» »

Predsednik za telebane

Predsednik za telebane

1
2
3 4 5

Thomas ::

Yohan ... pravilno.

sendvich

Ima svetovalce, ki svetujejo tako .. in tako .. in tako.

Takih, ki bi mu svetovali, naj pade na kolena - take bi pa napodil. Chympskega gotovo noče niti za ograjo Bele hiše farbat..

Ali pa ni ameriški predsednik.

Clear and simple.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Seveda, vse je clear and simple, dokler prinaša denar in oblast. Morala in pravica sta pa beračici, v primerjavi s katerima so ženske v Afganistanu grofice...
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

O kateri (konkretno kateri) nemorali govoris, da te boli bolj, kot kar smo videli o dogajanju pod Talibani?

Ej to me pa res zanima!




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Komičen si, Thomas.

Kot prvo, zakaj bi me ta nemorala morala boleti bolj kot tista, ki so jo izvajali Talibani, da bi bila legitimna? Že tvoje vprašanje je zavajajoče.

Drugič, nekomu, ki vse ocenjuje v okviru tržnega fundamentalizma, turbokapitalizma in večvrednosti kultur glede na subjektivne razlage, nimam kaj povedati. O tem sva se že zmenila nedolgo nazaj.

Mimogrede, ravno včeraj sem, sicer z malo nejvere, ugotovil, da Američani niso le teoretični iznajditelji evgenike, temveč tudi začetniki njene implementacije v praksi; od njih se je namreč učil Hitler, ko je načrtoval svoje programe. Vsa barbikasta tekmovanja za najlepšega dojenčka in otrok itd. današnjega časa izvirajo iz dvajsetih let, ko so na takih tekmovanjih propagirali "čistost ameriške rase". Bruh.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

> Morala in pravica sta pa beracici, v primerjavi s katerima so ženske v Afganistanu grofice...

[podcrtal Thomas]

> zakaj bi me ta nemorala morala boleti bolj kot tista, ki so jo izvajali Talibani, da bi bila legitimna?

Sam si reku - pa me je zanimalo!

Se me zanima.

Toda ti ne ves povedat - ne, da noces - ve ves.

Ker si pac trdil neumnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Thomas, zakaj hočeš vedno uničit dobro debato? Berem eno temo, gledam kak ljudje lepo komentirajo... Pol pa ti uletiš s tvojimi provokacijami in besednimi igrami.
Kaj imaš od tega?
A ni očitno, da je imel Bush protekcijo na faksu?
Pa tud njegov foter je imel veliko $$$, še preden je postal guverner.
Konec koncev sploh ni pomembno, kakšen je predsednik ZDA. Že dolgo se ve, da ZDA niso 100% vodene od predsednika(tako kot vidimo v vseh ameriških patriotskih filmih), važni so tisti, ki so za njim. On je samo frontside man in nič drugega.
Resno dvomim, da bi lahko človek, ki je bil večino svojega življenja znan kot alkoholik, solistično vodil tako veliko državo.
Ne gre se zato, kdo ima prav, gre se zato, kaj je prav, in zakaj je to prav.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Thomas ::

Po tvoje burekar naj bi se tukajle "prijetno pogovarjali", kako neumen da je Bush. Eden bl "pameten" kot tadrug ... naj bi tekmovali v skupnem cilju smešennju Busha.

Forumi niso za to. Zato je mogoče Čvekafon. Forumi so za ostro kresanje argumentov.

Šteje znanje in inteligenca - ne brblanje.

