» »

am2 3600+ vs 3800+

am2 3600+ vs 3800+

sirotka ::

Ja, ene 2x mi je ušla, pač se mi je roka tresla:) um začneš tam, kjer ni silikona, da dobiš notr žiletko, potem pa sam na vsak rok...in jo daš notr za ene pou cm in jo samo porivaš notr, vzame ti ene 5min al pa še mjn. Bi delalo...sam res moraš merkat, sicr pa ne vem kak ma mehanizem infinity...ker je potem proc nižji.

s5cougar ::

Po moje ne bi blo najbolj v redu brez IHS-a, ker ko sem js slekel Venice-a, mi AC Freezer 64 Pro ni več pasal gor. Enostavno ni dost tesno nalegal na jedro in ni blo pravega stika. Problem sem rešil z nabavo TT Big Typhoon-a, ki ima vijake. >:D
Errare humanum est.

MEDENA ::

klasičen ali vx?

s5cougar ::

Klasika.
Errare humanum est.

sirotka ::

Ja, sj se mi je zdelu da pr infinityju nou šlu, ker ni na šraufe. BT ni problem ja, samo moraš pa res merkat, da ne poškoduješ jedra, ker so šraufi zamaknjeni in so pod ventilatorjem...ko šraufaš se hladilnik rad premika:\ Sj ne vem, če sem že spraševal..samo do kolk je pametno it z voltažo?

s5cougar ::

1.5-1.6V maš dost. >:D
Errare humanum est.

sirotka ::

a do tm...uf, pol mam še ojrenk fore:) D vidmo kuga da od sebe, sam morm prej poštimat vse kable ptu...pa je prevroče in se mi ne da:)

xabre ::

za 24/7 je 1.45 dost za benčat pa do 1.55, 1.6

Samson ::

Kolkr sem pogledal na hitro v ohisje ima Infinity hladilnik ki nalega na procesor ozji od plasticnih nosilcev, tko da nebi smel bit problem glede naleganja direkt na jedro procesorja.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

s5cougar ::

@Samson:
Sej ne, da ne nalega na jedro... A ker pride dno hladilnika bližje socketu, je pritisk, ki ga zagotavljata zaponki hladilnika, mnogo manjši (in sploh ni nujno, da hladilnik popolnoma ravno leži na jedru). V mojem primeru zaradi tega ni bilo napredka po odstranitvi IHS-a (šele, ko sem uporabil TT Big Typhoona, je bila razlika očitna).
Errare humanum est.

sirotka ::

Ka pa če bi naredu svoj nosilc? Iz par mm debelega pleksija neb biu problem nardit H :)

s5cougar ::

Nosilec česa? Misliš nov retention module? Ne vem, če bi blo tako enostavno. :D
Errare humanum est.

sirotka ::

Ah no, veš da ni taku težku...vzameš recmo od BTja, nardiš obris in izrežeš ven, po potrebi malo prirediš mere, da paše za infinityja pa je:)

s5cougar ::

Aja, ti misliš tisto kovinsko ploščico, ki s pomočjo vijakov drži hladilnik na mestu. :D Če bi tisto bilo iz plastike, ne bi imelo nobenega pomena, še kovina se zvije, če malenkost bolj zategneš vijake. Sploh pa imata BT in Infinity popolnoma različna načina pritrditve. Pri BT-ju dno hladilnika res pokrije kovinska ploščica, ki jo držijo vijaki, Infinity pa ima na istem mestu manjši heatsink in pritrditvene zaponke se skrijejo med njegove reže.



Infinity-ja predelat na vijake je po moje mal večji poseg. :\
Errare humanum est.

sirotka ::

Potem pa porežeš tisti heatsink dol, sicer ne vem kak je gor pritjen, ker nimam infinityja, samo mau se igraš, pa hitr kej pogruntaš. Kar se pa plexija tiče...je ziher dost močan, vzameš pa 5mm, pa ga ne zlomiš tak hitro. Zdaj ko je mraz je idle kar tam 26C:D

OChack ::

moj x2 nenavit ih ma v idle 23 z IHSjem gor
Int€l inside, IDIOT Outside

MEDENA ::

to vam temperature lažejo ali pa sploh nimate procov navitih no >:D

jaz mam zdaj 32°c idle...300x9

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

OChack ::

nenavit normalno, 11.5*245 (2817mhz) pr voltaži mislm da 1.45 mam pa med 30 in 33 v idle obremenjen pa gre do 55
Int€l inside, IDIOT Outside

dolenc ::

