» »

[Hi-Fi] - Fizikalna razlaga pri napajalnem kablu

[Hi-Fi] - Fizikalna razlaga pri napajalnem kablu

1
2
3

glinik ::

Azrael,

do blint testa ni prišlo, ker se ni prijavilo 50 ljudi ... (ta izjava ni zrasla na mojem zelniku)

Pa glih iščem temo za diplomo ... >:D

Dečki, lepo se pogovarjamo v temi o hi-fiju, kam bomo to zapisali ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Ne vem zakaj ste komaj zdaj eni pripravljeni it na takšen test ... Kaj nismo napisali, kje se da zadevo testirat?

Smo očitno komaj zdaj dovol dobro "dvignili prah", da ste celo nekateri pripravljeni na slušni test.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

bili_39 ::

@Trance:

Svetujem meritve, ne poslušanja - poslušanje ni objektivno.

Za sam napajalni kabel (če vsebuje vsaj del tistega, kar mislim - in kar je tudi že Brane omenjal), sem prepričan, da vpliva na obliko toka in napetosti.

Bolj pomembno je pokazat, kako (in če) ta spremenjena napjalna napetost vpliva na signalni del ojačevalnika.

za meritve boš moral eno takšno kišto spravit v laboratorij - vsaj za par dni. Kot nakazujejo pripombe, je verjetno odločilna moč naprave - in posledično ekstremno veliki kondenzatorji, ki se ne morejo enakomerno polniti.

Nato bi moral postavit model vezja (lahko poenostvaljeno) v enem od simulacijskih programov in preveriti vpliv valovitosti usmerjene napetosti na signal.

In je diploma spisana. Kakšne tri mesece dela.

Trancedeejay ::

031 495 794
Zlabo poklici na ta GSM: sprobas lahko na vrhovcih LJ(ce hoces it recimo v Polhov Gradec z vica) na prblizn Vrhovci, cesta XVII,stevilka 10.
Upam da bos sprobal, saj noben drug noce . Sicer sobo nima najbols postimano - malo odmeva ampak se razlika slisi cist normalno. Bi lahko tut pri men probal, sam jest nimam tazga kabla, pa tut $ za zalozit ni:) Nismo vsi Psychoti full of money,bi pa kaksno stvar imeli s samostojno izdelavo, tolk denarja sevede ne damo:)
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Je mozn kej tazga da bi tolk vplival na zvok? Moj DIY kabel je oplascen pa je isti k**** k navadn kabel.

Some years ago a dealer wanted to show me the major improvement in sound caused by using a new power cord.
I was politely saying no, do not waste my time. But he insísted, and as he was an importantant dealer for my products, well I accepted to listen to a track on a CD, and then letting him change the power cord, and listen to the same track again.
Having a B.Sc.E.E degree I knew that nothing would happen, and he was just victim of the placebo effect and a "snakeoil" cable distributor.

So my brain was trying hard to ignore the message from my ears, I was hearing a major improvemnt of the sound.

But as the truth is more important to me than my pride, I had to admit to the dealer, that I heard this improvement he was raving madly about.

I left the shop, and spent 6 months trying to figure out what was going on.

When the power has traveled 20.000 meter through standard cheap cables and connectors and fuses from the power plant to the shop, why did the last 1 meter cable matter?

One day it hit me hard, it does not make sense because I am asking the wrong question.
the right question is: Why does the first 1 meter matter?
And the answer comes easy: Because the source of the problem is inside the power amplifier, it is not 20.000 meter away.
The power amplifier generates a lot of noise from the rectifier, and
the current in the power cord is very distorted.

So the power cord is an antenna, radiating noise to all other components and interconnects.
So a shielded power cord reduce the radiation, and different connectors and cable designs affect the high frequency signals.

Today all this is standard stuff, which you are required by law to measure to get EMC/CE approval in Europe, and there is lots of laboratories that measure this every day.

So I have learned to listen and consider carefully the next strange idea.
Music is the key

bili_39 ::

So the power cord is an antenna, radiating noise to all other components and interconnects


Glede na prejšnje izjave, da sama oplaščitev zadeve ne pomaga, bi tudi jaz iskal vzrok drugje.