(Spet ne pričakujem, da boš ti razumu - pač pa, da bo marsikdo drug. )
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Inteligenca-sposobnost razumevanja.
Inteligenca posameznika je samo njegova sposobnost razumevanja in ne inteligenca drugih ljudi. Razumeš?
V tej smeri se še nisi preveč pokazal, Tomaž. Dokaži eno neresnico, ki jo je Marcel napisal.
Pa kaži vsaj neko spoštovanje do mnenj drugih. Nestrpnost ni vrlina, ki bi bila vredna, da jo razvijamo. A ti to drugače razumeš?
Uporablji malo svojo lastno glavo in ne nekih citatov od ne vem kod pa besednih igric. Razumeš?:D:D
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

undefined ::

Hmm, od kdaj je pa burekar kar naenkrat postal star 23 let? Nazadnje se spomnim, ko sem pogledal, je bil še 14. >:D

Thrivial ::

burekar: tvoj podpis...si malce Kanta bral? 8-)
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

burekar ::

Thrivial:
Ne, ne. Moj podpis izvira samo iz mojega opazovanja okolice. Vedno bolj opažam, da se vse vrača. Tako dobro, kot tudi slabo.
Icyman:
14 sem bil star 2.5 let nazaj, takrat pa za slo-tech še nisem vedu. Sicer pa ne vem, zakaj bi bila leta pomembna. Nekateri bomo pač kasneje postali senilni kot pa drugi(nekateri so že).
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

undefined ::

burekar

>14 sem bil star 2.5 let nazaj, takrat pa za slo-tech še nisem vedu. Sicer pa ne vem, zakaj bi bila leta pomembna. Nekateri bomo pač kasneje postali senilni kot pa drugi(nekateri so že).

Aja? 14 + 2.5 = 23? Se sploh ne čudim več tvojim trditvam ob taki matematiki. :D

burekar ::

Mogoč je prišlo do kake napake v profilu. Se bom potrudu odpravit, ko se mi bo dal.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Thomas ::

Vzemi si dovolj časa burekar - da pravilno izračunaš svojo starost!

>:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

[BISI] ::

IceMan: se nisi slisal, da velja 1+1=3... :D
(ne povsod) :8)

Cyb3rium ::

a veste kaj... bush ml. je bebec in to je jasno menda vsakemu... tipo preprosto ni sposoben dialoga in ni inteligenten človek... nekateri am. predsedniki (pa recimo clinton in nixon) so bili sicer tud poden od ljudi :D ampak ne moremo pa reči da so bili neinteligentni - vsaj več ali manj sami so se spravili do vrha - verjemite bush ml. ne bi brez očkata NIKOOOLI videl bele hiše - niti od zunaj... in ne mi govort o uspehih proti talibanom... me prov zanima kok afganistancev je blo mrtvih - v uniformi ali brez - zaradi 'povračilnega napada', se pravi zaradi ameriškega besa... zagotovo gredo cifre v 100 000 (cele obrambne linije so menda hlapele v veter...)

glede bushevih odločitev: bushek kot oseba ne obstaja - odločitve sprejemaj njegova administracija. vedno je bilo tako sedaj pa je verjetno edina bushova naloga da se ne zajebe pri podpisu dokumenta (katerega tudi če prebere verjetno ne razume >:D)

aja okej, štefančič res pretirava in se spravlja na nivo Lady... ampak vmes je nametanih nekaj dejstev ki jih na CNN (in na 'naši' nacionalki - agencijske novice brez kritičnega mišljenja) ni in to dela njegove članke zanimive

glodejte to :D
http://reflektor.polituss.org

Thomas ::

Ljudi kot je Bush (in še bolj podpredsednik Dick Cheney (of Borg)) imam najraje v politiki.

In v politiki imam najraje t(ak)e ljudi.

Nič ne bo šlo k vragu - če so oni tam.

Najbolj so mi pa smešni tile kritiki, ki imajo (vsaj v veliki večini) - manjši IQ od tistih, ki jih kritizirajo.

Hohohoho ...

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

[BISI] ::

Thomas: Jaz imam tudi rad take, ki pravijo "There is the f*cking man from the Times!"

