» »

Predsednik za telebane

Predsednik za telebane

«
1
2 3
...
5

luni ::

http://www.mladina.si/tednik/200144/cla...

Ce se niste prebrali novega "theme" clanka v Mladini potem definitivno veliko zamujate. Jaz resnicno sploh ne vem kako bi zadevo komentiral. Da recem, da sem srecen ker ne zivim v ZDA? Brezveze, pri nas ni dosti drugace (le na malo drugacnem nivoju) pa itak postaja vedno bolj vseeno ce zivis v ZDA ali ne, vplivu se ni mogoce izogniti. Resistance is futile, kot bi rekli nasi prijatelji Americani, ups, Borgi. Vedno bolj sem preprican da je za clovekovo mentalo zdravje najboljse, ce o "politiki" (mislim da je ta beseda ze zdavnaj izgubila svoj prvotni pomen) ves cim manj in zivis kot neveden osebek ki se briga samo za lastno rit in poskusa na vsak nacin (tudi racun drugih) cim bolje priti skoi lajf. Vcasih me resnicno zamika da bi sel ziveti na nek zapuscen otok ali v puscavo ampak 1.) nimam jajc in 2.) prej ali slej bi Ameriske korporacije tudi tam nasle kaj izkoriscanja vrednega in bi bil ponovno asimiliran. Life sux.

Sej vem, da se bodo zdaj vsula razna zolcna mnenja nasih residencnih desnicarjev (Ikarusa, IceMana... s Thomasom ponosno na celu) ampak me po pravici povedano boli patka. Bom pac poskusal cim manj brat. Samo na clanek sem hotel opozoriti, da ga ljudje ki ne berejo Mladine ne bi spregledali. Jaz sem ga skoraj...

Ajt
Artificial Intelligentia
  • zaklenil: Thomas ()

Kaiser ::

Ze v Mladini pred 14 dnevi (se mi zdi) se je Stefancic spravil na Ameriko kot tako. Zanimivo branje. Tudi tale clanek o Bushu mi je dal misliti...
"Very funny, Scotty. Now beam down my clothes!"

||_^_|| ::

jst bi reku "zaskrbljujoče" branje

Marjan ::

Eni že zelo dolgo vemo da Bush nima pet pik.

Vsaj od tistih dni naprej ko so preštevali glasove.

Če vprašaš mene je bil izvoljen samo zarad tega ker so bli američani naveličani levice, mah kaj levice naveličani so vsega - LAJFA !!!

Naslednji predsednik bo ziher demokrat, to si upam trdit.

g0Run7 ::

jst sem tudi tisti članek prebral in ko sem bral me je postalo strah! kaj strah, groza!

že instinktivno mi od samega začetka bush ni bil všeč, zdaj pa se ga naravnost bojim...

segi ::

ON je NOR, on je BUDALA, on je RASIST, on je BUSH.;)

ALI VESTE ????
Ko je bil Bush mali mu je mati morala kos mesa zavezati okrog vrata, da se je potem pes igral z njim

ŠALA MALA:D:D:))
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

NoUse4AName ::

ma ja ZDA si itak lahko preimenuje drzavni sistem iz demokracije v corporate republic, vec denarja mas, vec pravic imas. Da je idiot smo pa itak ves cas vedli.

Thomas ::

Bush je bil sprejet in je diplomiral na univerzi Yale.

Nič mu niso šenkal - brez skrbi.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kaboom ::



Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

miranpozar ::

Glupi predsednik za glupe američane :(

asPeteR ::

Thomas: Glede njegovega šolanja;

"Potem je hotel na državni univerzi v Teksasu študirati pravo, pa je imel tako slabe ocene, da ga niso vzeli. Bil je tako neobetaven, da mu niso mogle pomagati niti očetove zveze. Ker je izvisel, mu je grozil vpoklic v Vietnam, toda vskočil je ata, junak II. svetovne vojne, in ga spokal v Nacionalno gardo, kjer naj bi ostal 6 let. "
(izsek iz članka v Mladini)

Si še vedno prepričan v svoje besede?

|O


Thomas ::

Popolnoma sem preprican. Poleg tega je naredil se nekaksen "podiplomski magisterij" na Harvardu.

