» »

Intel P4 2.4C navijanje

Intel P4 2.4C navijanje

morphling1 ::

Tam okoli 225 pri c2,2,2,5 @ 2,85V
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

->Tam okoli 225 pri c2,2,2,5 @ 2,85V

Ma ja!:) A res? Pismo je pa potem nekompatibilnost IC7! Ker teli moji rami bi tud morali it neki tazga ...:| Zgleda, da ima ABIT kr ene probleme s kompatibilnostjo ramov zadnje case ... Npr NF7 ma ful problemov glede ramov ...
Potem ti lahko gonis proc na 280->3366MHz->in na 225MHz na zategnjenih tajmingih, kolk ti sandra vn vrze v memory testu? Recimo ce hocem jaz laufat na 280(oz 275) moram spustiti deljitelj na 3:2, da mam lahko najbolj zategnjene tajminge ...
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

Ja pri 280 imam na 5:4 timinge cas2,2,2,5 Sandra mi pa vrže tam okrog 6000 MB/s
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

No men tud pri 280MHz in pri 2.5-3-3-8(7), vrze okorog 6000MB/s ... Sam recimo pozna se pa recimo v 3dmarku01.

Ce imam 225MHz(2.5-3-3-7) dobim ene 15,5k pik, ce pa na 188MHz(2-2-2-5) pa okol 16k ...

Ravno prejle sem bral v temi o best ramih, bolhco k ma tud na 225MHz kar zategnjene tajminge ... In to s CH5 cipi ...

Skratka zdej ne vem kaj je to, sam pomoje je spet ena mala nekompatibilnost ... Ah, ja.:|
http://blog.stegnar.com

x_roby ::

Kaj pa kaj pravte na Kingston PC3000 370MHz 2-2-2-6-1 (CAS2) - 256MB plošček? Pri Mlacomu jih imajo za 13.500 sit. Kolkr vem grejo tam nekje do 215, nevem tocno... Da naredim 3:2, bi bli. Ram na 200, cpu pa na 300 fsb. :) Znese nekje 3.6Ghz, ce dobim dober proc.
...::: Powered by P4 HTT :::...

BoLhCa ::

Ce imam 225MHz(2.5-3-3-7) dobim ene 15,5k pik, ce pa na 188MHz(2-2-2-5) pa okol 16k ...


lej probi 190Mhz pa 2-2-2-6! sem zdej dost pretestiral in dobis kr neki pik vec sz timingi, ki so nastavljeni tako da je zadnja cifra vsota vseh cifr prej! probi pa sporoc.

Ravno prejle sem bral v temi o best ramih, bolhco k ma tud na 225MHz kar zategnjene tajminge ... In to s CH5 cipi ...



ja jest sm kr dobr fasou rame ja=) plata nima pa z nobenmi drugmi rami problemo, razn sz Corsair XMS!!! sam to je odpravljen v P4C800-E razlicici (sej mislim de sem ime plate prav napisal=))

Kaj pa kaj pravte na Kingston PC3000 370MHz 2-2-2-6-1 (CAS2) - 256MB plošček?


poceni pa ne vem kok se obnesejo... kaj to so privzeti timingi?

Ram na 200, cpu pa na 300 fsb. Znese nekje 3.6Ghz, ce dobim dober proc


smeh:D pa dobro plato, pa hlajenje, pa napajalnik in res ja se dobr proc>:D
no ce ti rata posl scorje:P

Lep Pozdrav, .bolhca.

asPeteR ::

->lej probi 190Mhz pa 2-2-2-6! sem zdej dost pretestiral in dobis kr neki pik vec sz timingi, ki so nastavljeni tako da je zadnja cifra vsota vseh cifr prej! probi pa sporoc.

Ne ne, sej sem napisu, da mi delajo tam do ene 205MHz 2-2-2-5 ... Problem je kot smo ugotovili bolj v plati, kot v ramih ... Itak pa mene zanimajo sam najbolj zategnjeni tajmingi ...8-)
http://blog.stegnar.com

BoLhCa ::

aha=) ej pa kaj so 2-2-2-5 najnizji timingi! ker men se zdi, de ma moja druga plata Gigabyte GA-7n4ool, moznost nastavljati na 1!!!
torej...

asPeteR ::

->aha=) ej pa kaj so 2-2-2-5 najnizji timingi! ker men se zdi, de ma moja druga plata Gigabyte GA-7n4ool, moznost nastavljati na 1!!!
torej...

