» »

War Thunder

War Thunder

1
2
3

theBill ::

Predvsem moraš vedeti, da ne greš v dogfight z nasprotnikom, ki ima avion, ki zelo dobro zavija (Spitfite, Ishak, Zero, itd.), to je skoraj vedno že vnaprej izgubljena bitka. Če ga ne sestreliš v enem preletu je bolje, da sploh ne zavijaš ampak letiš stran od njega in spet nabiraš višino. (velja tudi obratno, greš v dogfihgt, če je prednost okretnosti letala na tvoji strani). Govorim za arcade, simulation in realistic ne igram.

Sam imam drugo vprašanje, kako zahudiča naj bombardiram z angleškimi in nemškimi bombniki, konkretno Wellington in FW 200 (ali He 111). Te leteče krave so počasne, se skoraj ne dvigujejo, nimajo nobenega armorja, sestreli te pa kdor ima čas. Tudi ko je FW200 do konca upgrejdan ima še vedno katastrofalno plezanje.

Za bombardirat mi je odličen IL-4, dve toni bomb in odlično pleza, prideš na 7-8 kilometrov in se fighterjem največkrat niti ne da dvigovat 5 kilometrov da bi te sestrelili. Podobno je dober Mitchell, samo da nosi manj bomb. Japonci tudi odlično plezajo, ampak kaj ko nosijo samo do 1 tone bomb.

ZaphodBB ::

Jaz bi rekel, da ne navalit v bitko kot svinja v buče... Z bombnikom se splača naredit krog ali pa dva, da fighterji vzpostavijo air superiority oz. vsaj splezajo na tvojo višino.

Če imaš namen bombardirat z nizke višine, potem se moraš pa sprijaznit s smrtjo in/ali poskrbet za boljši "Situational Awareness". Pa upgrejdani gunnerji tud pomagajo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

theBill ::

Ponavadi niti ne grem z bombnikom takoj v igro, najprej s fighterjem in potolčeš prvi val nasprotnikovih figherjev ki plezajo in prvi val nasprotnikovih bombnikov. Če se vzpostavi air superiority na višini, šele potem grem z bombnikom, ampak FW 200 ali Wellington sploh ne plezata, tudi brez bomb ne. Če letiš z njimi vodoravno celo izgubljata hitrost. V bistvu moraš stalno počasi izgubljat višino, da doseže tistih 350-400 km/h, in če že prideš nad nasprotnikovo bazo imaš samo še nekje dobrih 3500 m višine, od tam ti pa skoraj vsak nasprotnikov fighter iz spawn pointa na 1500m takoj gor skoči.

Takoj vzeti bombnika je pa pri arcade itak samomor, si ko glinast golob za točke nabirat za nasprotnike z Spitfijerji ali BF-109. Pa čisto vseeno kako dobro ti bombnik pleza.

ziga1990 ::

bombniki so kar zapleteni ko prideš na peto stopnjo pa postane luštno, ker se sploh ne moreš branit
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

theBill ::

Eh, sej pri določenih jadnih bombnikih na nižjih stopnjah je čisto vseeno, tudi če se ne bi branil.

Nisem še tam, trenutno sem na 3ti stopnji, počasi bom prišel do boljših bombnikov, DO-217 in Yer-2, jet figherji in bombniki so pa še kar precej oddaljeni.

ZaphodBB ::

Če hočeš bit primarno bomber pilot, potem rabiš squad.

Če vaju zanima se lahko pridružita našemu Squadronu/Guildu: http://taw.net/

Smo zelo aktivni, imamo kakovostne igralce/člane po celem svetu - tako da praktično vsak trenutek v dnevu lahko dobiš družbo za igrat, s katero se da menit prek TeamSpeaka.

Smo pa "resen" guild in vsak član se je dolžan udeležit dveh obveznih "mandatory" eventov na teden. Pa neprimerno obnašanje se tudi zelo hitro sankcionira.

Pogoj je, da si star vsaj 15 let (se mi zdi). Večina članov je odraslih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

ziga1990 ::

samo je pa nočna mora bombadirati z B-57A v realistic mode v Sim načinu je pa vsaj prvi bombni napad dolgcajt
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

theBill ::

Sem včeraj probal v squadu bombardirat s FW 200, dva kolega s fighterji pa sta me krila. Napredek je vsaj to, da sesuješ eno bazo, enkrat mi je pa ratalo celo vse tri in polovico letališča. Zgleda je to res edini možen način za bombardiranje s FW 200

Tale Taw je pa čisto preresno zame, igram max. nekaj dni na teden po cca. 2 urci, včasih pa tudi daljša obdobja nič.