Ojačevalnik je dokaj dobro zaščiten pred RF motnjami, bolj na udaru glede tega so zvočniki - ti so prktično nezaščiteni. ampak če preprost oklep ne pomaga, potem tudi nek "specialen oklep" ne bo. Vzrok bo drugje. Mene moti to, da vsi viri pravijo, da je vpliv opazen samo na vrhunskih komponenetah. Kaj te najbolj ločuje od drugih?

Tukaj bo treba vrtat.

Azrael ::

@glinik:

Po vrsti, sami pravite, da so razlike majhne in zato je potrebno trenirano uho. Torej to je stvar avdiofilov.

Če bomo poslušali taki, ki komaj ločimo mp3 od vinilke (karikiram), bo vsekakor rezultat, da ni razlik med takimi in drugačnimi kabli. Verjetno niti med vrhunskimi komponentami in zadevo iz Tuša.

Druga stvar, tista lokacija je trgovina? Da in tip tam prodaja te kable? Ja?!?

Sorry, sponzorjevi $$$ in neodvisen test ne gredo skupaj.

Edit: typo
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Brane2 ::

TrancedeeJay:

One day it hit me hard, it does not make sense because I am asking the wrong question.
the right question is: Why does the first 1 meter matter?
And the answer comes easy: Because the source of the problem is inside the power amplifier, it is not 20.000 meter away.


brez zamere a tip je glup. Če je ta ideja rabla 6 mescev, da ga je raspalila po "možganski masi", potem je edina razlaga ta, da je morala revica velikokrat poskusiti, da je kaj trofila.

Te stvari s tokovnimi špicami so jasne celo radioamaterjem, ki se trudijo, da jim usmernik ne bi preko napajalnih linij in tudi lufta prinesel bruma v postajo. Pa ne hodijo kupovat high-end napajalnih kablov v audioštacune za ta namen...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Trancedeejay ::

Azrael ne rabis treniranega sluha, vsak normalen clovek slisi razliko - probat pejt - ja clovk je prodajalc - sam lahko preklapljas kable ce s sabo svoj ojacevalec prineses in slisis ce je razlika. Radioamaterji zadevo mogoce resujejo na drug nacin, ce je kasna boljsa ideja s katero bi bilo vredno probat kar na dan z njo, sem odprt za vse predloge.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

veteran ::

> Forumaši so bili lepo in vljudno vprašani kje pride do razlike. Tudi jaz ne sodelujem v vsaki temi na forumu. Kako bi le zgledalo to? Na men foruma je, da se delijo izkušnje, ne pa da vsi govorijo: to je vse enateg, audiofil = cepec, razlike nikakor ne more biti, to je religija, ...

Daj, preberi še enkrat. Vprašanje je bilo, kakšna je ~fizikalna razlaga~ in ne ~kakšne izkušnje~ imate s tem kablom. Dobil si nekaj fizikalno-štromarskih razlag, očitno so bile precej boleče. ;)

No, ker fizikalna razlaga ni v skladu s tvojo vero, sogovornike ozmerjaš s ~povprečneži~, ~branjevkami~, ipd. Res ~civiliziran~ dialog, ni kaj...

> Zato apeliram na vse, ne bodite kot branjevke na trgu ali "moja mati".

Ravno pravi se oglaša. Stalno kotališ neke ~izkušnje~, brez kakršnihkoli argumentov - in temu naj kar verjamemo? V tvoja superiorna ušesa bom verjel, ko boš na blind testu nedvoumno dokazal, da slišiš razliko med kabli. BTW, blind test ni to, da greš s kompanjoni poslušat nekaj komponent, pa ob tem točno veš, katera je priklopljena. Seveda boste slišali razliko in vsi po vrsti hvalili dražjo. Ali tisto, ki je malce glasnejša. ;)

Saj mogoče kakšna branjevka tudi sliši solato rasti. Pa je zato njena solata bistveno boljša, ker gospa z raznimi pridevniki opisuje zvoke solate? Naj dam samo zato, ker ona to sliši, desetkrat ali stokrat več za njeno solato?? No way.

