesorjih????? Pa kadarkoli dam v BIOSU na DDR2 533 začne piskat....

nastavitve v biosu





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

GrimReaper ::

1T rabi več soka za rame, vidim da maš samo 2.0V.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MEDENA ::

jep al pa je 771:2? 385,5 mhz preveč za 3-3-3-x timinge....

M-XXXX ::

Meni grejo Crucual pri 400mhzna 3-3-3-8 brez problema!

traktor ::

Kolk pa je lahko najvec stopinj na procesorju-

>>><<< ::

Sprobaj, pa nam sporoči. :D

Dol si potegni core temp program in tam ti piše t case max. To je podatek, ki ga iščeš.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Jackal ::

Medena - naslednjič zmanjšaj slike, ki jih lepiš sem na forum. Dobre 4MB velika datoteka za eno ubogo sliko iz biosa je čisto preveč. Malo se potrudi pa jih zmanjšaj. Nimajo (še) vsi širokopasovnih povezav v internet.

Enako velja tudi za vse ostale.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

JutriPS3 ::

A Medena je kriv>:D
Enkrat mi je Opero zablokiralo ko sem odprl eno od tem kjer se je postalo slike -> in to je bil ravno Medena. Samo nisem bil ziher:D

MEDENA ::

natoxt: pri keri voltaži ???

jackal: bom :)

plavi85 ::

kmxkmx poglej za program everest , men v njemu pišejo 3 temp. za procesor . CPU nasplošno kar pomoje ni prav , jedro 1 in jedro 2.Je pa ponavad pomoje vedno tako da se eno jedro bolj greje kot drugo ? a je to normalno ?

OChack ::

je normalno, prvič ker nista 100% isti tko k noben procesor in drugič ker je eno jedro bl obremenjeno kot drugo
medena kako da T1 ne dela mogoče zarad "čudnih ramov"?
do zdej sm zasledu da delajo rami na T1 sam na nv 650 in 680 chipsetih za intel, pamožno da na serijah 300 in 400 za AMD
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

MEDENA ::

enim dela do ene 400mhz ampak rabijo več sokca...

igor0203 ::

Kaj je zdej MEDENA? A si navil vraga al ga na stock furaš? >:D

MEDENA ::

jap 310x9.5...za kaj več boljši cooler.

igor0203 ::

Ne me basat. Celo navil si ga? :D Čestitam.

DJ MartiNi ::

No pa kupi si en bolši kuler...k me zanima do kolko gre kaj.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

xabre ::

A se ga v Mlacomu še da dobit?

MEDENA ::

xabre bo bo še kaj verjetno sej so vroče žemlje :D

Cveto ::

Nekje sem dobil Athlona x2 3800+ na AM2 podnožju, ki ga plata sama postavi na 1,05 V ali nekaj podobega. Glede na to da je bil na temu compu samo en praszari CPUZ nisem mogel pogledati za točno kateri procesor gre, sumim pa da gre za EE SFF verzijo ki ima porabo vsega 35W. Ima kdo kakšne izkušnje s tem procesorjem, koliko se navija itd... Po AMD-jevih specifikacija naj bi šlo še vedno za windsor jedro z 90nm tehnologijo, le porabo naj bi zmanjšali. Upam samo da ne gre za kakšno oguljeno verzijo...

pinx ::

Zmanjšana ni le poraba, tudi zmogljivost je nižja.

Cveto ::

Hm, to mi je malo čudno ker so osatle specifikacije enake:

35W verzija:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Details
Processor AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core
Model 3800+
Ordering P/N (Tray) ADD3800IAT5CU
Ordering P/N (PIB) ADD3800CUBOX
Operating Mode 32/64
Stepping F2
Frequency 2000Mhz
HT Speed 2000
Voltage 1.025V/1.075V
Max Temp 49-78°C
Thermal Power 35W
L1 Cache 128KB x2
L2 Cache 512KB x2
CMOS Technology 90nm SOI
Socket Socket AM2

65W vezija:

AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Details
Processor AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core
Model 3800+
Ordering P/N (Tray) ADO3800IAA5CU
Ordering P/N (PIB) ADO3800CUBOX
Operating Mode 32/64
Stepping F2
Frequency 2000Mhz
HT Speed 2000
Voltage 1.20V/1.25V
Max Temp 55-72°C
Thermal Power 65W
L1 Cache 128KB x2
L2 Cache 512KB x2
CMOS Technology 90nm SOI
Socket Socket AM2

OChack ::

poraba je nizja zmoglivosti pa ne, celo malenkost hitrejsi so *vsaj brisbane(
Int€l inside, IDIOT Outside

pinx ::

Seveda ... površnost pri branju :\

Omenjeno je, da lahko deluje celo pri porabi 18W, takrat pa res ne dosega polnih zmogljivosti.

Se opravičujem.

OChack ::

ja sam to verjetno zarad zniževanja hitrosti, podobno kot mobilni procesorji
Int€l inside, IDIOT Outside

Cveto ::

Procesor ima sicer moj foter, žal pa ne zna kaj dosti pogledati kakšen je. Zdaj je naložil najnovejši cpuz in lepo piše.