:D

Thrivial ::

Kdor ima moznost naj prebere Portret tedna v Sobotni Prilogi. Condoleeza Rice od Milharcica.
Sploh nisem poznal pravzaprav nic o njeni zgodovini, ampak to bi se lahko imenovalo zgodba o uspehu:
Odrascala je v Alabami, ki je bila center rasizma v ZDA, v otrostvu je hodila v drugo solo kot beli sovrstniki, morala sedeti samo na zadnjih sedezih avtobusa ipd. Njena starsa sta bila ucitelja in sta redno hodila na demonstracije proti takratnim aktualnim stvarem(Vietnam, neofeminizem...).
Studirala je Rusijo in postala rektorica univerze Stanford(!), pomagala pri Bushevem prodoru v vrh in sedaj je njegova svetovalka za drzavno varnost - prva zenska na tem za Americane zelo pomembnem polozaju.

Kdo mislite da torej vlece nitke v zunanji politiki?

Thomas?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Mislim ... hehehe ... namest bi Bush dobil priznanje, da je dva črnca postavil za svoja najožja sodelavca - ker lahko bi tudi belca kot so v glavnem doslej... se to uporablja kot argument proti njemu.

Podn.


Sicer je pa mišljeno, da Predsednik vodi vlado - ne pa da je smotan diktator, ki "vse najboljš sam ve".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cyb3rium ::

nič ne bo šlo k vragu? :D:D:\

ja kaj na svetu bi pa še lahko šlo k vragu od kar je buši gor? :\
http://reflektor.polituss.org

Cyb3rium ::

manjši iq od tistih ki jih kritizirajo? :))

si pa najdu ej haha... zaenkrat še nič ne kaže na to da bom kaj v kratkem dobil kode do jedrskega orožja... buši jih pa ima...

http://reflektor.polituss.org

Thomas ::

Nekdo se gre prjavt na Slotech, samo zato, da bi v treh postih pošimfal čez Busha - in drugega nič!

Od tega sta zadnja dva posta totalno zmedena ...

Dolgočasnih ljudi ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Thomas, k očitno veš vse IQ - je - kakšne IQ - je pa imajo pol Bush in njegovi kritiki?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Bush ima zadosti velik IQ, da je naredu kar je naredu. Prigrebu se do guvernerja in predsednika med drugim. Očitno, tautologija.

Kritiki so pa različni. Ampak naprimer tale izjavi:

> si pa najdu ej haha... zaenkrat še nič ne kaže na to da bom kaj v kratkem dobil kode do jedrskega orožja... buši jih pa ima...

Ta ni nevemkaj brihtn - ali pa je imu vsaj slab trenutek. Al pa mam jest švoh IQ. Misliš, da je možno? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Marsikaj je možno na tem našem svetu:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Možno je, da je nekdo parkiral Rolls-Roysa pred vrati ... in da ti bo ravnokar izročil njegove ključe.

Ampak jest se ni bi preveč zanašal na to! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cyb3rium ::

zdej si me pa uživo zadel 8-)

če nisi razumu posta je to predvsem tvoj problem ;)

skratka: jz nism predsednik zda Bush pa je... a štekaš? sej ne rečem, u vsakdanjem življenju bi bush že preživel, ampak tipo ma dejansko moč uničt svet... uprašanje je če je kos nalogi predsednika najmočnejše države na svetu... -> kaj si te počutiš umsko nadrejenega vsakemu ki ga kritiziraš?

slo-tech spremlam že dlje časa, forumov pač ne...

itak pa poznamo take ki javno razglašajo brilijantnost svojega uma... upam da te vera v lastno inteligenco pripelje skozi težke trenutke...

LP
http://reflektor.polituss.org

[BISI] ::

Me zanima, kako bi Gore opravljal vlogo predsednika.
Kaj mislite?

Marjan ::

"Me zanima, kako bi Gore opravljal vlogo predsednika."

Boljš je ne bi, pomoje bi isto reagiral (glede Afganistana).

Sam če gledamo IQ ma pa višjega Gore. Thomas - tega ne morš zanikat (ali pač?).
Samo je očitno vseeno a maš 130 al pa 160, če si predsednik ZDA.

Thomas ::

Clinton naj bi imel IQ kar ene 180+. Gore tudi ni neumen ampak ima manj. Bush pa še manj. Ampak še zmeraj kar precej. Ni pa to edino, morda niti glavno kar se od Predsednika zahteva.