Aja, tale solata stane 1500 dolarjev. Seveda mora noro dobro ~igrati~. :))

glinik ::

vetran,

daj vedi se "veteransko". Ja - zelo štromarske razlage sem dobi (razen nekaj redkih izjem)l, od "cepcev", do "to je nemogoče", itd ... Če nimaš kaj pametnega za dopomnit, se prosim vgrizni za jezik. Upam, da nisi človek ki mu je moto: Baba čula, baba rekla ... Ne vem zakaj se radi potuhnete med množico ... le kaj imate od tega.:\

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Fizikalko ::

@Glinik:

"Fizikalko,

praviš da sem believer? Jaz sem razliko slišal, ne samo 1x. Naj lažem samemu sebi?? Imel si čudovit sistem, res mi ni jasno, da si ga prodal
(vrjamem, da si imel razloge). Po pravici rečeno - od tebe se pričakoval, da boš believer, ker si dober sistem imel doma. Ne vem zakaj nisi
sprobal tega pojava? Si nisi upal, nisi slišal? Si se bal, da se bodo norčevali s tebe, ker nisi ovca? Druge ljudi razumem v določeni meri, saj
nimajo takšne možnosti kot ti - tebe pa res ne ... Kar se tiče ostalih tem, (glede monitorjev - CRT in LCD) si zelo realen. Ko sva se
pogovarjala po tel. si mi dajal odličen vtis o sebi. Čudno, da se nisi lotil nadgradnje sistema z bolšim kablovjem. To bi bil povsem normalen
korak."

No, pa začniva.

Tako je, pravim, da si believer, ker vem, kako to gre - sam sem bil na istem. Ko veš točno, kaj poslušaš, slišiš marsikaj. Dokažeš lahko samo z double blind testom, na katerem so pred mojimi očmi še vsi padli kot osel na ledu.

To, da sem imel hud sistem, še ne pomeni, da verjamem v vsako neumnost - potrebno je združiti prakso in logiko (ali pač fiziko) tako, da omejiš svoje možgane, ki si enostavno precej stvari tudi domišljajo. Ponavljam, edini način je double blind test! BTW, ne govori vnaprej, kaj sem že stestiral in kaj ne. Drage napajalne kable sem seveda sprobal, enega (Kimber) celo na svojem sistemu (imel sem ga en teden doma) - in pazi: dokler sem vedel, da je priklopljen (odklopljen), sem slišal strašno razliko (vsaj priepričan sem bil v to), ko pa mi je prijatelj naredil double blind test, sem pa popušil!

In še nekaj - to, kar ti govoriš, pač niso argumenti (kot je rekel že veteran)-Žal. Je samo zmerjanje tistih, ki ti s fizikalno razlago skušajo dopovedat, da slišiš stvari, ki jih enostavno ni. Še enkrat te pozivam (in to čisto prijateljsko, da ne boš vzel kot kreganje - kot ponavadi), da mi FIZIKALNO razložiš razliko, ki jo slišiš. To je tudi naslov teme. In nič drugega.

Tako, malo sem se razpisal, nadaljujem pa samo z odgovori na ARGUMENTIRANE trditve, ki se držijo teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Azrael ::

@glinik:

Umiri se, naslov teme je Fizikalna razlaga o napajalnih kablih. Zato, če imaš fizikalni dokaz, da kabel za štrom vpliva na zvok, na dan z njim.

Torej, če z razlago ostalih uporabnikov, ki trdijo, da to fizikalno ni mogoče, nisi zadovoljen, jo spodbijaj z argumenti in ne žalitvami, kot si storil že 2x v tej temi. Uporabnik veteran te je samo opomnil na tvoje napake in mu dam prav.

Zaenkrat ne bom brisal ničesar, vendar, če se bo to nadaljevalo, bom prisiljen ukrepati. To velja tudi za ostale udeležence.
Nekoč je bil Slo-tech.

