» »

am2 3600+ vs 3800+

am2 3600+ vs 3800+

DJ MartiNi ::

No ja...malce sem znižal voltažo (1,375V BIOS; 1,4V PC Probe), sistem je še vedno stabilen (Orthos že skoraj 6 ur in pol brez errorja), temperatura pa 62°C pri polni obremenitvi in 42°C v idle.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

MEDENA ::

prehud proc imaš.

OChack ::

jst mam dobrih 62 al pa aml več stopin pr 1,675 voltih :)
(1.575+100mv) tko da big tajfun pa keramika delata svoje :) sam ga furam na 1.475 pr 2900 in ma kaj vem okol 45 tm nek pomoje, vrjetn bi se dal še kj nnižat napetost sam se mi ne da še ukvarjat, ker dokler mašina lavfa ni d ni

uf CPU-z mi kaže 1.37 napetost sam HTT sm pa kr pustu množilnik tko k je in mi lavfa na neki mn kot 1300
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

MEDENA ::

tok voltaže JAO teb bo explodal :P

Zorro ::

Res mate hude voltaže. Jaz imam izbrano le 1.35V pri 300x9.5, ker je pač to največ kar moja matična plošča premore:'( (1.35V in 300MHz), pa mi je stvar delala 17,5 ur v Orthosu brez problemov. Poleg tega ima proc zgolj stock hlajenje s katerim je prilezel do največ 49°C, res pa je, da je samo ohišje kar solidno prevetreno.


sirotka ::

ja ma kaku matr sam 49...js pa prot 75 lezem. Mam pa tud kr luft v ohišju:'( Blah...ihs dol, sam pol gre garancija papa...edin če bo negdo mau čez prste pogledal:P

DJ MartiNi ::

No lepa je ta, 49 s stock. Jaz pa 60 s tajfunom pri trenutno enaki napestosti (1,35 BIOS; 1,38 PC Probe2), Samo da imam na 335*9. Ohišje pa ravno tako dobro prevetreno. Me pa prav zanima če bo tole vse skupaj stabilno. Orthos trenutno utruja procesor že dobri dve uri in pol...pa še ni bilo errorja. Sem pa probal z še eno stopjo nižje od 1,35 pa je po 32 minutah Orthos javil napako...tako da napetost ne bo šla več nižje od 1,35V. Pol pa tud temperatura ne. Bo treba res tisto čelado dol snet s procesorja al kaj. Sirotka, ti maš nabrš stock kuler gor ane. No ja...vidim da imava precej podobne težave kar se temperature tiče.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

MEDENA ::

Zorro ma dober stick proca z IHS....hvala bogu....Zorro daš proc na test? >:D

sirotka ::

Ja, stock je. ČE je dokaj mraz v sobi, pade idle na tam 36-38, klikaš malo sam na 50 skoči. Prime pa sj pravim, 75C mu ni tuje:) Če bo posreči, bo vodno skončano ta vikend in če bojo potem tud temperature mim...gre pač ihs dol in bom res termalko vmes menjal.

Zorro ::

MEDENA se lahko zmeniva, če mi boš diplomo spisal:D.

DJ MartiNi ::

No kar se tiče napetosti 1,35 BIOS; 1,38 PC Probe2 je zadeva v Orthosu laufala pri 335*9 3 ure in 13 minut, pol pa error. Tako da to zdaj ne bo šlo. Še 3,625V probam, pol pa da vidmo.

Ja sam to pa je sranje...samo da ga obremenim, temperatura kar zbezlja tja proti 60°C. Z velikim tajfunom. Zdaj že resno razmišljam o odstranitvi IHSja. Zaaradi garancije pa se niti pretirano ne obremenjujem. Itak sem ga kupil v Mlacomu, kjer pa je garancija dostikrat vprašljiva :D. Se bom pol k bo crknu.