Torej, kaj?
http://blog.stegnar.com

morphling1 ::

Torej Bolhca je malo zmeden, ker ne loči med P4 in NF2 plato, sicer pa tudi na NF2 ti tako nizki timingi ne pomagajo ker ram ni sposoben delovati pri takih timingih in neki normalni frekvenci, cas2,2,2,5(eventuelno 4 pri NF2) so običajno najhitrejše nastavitve.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

BoLhCa ::

:D

PlayTheGame ::

Mene pa zanima, kako imate (pri navitem sistemu seveda >:D ) v BIOS-u naštimano AGP/PCI frequency, na Auto ali na 66.66/33.33 ali na kateri tretji postavki? Ker če recimo naviješ procesor in naštimaš frekvenco AGP/PCI vodila na 66.66/33.33, a potem to pomeni, da ta vodila niso navita in privzeto "lavfajo" na teh (default) frekvencah? :8)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

asPeteR ::

Lepo nastavis na "fiksed" pa je. Tako je sistem se najbolj stabilen in recimo, ce pa uporabljas SATA, pa mora sploh bit fiksirana frekvenca ...
In seveda, vodila jasno NISO navita, saj "fiksiramo" ...:)
http://blog.stegnar.com

x_roby ::

Tako, zdaj pa sem tudi jaz nabavil ze enkrat ta P4. No vzel sem P4 2.6/800fsb HT, 2x256 Kingston HyperX PC3000 in Asus P4P800 Deluxe rev.2.00A plato.
Trenutno furam 2.6@3.0 (13x231) na 1.525 Vcore, 5:4, RAM na 2.0,2,2,5@185 Mhz na 2.55 volt. Proc FPO# je L337A956, se pravi Made in Malaysia. V idle nacinum laufa na 28 stopinj z BOX retail coolerjem.
Sem ze firbicen do kolk ga bom spravo.... Porocam, zdaj pa spat, je treba jutri delat... :(

No to se, kako naj nastavim Prime95, da bo mi dobro stestiralo system, ram in cpu.
...::: Powered by P4 HTT :::...

BoLhCa ::

ej roby a lohk kopiram tvoj podpis??
No "koncno" si si zrihtal sistemcek...
jst mislim da z malo srece bi lohk prisel na 3.5ghz>:D
glede prime-a...
doskrat se je men sesuval pa ne vem kaj se vse, ampak sistem je
pa laufal po par dni...
...to se prav folding, seti, spili in pa vsakdanja opravila....
tko de jst se ne zanasam na prime!

lp

x_roby ::

Ne vem ce bo sel na 3.5, sploh pa imam napajalnik samo 360W Chieftec...
Glede podpisa Bolhca, ajde mej ga, jaz ga bom tk zamenjal... A ga mislis cisto kopirat? :)
Zdaj sem se v sluzbi, porocam zvecer.
...::: Powered by P4 HTT :::...

BoLhCa ::

napajalnik je u redu! razn ce nimas kaksnih razsvetjav not tko k jst=) ne itaq de ne bo cist isti, jst bom dal se en T zadi:D
lp>:D

x_roby ::

Ga ze imam na 3.21Ghz Vcore 1.525. Morm se teste pognat 3DMark, Folding... pa te.
Kaj se mi priporocas za Burn-in. :)
...::: Powered by P4 HTT :::...

DjTonic ::

Probaj s toastom ter prime95 ;)

x_roby ::

Eno modro katodo bom dal v ohisje. Kolk W kaj pozrejo? Pa to se v cem je finta v zvocno aktivnih luckah/katodah? A to utripajo al kako svetijo. Daj povejte mi... V Pelugi jih imajo za 5,90 Eur=1.400 sit.
...::: Powered by P4 HTT :::...

DjTonic ::

Ej s kod si ti? Da hodiš v pelugo kupovat? Imama podobne načrte jaz sem mislil danes it pa pol nisem šel. Glede porabe so neonke ker požrešne meni pade napetost pri dveh cca. 0.1-02V zato jo ob OC izklopim. ;)

N1ghtFall ::

Se opravicujem ce bo vprasanje prevec nubovsko me pa zanima, do koliksne mere lahko na "krese" upliva napajalnik in CE upliva sploh.
Imam P4 2.4c navit na 3.2 trenutno (12*268) in obcasno se mi racunalnik sam od sebe resetera, ceprou je temperatura v mejah normale IMO (40°C). S prime95 imam okoli 43°C max.
Je mozno da moj navadni p4 400W napajalnik ne zmore?

lp

morphling1 ::

Ne ni možno :) (hec. Je možno če gre res za zanič napajalnik) Meni je na noname 300 W napajalcu brez težav delal P4 navit na 3.2 GHz, zdaj mi pa na enakem napajalcu dela tbred navit na 2.6 GHz ki ni nič manj požrešen. Če nimaš petih diskov in podobne ostale šare bo vsak 400W napajalnik dober.