ZaphodBB ::

Če igraš 2 urci na teden je to dovolj, pač moraš biti aktiven.

Če te nekaj časa ni, ni noben problem - lahk not prineseš manjkajoče "ure", ravno tako poznamo koncept odsotnosti za daljše luknje.

Sam v razlago, nič ne silim.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ziga1990 ::

meni se zdi da so ameriški bombniki še najboljši ampak B-17 je isto kot FW 200 samo bolje se lahko braniš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

ZaphodBB ::

A nima B17 precej večji bombload?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ziga1990 ::

ima kar velikega ampak nič v primerjavi z b-29 ki ima 40x500lb ali pa 18x1000lb
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

theBill ::

FW 200 ima 3000 kg, prvi B17 E ima malo manj (6000 pounds), drugi B17 G pa 8000 pounds.

ziga1990 ::

sej za bazo rabiš 3000lb/1500kg za letališče pa 15000lb/7500kg oziroma dva b-29 zredirata vse tri baze pa letališče
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ZaphodBB ::

Ja, samo B-29 nimaš v 4.0 igrah kajne?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ziga1990 ::

ne b-29 je tam 6.7 ozirom že kaki jet te fenta
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

theBill ::

V arcade rabiš na drugi in tretji stopnji za bazo sesut malo več kot 3000 kg, za letališče pa nekje 18000 kg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

ziga1990 ::

jaz ne igram arcade načina samo realistic in simulator način
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

men spet negre z Bf 109 F-4 me vsak lovec dobi edino kar lahko sestrelim so bombniki in attacker-ji
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Berserker ::

A še igrate kaj combined battle oz. RB in SB ground force? So kaj nerfali bomb load bomnikob oz. umaknili tisti križec za bomb drop ki je OP, kolikor se spomnim sem z B-25 v enem preletu ubil tri tanke, pa še kakšnega neveščega letalca, ki mu je RB tuj v zraku.

ziga1990 ::

ali kdo ve če je normalno da je bf-109 g-2 tako šibek proti bombnikom?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ZaphodBB ::

Šibek? Kako to misliš?

G2 ima enega najboljših climb-ratov v svojem bracketu. Mogoče, ga nekoliko baše firepower (1x 20mm ni ravno veliko) - ampak za lov na bombnike imaš še 2x 20mm pod krili.

Je pa res, da je zelo ranljiv - vendar to ne sme povzročati težav, če ne boš sedel Bombnikom na riti. Bombnike se napada v hitrih (350kmh/IAS+) preletih od zgoraj, spodaj, spredaj ali strani. Nikoli se bombnikov ne napada od zadaj. Preden začneš obračat, želiš bit vsaj 1000m stran, da te gunnerji ne dosežejo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ziga1990 ::

nevem no spraznil sem vse v b-25 mu vžgal oba motorja pa je preživel samo če dam gor gun pods je pa spet neokreten
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ZaphodBB ::

Ja B-25 je od zadaj težko uničit že s kakim FW190-A4, ki ima 4 topove. B25 je najlažje sesut od strani, spodaj ali zgoraj - tako, da mu pobiješ pilote. Čelno proti B25 nočeš, ker je dobro oborožen.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ziga1990 ::

to dobro vem da je head on z b-25 samomor samo naboji ne povzročajo dovolj škode
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Invictus ::

Ne matraj se, ker praktično v vseh igrah naredijo zavezniška letala precej trdoživa, nemška pa kot da so iz skret papirja narejena.

Vzemi K-4, ki ima 30m top. Ki so ga vse igrice degradirale, ker je preveč razbijaški :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Gaijinu bi težko očital pristranskost v implementaciji letal, prej v njihovi razvrstitvi (BR).

Problem K4 je, da je njegov BR 6.0, medtem ko je G2 5.0. Se pa strinjam, da je za lovljenje bombnikov kak FW bolj primeren (A4 ali D9).