Medena, če želiš, lahko še mojo diplomo napišeš. :D
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

OChack ::

očitno ste tajfuan čudn gor dal, jst mam z tajfunom na low obratih z napetostjo 1.475 in 2.9G v idlanju 26 stopin obremenjen pa zleze ke na ene 45 al pa 47 mam pa termalno arctic ceramiq.
sicer pa jst mal dvomim v te heat pipe tehnologije tok so mi sumlive, pr 50 stopinjah pa pr višji napetosti je hladilnik kr še dovg cajta hladn, recimo heatpipe na plati je pa na chipsetu vroča baza una cevka vn pa lih da je mlačna, pa kaj more to bit 200 stopin d aun želez zavre notr?
bdv če men OCCT v 30 minutah čez spravi sm zadovoln z procesorjem, tud če se sesuje mi špile še vedno delajo
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

DJ MartiNi ::

Zdaj sem ga že tretjič na novo gor dal...temperatura se pa ne spremeni, tako da je po mojem mnenju problem na relaciji jedro in IHS. Ravno tako sem imel izredno visoke temperature že z stock kulerjem. Nisem niti veliko spodbaval z njim. Termalno pasto mam paa as5.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

>>><<< ::

DJ MartiNi verjetno je res slab stik. Jaz bi ga prodal in drugega kupil :D.

DJ MartiNi ::

Kupiš? :D :D
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

sirotka ::

hehe...in verjetno bi ga kupil ti:D ? Bo treba IHSje dol metat...js sm očitno tud trofu slab stik. Se mi je pa zgodlo zadnč isto pr C2D....proc je mel takoj ob zagonu 100C...kuler gor dol parkat...nič bolše in sem ga moral poslat na zamenjavo. Poročam jutri kake bojo kaj temperature, če bo vse prišlo. Drugač pa zvečer vlečem dol pleh.

uf....takrat k sem začel pisat še ni blo odgovora:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

MEDENA ::

poslikaj sirotka.

sirotka ::

Bom...in vodno in če gre IHS dol. Sm pa tk pocen vse skup nakrepal skupi...okroglih 50€, pa je vse:)

xabre ::

Jaz ga imam trenutno u easy na 9x290 na stock voltaži, temp. okrog 45 stopinj na box hladilniku.

ronaldo ::

Tudi jaz sem koncno dobil X2 3600+ brisbane, ampak sem uspel skuriti dva napajalnika (na napakah se ucis), tak da imam sedaj lcpower 350w, torej nic navijanja. Drugace priznam da sem z 800mhz zadovoljen, ker vse aplikacije in igre delajo hitro. Dvomim da bom v roku dveh let potreboval kaj vec kot 1000mhz, ceprav stalno enkodiram filme.

sirotka ::

JA ma pejzda...ka mate tu...Moje vodno ni pršlo...edi ni poslal potrebne dele...upam vsaj na ponedeljek. Moj je na 290*9,5 pri 1.3125V, če se ne motim, probe kaže pa 1.4v...zdaj pa ved, katera je prava...Samo temperature so na max loadu močno previsoke. Dj...sprobej kj več, če maš sam 45C...maš še dost fore z boxom.

OChack ::

ja kako hudiča ratal napajalnik skurt, mogl ap res neki starga bit :)
moj LC 550w zele komot 4 diske poganja k kopiram po 250G fajle sm pa tja pa 2x dvd požrešnega radona 1950XT creative x-fi pa ene 3 ventilatorje in pa navir prov na 2.8, dela pa tud na anpetosti 1.675 če treba...tko da mislm da so čist fajn napajalniki tjle LC, rablenga se dobi za 30e
Int€l inside, IDIOT Outside

igor0203 ::

A lahko malo bolj razumljivo pišeš? :\

raynox ::

Za svojo ceno so dobri napajalniki...Vendar se jim pozna pri obremenitvi (nihanje napetosti).Recimo sedaj ko imam Libertiya se mi grafa za 15 bolje navije(core).Pa tud sam proc je bol stabilen , ko ga imam na max overclock.
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

OChack ::

nemogoče bol razumliv pisat, je vse kodiran.............
hja zdj je uprašanje, al dt 100€ več za napajalnik al 100€ več za druge bolše, hitrejše komponente....
Int€l inside, IDIOT Outside

sirotka ::

Ma men se ni prou nič poznalo, med LCjem in kakim boljšim napajalcem...vsaj kar se navitja tiče. Sem meru linije in je blo padca za 0,3% na 12v liniji.

