» »

Drnovšek & zdravniki

Drnovšek & zdravniki

JamesBond ::

Torej, kaj mislite o predsednikovem odnosu do uradne medicine? Njegove izjave zadnje čase so precej zanimive, ko govori, da zdravniki za njega ne obstajajo, da je on bolezen v glavi izbrisal, da naj zdravniki raje skrbijo za svoje zdravje itd. Mene je čist osupnilo, da tako vplivna oseba tako govori o zdravnikih (vsaka mu čast). Pomoje je s tem naredil veliko koristnega, saj se sedaj veliko govori o 'alternativni' medicini in zdravniki čutijo pritisk s te strani (kar je dobro), tudi zakon o alternativni medicini bo gotovo hitreje sprejet na njegov račun. Kar se pa tiče predsednikovega zdravja, deluje res spremenjeno. Pravijo pa, da se človeku včasih tako 'obrne na bolje' pred smrtjo. Upam, da v tem primeru ni tako in bo Drnovšek premagal bolezen, po drugi strani pa se mi zdi precej verjetno, da se je pač sprijaznil z boleznijo in se skuša zdaj pač čimdlje obdržati pri močeh ter v tem času storiti čimveč. Kaj menite?

WarpedGone ::

Mislim, da se je zavedel da se njegova doba izteka. In namesto da bi izbral hiranje na obroke na raznoranih kemoterapijah in podobnih svinjarijah kjer bi mogoče profitiral kako dodatno leto trpljenja je izbral drugačno pot. Odločil se je da vso energijo, kolikor mu je še ostaja, posveti stvarem, ki imajo širši smisel. Zaveda se da ima vidno funkcijo na kateri lahko dela relativno velike stvari. Tako se mu nenadoma povsem požvižga za takšne in drugačne interese in pravi bobu bob. Ne gre se več politike, rad bi enostavno naredu nekaj dobrega, razrešu kak večji problem, predno se njegova ura izteče.
Zbogom in hvala za vse ribe

BluPhenix ::

Jaz pa mislim, da je naredil mogoče več slabega kot dobrega. Zdravniki so se lahko že začeli zavedati "grožnje" alternativne medicine, v bistvu so se že prej in pri temu nimajo kaj narediti.

Problem je pa v tem, da zna veliko št. ljudi nehati hotidi k zdravnikom češ: "če predsednik ne hodi ne bom niti jaz". Pač omejeno razmišljanje. Sem pa mislil, da je človek, ki je tako visoko vseeno malo drugače sprejema take stvari.

Predvsem je pomembno to ja, da se sprijazneš z boleznijo, jo spoznaš in živiš temu primerno, brez obžalovanja. Ko ti to uspe si naredil ogromen korak. Najslabši bolnik je tak, ki bolezni ne sprejema, se o njej ne informira in se vede kot da se to njega ne tiče.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

WarpedOne: Se podpisem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

TwoEyes ::

Dokler je še predsednik, bi moral vseeno malo bolj paziti, kakšne izjave daje za medije. Jest verjamem, da hoče samo dobro, samo vseeno...
Sej ima že z Darfurjem eno težko nalogo.

Komu zdaj tole koristi, ne vem. Kritičnemu mišljenju, ki ga je že itak premalo, gotovo ne.

Mu pa želim najboljše.

Nejc Pintar ::

Jap, evforije alternativcev se je treba bat.
Sicer bi bilo kul da bi se nekako zakonsko določilo položaj alternativcev, nikakor pa se ne strinjam da bi šlo to iz zdravstvenega proračuna:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

flipflop ::

Saj Drnovšek sam od sebe ni začel govoriti o bolezni, vsak dan jo na plano privlečejo novinarji ki nimajo boljšega dela kot vrtati v to.

Utk ::

Sej ni rekel, da je kaj narobe z zdravniki...bolj po ovinkih je povedal, da mu itak ne morejo pomagat, tako da boljše da se ne ukvarja znjimi, niti oni znjim, ozdravit ga ne morejo, lahko ga bi samo zdravli. Se pa trudi živet zdravo in tako naprej. Niti ni nič dobrega povedal o alternativcih.
Mislim, da se je pač sprijaznil stem, kar že ima, marsikdo bi podobno razmišljal na njegovem mestu, to da je predsednik ni dost povezano stem. No, če že je, se bo pa potrudil še kaj koristnega naredit.

Doman ::


alsb ::

Z mal pretiravanja se to lahko kvalificira za zanikanje, prvega izmed petih znakov Kubler-Ross modela.

chucki ::

Se pravi da bomo kmalu zgubili Predsednika? :\
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

TwoEyes ::

Z mal pretiravanja se to lahko kvalificira za zanikanje, prvega izmed petih znakov Kubler-Ross modela.

