» »

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija...

[HI-FI primerjalni test] potek, organizacija...

1
2
3

LordWorm ::

Jst vam priporocam da si iz Audiopro isposodite katerekoli dynaudio monitorje, ker boste (veliko) prej opazili razliko med razlicnimi stvarmi (mp3 vs CD in podobno).
Zmente se z Urosem.

Stepni Volk ::

V osnovi naj bi bil test med različnimi kabli. Da dobiš kolikor toliko reprezentativen podatek, potrebuješ dosti ljudi, ki bi posodili svoja ušesa, vsaj 50.
Test je lahko le "blind test" in ne tudi "Double blind test", ki bi bil veliko bolj zanimiv. Predvsem mi še ni uspelo izmozgati, pod kakšno pretvezo bi lahko dvojno slepi test lahko izvedel.

OwcA ::

Če pade, je že blind dovolj, v kolikor se dejansko vidijo vzorci pa lahko mozgamo (in kompliciramo) dalje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

Ja, čimveč ljudi rabiš za to ... kakih 10000, da bo razlika resnično potrjena. Ne ga srat dečki ...

Kdo ima vsja malo volje za takšen test, ga lahko opravi v vsaki malo bol založeni trgovini.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Eschelon ::

FYI: Double blind je povsem izvedljiv.
Tukaj so stari testi.

Edit: Glinik ... in(ali) cerkvi...;)
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

Highlander ::

50, uf to pa je stevilka! :) Ne vem, ce se nas bo zbralo toliko... Po moje je dost bolj realisticno pricakovati ene 10-15 ljudi, mogoce bo ze s tem problem. Saj lahko veckrat (nakljucno) menjamo kable in se bo potem nekaj le videlo: se pravi, ali vsaj kdo prepoznava razliko. Itak ne gre za neke hude znanstvene teste, bolj za potesiti firbec, ali se mi narobe dozdeva?

Stepni Volk: A se pobiras prijave al kako je s tem?

glinik: Brez zamere, a mi je naravost presunljivo, da nekaterim (beri: tebi) se vedno ni jasno zakaj je blind in double blind test dobra stvar v teh primerih. Zato res na kratko: noben ne dvomi, da ti res slisis razliko v trgovini, a od kje ta prihaja: od uses ali direktno iz mozgan? To vprasanje, na katerega niti ti brez (double) blind testa zal ne mores z gotovostjo odgovoriti. Da ti bo vsaj priblizno jasno v cem je trik, ker se ti ocitno tekstov ne da prevec brati, se manj verjetno studirati psihologije, mas tu en link, kjer se vidi graficno (ni pa na slusnem, temvec vidnem podrocju, za demonstracijo bo ze dobro ;)

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Eschelon - poanta double blind testa je, da subjekti ne vedo, kaj se testira. Zato se lahko doda placebo in se jo statistično doda v izračun.
Tu vsi vemo, kaj se testira.

Highlander - se je, a je bilo prijavljenih premalo >10.

glinik ::

Ste pa dobri, kaj ste zmožni narediti z ene povsem povprečne teme ... Me res zanima če je že kdo izmed vas (glasnih) naredil kakšen podoben test. Niti probali še niste ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

Če že ne drugega, je lepo prit na slo-techa in se malo nasmejat raznoraznim teorijam :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Poldi112 ::

Za double blind test potrebujes ne potrebujes vec kot 10 ljudi. Ali ni en tester, ki ti 10x pravilno pove, ali poslusa original ali kopijo dovolj da zaključiš da razlika je? 5 ljudi je cisto dovolj za double blind, ce se prav spomnim kaj to sploh je.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Stepni Volk ::

poldi112 - Deja vu. Kaj je Double blind test, smo že ugotovili. Poglej prejšnjo stran za link.

Primerjalni test pa se seveda da izpeljati. Edino merodajno bi bilo takojšnje preklapljanje med kabli, kar omogoča neposredno primerjavo.
Na spomin se očitno ni zanesti. Glinik je že pozabil, da smo o tem že debatirali oz. bi si lahko našel čas in prebral, kaj je to Double blind test.

glinik ::

He he,

Primerjalni test pa se seveda da izpeljati. Edino merodajno bi bilo takojšnje preklapljanje med kabli, kar omogoča neposredno primerjavo.

S tem si vse povedal ... heh :D Zadeva se ne testira tako, ampak to sigurno že veš ... Zakaj pa ne vprašaš kakšnega "starega mačka", kako se testirajo kabli (če že imate mene za tako čudaškega)?