Izklopi si auto restart, pa boš videl da so tvoji restarti v bistvu BSODi in je verjetno težava povezana s spominom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

N1ghtFall ::

ty (verjetno bi spicil 20 jurjou za napajalnik ce neb prasu:))

x_roby ::

Tonic, sem iz blizine MB, tako da do Graza ni dalec. Pisi mi na mail: robi1@volja.net pa se se kaj zmeniva.
...::: Powered by P4 HTT :::...

Jst ::

Ha, Lep pozdrav. Se pridružujem tej temi (dobro da sem jo opazil, če ne bi odpiral svojo).
Torej Sem lastnik Abit ic7 plate in p4 2,4c procesorja ter 512 corsair rama. Navijal nisem nič, vendar me pa moti naslednje: ob igranju ut2003 kakšne 2 ure mi temperatura procesorja zraste do 60 stopinj. In ker sem prebral, da imate z navitimi procesorji manjše temperature, me zanima, če mi lahko kdo pove v čem je problem. To je prva kišta, ki je nisem sam sestavil (ni bilo časa, šiht, šola...), tako da nimam pojma. Nisem se s tem obremenjeval, ker je vse stabilno, dela prima... samo 60C ??
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

asPeteR ::

Jst: ja 60C je res zelo veliko za nenavito masino in P4. Zelo verjetno imas slabo pritrjen hladilnik! Preveri namestitev hladilnika!
http://blog.stegnar.com

Jst ::

asPeteR: hja, sem pogledal in hladilnik zgleda dobro pritrjen. Sem ga odstranil in videl, da sploh ni termalne paste! Oziroma je neka čudna črna snov, ki sploh ni namazana enakomerno čez vso površino (pa še ta je v minimalni količini) Oh ja, moj serviser ga je posral. Zanimivo.

Videl sem, da imam Mercury 400W napajalnik. wtf? Sem mislil, da je pri Chieftec ohišjih zraven tudi napajalnik.. A ste kdaj slišali za to firmo napajalnika?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BoLhCa ::

tista crna plast je serijska "termalna pasta" in je zelo dobra!! npr. jst sm mel isti proc (2.4) navitega na 3.2 in z box hladilnikom in to "pasto" sm mel 58 stoping=) zdej jih mam pa pri 100% obremenitvi mau cez 30=)
ja mercury sm ze slisu (shit), kupi mocnejsega / priznanejsega, enermax, antec, chieftec....
lp

asPeteR ::

He, he Bolhca kaj je pa to ...::: But waiting for Prescott ::::...?>:D Vidim, da ga ze tezko cakas.:)

Jaz pa upam, da se bo dobro navijal, potem ga bom kupil, drugace pa se ne bo splacalo ...:)

Drugace pa Jst, ce pravis da je hladilnik dobro pritrjen (tista snov je termalno lepilo) potem ti preostane samo, da si kupis boljsi hladilnik, ce zelis boljse hlajenje. Npr Zalman 7000Cu, je kr fajn, velik bakreni hladilnik bi ti moral dodobra shladiti tvoj nenavit procesor.
http://blog.stegnar.com

BoLhCa ::

jst... ...cakat... ah niti ne>:D
sam mesa se mi ze:)
da se dobro navija, to je pa itaq prvi pogoj za nakup:)

lp

5er--> ::

Jst - ne se sekirat. Mam tudi jaz IDENTIČNO konfiguracijo kot ti. IC-7 pač kaže "malo" pretirane temperature. Poglej na Abitov forum, če ne verjameš! (poleti tudi 65stopinj nenavit) Zamenjal sem čingumi za pasto (coolermaster premium). Pa se stanje ni nič (no skoraj) spremenilo. Mi je pa uspelo z original hladilnikom prit do ±2920Mhz -Prime95 stabilno.:D

Jst ::

5er-->: Prvič slišim. Sem hotel pogledati na abitov forum, vendar sem slep kot kura.. Nikjer ga nisem našel.. A mi lahko postaš link? Sicer pa, imam neko termalno pasto doma, srebrne barve, v injekciji (pojma nimam katerre firme). Bom poizkusil jutri in poročal, če se je stanje kaj izboljšalo.

Sem pa res opazil, da so hladila rebra nekam hladna na otip, glede na to, da piše ima procesor 60C. X files...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Imam termalno pasto Titan v injekciji, je srebrna in sem tuisto črno dol zdrgnil.. Namazal s to in presenečenje. Sedaj mi kaže malo manj kot prej 55C. Še zmeraj preveč. Zaključek: Ic-7 ima res probleme z prikazom temperature. Kajti hladilna rebra so mrzla, v biosu pa piše 55C.

+ Updatal sem bios in sem videl, da je neka nova funkcija: game accelerator. A mi lahko kdo razloži kaj je to? Kaj naredi?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

asPeteR ::

->+ Updatal sem bios in sem videl, da je neka nova funkcija: game accelerator. A mi lahko kdo razloži kaj je to? Kaj naredi?