Potem je kvečjemu na 5. stopnji, le da je en 'struggle' nadomestil z drugim.

Kar je v bistvu povedal že CrniE.

EjTi ::

Če se prav razumel, je Drnovšek na TV povedal, da mu uradna medicina ni mogla pomagat, zato je pa šel k alternativcem, ki so ga zdravili, pa seveda ni nič pomagal.

Medicina pač reče, da se ne da pomagat. Kar pa izkoristijo alternativci, ki potem pošprudlano vodo (homeopatija) prodajajo resno bolnim ljudem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EjTi ()

Tear_DR0P ::

ne boš verjel, ampak včasih to čemur ti praviš pošprudlana voda več pomaga kot vsa zdravila kra1 ti jih zdravnik predpiše
tamiflu je tud pošprudlana voda, pa ga je folk razgrabil iz lekarn (s tamiflujem gripo prebolimo v 5 do 6 dneh, brez v 6 do 7)
moja mati ma hude alergije, na golniku ji niso našl nič, zdravnik jo je šopal s klaritini. klaritin je odpravil fleke in srbečico, ne pa tudi alergije. homeopatinja pa je mami predpisala dieto (kaj ja jesti in kaj ne jesti). Sedaj je mama že opustila dieto, ker je alergija izzvenela.
je pa res, da ti homeopat ne bo ozdravil zloma ali srčne zaklopke. zdravniki so v življenju pomembni in še vedno prvi na katere bi se jaz obrnil. potem pa morda kakšen homeopat
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

drejc ::

@TD: temu se reče avtosugestija oz. placebo efekt, sam da je n-krat dražje in časovno potrošno. Dokazanega ni NIČ s tega področja, razen tega da tele razstopine ki jih vživaš ne škodujejo.

Za dijete so pa usposobljeni nekateri zdravniki n-krat bolj kot tile vrači. Pa kaj bi dupliral temo...glej Homeopatija v Z&T oddelku.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Utk ::

In zakaj ji ni tist uradni zdravnik predpisal neko dieto pol? Če so tako usposobljeni...

Thomas ::

Resnica je, da mu najbrž današnja medicina lahko bore malo pomaga. Seveda, alternativci še manj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Tudi placebo efekt je lahko vreden svojega denarja.

Hvala bogu.
https://dolhar.si/

marnit ::

Če Drnovšku pomagajo vodice ipd., pa naj mu. Sploh pa, njegov zdravilec mu je priporočil zamenjavo prehranjevanja, najbrž se s Drnovškom tudi pogovarja in če Drnovšku to koristi (kar naprej govori kok je vesel), potem naj to počne še naprej.

Predsednik se je sam in zavestno odloču, da se bo zdravu mimo klasične medicine. Spoštujmo njegovo odločitev, pravim jaz.

Utk ::

Niti tega več ne. Je šel k uradnim zdravnikom, niso dost pomagali, je šel k alternativnim, je blo še slabše, oz. nič boljše, zdej je brez vsakih zdravnikov. Samo hrano je spremenil. Čudeži so redki...

Tear_DR0P ::

avtosugestija oz. placebo

placebo in avtosugestijo poznam, samo zdravnik moje mame je očitno nesposoben, prav tako tisti na golniku, ki so trdili da alergije sploh nima - ker če bi katerikoli izmed njih bil sposoben, potem bi avtosugestijo oziroma placebo lahko predpisal tudi sam
poleg tega ne vem če je za ljudi alergične na gluten to, da prenehajo uživat živila ki ga vsebujejo placebo.
alternativna medicina in homeopatija sta lhko kul, samo ne biokibernetika recimo. če ti zdravnik predpiše suhe borovnice proti driski se je zanašal na zelo učinkovito naravno zdravilo, kakršnega bi ti lahko predpisala tudi tvoja babica. homeopati niso vedno bioenergetiki. lahko so tudi maserji ali zeliščarji in če se obrneš na takšne ti lahko dosti pomagajo (če ne znajo delat ti seveda zelo škodujejo)
drugač pa trenutno ugotavljajo da določeni večji sladkorji, ki jih tvorijo gobe uspešno zavirajo rast rakavih celic. homeopati zadevo že nekaj časa koristijo, onkologi pa šele delajo raziskave. če bi se področje uredilo, bi seveda tudi homeopati morali najporej raziskovati, ne pa da lahko nekateri svoje pacarije testirajo na ljudeh
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

perci ::

kokr jst vem, zdravnik ne sme placeba predpisat

wishmaster ::

Meni gre to dobesedno na k**ac. Novinarji naredijo iz muhe slona. Sej najraje bi ga vidli mrtvega, da bi spet imeli kaj za pisat. To je stvar posameznika, kje se bo zdravil. Če bi jaz bil recimo tako bolan kot Drnovšek in mi medicina nebi morala pomagat, bi tud poizkusil z alternativno medicino. Če pa ne bom več imel želje živet, pa tak ne bi šel nikdar več k zdravniku, al bi pa sam naredil konec. Če se on počuti vredu je to njegova stvar in ne stvar novinarjev.