Tukaj še pozabljamo na eno važno stvar. Za takšen test potrebuješ kar precej dobro elektroniko (da bo razlika čimbol opazna), katero ima retko kdo na tem forumu. Kdo pa jo ima - bodi brez skrbi, da je ne bo vlačil na "nek glup test", katerega je že sam 100x opravljal sam doma ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OwcA ::

@glink: prosim opiši "pravo" metodologijo testiranja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Eschelon ::

Stepni Volk: Tvoja definicija se ne ujema s tisto, ki je podana na Wiki (prvi link). Nekaj ne štima.0:)
Vedeti, razumeti, znati.

glinik ::

Dobro OwcA, samo zate 0:)

Najbolše lahko "tester" oceni kabel na svojem sistemu, ki ga pozna kot svoj žep. Posnetek naj nam bo dobro znan in čimbolje posnet. Če rečemo, da bomo delali A, B test, potem se nismo pravilno izrazili. Prav je A, B, A test. Poslušamo 1. primerek, ga zamenjamo z 2. in nato še enkart zamenjamo s 1. Ne rabimo posebnih stikal ali kaj podobnega (razlika je tako lepo šlišna) ... tašne teste delajo amateri in teoretiki. Vsako stikalo je motnja v verigi.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

gumby ::

hmm... ce ves, kateri kabel je A in kateri B, pol je itak brezveze vse skupaj, ker bodo rezultati cisto subjektivni.

glinik ::

Če nisi tolko fer do sebe, da še samemu sebi lažeš, ... kaj ti naj pol rečem ... Kupi si stolp in si reči, da je najbolši sistem na svetu. Brez trezne glave nikamor ne prideš. Moraš biti objektiven, drugače je cel test "brez teže".

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

perci ::

glinik, a si ti ze slisal za placebo efekt?

gumby ::

ni fora v tem, da bi sam sebi lagal ali karkoli...

za objektivne rezultate ne smes vedet, kaj testiras. imas samo recimo kabel #1, #2 in #3 in pri tem lahko po mili volji izbiras, katerega hoces "poslusat" (zamenjavo kablov opravi nekdo drug).

pri tem seveda nimas pojma o tem, da je #1 navaden UTP, #2 zica za 400kV daljnovod, #3 pa super zvocniski kabel za 100.000$ na meter.

to informacijo lahko izves sele po testu, nic prej. to je bistvo

Trancedeejay ::

To posadis nekaj neaudiofilov in vsi morajo slisat razliko, drugace se na splaca razpravljat o razlikah med kabli. Torej slisat bi jo mogli vsi poslusalci(predvsem tisti,ki ne dajo kar prevec na kabel), drugace je med kabli zelo majhna razlika(da je mi ne slisimo) ali je ni. Veliko kablov je nateg, vsaj jaz vem,ker vem kaksne so marze na kable in kaj doloceni kabli dajo iz sebe. Nekateri kabli pa res naredijo razliko....... ce pogledate kaksne vrhunske merilne aparature so povezane med sabo s flat srebrnimi kabli(srebrnimi je receno tako, ker tako izgledajo, ne vem s katerega materiala so v resnici), eno imam celo par metrov stran.
Torej ce razlike med kabli ni mozen zaznat normalen clovek, potem se rece da razlike ni. Pri meni je se brat,ki je bolj anti audiofil slisal razliko zato bi jo moral vsak, pa se za to ni treba prevec matrat. Treba se je le naposlusat enega sistema in vstavit drug kabel v sistem, takoj bi se morala slisat razlika, drugace kabel ni kaj prevec razlicen od prejsnjega oz. nima kaj prevec vpliva. Tudi ce je kabel ne vem kako drag ne pomeni da bo boljsi.
Recimo na moje vprasanje zakaj je nek kabel 100krat drazji, mi je zastopnik dejal, ker ga je 100krat tezje narest. Predvidevam da se je zato namnozilo toliko firm s kabli, ker dosti ljudi kupuje kable glede na videz, kao snake skin, tkana povrsina,Furutech konektorji.... in zato odstevajo velike denarje(podobno kot sportni deli na avtomobilu-a la kovinske mrezice,spojlerji....), ceprav lahko pri nekaterih kablih ze zaradi samega materiala nekaj nanese nekaj denarja(recimo ce bi sli delat kabel iz srebra bi nas ze ta nekaj kostal-seveda vseeno ne take vsote, kot so nekateri kabli ko dobis za meter kabla avtomobil)
Have a nice Day

Matt
Music is the key

gumby ::

cena je imho visja iz dveh razlogov:
-izdelujejo se mnogo manjse kolicine, kot pri "navadnih" kablih in je posledicno proizvodnja drazja
-folk je dejansko pripravljen stvar kupit po visji ceni

glinik ::

Pri kablu stane daleč največ razvoj. Res mislite, da je material kabla vreden XXX denarja (gledano za vrhunsko drahe kable)? Kot je že gumby povedal, male serije, tudi to je vzrok za visoko ceno.

