» »

Cudno obnasanje PC-ja

Cudno obnasanje PC-ja

Tilen ::

No zadnje dni mi ze zadeva prav najeda in ker ne najdem lih prave resitve bom kr tu vprasal :)

Skratka v memtestu mi delajo rami v DC 210 @2 2 2 5 BP skozi teste! Ce bi pa hoto jih laufat 24/7 pa mi nikakor ne rata, tudi ce grem zlo lowww s frekvencami CPU-ja, zakaj?

Zdaj npr. laufam 200 @ 2 2 2 11 na samo 2000 Mhz pa se kr sesuva...

Igram CSS pa me med igro kr ven vrze, crasha spil, vcasih morm rebootat vcasih pa sam znova zalaufam spil pa pol spet nekaj casa dela...

Temperature so kr OK (spustil sem multi, core pa sm pustil, zato so malo visje :))sem pa opazil, da imam nevarno nizke voltaze na 12+, screenshot. Prav ne morm vrjet, da se lahko pri 2000Mhz voltaza spusti na 11.55 8-O

Zdaj za napajalnik vem, da ni bog ve kaj sam vseeno, a je mozno da je plata pri koncu? Spomnim se casov ko je z istim napajalnikom pri dosti visjih frekvencah bila 12+ linija dosti bolj stabilna in nihanja dosti dosti manjsa. ?

PLs help me kr bom pocasi znorel, nocem pa kupit spet pol periferije nove.

Hvala za nasvete ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

No zdaj sem se se malo pozafrkaval in ugotovil da mi pa recimo 193x12= 2316 dela cisto lepo vse... brez da bi kaj zablokiralo/crashnilo... VOltaze sicer spet do 11.55 ampak dela vse lepo :)

Sam se vedno mi ni jasno zakaj recimo pri 200 FSB crashajo programi, ce mi memtest pri 210 @2 2 2 5 pride skozi brez errorjev?

A je ta "pre" visok FSB kriv za crash, ce je v kompletu s S-ATA diskom? Nekaj se spomnim, da je blo tudi okoli tega recenega takrat ...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bkreutz ::

jst sicer nisem popolnoma siguren, ker sem navijo le stare mašine. načelo je pa tako (tukaj maš malo morje takih člankov) :

več mhz (fsb,multiply.) - več voltaže (za isto stabilnost), boljši rami npr. ddr400
več voltaže - več neželjene toplote (boljši hladilnik,boljša termalna pasta,...)

drugače pa, če sistem navijaš, moreš vedet da to ni sam procesor, je celoten sistem (tudi diski in enote, tam pol neke pio mode spreminjaš u biosu, imam prav???)

tako da ko testiraš laufi programe za vse (grafika, rami, diski, stabilnost,...) lahko pa tudi par ur igraš eno zlo zahtevno igrco pa če se ne sesuje je v redi.

Glede tega : A je ta "pre" visok FSB kriv za crash, ce je v kompletu s S-ATA diskom? Nekaj se spomnim, da je blo tudi okoli tega recenega takrat ...

ti si dubu front serial bus v kompletu z sata diskom???? ne štekam spljoh.... ker fsb je neki na plati, če nisem jst vse čist okol obrnu. fsb*multiply= xxx[mhz]
pa če so sata diski al pa navadni ide mora biti čisto vseeeno, al ne?

Tilen ::

Glej... nisem cist noob. Delalo je vredu, zdaj pa vec ne. Pa tudi to se popravlja. Pa lahko preberes tudi moj podpis.. bi videl da so rami DDR 500.

Lej nisi cist razumel...

Bilo je receno, da bi naj S-ATA diski preprecevali moznost visokega FSB na tej plati...

Sem pa zadevo ze delno resil z enim modanim biosom od Tic-tac-a tko da zdaj laufam 210 @ 2 2 2 11 na 2310 Mhz spet. Se vedno pa me skrbijo nizke voltaze.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bkreutz ::

za sata diski, da naj bi preprečevali možnost visokega fsbja na tej plati; to res ne vem... sam furam nf7-s 2.0 sam se nisem neč še špilo s tem (škoda kej uničit).

kar se pa tiče unga biosa; jst ga nebi dau not, če ni orginalen ker bohve ka se lahk zgodi. jst posodablam vsake tolko k nov pride (to je blo do zej glih 2x mende) pa še to pravjo da ni priporočljivo, če ti vse dela.

nizke voltaže po mojem mnenju niso tok panika, v kolikor je sistem stabilen; res pa je, da poletje z nekoliko višjimi temperaturami mnogo mnogo vpliva na predvsem hlajenje procesorja, kar se lahko odraža v morebitni nestabilnosti oz. krešanju. načeloma pa če imaš hud hladilnik, lahko tudi nekoliko dvigneš napetost (seveda po majhnih korakih!!!!), ker razen segrevanja ti ne more precej škodit pri teh ramih. kako bo pa s stabilnostjo diskov pa ne vem.