Aja, pa še nekaj - 30mm kanon je tudi v WT malo slab. Njegova ognjena moč je primerna kadar zadane, vendar imajo probleme s hit detectionom (že zelo dolgo).
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

ziga1990 ::

eh saj nebi letel nemcev če nebi hotel imeti me 262
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Invictus ::

ziga1990 je izjavil:

eh saj nebi letel nemcev če nebi hotel imeti me 262

Jap, s tem je sestreljevanje bombnikov užitek :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ziga1990 ::

sem zasledil da ko prideš v tier 4 da je dosti bombnikov na usa strani v RB je to res?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

ZaphodBB ::

Svoj čas je bilo res. Trenutno pa ne vem. Pred časom je bil problem, da so bili bombniki zelo trdi (beri praktično neuničljivi) z zelo natančnimi gunnerji, v kombinaciji z zažigalnim učinkom .50cal strojnic s tracerji je bilo B-25 in B-17 praktično nemogoče uničit, v najboljšem primeru je bil napad na B-17 samomorilski podvig. Tedaj se je dogajalo, da so bile USA ekipe izključno B-17 ipd...

To se je spremenilo, ko so popravili damage modele bombnikov, izboljšali hit detection na mitraljezih in nerfali gunnerje.

Trenutnega stanja ne poznam, ker zadnje čase praktično nisem igral high tier realistic letal.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

ziga1990 ::

evo ravnokar pogruntal da so odpadajoči deli nevarni ko sem s krilom zadel v krilo ki ga je p-51 zgubil.

v čem je point bail outa?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

ziga1990 ::

Pozdravljeni,

Je kdo tukaj ki igra Wartunder tanke sem ravno kupil baje najbolj OP tank: Tiger H1. Prvi občutki:
Mrcina je počasna, se slabo obrača top je isto počasen ampak povzroča veliko škode drugim tankom oklep je boljši od predhodnega tanka ampak je zelo priporočljivo, da je oklep pod kotom ne pa da direktno proti tarči gleda je več možnosti da se sovražnikov izstrelek odbije.

Ima kdo kaki nasvet kako ta tank igrati?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

OmegaM ::

Sicer uporabljam ruske tanke.
Je dober. Ampak tako dober spet ne. Ko ujagas kaj iz kontra strani vidis, da je zelo ranljiv z bocne strani, kot tudi od spredaj.
Sicer z malo boljso granato od t-34 ga zelo lepo lahko prebijes tudi iz sprednje strani.
Drugace pa, ce se nisi probal kakega drugega tezkega "rusa", recimo kak is2, potem vidis da se ima is2 slabsi oklep, hitrost, reload je dooooolg, pol ugotovis da s svojim tigrom ni tak hudo :-)
Ko bos dobil/naredil kaksne nadgradnje pa bo sel hitreje in seveda dosti hitrejsa rotacija kupole in se kaj te caka.
Od nadgradnje naprej imam tezave z uzivanjem v grafiki. Tako da sedaj spil malo miruje :-)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ziga1990 ::

vem glede slabega oklepa na straneh in zadaj saj zato pa sem kolikor se da pod kotom, da izboljšam svoj oklep, kar se pa tiče T-34 prejle sem na mapi kjer je sama mapa en velik grad sem se boril z t-34 na razdalji 150-300m in ko sem po klancu šel pod kotom proti njemu mi s tremi zadetki ni naredil nobene škode in ko sem prišel gor sem ga z enim strelom uničil samo potem je iz druge strani prišel še en T-34 in mi je povzročil požar katerega nisem mogel pogasiti.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

OmegaM ::

Ker si imel sreco in ker ni v redu ciljal.
T-34zna hitro pogoret, se posebaj ce cilja loputo od soferja ali pri topu mehanizem za top. Mislim na sklop na kupoli.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ziga1990 ::

sam trenutno igram Arkadne bitke tko da ni težko dobro ciljat na taki razdalji samo se je pa verjetno zavedal, da ga je nasrkal ko jaz gor pridem in je panično ciljal
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Truga ::

Tale game je v VR zakon. Proporocam.