Recimo Kimber Select, mani šans da so tile kabli tako dragi za narediti! Podjetje Kimber je moralo vložiti ogromne zneske, preden so sploh začeli s prodajo teh kablov. Ko jim je uspelo narediti dober kabel, ga lepo mastno zračunajo. Ja ljudje božji, kaj mislite da so (audio firme) izjeme v svetu? Enako je pri avtomobilih itd ...

Še eno dejstvo, za "2x bolši zvok", plačaš 10x višjo ceno. Tega se moremo vsi zavedat ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Trancedeejay ::

Kle v Iskratelu pride ena usiva platka s cipsetom(kot recimo maticna plosca) tolk kot nov avto srednjega razreda..........
Vem da so cene posledicne z razvojem, je pa marsikatera firma s kabli samo vizuelno popravila odkupljene navadne kable druge firme, velikokrat cenejse..........
Have a nice Day

Matt
Music is the key

codegen ::

Sej redko kdo odkriva toplo vodo na tem področju ...ne samo pr kablih ampak tudi pri ojačevalcih ...vse skupaj zapakirajo v veliko brušeno rostfrei ohišje z veliko hladilnimi rebri in prodajo za velike denarje...in ker veliko ljudi kupuje z očmi je potem načelo LEPŠE ZGLEDA-BOLJŠE ŠPILA še toliko bolj resnično!

codegen ::

najdu sem en francoski test med interkonekti Tukaj

In tale ki je mislim da je že bil enkrat Tukaj

Vsi blind testi ki sem jih do zdaj prebral govorijo o tem da avdiofili očitno precenjujejo svoja ušesa, ker se potem izkaže da slišnih razlik med kablom za xxxx $ in xx $ ni !

glinik ::

Če ste prebrali blind teste na internetu bo že štimalo, saj ... internet in podobni mediji nikoli ne lažejo!

Tvoj prva povezava je res super, samo še enega prevajalca si še moram nabavit ... ;)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

codegen ::

Glinik na začetku imaš povzetek v angleščini ampak... verjetno linka sploh nisi pogledal ( ker ti pač verjameš v druge vire informacij ) ...Jz tem testom verjamem če ne zaradi drugega, ker mi na koncu članka ne poskušajo prodati svojega izdelka ( ki je seveda boljši od vseh testiranih ) in ga delajo ljudje , ki so se zbrali ( podobno kot bi se radi mi ) da bi naredili konec neskončnim internetnim debatam o kablih !
Še en link malo za šalo, malo zares 0:) ...

glinik ::

He he, sploh ne vem zakaj se tako ubadamo s tem vprašanjem. Ajde, če res ne bi imel toliko "prakse" s testiranjem kablov, potem eventuelno drži vaše mišljenje. Če je dejstvo, da vsak kabel igra drugače, le dovol dober sistem moraš imet, da razliko "pokaže". To že govorim tretjič. Koliko od vas sploh posreduje dovol dober sistem za normalno slišno razliko? Dvomim, da se bo našlo vsaj 5 ali 10 ljudi ...

Jasno je tudi da se prodaja ogromno cvetk, ... žal. Še več "tople vode" se prodaja v svetu optike (daljnogledi itd...) Tam je šele prava zmešnjava ...

Meni je dobro znano, da se bojujem izgubljeno bitko, ampak nekdo se mora ... :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OwcA ::

Obe strani "vesta", v tem je problem. Bi bil pripravljen pomagati pri organizaciji in izvedbi takšnega testa? Kar bi rad, je metodologija, za katero se bodo vsi avdiofili na tem forumu v naprej strinjali, da je ustrezna, potem pa vidimo kako je.

Moj predlog bi bil:

1) zberemo en relativno kratek (~3 min) komad, ki ga bomo poslušali
2) izberemo sistem, ki ga tisti, ki zagovarjate, da je razlika slišna le na dovolj dobrih sistemih že pred testom poslušate in potrdite kot takšnega
3) testiramo interkonkete, ker je logistično lažje
4) kabel je tako priklopljen, da se ne vidi
5) testiramo samo 2 različna kabla, enega "referenčnega" za katerega se avdiofili strinjate, da je dober (za dani sistem) in enega navadnega
6) najprej testeri za referenco slišijo vsak kabel
7) test se ponovi 10-krat, poslušalci morajo vsakokrat povedati kater kabel so slišali
8) če so rezultati statistično relevantni (vsaj 80 % pravilnost), organiziramo še en test (za tiste, ki so razliko slišali) kjer imamo več različnih kablov

Kako se vam zdi?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

Predlog res ni slab :)

Roko na srce, do tega testa bo zelo teško prišlo, razen - če se dobimo pri komu, ki ima dovol dober sistem sam doma. Če me spomin ne vara prideta na tem forumu 2 ali 3-je kandidati v poštev.