Med Yale in Harvard people seveda ni bil najbistrejsi - pa tudi najneumnejsi ne.

Ampak - bil je tam.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Hude reference Thomas... Bil je tam... Ja in?

Yohan del Sud ::

Govori kot tepec, obnaša se kot tepec, vodi državo kot tepec, diši kot tepec, kaj je potem? King of the fucking world? Teli WTCji so zanj božje darilo? Ali pač? Da ali da?

Thomas ::

Naredu je!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Yohan, še boljše vprašanje: kaj ti zase misliš, da si?
Enako vprašanje velja za vse njemu somisleče.
Razčistite prvo pri sebi, potem pa pojdite drugim sodit. Čeprav tudi potem te pravice nimate, dokler človeka osebno ne spoznate.

Avenger ::

Thomas: a si kdaj pomislil na to, da na univerzi igra neko vlogo, če je študentov oče naftar/velebogataš/texaški guverner s taužent vezami? Kaj pa praviš na Busheve bušizme? Eni so čist za dol past pa crknt ubijalski. Ali bi take šlampasto-debilne izjave lahko pripisal nekomu, ki je diplomiral na prestižni Yaleski univerzi??? Clinton, ki so ga, kot nekako verjamem, odžagali s pomočjo gospodične Lewinsky, si česa takega ne bi nikoli privoščil. In priznaj, da bi lahko ob vsej tej administraciji in konzultaciji tudi bebček, kot je Bush junior, kolikor toliko uspešno vodil blagoslovljeno Ameriko.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Da je imel Bush mlajši prednost zaradi milijarderskega očeta v Texasu - ne zdrži. Ker Yale ne priviligira nikor, četudi je milijarderjev sin. Imajo preveč radi svoj prestiž. Na Harvardu isto.

In navsezadbje, ker takrat Bush starejši še ni bil milijarder. Tudi direktor CIE še ne.

Da ima nekoliko šlampasto raztresen slog - nihče ni popoln.

Da so pa "odžagali Clintona" - pa prvič slišim. Kolikor sem vedel do sedaj, je končal svoj drugi predsedniški mandat 20. januarja letos opoldne po tamkajšnjem času - in odšel v penzion.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Avenger ::

Žagali, hotel sem rečt žagali. Pa mimogrede bo Clint zdej izločen (precej sramotno) iz odvetniške zbornice, ker je lagal pod prisego.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thrivial ::

Pomoje ni poanta v samem kapitalu, ampak politicni moci republikanske stranke. Bush starejsi je kljub "penziji" se vedno zelo vpliven clan in ima pri lobiranju precej besede.
Tudi na univerze je mogoce vplivati in ce ima Bush Jr. res IQ 99, potem se je moral zgoditi cudez ali pa ocetova beseda, da se je sprehajal po takih solah.

Sicer pa za njim tako ali tako stojijo republikanci in mnozica svetovalcev, tako da samo po sebi ne igra kaksne posebne vloge kako pameten je. No...ce bi bil pameten verjetno ne bi bil taka marioneta...zal.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Ne vem, če tale "teorija o neumnem Bushu" prav dobro stoji na svojih trhlih nogah.

Da je Yale in Harvard mesto, kjer se gleda skozi prste bodočim predsednikom in njihovim sinovom - pa tudi težko.

Da bi bila zadeva pa še bolj zanimiva, je pa res, da je Bush med študijem - žuriral kot se reče. Učil se je po pripovedovanju sošolcev samo pred izpiti!

Ampak komur je tako lažje - naj misli, da je pametnejši od Busha.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Sodeč po njegovih ukrepih do sedaj nisem čisto nič navdušen nad njim.