OChack ::

enako mnenje..mislm da so bli problematični tastari LCji mev sm enga 350w na kermu mu je šla 5v linija pod 4.5 in je OCCT javu napaho zarad nihanja, s tanovim mi nikol ne gre pod vrednosti 12 , 5 al pa 3.3 v
Int€l inside, IDIOT Outside

>>><<< ::

Jaz imam LC 550 W in v idle je edino 5 V vredu, ostale so manj, ob obremenitvi so te razlike še večje. Je lahko to razlog za garancijo?

xabre ::

Meni 430w napajalc z 22 amperi na 12v, pod obremenitvijo pade na 11.9v, pa se čisto nič ne sekiram, ker nič ne vpliva na stabilnost sistema.

sirotka ::

moj pa tam 12.1v...pade pa res skor nič. Imam pa 550 silent giant, s temi vem da ni problemov. Hja lej, za garancijo težko...je nenavit comp kaj nestabilen? Verjetno bi dobil zavrjen garancijski postopek in bi v najhujšem primeru plačal pol delovne ure na servisu.

Zorro ::

Evo še OCCT test 300x9,5 pri 1,35V v biosu in s stock hlajenjem.

raynox ::

Jah čist odvisno od sistema, grafične itd...Če imaš recimo 7600 ti res ne more nevem koliko pasti napetost, saj ti vse skupaj pokuri 220W.Če pa se lotiš malce bolj ekstremnega navijanja(dice, LN2) bi te pa že oviral tale LC.Ker problem je v nihanju napetosti.
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

OChack ::

sj pravm mam kr za štrom potratnga 1950XT ter diskovje itd in navijanje, pa azdeva stabilna, tko da silent giant je super
Int€l inside, IDIOT Outside

Ted ::

Hm, sem zdajle gledal in je tale brisbane proc težko dobit kje drugje kot pri Mlacomu. Obstajajo pa tudi samo x2 3600+, x2 4400+ in x2 4800+ verzije oz. se jih da dobit. Se komu sanja ali obstaja tudi x2 3800+ verzija oz. ali še kdo drug poleg Mlacoma prodaja te proce?
Mah...

xabre ::

v funtechu ga dobiš po naročilu.

zavajon ::

Se opravičujem, ker moje vprašanje meji na bogokletnost, ampak ali kdo ve, kakšna je pri Athlon 64 X2 3600+/3800+ temperatura procesorja v idle s tistim hladilnikom, ki je v BOX paketu in pri 2000MHz oz. na default frekvenci?

lp

Ted ::

xabre: Na spletnih straneh majo samo EE 65W proce - windsorje.
Mah...

dejansan ::

4400 brisbane imajo v agt-ju
dejansan

Zorro ::

Se opravičujem, ker moje vprašanje meji na bogokletnost, ampak ali kdo ve, kakšna je pri Athlon 64 X2 3600+/3800+ temperatura procesorja v idle s tistim hladilnikom, ki je v BOX paketu in pri 2000MHz oz. na default frekvenci?


Pri mojem X2 3600+ je temperatura v mirovanju pri default nastavitvah 34°C. Drugače pa uporabljam programček RightMark CPU Clock Utility in mi proc laufa v režimu "Performance on demand", kjer sem si nastavil razpon delovanja od 1.2GHz (300x4) pri 1V do 2.85GHz (300x9,5) pri 1.35V. No, sedaj ko se "nič ne dogaja", mi je temperatura proca 29°C:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

zavajon ::

Zorro, hvala za info.
Tisti RightMark CPU Clock Utility zgleda kar zanimiva zadeva. Nekaj takega rabim, ki bo kurilo čim manj elektrike, ker bo mašina delala 24/7, v glavnem bo laufal ftp server, ko pa rabim za kaj drugega, pa navijem procesor na ful.
Je v tem primeru sploh smiselno, če iščem 35W 3800+ (ADD3800CUBOX), ali bo isto s tistim 65W 3600+ (ADO3600DDBOX)?

lp

xabre ::

@Ted poslat moraš mail, če se da dobit brisbane jedro.