Dej dej sirotka ne bljuzi, kdo ti bo pa vrjel da je padlo za 20 stopinj, pač prej nisi znal termalke namazat:D :D

Tisto ko si pa slike popal se pa čist jasno vid da je photoshop.

sirotka ::

hahaha...sj si zravn stau ko sm se po prstih rezal:D :D
lejga kurba..sam da je net dubu nazaj, je že pametn:D :D

GrimReaper ::

Sem sestavil en cheap sistem, pa se kr fajn navija.
Biostar NF4 Ultra, X2 3600+, Patriot DDR2 800.
Gre pa na 2800MHz (295FSB) rami delajo na 400MHz, voltaže default, samo na procesorju je znižana na 1.25V :)) .
Na 300 FSB in več pa ne boota, najbrž prešvoh plata, ampak za ta dnar, 14k plata, 17k proc + 10k ram, je to to.
Ključ do uspeha je pa CMD na 2T, hehe.

Aja še neki, hladilnik je Arctic Cooling 64 Pro, pa se mi temperature mal mejhne zdijo, 20 v idle in 40 v load.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Ted ::

Glede na to da mam identični sistem in sem očitno noob pri navijanju me zanima par zadev:

1. Imaš kako kartico v pci reži?
2. Kako si nastavil (če si) tistih milijon nastavitev pri spominu?
3. Kje si kaj nastavljal in kako?:D
4. Kakšen napajalnik imaš?
5. Kaj je CMD in kje to nastavim?
Meni višje kot cca. 240 fsb ne gre, sem pa nastavljal edino fsb in HT multiplier sem dal na 4. Poleg tega me clockgen ipd. programi spomnijo da plata nima pci locka...
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

sirotka ::

Kartice naj te ne motijo...plata ima PCI lock, ram nastavitve bo najbolje da pustiš pri miru..vsaj tistih miljon nastavitev, o katerih govoriš:) 400w+ kvaliteten napajalnik ti bo vrh glave! 2T je po defaultu nastavlen, vsaj pri moji plati je tako. Rame daj na delilnik in boš dosegel višje FSBje, ker zdaj ti že rami verjetno zašteknejo.

GrimReaper ::

1. Da, za LPT port :D .
2. Spomin, greš pod Advanced Chipset Features
HT Frequency:
4x če je FSB =< 250 (manjši ali enako 250), 3x če je več kot 250
Potem greš pod DRAM Configuration, Memory Timings.
Nastaviš:
tCL: 5
tRCD: 5
tRP: 5
tRAS: 15
Command Per Clock (CMD): 2

Potem pa
Timing Mode: Manual
Memory Clock value: DDR 533
DDR 667 je delilnik 6, DDR 533 pa 7.
Se prav do 253 FSB-ja greš lahko z DDR 667 (253x9,5 / 6 = 400MHz).
Do 295 FSB pa dela z DDR 533 (295x9,5 / 7 = 400MHz).

Ravno te nastavitve za RAM (timingi nastavljeni manualno, drugače ti da kr na 4-4-4-11 pa CMD na 2T) ti omogočijo da greš preko 260 vse tja do 300FSB.

Potem pa ostane samo še nastavljanje FSB-ja in voltaž, to je pod Frequency/Voltage Control.
NPT Vid control je za voltažo procesorja.

4. 400W Perdoon, 12V linija ima 12A, zelo slab napajalnik, ampak očitno še dovolj zmogljiv
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Ted ::

No pa še eno vprašanje. Koliko maš voltaže na ramih? Naj bi meli 1,8 v pri meni, so pa na 1.95 , na manj pa ne gre nastavit.
Hvala za odgovore0:) .
Mah...

sirotka ::

Voltaža je pa čis odvisna od tega, kake rame imaš...jaz mam moje na 2.3v, samo piha vent gor. Katere pa imaš?

Ted ::

Patriot. Že, ampak po moje bi mogla default voltaža bit 1.8 volta ne pa 1,95 kot je...
Mah...

GrimReaper ::

Najmanjša možna na tej plati je 1.95V, sej majo hladilnik Patriot rami, pa tut brez gredo drgač lahko do 2.1V.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Gamez0r ::

A je dobra ta plata, ker bom šu tud na 3600+ Brisbane :)
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
WTF!

Goldee ::

Živjo!

Ma kdo tuki mogoče Athlon X2 4400+ brisbane (po možnosti v navezi z Asus m2n-e)?

Kakšne so kaj vaše izkušnje z njim?

Glede na visok multiplier (11,5) lahko pričakujem višji OC ali ne?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

xabre ::

niti ne.