Thrivial ::

Thomas: komur je lazje lahko misli da je Bozicek ali pa Jezus Kristus.

Meni republikanska politika nikoli ni bila blizu in samo Busheve jezikovne napake ti dajo misliti. Saj ne recem da je neumen...

...Hitler je bil npr. zelo, zelo pameten....

Enostavno mi niso vsec njegove poteze, na katere neposredno vpliva lobij, ki ga je spravil na polozaj. Degradirati narodni park na Aljaski za nove naftne vrtine!?! Hey, wait a minute guys. Mali George ne vlece poteze, to je dejstvo...zalostno ali dobro...to bo pa cas pokazal.

Politike imam cez glavo ;((

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Aggressor ::

Thomas ima zopet preveč zaupanja v sistem. Res je, da gre univerzam za prestiž, ampak ta prestiž se da širiti in krepiti na različne načine, posebej, če ima nekdo ogromno zvez.

Kar se Busha tiče, že zbirka njegovih izjav sama zase pove dovolj, tudi če ne gledamo raznih zunanjih komentarjev.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

TheJack ::

Ameriški predsedniki so že dolgo časa tako ali tako le lutke, za katere je pomembno le to, da šarmantni in množicam prijetni. Je pa res da si nisem mislil, da si bodo upali s tepcem Bushem to dejstvo tako očitno pokazati.
Bonis nocet, qui malis parcit.

undefined ::

Še vedno ni noben odgovoril na moje vprašanje, ali pa vsaj razmislil o njem. Žalostno. Zelo.

Yohan del Sud ::

Človeka sodim po dejanjih... Obsodim redko katerega...

[BISI] ::

Thomas: Ne ucimo se za solo, ampak za zivljenje!
In ta clovek se ni cisto nic naucil za zivljenje. Ce pustis usmrtiti 152 ljudi, od tega enega najstnika, potem si primitiven. Zal.

undefined ::

Šola te pa spet o življenju prav nič ne nauči, žal. Človek se mora te stvari (zaenkrat) sam naučiti.

rasta ::

Kako si dovolite dvomiti v Thomasove svete resnice! >:D

Thomas ::

rasta - koga t' pa je?

Tam se potrudim, da bi ti razložil Fe in morje in sidrišča ... ti me greš pa tle nekej osirat al kaj ....

Heh! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

[BISI] ::

Thomas: koliko si star?
IceMan: Hm. Zakaj se je pa Bush ucil tik pred izpitom?

asPeteR ::

Najbolj zabaven del članka (tistega, ki ga je priporočil Luni) je IQ precednikov, jako zabavna zadeva.

Tako, se lahko vidi kdo je bil najpametnejši.

Toda; HA HA.

V to je LE še ena FORA, Amerikancev ali pa Mladine.

Kajti za začetek samo nekaj.
Ti precedniki so v razsponu okoli 50 let. Kako zagovoviti, da so bili vsi izmerjeni na enak/enakovreden način. Kajti tile IQ testi so BLAMAŽA.

Insert za humor:

"Inštitut Lovenstein, ki že od leta 1973 objavlja poročila o inteligenčnih kvocientih ameriških predsednikov, je Bushu "nameril" zelo nizek IQ, najnižjega pri povojnih predsednikih - le 91. Drugi so imeli večje glave. Franklin D. Roosevelt: 147. John F. Kennedy: 174. Richard M. Nixon: 155. Jimmy Carter: 175. Ronald Reagan: 105. Bill Clinton: 182. In Bush starejši: 95."
(izsek iz Mladine)

Zakaj BLAMAŽA? Ker vsak, ki je pojedel dovolj zgancev in dihal čisti zatriglavsi zrak, ve, da je vsak človek zase UNIKAT, zatorej metati vse v en koš, je čisto brezglavje.


Pisi: Zakak za vraga je dala liberalna Mladina, liberalne precednike za "pametnejše". V premislek.