Meni je precej vseeno, kako se šlihtajo s temi IQ-ji, neumno se mi zdi le to, kako se nekateri tukaj brez veze spakujejo. In hkrati smešno, ker se sami ne morejo hvaliti z nevemkakšnim IQ-jem.

Ni pa to zelo pomembna tema. Rekreacijska. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cyb3rium ::

no comment
http://reflektor.polituss.org

TheJack ::

Za tole bi sicer lahko novo temo odprl, ampak ne bom, saj tudi tukaj beseda teče o Bushu.

Torej sedaj (že 14 dni, pravzaprav) je popolnoma jasno, da v Beli Hiši sedi napačen človek. Po ponovnem štetju vseh glasov, ki so bili oddani na Floridi ob lanskih predsedniških volitvah so ugotovili, da je Florido (in z njo volitve) dobil Gore.

http://www.consortiumnews.com/2001/1121...

http://dlis.gseis.ucla.edu/people/pagre...

http://www.salon.com/politics/feature/2...
Bonis nocet, qui malis parcit.

svit ::

Mislim, da v Ameriki ni toliko pomembno, kako pameten je predsednik. Bolj pomembno je kako pametni (boljsa beseda razumni) so njegovi sodelavci. Sodelavci Busha ml. imajo dovolj visok IQ, vendar so zelo ekstremisticni in zagovarjajo radikalne resitve. Predvsem me pa skrbi njihova brezobzirnost in teptanje clovekovih pravic. Tako sprejemajo nove zakone v katerih predlagajo dosmrtne kazni za hekerje, uvajajo diskriminatorne predpise za tujce, ze smesno groteskno se slisi ustanavljanje vojnih sodisc, ki lahko po hitrem postopku ustrelijo tujega drzavljana, ce ga sumijo terorizma (brez dokazov seveda). Da ne govorimo o tem, da Bush sploh ni zmagal volitev...Pa da ne govorimo o novi vojni (novem napadu na Irak), o kateri se govori zmeraj bolj na glas. Se enkrat poudarjam, da ni pomembno dejstvo, da je Bush neumen, ampak dejstvo, da so njegovi sodelavci neke vrste jastrebi na oblasti. Pa se majhna novicka o tem, da so odpravili drzavno pomoc za splav zenskam, ki so dozivele posilstvo.

In na koncu se zalostno dejstvo, da se bo dogajanje v Ameriki na podrocju zakonodaje, z majhno zamudo preselilo k nam in da lahko v bliznji prihodnosti pricakujemo nove predloge zakonov, ki nam bodo omejevali svobodo gibanja, misljenja, delovanja...

LP

Thomas ::

Ampak prav zaradi (moči) ZDA, je takale kritičnost možna, je še ni prepovedal komuniszem, fašizem ali kak drug totalitarizem.

Je tako?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

Po mojem ne. Človekove pravice bi se v Evropi uveljavile tudi brez ZDA.

Po mojem bi bil komunizem v (zahodni) Evropi, če bi se tam uveljavil, precej bolj človeški, kot pa recimo v SZ, J Aziji.... Moje mnenje je namreč, da komunizem sam po sebi ne izključuje človekovih pravic (zakaj bi jih? To je vendar le ekonomski sistem!), prav tako kakor jih kapitalizem sam po sebi ne zagotavlja (primerov mrgoli). Se pa verjetno (iz ekonomskih razlogov) ne bi obdržal...
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Še nekaj: Verjetno ni treba posebej poudarjati, da so h koncu fašizma in nacizma prav toliko kot Američani (morda pa še več) prispevali nihče drug kot - Sovjeti!
Bonis nocet, qui malis parcit.

[BISI] ::

Ko ze govorite o teh zakonih, pravicah... Ste ze opazili kaj pise na Logitechovih tipkovnicah? :\:D

TheJack ::

Made in China?

undefined ::

TheJack

>Verjetno ni treba posebej poudarjati, da so h koncu fašizma in nacizma prav toliko kot Američani (morda pa še več) prispevali nihče drug kot - Sovjeti!