Eschelon ::

Dobro je vedeti: :D
What possible effect 2 metres of flexible cable can have to counteract the kilometres of power company's wiring is a simple question to answer. None. Or, to (be) more precise, none whatsoever.

Pri tem (ful spešl) kablu bi bilo zanimivo poznati njegove karakteristike. Subjektivno ocenjevanje (če ne gre za slepo testiranje) mi ne pove nič.0:)

Še več člankov (FYI):
Splošno.
Vedeti, razumeti, znati.

glinik ::

OK, potem si vse to domišljam?

Bom probal napisat roman, kot je HARRY POTTER. Z mojo ogromno domišijo bo sigurno zasenčil POTTERJA ...

Fizikalko,

imaš argumente, ampak jaz tudi ... Jaz ne vem kako si lahko popušil na blint testu, ko pa so razlike na dobrih sistem z LAHKOTO opazne. Mogoče si se na testu slabo počutil in nisi mogel pravilno ocenit :P .
Ena malenkost me še zanima. Katere Kimberjeve kable si imel? Ne igra vse dobro, pa tudi če gor piše Kimber. Kakšen Bifocal je fenomenalen kabel, da so o Select seriji ne pogovarjamo ...

Sicer smo že daleč "Off topic".

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

BluPhenix ::

Nič ni offtopic, ker se debatira o tem kaj naj bi sploh bilo on-topic. Nekatere razlage smo podali, ene bolj premišljene, druge take hitre. Večina nas, ki je poskušala štromarsko to opredeliti, je prišla do zaključka, da boljši kabel le odpravlja oziroma blaži napake samega ojačevalnika. Če bi bili zlobni bi napisali, da so ti vaši ojačevalniki bolj boge sorte, če že v njih razvojni inženirji niso vdelali "zaščit in pregrad" za odpravljanje teh napak, ki jih odpravljajo kabli. Zakaj priključevati drag kabel, namesto da bi napajalna stopnja ojačevalnika že sama to odpravljala, no, sej bo šlo, odgovor ni tako težek...

Glede poslušanja, človek marsikaj sliši, vsak nekaj drugače vendar je uho še najbolj subjektivni merilni inštrument. Prinesi stvar v laboratorij in naredi meritve, take poštene, če ne bo razlike, bo očitno, da stvar slišiš le ti in bo veliko bolj merodajno kot "jaz slišim če vi ne je zato ker nimate natreniranega ušesa". Isto je z lampami, uuu kako dober zvok, boljši kot z tranzistorci, kot že povedano lampe tako lepo pačijo zvok, da zgleda veliko ljudem lepši, bolj zmehčan. Se pravi človeku so lahko všeč tudi popačenja. Definicija lepši zvok je tudi bolj taka, odvisna od osebka. Elektrotehniško in fizikalno gledano je najboljši sistem tak, ki ne vnaša nikakršnih popačenj, torej sistem, ki ima od izvora do reproduktorja linearno amplitudno in fazno! karakteristiko, tak zvok je najpravilnejši. Najlepši pa je odvisen od človeka do človeka. Seveda če ti nek guru reče, da ta ap ta oprema spravi s sebe najlepši zvok, se boš ti verjetno z njim strinjal.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Stepni Volk ::

Dobri enologi so sposobni ločiti med seboj 10'000 vrst vina, tako po sortah, okraju, kot letniku.
Takšne merilne naprave še niso uspeli izdelati in enologi ostajajo cenjeni v svojem poklicu.

Je torej možno, da so zunaj ljudje, ki tako kot enologi ločijo razlike v zvoku ob minimalnih tehničnih spremembah?
Že ljudje (ino glasbeniki) se ločimo na tiste brez, tiste z malo, nekaj ali z absolutnim posluhom.


EDIT: Dodana povezava

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Ahh...