DJ MartiNi ::

Po moje lahko pričakuješ nižji FSB. Je pa bolje, da je čim višji. Edino problem lahko rata, da ga ne moreš več kot toliko dat (odvisno od plate). Konkretno za tole tvojo ti ne morem nič rečt do kje gre FSB. Sem pa mel na asusovi m2n-sli deluxe 335MHz FSBja. Faktor pa na 9x. Sicer sem probal višjo frekvenco FSBja...samo sem sistem gnal veči del na 335x9.

EDIT: Govorim za procesor X2 3600+ brisbane
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

OChack ::

@Goldee: mam jst brisbane 4400 sam mam plato m2n sli deluxe nekak mi rata da dela na 11,5 *260 tko da nanese skor 3000mhz
Int€l inside, IDIOT Outside

dolfi ::

Kako pa maš napetost procesorja?

Ima kdo mogoče x2 4000+ brisbrane procesor?

OChack ::

1.475v
Int€l inside, IDIOT Outside

Gamez0r ::

A mi lahko prosm kdo odgovori na moje prašanje?

A je dobra ta plata, ker bom šu tud na 3600+ Brisbane :)
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
WTF!

xabre ::

link ne dela.

dolfi ::

Vzam Asus M2n-sli deluxe, ma kr dober razpon napetosti za rame.

Goldee ::

@OChack

S čim pa hladiš svoj procesor? Kakšne so kaj temperature?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

OChack ::

TT bigtyp 120VX trenutno mi dela na 2817mhz pri 1.425v v idle mam okol 28 stopin
load pa pomoje okol 45-50
s tem da ekstremno navit in voltaza na 1.65v sm mev 65+ stopin pa je vseen delal no
Int€l inside, IDIOT Outside

Gamez0r ::

GA-M55SLI-S4 (rev. 2.0)

Nimajo je več v mlacomu:\

@ dolfi dobr to da ma dober napetostni razpon pri ramih, mene pa zanima nekaj drugega tukaj in to je PERFORMANCE, kako se obnese v igrah pa take stvari, sej bom tud navijal samo performance plošče je bolj ključnega pomena tukaj ;)
WTF!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gamez0r ()

xabre ::

glede performancov so vsi nvidia čipseti nekje na istem. Če boš pa extremno navijal pa rabiš plato s kvalitetnimi komponentami.

OChack ::

ja pomoje se splača uno vzet s5 al akj je že od gigabyte k ma nf 590 chipset, čeprov tud 570 sli ni slab
je pa zanimiv da majo pa AM2 plate bolšo pomnilniško prepustnost kot C2D z istimi rami, ker majo dost nižje latence
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

strictom ::

MEDENA a to si naviju z uni priloženim programom al kako? Bom probal še js svojega malo navit. Da vidim do kam pridem.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Aja sistem mam pa:

3600 Brisbane,
Asus M2N-SLI Deluxe,
2x1GB OCZ Technology ram,
HD 2600XT grafa.

Kaj je tale orthos zadeva?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

dolfi ::

To sem js dal eno povprečno plato, maš še pa boljše sam tam pa je v igri €.

>>><<< ::

Procesor se navija v BIOSu z višanjem FSB. Programi, ki navijajo iz WInsev načeloma niso dobri. Orthos je pa za testiranje stabilnosti procesorja.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

s5cougar ::

"Programi, ki navijajo iz WInsev načeloma niso dobri."

Zakaj pa naj ne bi bili dobri? Dobro, razumem da ne boš vedno, ko boš štartal okna, nastavljal frekvenco procesorja, pri testnem navitju pa v osnovi opravljajo povsem enako funkcijo kot nastavitev v BIOS-u (pa še restartat ti ni treba za vsako spremembo frekvenc).
Errare humanum est.

OChack ::

za m2n sli deluxe ej nov bios sam se ga ne splača naložit je tok počasn, everest memory test mi je prej 9100mega pokazu pol k sm pa tanovga dav je blo pa 7800 tko da je verzija 903 njabol, in sm ga tud nazaj dav, se pozna u špilah kr
Int€l inside, IDIOT Outside

Gamez0r ::

Ne želim spet pretiranega OC-ja tam nekje 2.6GHz. Povejte mi ker chipset je boljši nForce 4 Ultra ali nForce 570 ne za OC ampak v rangu performanca :)
WTF!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936834 (5160) Goldee
»

V windowsih se noče navit

Oddelek: Navijanje
271087 (1087) markxxx
»

AMD ali INTEL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565402 (3689) pinx
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647126 (4955) MEDENA
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917233 (9976) OChack

Več podobnih tem