Ja, s tem se pa vsekakor strinjam... ampak pomoje so Sovjeti še bolj pripomogli v tem primeru kot Američani, ker so ravno Sovjeti pomenili Nemcem največjo blokado v njihovem osvajanju. Američani so le še "na hitro" končali vso zadevo, brez njih bi se pa itak končalo po kakšnem letu ali dveh.

>Made in China?

Pa še res je. >:D

TheJack ::

No, pomembni sta bili obe fronti, tako vzhodna kot zahodna. Predvsem pa nezmožnost Nemčije da bi uspešno vodila vojno na obeh. Je pa res, da so Nemci prve večje poraze doživeli ravno na vzhodni fronti (Stalingrad - prelomnica WW2).

Bi se vojna končala tudi brez ZDA (s porazom Nemčije, seveda)? Mislim da. Bi se lahko končala brez SZ? Tudi. Le (v obeh primerih) dlje bi trajalo.
Moje (laično) mnenje je celo, da Nemčija ne bi imela nikakršnih možnosti ne proti ZDA, ne proti SZ. Dejstvo je namreč, da ne glede na to, kako slabo je na začetku operacije Barbarossa kazalo Sovjetom, Nemci nikoli niso zasedli več kot borih 10% ozemlja SZ. Če sem čisto konkreten: Moje mnenje je, da Nemci niso imeli niti teoretičnih možnosti, da bi dobili vojno. Če bi bil Hitler pameten, bi prenehal po zasedbi Poljske (zaveznikom bi pač ponudil kakšen sporazum, pa bi hitro nehali, saj jim za Poljsko tako ni bilo dosti mar), pa bi danes Nemčija obsegala skoraj pol Evrope. Na našo srečo je hotel preveč...

Khm..sem malce zašel, ne?
Bonis nocet, qui malis parcit.

undefined ::

>Bi se vojna končala tudi brez ZDA (s porazom Nemčije, seveda)? Mislim da.

Drži. Kot sem rekel, kašni 2 leti kasneje...

>Bi se lahko končala brez SZ? Tudi.

Po mojem (laičnem) mnenju to ne drži v primeru, če tu bi bilo ne ZDA, ne SZ. SZ je bila tista glavna blokada za Nemce, Američani pa so jih potem še na hitro pohodili.

>Moje mnenje je, da Nemci niso imeli niti teoretičnih možnosti, da bi dobili vojno.

Moje mnenje pa je ravno nasprotno... če v SZ ne bi bilo zime in snega, bi Nemci zmagali brez problema (brez vmešavanja, ZDA, seveda, z vmešavanjem pa vprašanje). Tako pa je Nemcem vse njihovo najsodobnejše orožje v tistem mrazu pocrkalo, medtem ko Rusom ni. To je bil glavni vzrok, zakaj niso mogli zavzeti Rusije po načrtih.

>Če bi bil Hitler pameten, bi prenehal po zasedbi Poljske (zaveznikom bi pač ponudil kakšen sporazum, pa bi hitro nehali, saj jim za Poljsko tako ni bilo dosti mar), pa bi danes Nemčija obsegala skoraj pol Evrope.

Hitlerju se ni šlo za zavzem le par držav, pač pa celega sveta in uvedbo svojega sistema, ter izstrebljenje njemu manjvrednih vrst ljudi.

TheJack ::