Zategne tajminge. Oz. pohitri dostop do pomnilnika.
http://blog.stegnar.com

Jst ::

Moj Corsair 512 ne dela niti na turbo, kaj šele na Steer Racer in F1, kjer se še bootat noče... in to na default nastavitvah...

Sem se pa malo igral z navijanjem in mi dela 100% stabilno na 250/200 kar znese 3,0 GHz. Prima! Nisem se pa nič igral z timingi, niti z game accelerator. (še vedno ne vem v čem je razlika med timingi in game acc)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

5er--> ::

Game Accelerator niso "navadni" timingi. Tiste lahko skoraj povsod štelaš. To so neke skrite nastavitve timingo, ki jih v biosu največkrat ni.(finese) Black magic v bistvu. Sicer pa jih pri navijanju odsvetujem uporabo Game Acceleratorja. To je za tiste, ki nočejo navijat. Za nas je boljše, če namesto GA ram malo navijemo, pa je!

Abitov forum za Intel 478 matične:
http://forum.abit-usa.com/forumdisplay....

BoLhCa ::

evo so se (twinmosi) vdali in delajo stabilno na naslednjih nast.:

_spirit_ ::

Js imam IC-7 ploščo, pa mi ne kaže previsoke temperature ne v softwarskih merilcih, ne v biosu in ne na senzorju ki ga imam pod procesorjem. Kadar računalnika ne uporabljam je temp 30 stopinj (-+2), pri polni uporabi pa nekaj pod 50 stopinj. S tem da je procesor navit iz 2,4 na 3,4 mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _spirit_ ()

_spirit_ ::

Pa še to bi vprašal, se vam zdi to previsoka temperatura?

asPeteR ::

Sploh ne! Itak imas procesor kar dobro navit!:)
http://blog.stegnar.com

BoLhCa ::

3.4?? ja hudo=)
kaksen FPO pa mas? ziher malezijski (Q in L)...

DjTonic ::

A ma kdo že izkušnje s Pentiumi 4, z novimi steppingi M0? V bistvu so takšni kot P4 EE le, da imajo L3 Cache disablan. Tudi jedro imajo bistveno večje zato je odstranitev Heat Spreaderja usodna. ;) So pa SL6Z5,....Upam, da go dobim čimprej>:D Spodaj je slika od enega "web kolega" iz avstrije.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

NevarHere ::

hmm.. jaz sn spravo timinge do 1.5-2-2-2.5
pa se turbo mode:D

_spirit_ ::

No, js imam tega na spodnji slikici desno ;)

BoLhCa ::

verjetno se ti je tudi zaradi tega malo boljse navil...
Ker baje se teli novi malo boljse navijajo... (tastari se ne glih:\ ):)

lp

DjTonic ::

Ja ti novi M0 so res nori overclockerji:D. Večinoma so narejeni v Costa Rici koliko sem zasledil od različnih lastnikov. Upam, da bom čimprej dobil tudi svoj primerek P4 2.8C in da se bo lepo navijal>:D. Na NF7-S plati sem dobil max FSB 1:1 252Mhz upam, da bo na novi P4C800-E Dlx rev 2.0 plati podobno ker s temi HyperX-i se da kr fajn navijat sodeč po forumih. Drugače pa že ciljam na Vdimm mod:D >:D

GUFY ::

DjTonic: Ali se seliš v Intel tabor?! Tudi sam razmišljam o tem vendar bom še malo počakal, saj trenutno načrtujem nekaj modifikacij s hlajenjem. Morf že ve kaj.>:D

DjTonic ::

DjTonic: Ali se seliš v Intel tabor?

Da po dolgih letih se vračam nazaj na Intel>:D. Me prav zanima kaj folk vleče v to smer, moram na lastni koži probat:D

BoLhCa ::

GUFY: zate pa nism vedel:) Da razmisljas o Intel "tabor-u":D
NICE...

Kaj me se zdej ni noben ni sesu v AM3? ahh dolgcas=)
drugac pa verjetno je mozn s temi tanovmi (2.8) prid tud do 4Ghz=)
Ce komu to uspe takoj prodam moj sedajsnji proc 2.4 @ 3.2 (stable) in kupim tole zverinico=)

se mal pa pride prescott vn>:D mam ze nasparan zanjga>:D

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD splavil Athlon X2 6400+ Black Edition (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
729633 (6685) necromncr
»

Navijanje Pentiuma 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523865 (3010) LittleDevil
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815073 (3487) billy
»

AquaMark 3 results (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33315969 (10896) DjTonic
»

Preden pošljete sporočilo v forum, ...

Oddelek: Novice / Procesorji
361904 (1904) mrTwelveTrees

Več podobnih tem