Ok, no recimo priznam delni poraz. Moj point je bil, da človeško uho ni primeren merilni inštrument za ugotavljanje kvalitete zvoka, ker za človeka ni nujno da kvalitetnejši zvok pomeni tudi pravilnejši. Zaradi tega bi bilo potrebno najprej definirati, kaj je boljši zvok in potem razglabljati kaj naredi ta famozni kabel, ne pa reči meni je boljši zvok in zakaj mi naredi ta kabel boljši zvok. Enolog ponavadi točno ve kaj mu je všeč in kaj ne v vinu, ne reče le to mi je boljše od tega, pove kaj je v njem boljšega in potem lahko greš raziskovat, kaj v postopku izdelave naredi eno vino boljše od drugega. Če bi rekel to vino je boljše in potem šel iskati fizikalne razloge, nebi prišel daleč. Je pa res da so spet različnim ljudem boljša različna vina :D.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Stepni Volk ::

Se strinjam.

Problem pri meritvah s človeškim ušesom je, da s tem zaideš na področje psihoakustike.
Preprosto povedano je ćloveško uho fizično sposobno zaznati več, kot so potem naši možgani sposobni sprocesirati.
Drug problem je, da se ti ob primerjavi dveh izvorov zoka zdi boljši tisti, ki je glasnejši. Kar seveda ne pomeni, da je glasnejši kvalitetnejši.

Psihoakustični modeli

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Torej ima 1 človek na 50000 ljudi absoluten posluh? Če nas je Slovencev 2M, je potemtakem med nami 40 ljudi z absolutnim posluhom. Torej obstajajo ljudje, ki slišijo vsako malenkost ... glavno da niso izmšljeni (kot ni nekateri dejali)!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Brane2 ::

Vsekakor ne ravno široka publika za visokoleteče napajalne kable.

Sploh pa,ker ti zahteajo poleg navedene tudi nekaj drugih kvalitet- recimo nezmožnost enostavnega računanja, tehnično nepismenost, slabo ravnanje z denarjem in hkrati debelo denarnico pa še kaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Fizikalko ::

:D

BluPhenix ::

gnilnik, si prebral dobro, kaj je absolutni posluh? Stvar nima veze z avdiofilstvom, no razen to da tak človek lahko ob poslušanju kakšnih posnetkov da komentar da je bend slabo uglašen.

Jaz poznam kar nekaj folka z odličnim posluhom, dva bi lahko skoraj definiral kot človeka z "zelo dobrim približkom absolutnemu posluhu" in nihče nima doma nekih high avdiofilskih aparatur. Še več en je celo tak da mu niti ni toliko važno na kaj igra (kontrabasist), važen mu je ton ki ga da ven za barvo pa se ne sekira toliko. Ne pravim, da mu inštrument ni pomemben vendar se ne sekira če nekje drugje igra na nekaj drugega. Ni fanatičen na opremo, da mora biti vse najboljše vse high-tech in po mnenjih "profesionalcev" najboljši sound, glavno da stvar igra kar on hoče.

Nekdo z absolutnim posluhom bo slišal polomljeno harmonijo tudi na glasbenem stolpu.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

glinik ::

[Izbrisano, kršitev obeh točk 2. člena pravil]

Fizikalko, čakam na odgovor. Daj bodi tolko dober. Hvala.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Fizikalko ::

Nak, še enkrat si preberi moj zadnji stavek - odgovarjam le še na argumente. Sori. In argumentov pač še nisem slišal. To, de mešaš posluh in audiofilstvo, pa sploh ne mislim komentirat.

Me pa res spominjaš na samega sebe izpred petih, šestih let. Nimam nič proti tebi, a se mi pač zdi škoda časa 100-krat ponavljat ene in iste argumente, ki venomer naletijo na gluha ušesa in usta, iz katerih v nedogled bruhajo nesmisli.

Ko pa sva že pri tem, kdo komu ni odgovoril, pa te lahko samo še opomnim, da še vedno nisi podal niti stavka na TEMO: povej svojo fizikalno razlago, zakaj je zvok boljši pri visoko-kvalitetnem napajalnem kablu.In nebom ti rekel, da bodi toliko dober, temveč toliko fer do foruma, v katerega si se včlanil pod pogji, ki jih zahteva - eden glavnih je, da se DRŽIŠ TEME, še posebej, če napišeš večino postov v njej, same teme pa še načel nisi...