Mercier ::

152 usmrtitev:(, saj je številka višja ko pri njegovem IQju, res je UNIKAT!

undefined ::

sendvich

>IceMan: Hm. Zakaj se je pa Bush ucil tik pred izpitom?


Hmm, tudi jaz sem se skoraj vedno učil tik pred izpitom. Kaj boš zdaj rekel? Da sem tudi jaz nizko-inteligenten?

[BISI] ::

Ne, ampak, da si se ucil za solo! :D

Aggressor ::

Ah, samo še komentar na Icemanovo vprašanje. Se oproščam, ker sem prej izpustil.

Posameznikovo mnenje o samemu sebi je nujno (vsaj sprva) pogojeno z množico njegovih prestav, tako čustvenih, kot tudi povsem racionalnih. Slednje lahko morda odstranimo dokaj hitro, če je volja, pri čustvenih (oz. egu) pa je uspelo (če sploh komu) le redkim. Taki so potem tisti, ki so "razčistili pri samemu sebi" Glede na to, da je takih tako malo, potem ne bi mogel v bistvu skoraj nihče soditi drugega. Zaradi prej omenjenih razlogov se bom ocene samega sebe vzdržal.

Vedno in povsod si človek ustvarja mnenja, najustrezneje je, če samo in le na podlagi dejanj človeka, ki ga sodi in pa razmer, v katerih ta človek živi. Hakeljca sta potem tule dva: prvi je ta, da mora biti stereotipna pogojenost čimmanjša, kar človek doseže z osebnostno rastjo, drugi pa ta, da sodba sama ne sme postati de facto edina resnoca, temveč samo sredstvo za pomožno orientacijo; slednje je malce težko natančno razložiti.

Poanta je pak v tem, da so sodbe in ocenjevanja pač ena od osnov človekove kulture in obnašanja. Kar pomeni, da je osebnostna rast nekaj, kar je nujno za razvoj in lepše življenje tako posameznika kot skupnosti. Ergo, zopet imam nov razlog, da se spravim stran od ekrana in rečem kakšno pametno z osebkom iz mesa in krvi.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thrivial ::

asPeteR: IQ testi so narejeni po normativih zahoda in prirejeni "zahodnim" vedenjskim vzorcem in nacinu zivljenja. Crnci iz Afrike na IQ testih pogrnejo na celi crti, ampak ne zato ker bi bili neumni ampak zato, ker nimajo nasega nacina razmisljanja.

Primer: ko so dali nekim otrokom iz Afrike ter belim otrokom nalogo sestavljati dolocene like oz. telesa pri cemer je pomembno prostorska predstava, so afriski otroci zelo zaostali za belimi vrstniki. Enostavno zato, ker niso imeli privzgojenega tekmovalnega duha in niso hiteli.
Prav zato bi Bush moral IQ teste resiti dobro, saj so mu "pisani na kozo".

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

asPeteR ::

No sej to je bil moj point.

IQ testi so zgrešena stvar. Tud "belci" nismo vsi enaki, enakomisleči na enak način - tako, da za nas tudi odpade!

Ker nekdo je na nekem področju boljši nekdo pa na drugem,...

Tako, je vedo nek test nekemu osebku bolj pinas na kožo!

[BISI] ::

Ja, ampak Bushu ni noben pisan na kozo! :D

asPeteR ::

Glede Busha pa je tako. Res NI najboljši precednik Amerike do sedaj, resnici na ljubo je eden slabših. toda NI vse ČRNO in BELO.

Veliko je res, o čemer piše Mladina. Toda, članek mi ni najbolj pri srcu, ker je PRENAPIHNJEN! To me moti. Malo si preberite KOMENTARJE. Potem dobiš bolj realno sliko. Komentar od nekoga, ki je komentiral eden izmed prvih(napisal je kar dolgo dizertacijo) lepo prikaže stvar bolj realno.