BluPhenix ::

Seveda ima človek pravico izbirati kje in kako se bo zdravil. Vseeno pa (po mojem mnenju) ne more človek, ki je tako visoko razglasiti da ne hodi več k zdravnikom, ker ne morejo/znajo pomagati. To je point, naj hodi kamor hoče, ampak ne daje izjav, da je raje izbral alternativo kot klasično medicino.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kixs ::

BluPhenix:

Za moje pojme je prav, da pove kako in kaj... zdaj bomo lahko na njemu videli ali se "alternativa" kaj obnese ali ne (pravilna prehrana je tukaj kljucna!).

Pri njegovi bolezni uradna medicina nima prave resitve, kar je znano. Zato bi bilo neumno ne probati kaj drugega.

LP

BigWhale ::

A zato ker je predsednik drzave ne sme povedat kako se zdravi? Cemu?

Najbolje, da si kar zmisljuje, kako zaupa zdravnikom, ki ga bodo ozdravili in da ga bo moderna medicina resila. Na koncu ga pa ne bo.

Vsaj povedal je pri cem je. Zdravniki mu ne morejo pomagati, zato pac isce pomoc drugje. Pa naj jo.

grex ::

drugač pa trenutno ugotavljajo da določeni večji sladkorji, ki jih tvorijo gobe uspešno zavirajo rast rakavih celic. homeopati zadevo že nekaj časa koristijo, onkologi pa šele delajo raziskave. če bi se področje uredilo, bi seveda tudi homeopati morali najporej raziskovati, ne pa da lahko nekateri svoje pacarije testirajo na ljudeh


In da Roche, Medis, Abbot al pa kdorkol tega že mastno ne trži. Neverjetno!


Glede Drnovška. Če je njegova diagnoza res takšna kot se pravi, mu ne more pomagati nihče, žal tudi uradna medicina ne.

Tear_DR0P ::

tega ne moreš kr mastno tržit
tako kot penicilina niso mastno tržili leta 1920 - ko pa bodo ustrezne raziskave dane čez - na japonskem se tudi medicina ukvarja s preverjanjem teh zadev, pa bodo Roche, Medis, Abbot al pa kdorkol to morda celo mastno tržili
ta kolega o katerem govorim si sicer ne želi nobenih testiranj, ker dokler on lahko gobe in izvlečke prodaja kot hrano ali prehranske dodatke ma manj težav, kot pa bi jih imel z zdravili - ampak ravno pomanjkanje regulative na tem področju me skrbi.
gobe so v bistvu zelo zanimivo živilo - bela vitezovka (mislim da se ji tako reče) je naravno kontracepcijsko sredstvo, ampak ni primerna za uporabo, ker trajno uniči sposobnost razmnoževanja - zato je pri nas zavedena kot strupena goba
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

pardon, bela vitezovka ni taprava
aja pa še na temo
drnovšek lahko reče kar hoče, novinarji bodo to interpretirali po svoje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MihaFirst ::

Odvisno od tega, ali bo povedal nekaj kar jim bo všeč al pa nekaj kar ni v njihovem interesu. Na koncu bo pisalo vedno to, kar so hotli napisat še preden bo predsednik to zinil.
www.gamma.si

grex ::

Ne sam čudno mi je, da če, kot praviš, homeopati to že nekaj let koristijo, da ni že to kakšna farmacevtska firma pograbla. Najverjetneje ni tako učinkovito, to je edino, kar lahko potegnem ven. Če pa homeopati delajo poskuse s po homeopatsko pripravljenimi zdravili, to ni nič neetičnega :)

Prehrambeni dodatki imajo veliko manjšo regulativo kot zdravila. Ta problem se pozna, vendar se ga neprimerno rešuje. Problem je kadar gre za prehrambene dodatke, ki se metabolizirajo preko citokroma (kakor strupi) - gobe se v veliki večini tako metabolizirajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homeopatija (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
838101460 (52340) tikitoki
»

Znanstveno priznan Zdenko Domančić (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40293141 (80908) mlamat
»

Homeopatska zdravila v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14739867 (37052) alphasaphir
»

Placebo učinek deluje tudi, če zanj vemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10815751 (13481) ParanoiD
»

odnos do zdravnikov in zdravilcev - trenja

Oddelek: Problemi človeštva
382425 (2046) bili_39

Več podobnih tem