Moj 3600+ na stock voltaži in 290x9 ima v idle 33-35 stopinj in to z box hladilnikom na 1000rpm.

Je pa dno hladilnika spolirano in silikonska termalna pasta.

sirotka ::

Ah dj no...zakaj bi čakal funtech, če ma Mlacom na zalogi? Kje ti je smisel? Rightmark je zakon, sam nvem no...naj bo navito, če mu pa tako zelo paše:)

Ted ::

A je možno da mam temperaturo jeder x2 3600+ (nenavitega) na 16 stopinj (obe) in to v vročini (Speedfan, CPU clock) ? V biosu je temperatura sicer med 25 in 30 stopinj, mi pa praktično noben program ne pokaže take temperature. A so razlike v temperaturi med jedri? Je mogoče da je temperatura res tako nizka zaradi cool and quiet?
Mah...

sirotka ::

Med 25 in 30 je možno ja. Da bi meu pa tam 16...ni šans. Edin če maš v sobi 10C:D Coretemp men kaže 6C...če smo na tem:)

sirotka ::

Vodno sem naredil, temp je max 55C, potem pa so samo rasle in so zdaj v vročem vremenu dosegale 72C, tam pa je proc vrgel ven eror. Danes pa je šel ihs dol in so temperature padle za dobrih 20C. Ne mi bluzit o slabem stiku prej...ker sem probal 3x namazat termalno pasto, pa je biu isti K***c. Tak da toplo priporočam da ga date dol. Sem ga pa najprej močno segrel...na 72C in šel potem direktno rezat in je silikon kot čigumi. Dobite slike zvečer.
lp


edit:
Vsaj 25, ker se je temp. ustavila na 42C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

DJ MartiNi ::

Lepo, lepo sirotka...komaj čakam slike.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

MEDENA ::

sirotka: tebi je fajn ko imaš vodno a ne...kaj pa ostali, ko imamo recimo INFINITY...nevarnost, da okrušimo jedro je velika :\

macgajver ::

MMMMeeene pa nekaj zanima kolk se ta naviti athloncek 3600 3800 res v igrah kej pozna dej ce se kermu da nej sproba jest sm mojga navil malenkost in sprobal igro colin mcrae dirt stock je stekalo potem pa ko sm ga navil ni vec stekalo ampak se je na vsake par sekund igra opocasnila kot pri matrici slomo skoraj ustavila ni bilo pa vec zatikanja.

ce bo kdo preizskusil me res zanima????'
tenstan krompir je pa zakon

sirotka ::

neb vedu, ker je od prve minute notr navit:)

Ah medena no, js sm na bivšem optiju meu Btja, pa nisem nikul jedra obkrušu. Sam treba pa merkat, ko gor daješ:P
To je nekako to, samo če bote dol dajali, toplo priporočam...najprej proc orenk segret. Baje majo tanovi Athloni, od 4000+ gor in pri katerih pri strani namesto 2001 AMD piše 2005 AMD že pricinjen ihs na jedro...tako da v bodoče to ne bo več potrebno:) Kar se tiče slik, boste opazili, da termalke niti ni blo preveč, je lepo razmazana bla po jedru. Očitno je sam zlo zlo nekvalitetna.





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

MEDENA ::

potem misliš da bi delalo?????? kako si zarezoval itd, si se kaj urezu :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936837 (5163) Goldee
»

V windowsih se noče navit

Oddelek: Navijanje
271088 (1088) markxxx
»

AMD ali INTEL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565405 (3692) pinx
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647129 (4958) MEDENA
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917238 (9981) OChack

Več podobnih tem