Amd Athlon 64 X2 3800+, jedro winchester, tehnologija izd. 90nm, napetost 1.08V, 2x512kB cache itd... To so podatki za 35W procesor (napetost), kar me moti pa je to, da na škatli menda piše "65W consumtion"?

Procesor sicer dela zaenkrat lepo na 2250mhz, brez kakršnihkoli dvigov napetsoti, zmanjševanju delilnika rama itd...(fotr nerad šari po biosu) temperatura pa je 25 stopinj oziroma le malo nad sobno temperaturo.

Več pa povem ko dobim zadevo v roke(fotr je pristal na zamenjavo z mojim S939 X2):D

OChack ::

kar se temperature in voltaže ter navitosti tiče ima zgleda dobr navijalski potencial, sicer lahko da se motim, vseeno z veseljem poročaj o navitju kako ti uspelo ;)
Int€l inside, IDIOT Outside

Cveto ::

Bom, bom! :D

Dobim tudi eno dost dobro Gigabytovo plato z Nforce 590SLI čispetom, tako da upam da so bo dalo dost dobro naviti. Sicer bom malo pogrešal moj DFI Ultra, sam kaj češ, če niso nardili neke pametne plate za AM2.

OChack ::

ma sj gigabyte y nf590 chipsetom tud ni lih najbolsa, je pa najcenejsa plata z NF590 chipsetom pr ns, cena 146€.
me zanima če se dobi pr ns kje od biostara tforce 590 plato
Int€l inside, IDIOT Outside

xabre ::

tforce 550.

OChack ::

ni to ta lj: http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...
mislm d je prov tforce 590
550 chipset ej tko tko no res uno lov end
Int€l inside, IDIOT Outside

xabre ::

Kaj bi rad od plate?

OZZY ::

@OChack..Vzemi t-force 570U je boljša izbira. samo te ki jih majo pri e-misiji so neka čudna mešanica 570U v1.3 in 1.0.. (razlika je v zvočni, kjer je na 1.3v 888 audio na 1.0 pa 881..in v jumperju za voltažo rama kjer ma 1.0 samo 2.2V) . A tej od e-misije je 888 pa za ram ma jumper za 2.4V....
Sploh pa je bios ful čuden in ga najdeš samo na ruski strani. sam sem dal gor tistega od 570U, ki ga najdeš na .TW strani pa dela BP.....

Pa v zakup moraš vzeti, da so senzorji na tej plati izjemno nenatančni - pari 12V odstopajo za 0.2V pri 5V pa za 0.15V...
Go with the flow.

OChack ::

mal sm zdele gledov pa vidm da se mi pol že bl splača asus plato uzet tako ko ma MEDENA stane 116€.
rabm pač bl plato za navijat pa da bo mela podporo phenom procesorjem, tko da do drucga tedna počakam ko izide kj vn tj proci da vidm kompatibilno listo in kko bo kj delal.

pa še mal offtopica: ker sm še vedno na sucket A plati vidm da tale OCCT kr kaže enstabilnost mojga kompa in s epo 6 minutah kao sesuje (crashed) čeprov je komp lih tok navit da mi špile useen delajo edin problem mam na 5V kjer pade pod 4.5 volte.
kaj je to tok gniv napajalnik?
Int€l inside, IDIOT Outside

igor0203 ::

MEDENA, kam si zdej zginil? Kje so kakšni rezultati, screeni tvojga OC-ja?

MEDENA ::

DEFAULT me jebe >:D

bond007 ::

Itak ...zdej je vroč, pa brezveze pretiravat. Poleg tega če navijaš, se zmanjša življenska doba proca iz 30 na 20 let. Ziher je ziher!>:D

Čeprav jst mam prenosnika vseeno navitega, večino časa ne rabim, ampak ko pa filmčke konvertam, se pa kr pozna...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

sirotka ::

Sam se grejejo tile brisbani...damn:) 300*9,5 je stabiln, pol pa narastejo tempi preevč in pade...nad 70C gre. Kater hladilnik priporočate? Po testih je big typhoon enakovredn infinityju, če pa na temu menjaš vent je pa infinity bolš? Kok je varna voltaža za tele 65nm proce?

xabre ::

Za 24/7 je 1.45v kar dosti, z dobrim hlajenjem, za občasno rabo pa 1.55v.

Zaenkrat mi je najbolj všeč na stock voltaži, ker z drastičnim višanjem voltaže ni bistvenega napredka.

MEDENA ::

na šihtu imam

DFI INFINITY ULTRA2-M2
BRISBANE X2 3600+
2X1GB CRUCIAL BALLSTIX PC2 5300

316X9.5
1.4VCORE
2.0 VDIMM
DELILNIK RAMOV 533, laufajo 430 4-3-3-12-17 1T

vam povem DFI še vedno rula.......


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936831 (5157) Goldee
»

V windowsih se noče navit

Oddelek: Navijanje
271087 (1087) markxxx
»

AMD ali INTEL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565400 (3687) pinx
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647125 (4954) MEDENA
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917232 (9975) OChack

Več podobnih tem