8-)

Thomas ::

Bush mlajši je definitivno eden boljših ameriških predsednikov. Vsaj do sedaj.

Njegov oče naprimer - mu ne seže do kolen. Njegov oče resnici na ljubo tudi ni bil preveč dober predsednik.

Kdo, ne da pogleda kam, zna našteti ameriške predsednike v 20. stoletju?

V drugi polovici 20. stoletja?

Kdor ne zna, naj sodi o tem, kolikor sodim jest o španščini in njeni slovnici. (Tiho sem).

Ker če se gremo IQ in podobne štose - je treba upoštevati tudi lastnega - mar ne?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Marcel Štefančič je take zadeve pisal že o Klintonu, to tako mimigrede in glede tistih komentarjev spodaj (Mladina), ki očitajo pristranski pogled.
Se pa Štefančič rad igra s teorijami zarote in manipulira z različnimi scenariji, torej tipičnen ameriški način (za ameriško temo). Malo je treba brati tudi s tem v mislih.
Torej, poanta: kaj pa če je vse res? in zakaj ne?, res verjamete v pošteno politiko?

Thomas ::

Marcel Štefančič junior mi je šel na jetra že z bombastičnim poveličevanjem nekaterih neumnih holivudskih filmov, za katere je bilo meni čisto jasno, da so samo cenena (ampak mogoče dobra mogoče pa slaba) zabava za 90 minut.

Tip se je pa drl, za kakšne epohalne zadeve da gre .. (da če ne vidiš si butl - (to bolj prefinjeno)) ...

Vse v slogu "Že odkar je Fasbinder v svojem kultnem Dva pigzigmarja pokazal na brezizhodnost & nerašljivost bla bla bla & bla bla bla ..."

Zdej pa misli, da lahko zna pisati tudi o politiki. Seveda zna - na istem nivoju kot o filmih.

Revež le tisti, ki ga (pre)resno jemlje.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

Thomas: "definitivno eden boljsih ameriskih predsednikov" ?

Hm, iz katerega vidika?

- zato ker je urno napadel Afganistan?
- zato ker bo razmcrvaril Aljasko da bodo imeli malce vec nafte?
- zato ker ZDA podpirajo slovenski vstop v NATO?
-... ?

Nobeno mnenje ni objektivno.

Sicer pa, kako lahko mi sploh ocenimo kvaliteto ameriskega predsednika, kaksno avtonomijo ima, koliko vpliva na zunanjo/notranjo politiko on in koliko lobij, ki ga je spravil na oblast...?
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Njegovo ravnanje z Rusijo in Kitajsko je zelo spretno. Večina ameriških predsednikov bi do skrajnosti zaostrili odnose s Kitajsko ob incidentu z lovskim avionom.

Rusija - isto. Incorporated tako rekoč.

Da zloma talibanov niti ne omenjam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

[BISI] ::

Kaj mislis, da se je on odlocil za to ravnanje? :\

Thomas ::

Nekateri svetovalci so rekli tako ... drugi drugače ... odločit se je pa moral on.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Yohan del Sud ::

Whoa. Da vidimo. Iz glave...

Bush ml
Clinton
Bush tata
Reagan
Carter
Ford
Nixon
Johnson
Kennedy
Eisenhower
Truman
pol je bil un kripl
pol se pa ne spomnim več

[BISI] ::

No ja, on je podprl to. Kaj mu pa drugega ostane, ce mu vsi to svetujejo? Saj bi noro izpadel, ce ne bi tako ravnal s Kitajsko in Rusijo. Tisto, glede Afganistana pa mu je svetoval Powell. :D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

War Thunder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11915148 (6400) ziga1990
»

Zakaj BDP ni odsev realne moči države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10523475 (21918) Smrekar1
»

Adolf Hitler (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
948563 (5217) SavoKovac
»

Tiger vs. T-34 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18310693 (8533) ŽirC
»

Washington Post o Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1305905 (4367) Keyser Soze

Več podobnih tem