Tako. Zadovoljen?

glinik ::

Dobro, pol pa kar zaključimo in dajmo rečt, da vse skup lari fari ... prodajanje tople vode ...

Audiofili so zaljubljeni vase in svojo elektroniko. Z Audiofilskimi napravami si večajo samozavest in podaljšujejo določene organe ... Razlik med komponentami, kajšele kabli itak ni, ... stolp je referenca, pa če poceni je ...

Ni je naprave, ki bi zmerila razlike med kabli (vsaj tukaj je ne poznamo). Ker razlike ne moremo zmerit, je torej ni!! To je res dober argument ... Zadeva je enaka, kot pri vinu ...
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Fizikalko ::

Evo. Spet nisi odgovoril. Pa še posplošuješ - nihče govori, da ni razlik med komponentami (od mene že tega ne boš slišal), tudi me interkonekcijskimi in zvočniškimi kablei JE razlika. To SPET NIMA VEZE S TEMO!!! Mislim, obup.

BluPhenix ::

Tukaj se ni trdilo da ni razlik, so bili samo poizkusi razlage zakaj je fizikalno tako.

Ni je naprave, ki bi zmerila razlike med kabli (vsaj tukaj je ne poznamo). Ker razlike ne moremo zmerit, je torej ni!! To je res dober argument

Naprave so, mnogo njih bolj in manj precizne take, ki podajo prave in korektne rezultate, med njih pa se uho ne more čisto uvrščati, zakaj smo že napisali. Če precizni merilni instrumenti ne morejo zmeriti neke stvari je res verjetno, da je ni, sigurno je to bolj verjetno kot da inštrument razlike ne pokaže ti jo pa slišiš. Prosim preberi še enkrat večino postov, kjer je nekako razloženo za kaj se verjetno gre pri teh kablih in kako bi se dalo to drugače rešiti. Brane2 je podal odlično rešitev vendar je očitno za avdiofile nesprejemljiva, zakaj to veste le sami.

In ne posploševati nekaterih kometarjev na celo avdio tehniko. Nihče ni napisal, da je stolp referenca, to si si sam izmislil in to, da so med komponentami razlike lahko sliši vsak laik (če mu že pamet toliko ne nese). Govora je bilo o napajalnem kablu, ne o vsej avdio tehniki, zato res, ne posploševati, če ne moreš navesti konkretnih argumentov. Hvala.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

tigrr ::

Glinik, a si ziher, da češ napisat diplomo iz napajalnega kabla ? Po tvojem odzivu sodeč ti tega ne priporočam.

Izboljšanje zvoka s 120kSIT napajalnim kablom: blind test je edina objektivna možnost, ki je glinik, nisi speljal, če sem prav prebral.

Mogoče bi vprašanje o smiselnosti 120kSIT napajalnega moral obrnit: Kako bi se poslabšal (spremenil) zvok, če bi vzeli 2x slabši napajalni kabel. A bi opazil razliko? Kaj pa, če bi bil 10x slabši? (slabši pomeni večjo upornost, induktivnost, emisijo RF motenj). Moje ugibanje je, da bi se razlike poznale zelo pozno, glede na to, kaka žica je uporabljena na primarju usmerniškega transformatorja v ojačevalcu.

lp

CaqKa ::

ok spet znova sprašujem, kako avdio fili definirate da je zvok boljši?
recimo pri avtu rečeš da bolj potegne.. pa pri zvoku? in kako veste kako se sliši ORGINAL?