če v SZ ne bi bilo zime in snega, bi Nemci zmagali brez problema

Hja, ne vem če bi se strinjal. Rusi so namreč imeli ogromne zaloge tako v ljudeh, materialu, orožju... Le primer: Ko so se Nemci bližali Moskvi, so Rusi večino vojne industrije preselili za Ural, kamor Nemci niti v sanjah niso prišli. Ustavilo se jim je že pri Leningradu (današnji Sankt Petersburg) in Stalingradu (današnji Volgograd). Sedaj pa vzemi zemljevid bivše SZ. Najdi Sankt Petersburg in Volgograd. Poglej sedaj kje je recimo Kamčatka ali pa Vladivostok. Vidiš kaj mislim? Nemci so zavzeli takorekoč smešno majhen del te ogromne države.
Dalje: Nemci so resno računali s tem, da jih bodo ljudje v SZ pozdravili kot osvoboditelje, saj so pričakovali da so siti Stalinove diktature. To se niti pod razno ni uresničilo, saj je SZ takorekoč edina država, ki med vojno ni poznala množičnega kvizlinštva.
Ruski tanki T-34 so bili boljši od vseh nemških tankov. Pa tudi ruska vojna idustrija drugače ni bila kar tako. Že kmalu po napadu (in že prej pravzaprav) je namreč SZ prehitela Nemčijo tako v proizvodnji tankov kot tudi letal. Nekaj številk:

Izdelanih letal:

Nemčija:
1940 12765
1941 11300
1942 14700
1943 25000
1944 37950
1945 7540
Skupaj: 109185

SZ:
1940 8500
1941 15700
1942 25000
1943 35000
1944 40300
1945 25000
Skupaj: 149500

Izdelanih tankov:

Nemčija:
1940 2200
1941 5200
1942 9300
1943 19800
1944 27345
1945 3932
Skupaj: 67777

SZ:
1940 /
1941 12500
1942 30000
1943 30000
1944 29000
1945 /
Skupaj: 101500 (kar je največ od vseh držav vpletenih v WW2)

(Vir: Druga svetovna vojna, prva knjiga)


Zima in mraz sta sicer imela določen vpliv na Nemško napredovanje (ta dejavnik kot odločilen so si po vojni izmislili zahodni zgodovinarji, ki so hoteli diskreditirati ''preklete komuniste''), nikakor pa ne odločilnega. Odločila je učinkovita taktika Rdeče armade (celo na zasedenih ozemljih so Rusi organizirali partizanske enote, ki so sovraga napadle v hrbet), nesposobnost Nemcev da bi svojim silam dovažali dovolj orožja, ljudi in ostalega materiala, predvsem pa ogromnost Sovjetske zveze, njene industrije ter naravnih resursov. Tudi herojski odpor Rusov, ki so se navsezadnje borili za svojo zemljo, ni bil zanemarljiv.

Po mojem mnenju skratka Nemci niso imeli nobenih možnosti. Tudi če bi se vojskovali le s SZ, bi v končni fazi vseeno izgubili.
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Hitlerju se ni šlo za zavzem le par držav, pač pa celega sveta in uvedbo svojega sistema, ter izstrebljenje njemu manjvrednih vrst ljudi.

Skratka, pameten (da ne rečem še kaj drugega) ravno ni bil, ne? :D

undefined ::

>Skratka, pameten (da ne rečem še kaj drugega) ravno ni bil, ne?

Jasno, da ne. Saj Bin Laden tudi ni pameten, pa Husein, pa še vrsto podobnih čudakov. Čeprav bi se kdo še kregal, da je razlika med neumnostjo in norostjo, za moje pojme je žal ta črta vmes zabrisana. :D

TheJack ::

Hja, o psihologiji ravno ne vem dosti... Lahko pa rečeva kakšno o sociologiji. :D
Bonis nocet, qui malis parcit.

TheJack ::

Ki sem jo imel (nekoč) za maturo in sem zategadelj ta hud znalec. ;)) (evo moj protest proti uradnim smajlijem)

Cyb3rium ::

Mah... Hitlerjeva vojna je bla itak samo farsa... napadal je zato da se je obdržal na oblasti... njegovim foram so se pa usi po vrsti smejal...

Druge svetovne sploh blo ne bi če bi se znal po prvi italjani, francozi, angleži in seveda američani zment za eno humano kazn za nemčijo... ne pa da so folk pojebal u kali... Stalin se tud ne bi s Hitlerjem pajdašu če bi bla Rusija povablena u versaj... => ja, 2 svetovno vojno je zakuhal zahodni svet ;)
http://reflektor.polituss.org

Cyb3rium ::

p.s. poglejte to novico iz 24ur.com :

Pokol pri Mazar-i-Šarifu

Islamabad | 28.11.2001 | Reuters/R.E.
Po zadušitvi upora zajetih talibanskih borcev v zaporu pri Mazar-i-Šarifu so objekt prvič obiskali predstavniki Rdečega križa in novinarji. Poročajo o popolnem uničenju in več sto truplih, saj naj bi bilo v tridnevnem uporu ubitih kar 600 ljudi.