66speeder66 ::

S tigrom h1 se moraš kar navaditi da si vedno pod kotom pred nasprotnikom v tistem br, z e je že vseeno, tam si samo še v podrejenem položaju in gledaš da ti prvi izstreliš in da si še vedno dovolj neopazen.
Ne moreš imeti vsega verjetno... al pa ja no, ampak... mogoče...
ne vem...
la toya

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Ruski tanki os OP. Jasno, devsi jih preferirajo.
Da ne omenim, koliko bitk je nebalansiranih. Po letu dni sprobal za teden dni in zbrisal. Izjemen špil, a ga heca neodzivnost devsov.

barocco ::

Sssaga je izjavil:

Ruski tanki os OP. Jasno, devsi jih preferirajo.
Da ne omenim, koliko bitk je nebalansiranih. Po letu dni sprobal za teden dni in zbrisal. Izjemen špil, a ga heca neodzivnost devsov.

Iam občutek da so igre kar zbalansirane zadnje cajte,resda igram samo Nemške Tanke(Tier 3) in Avione(Tier 1).
Špil je vsaj zame ok in srečam gor kar dosti slovencev..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

ziga1990 ::

A kdo ve kako najhitreje dobiti 1.8 mil denarja(Silver lions) moram kupiti F-86a-5 ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ZaphodBB ::

ziga1990 je izjavil:

A kdo ve kako najhitreje dobiti 1.8 mil denarja(Silver lions) moram kupiti F-86a-5 ?

Premium account, bombardiranje ali pa lov na bomberje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

nyler ::

ziga1990 je izjavil:

A kdo ve kako najhitreje dobiti 1.8 mil denarja(Silver lions) moram kupiti F-86a-5 ?

Nažalost boš mogu grindat. Js sm se neki časa muču, pa sm obupu, kupu premium pa je šlo :)

ziga1990 ::

sej najbolje da jaz tudi to naredim kupim premium za 2 dni pa grem grindat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ziga1990 ::

me je kdo pripravljen naučiti kako se s F-86A-5 boriš ker sem zanič?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Truga ::

Isto kot z vsemi drugimi avijoni, samo da je se hitrejsi.

Ne climbat za migom 15, ker ima boljsi climb rate. Ce moras migu pobegnit, divas. Imas avijon, kjer je vsak drug avijon okretnejsi, ti pa si hitrejsi. Ce ti nasprotnik pusti da uporabljas to prednost, zmagas.

ziga1990 ::

^^resno vsi reaktivci so občutno boljši od mojega F-86A-5 in edina možnost je če on lovi prijatelja in ti divas nanjga in upaš da ga boš zadel in sestrelil. Bombniki so pa lažji razen Tu-4 kateremu se več ne upam približat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

nyler ::

ziga1990 je izjavil:

^^resno vsi reaktivci so občutno boljši od mojega F-86A-5 in edina možnost je če on lovi prijatelja in ti divas nanjga in upaš da ga boš zadel in sestrelil. Bombniki so pa lažji razen Tu-4 kateremu se več ne upam približat


Ko ga boš nadgradil bo dober :)
V glavnem vsi USA so nek jack of trades, povprečn climb rate, turn rate, roll rate, so Energy fighters. Največjo prednost majo v končni hitrosti, kar je najbol opazn na f86-a5... Ko prideš v battle ne climbat dokler nimaš dovol hitrosti pol pa 10° climb oz. tak kot, da ti hitrost še mau raste. če dobiš Miga na sebe dive pa hitrost v ravni črti :) ko si na varnem climb nazaj. Če je pameten ti nebo predolgo slediu, če pa ti pa je izgubil neki energije, če to večkrat nardi je sitting duck :)

Če hočeš kerga pospravit poišč osamljeno tarčo pa bnz.

Ps. bombniku je najbolš po mojih izkušnjah od odspod iz strani priletet.

Berserker ::

A so kaj popravili RB tankovske bitke? Spomnim se da je bil včasih nek event med RB/SB, se pravi imel si respaw, če si bil uspešen, ampak se je igralo kot SB, ta modus mi je bil ena najboljših WT izkušenj, kjer so se pokazale dejanske spretnosti v opazovanju okolice, občutku za balistiko in taktični postavitvi.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World of Warships (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Igre
33741320 (19759) oo7
»

IL2 - Sturmovik Forgoten Battles dedicated server (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Igre
158569164 (27773) CrustyDOD
»

Tomcat gre v pokoj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
869811 (7101) cryptozaver
»

tandemski skoki iz aviona

Oddelek: Loža
364053 (2601) Tattoo-

Več podobnih tem