CaqKa ::

praviš da sem believer? Jaz sem razliko slišal, ne samo 1x. Naj lažem samemu sebi?? Imel si čudovit sistem, res mi ni jasno, da si ga prodal (vrjamem, da si imel razloge). Po pravici rečeno - od tebe se pričakoval, da boš believer, ker si dober sistem imel doma. Ne vem zakaj nisi sprobal tega pojava? Si nisi upal, nisi slišal? Si se bal, da se bodo norčevali s tebe, ker nisi ovca? Druge ljudi razumem v določeni meri, saj nimajo takšne možnosti kot ti - tebe pa res ne ... Kar se tiče ostalih tem, (glede monitorjev - CRT in LCD) si zelo realen. Ko sva se pogovarjala po tel. si mi dajal odličen vtis o sebi. Čudno, da se nisi lotil nadgradnje sistema z bolšim kablovjem. To bi bil povsem normalen korak.

pa naj še mi nekdo pove kako je lahko tole glinikovo besedilo ontopic?

Poldi112 ::

in kako veste kako se sliši ORGINAL?

Greš v Cankarjev dom? Sicer ne veš kako je zvenel posnetek na cd-ju, ko so ga snemali, dobiš za zelo dobro predstavo o tem kako morajo zveneti instrumenti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CaqKa ::

trancee pa glinik sta bila v cankarjevem domu?

(jaz sem bil v sydney operi če to šteje)

Trancedeejay ::

Caqka - izmed drugih stvari sem tudi violinist
Have a nice Day

Matt
Music is the key

CaqKa ::

potem pa povej razlike med pravim koncertom pa potem posnetkom istega koncerta na tem sistemu z enim in z drugim kablom.

Trancedeejay ::

oz. solani violinist, drugace pa spilam tudi bisernico,kontrabas, orglice,rozenico.....
Tko da......
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Probaj pa bos slisal
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Trancedeejay ::

Sem ravno in the middle of izdelovanja napajalnega kabla, da sprobam, ce bo kej razlike.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

CaqKa ::

igra bolj tekoče.. kako naj to razumem?

torej je fora tega kabla v tem, da pač potrebuješ drug kabel, ker je pred ojačevalcem ni filtra (je tak slab), ki bi to pohendlal.
tako kot je brane2 zgoraj omenil.

Trancedeejay ::

Tekoce je misljeno da se sub odziva tut na manjse drzljaje in ne da more dolocen prag signal prestopit in potem prbije. Recimo da sub skos spila ampak vcasih cist minimalno, prej pa kot da bi spilal binarno. No sicer je napisano malo preterano, samo tako za obcutek kaj sem mislil. Prejsnji post sem pa pobrisal, ker sem ugotovil,da brni ali ne brni ko DVD ne predvaja ampak je samo stop - takrat je res enkrat brnennje in enkrat ga ni - ko pa zalaufam DVD pa je slisen minimalen piiiiiii pri obeh, bom probal se kaksen DIY koaksialc nastimat, ker se napajalni kabel skor dotika koaksialca.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Azrael ::

Hja, če vlačiš skupaj signalne in energetske kable, drugega kot presluh med kabli ni pričakovati. Jasno to je glavni vzrok bruma v signalu (poleg običajno kriminalno slabe zasnove nekaterih avdio naprav).

Razmakni signalne in energetske kable kar gre in vsa križanja med njim, če že morajo biti, izvedi pod kotom 90°. Oklop pomaga, ni pa čudežno zdravilo.

Sploh me čudi , kako ob ves skrbi? za zvok, sploh pomisliš na tako butasto izvedbo ožičenja ? Dokler osnove niso kolikor toliko OK, ti tudi super duper drat za 1500$ ne bo pomagal, razen za placebo efekt. Sorry, ampak tako je.
Nekoč je bil Slo-tech.

Trancedeejay ::

Clovek, ko bi ti vedel kolk sta na receiverju euro konektor za napajanje in coax konektor blizu en nad drugim, bomo probali kolk je razlike z optiko. Na stereo integrircu je euro konektor za napajanje na cisto drugem koncu kot vsi ostali kabli.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

steev ::

Ehm ... A se v Hi-Fi uporablja AC ali DC.
:|

Stepni Volk ::

Uporablja se AC/DC. Tudi dobesedno. KLIK

Še resno. Do Hi-fi naprave pride elektrika v AC obliki, potem poseže vmes pretvornik in od tu naprej gre pretežno vse DC.

steev ::