Vojaki Severnega zavezništva v zaporu pri Mazar-i-Šarifu

Severno zavezništvo je upor zadušilo včeraj ob izdatni pomoči ameriških letal. Uporniki naj bi bili večinoma tuji plačanci, ki so se borili na strani talibanov, nato pa so se predali. Mednarodna organizacija za človekove pravice Amnesty International je že zahtevala, da se upor in odziv Severnega zavezništva ter ZDA čimprej raziščeta, ker sumijo, da je bil ameriški odziv pretiran.

Po trditvah ameriškega diplomata Kentona Keitha pa tuji plačanci niso bile žrtve pobojev, temveč so padli v odprtem boju. Keith, ki se je v Islamabadu odzval na zahteve mednarodnih organizacij za zaščito človekovih pravic, je o preiskavi okoliščin upora protalibanskih borcev v omenjenem zaporu še dejal, da so tuji borci zaplenili orožje sil Severnega zavezništva in začeli spopade. Mednarodna koalicija zato nima nobenega razloga za ocene, da so enote Severnega zavezništva ravnale nezakonito ali, da so slabo ravnale z ujetniki, je še poudaril Keith. Ameriški diplomat je še dejal, da so v omenjenem spopadu žrtve utrpele tudi sile Severnega zavezništva. Pri tem ni pojasnil, ali gre za mrtve ali ranjene in, kakšne narodnosti so te žrtve.

Ameriška obveščalna agencija CIA pa je potrdila, da je bil v nedeljo med uporom protalibanskih borcev v zaporu pri Mazar-i-Šarifu ubit tudi njihov agent. Gre za prvo uradno potrjeno ameriško žrtev na tleh Afganistana.


Mislm, 600 mrtvih + en američan.
Molimo za njegovo pogumno dušo!
http://reflektor.polituss.org

Cyb3rium ::

K sm že na udaru ;) tud iz 24ur.com :

Demokrati proti vojaškim sodiščem

Washington | 27.11.2001 | STA
Štirideset ameriških poslancev, med katerimi je večina demokratov, je ameriškemu predsedniku Georgu Bushu poslalo pismo, v katerem protestirajo proti njegovi odločitvi o ustanovitvi vojaških sodišč.

Poslanci so v pismu med drugim zapisali, da nasprotujejo vzpostavitvi
vojaških sodišč, ki bi z Bushevim dekretom dopuščale tajne aretacije, tajne obtožnice, tajne procese in celo tajne usmrtitve. Ameriški predsednik je namreč 13. novembra z dekretom odločil vzpostavitev posebnih vojaških sodišč, na katerih bi sodili tujcem, osumljenim sodelovanja v terorističnih dejanjih. Bush je zatem že večkrat zagovarjal svojo odločitev in jo še včeraj označil kot "dobro".

Ustanovitev tovrstnih sodišč je vzbudila zaskrbljenost številnih parlamentarcev kot tudi organizacij za zaščito človekovih svoboščin, ki temeljijo na ustavni pravici, da ima vsaka oseba pravico do pravičnega sojenja. "Če bi bil v tuji državi Američan obtožen zločina, ne bi zahtevali nič manj kot pravično sojenje," je med drugim še zapisalo 39 demokratskih poslancev in republikanec Bob Barr.


zadeva ne rabi komentarja

http://reflektor.polituss.org
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

War Thunder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11915111 (6363) ziga1990
»

Zakaj BDP ni odsev realne moči države (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10523315 (21758) Smrekar1
»

Adolf Hitler (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
948551 (5205) SavoKovac
»

Tiger vs. T-34 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18310681 (8521) ŽirC
»

Washington Post o Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1305883 (4345) Keyser Soze

Več podobnih tem