Tilen ::

bkreutz, sorry nocm bit nesramen samo cist nic mi ne pomagas, resno, to kar si napisal jaz ze vse vem.

Sem tak tip cloveka, ki rad tvega, tudi ce pol crkne, get it? :P Pa sem ti napisal gor, da nism cist nov v tem krogu navijalcev.

Post sem napisal zato, da mi kdo "Izkusenejsi" odgovori, ker je moje znanje na tem podrocju zacelo "Pešat". Pa zaenkrat je spet ok mi dela normalno z novim biosom. Zdaj bom sam se probal visje FSBje ce bi slo slucajn0 =)

lp, pa brez zamere
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bkreutz ::

ej, upam da bo vsaj komu kdaj to kej pomagalo :) itak pa da nihče ne ve vsega

ajd, drž se, upam da boš zrihtu...

Tilen ::

nene nism tko mislu, da vem vse, sam to o cem si mi govoril ;) Drugim pa itak sam je fora, da si bojo itk novo temo odprli :)

Hvala vseeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Daedalus ::

Zdaj za napajalnik vem, da ni bog ve kaj sam vseeno, a je mozno da je plata pri koncu? Spomnim se casov ko je z istim napajalnikom pri dosti visjih frekvencah bila 12+ linija dosti bolj stabilna in nihanja dosti dosti manjsa. ?

Če mene vprašaš, bi ti svetoval testiranje z močnejšim napajalcem. Sploh če je zadeva bolj boga (kot sam praviš), pomeni, da je večino časa precej obremenjen in je čisto možno, da se je malo "utrudil." Jaz bi stavil prej na napajalc, ko pa na plato. Ker če crkne plata, crkne običajno konkretno...

Pa vidim, da maš precej novo grafično. Še en možn ralog, da napajalc ne nese več... Pa napiši, kak napajalc maš sploh.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tilen ::

Aja sorry, to pa sploh nism napisal.

Mam LC 550W :8)

Zdaj pa me zanima, kaksni so simptomi presvoh napajalnika? Kolk je men znano, se zarad slednjega PC sam resetira... al je mozno, da dobim v prime95 error zarad presvoh napajalca?

Ker ce je sam reset znak za svoh napajalc sem nekak to reso, ker se mi ne resetira vec. Z novim biosom seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Daedalus ::

Hja, znaki prešvoh napajalca so lahko tud random reseti (ko je že res hudo sesut), random napake, nestabilnost sistema - kar tudi je lahk vzrok za napako v Prime 95... Najjlažje boš pogruntal kaj je tak, da zmeriš napetosti na molexu (+12 V) z voltmetrom - boš kmal videl, če kaj šepa. Lahko meriš tud na plati, sam tam je treba biti previdn, pa seveda morš vedet, kje merit... Sej če ti dela rahlo odvit procesor ok, pol je za nestabilnost verjetno krivo preveliko nihanje napetosti jedra procesorja. Daj fan obremenit računalo (prime 95) pa gledaj, kak skačejo napetosti. Če dosti nihajo, pol je skor ziher napajalnik. Pol pa testiraj z drugim, pa bo hitro jasno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Tilen ::

Zdaj mi je uspelo, kot pravim, da laufam 2310 Mhz @210 @2 2 2 11 pa se brez reboota od jutra tk da ...

Random napaka bi naj pomenla da mas recimo vzgan PC cel dan pa tu pa tam malo igras pol pa kr 1x tk za bzw BSOD & reboot? Se mi je dogajalo ja... Bom videl kak bo zdaj z novim biosom, kr me je kr preseneto :)

Linije pa isto kot prej pri 2000 mhz, low je tudi do 11.55, kot na screenshotu. Bom videl ce bodo kaki random rebooti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842443 (18120) sirotka
»

NF7-S + XP-M (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664921 (3802) Gajba
»

Navijanje problem

Oddelek: Navijanje
181304 (1028) matter
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462927 (2054) schurda
»

Vezava dveh vodnih črpalk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321567 (1098) pele-on

Več podobnih tem