Zanimiv tele tvoj KLIK. Drgača pa ni odvisn od naprave, amapk od poslušalca.
:|

BluPhenix ::

Če sta koax in napajalni skupaj ni toliko problemov, ker nekaj koax poštima. Vendar nikoli ni dobro, da so signalni in napajalni kabli skupaj, če je zadeva narejena tako, bi se vprašal nad profesionalnostjo take opreme...
Najbolj idealno je, da je usmernik zunaj ohišja naprave, vendar to vedno ne gre, še posebno pri ojačevalnikih zato pa morejo biti ojačevalniki pametno narejeni, da ne pride do preslujov in induktivnih povezav med kabli/povezavami/tracei na PCBjih.

Kakšno vprašanja kaj se uporablja AC ali DC. Odvisno kaj rabiš, vendar na koncu vedno pretvoriš v enosmerno, saj pri ojač. nimaš kaj delati z izmenično, pa tudi v drugih elektronskih napravah ne. AC je le zaradi lažjega prenosa električne energije na velike razdalje. No in za gnanje kakšnih elektro motorjev.

Kako pa si naredil tale DIY coax kabel? Si ga sam navijal, al je to samo prispodoba za to, da daš sam konektorje gor.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Trancedeejay ::

Pri receiverjih vemo da je veliko raznih vhodov(tako da ne more bit nevem kaksne oddaljenosti od napajalnega dela) itd. zato so okoli napajalnega dela digitalni vhodi, analogni so bolj odmaknjeni. Delal sem napajalne kable ne coax(no tudi takega sem ze kdaj)..... Suko konektor je Kopp, na koncu euro je kr en 10A,(ne vem kje dobit kvalitetnejsega za normalno ceno), zile so iz polnega bakra, pol so zice z izolacijo in se folijo, zavite,vmes so ovite se na feritni prstan in naprej pletene, cez je tudi buzir, na euro konektor so zice lotane,ker se tezko ovije okoli sravfa trdi baker......vglavnem nic posebnega, je pa z Lapp kablom bolje izpadlo kar se tice sevanja v okolico.
Vglavnem malo probavanja. Mogoce kdo ve kje dobit konektor k je tak ovalen in ima dve luknje za fazo in nulo(kao napajalen za dolocene naprave), do sedaj sem videl samo cele napajalne kable, rabim za probavanje za na DVD player.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Azrael ::

Trde žile v kablu niso dobre vsaj iz dveh razlogov:

1.) kmalui se bo kabel zlomil, če ne bo res stalno pri miru,
2.) bolje prenaša VF motnje, vsaj če sklepam na koax kable, tisti s trdno osrednjo žilo imajo manj izgub, kot tisti pleteni.

Za tisti konektor povprašaj v elektrotrgovinah ali kakšne štromarje, če ga mogoče imajo. Dobrih 20 let nazaj sem ga slučajno dobil v Merkurju, vendar ga nimam več.
Nekoč je bil Slo-tech.

BluPhenix ::

Ja polne barkrene žice niso čisto uredu (v stenah so, ker so bolj poceni in niso tako dovzetne na vplive okolja. Zato čim bolj kvalitetno pletenico v roke!

glede konektorjev bo težka, ker se jih ponavadi posamično ne dobi, ker niso taki na vikaj ampak se jih vedno zalije na kabel. Jaz sem jih tudi velikokrat iskal vendar brez sreče. Probaj kakšen Conrad ali pa farnell pogledati.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Stepni Volk ::

Avenger je v temi o levitacij dodal zanimivo stran, za vse, ki lahko dokažejo, da zmorejo nekaj nadnaravnega (morda mednje štejejo tudi slišno razliko v napajalnih kablih). Nagrada je obetavna 1'000'000 U$.
Vsem, ki slišite razliko, se splača potruditi.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428533 (13857) CoolBits
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562446 (29270) rs1975
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769503 (8483) Trancedeejay
»

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1218244 (6265) gumby
»

Izdelava filtra proti motnjam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173399 (2949) Matek

Več podobnih tem