1. točka

Rečmo raje 2 ali 3-je komadi, ker teško najdemo lepo "izpostavljeno" višino in bas področje na enem samem komadu

2. točka

OK

3. točka

Bi raje zvočniške kable, ker je po mojih izkušnjah malenkost "bol očitna" razlika. Sam kabel je daljši, mogoče zato "bol očitna" razlika.

4. točka

To bo malo težje izvedljivo (izjema so interkonekcijski kabli).

5. točka

OK

6. točka

OK

7. točka

10x ponavlanje testa je nepotrebno. Če je sistem "pošlihtan", potem 2-3x popolnoma zadostuje.

8. točka

Kot prej povedano, če je sistem "pošlihtan" in bomo imeli en res dober in en slab kabel, bi naj bila pravilnost 100%. To si skoraj zagotovo upam trdit.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

codegen ::

Moj sistem doma :
-musical fidelity A3, b&w cmd 9 nt, PMC tb2+ , yamaha cdx-870, nordost blue heaven zvočniški kabli, interkonekti vivanco ( taki bl debeli :) + M.F x-can v2 ojačevalec za slušalke z sennheiser hd-650 slušalkami.
Mislm da je to dovolj dober sistem da bi pokazal razlike...
V kratkem nameravam preizkusiti Benchmark DAC-1 , če se pri D/A konverziji med 12 let starimi konverterji v yamahi in Benchmarkovimi ne bo slišalo razlike potem bom presenečen...bom slišu in poročam...

Trancedeejay ::

Blue Heavena imas za zvocniskega - si moral pa kar nekaj denarja napraskat za kable(kolk si dal?) - jaz sem komaj napraskal za 1m interkonekt Blue Heaven, pa ga se zmer nisem konektiral, ker ne morem dobit WBT-jev. Za zvocniskega imam Nordost Flatline Gold MK 2 - jebiga ni dnarja. In a si zadovoljen kako spila? Si probal kaj interkonekte zamenjat?
Mene najbolj napajanje(motnje) zajebava in pa to da je v bajti nicenje in ni zice za ozemljitev, hibridi so pa zelo obcutljivi na te stvari tko da spila......ko ojacevalc vklopim kar luci zazmigajo.morda ve kdo kje staknit poceni locilni trafo?
Have a nice Day

Matt
Music is the key

glinik ::

Super sistem. Kapa dol ... Razlika bi se skoraj da mogla slišat na takem sistemu. OK, je par komponent, ki niso po mojem okusu, ampak pustmo zdaj to ... :)

Največje vprašanje je, ali je sistem "pošlihtan" in sestavljen z ljubeznijo? Komponente kupit je eno, drugo jih je lepo upasat v sistem. Konec koncev, kaj ti pomaga dober sistem, če je vse drugo fuč (prostor, postavitev, ...).

Kakšen pristaš zvoka si drugače? Po komponentah sodeč, si za svetel, definiran, hiter in natančen zvok. Tukaj se razlikujeva (s tem ne mislim nič slabega).

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

glinik ::

codegen,

v eni točki te res ne razumem. Imaš dober sistem, drage kable ... Potem pa govoriš, da med kabli ni razlik??!! Zakaj si jih pol nabavil, zaradi imidža ali ker so lepši? Mislim ... to je paradoks, kaj govoriš. Ali je mogoče ena tretja osebe vpletena v tvoj sistem? Mogoče oče in je on tale, ki vse to kupuje? Predvidevam pravilno? Drugače si res ne znam razlagat tvojega prepričanja. Popravi me prosim.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

codegen ::

Poglej glinik...Jz nisem nikjer rekel da med kabli ni razlik zato si tut želim narest tak test ki me bo na lastna ušesa prepričal da so razlike ali pa jih ni...glede mojega sistema, kupil sem si ga sam... niti ene stvari nisem kupil direktno v trgovini vsako od teh stvari ( tako je bilo marsikaj precej ceneje ) , kable nordost sem imel priložnost dobiti za nizko ceno in zato so v mojem sistemu... Nisem "pristaš" nobenega svetlega, hitrega in ne vem še kakšnega zvoka...kar hočem od mojega sistema je to da se bo na njem slišalo vse skupaj čim bolj podobno temu kar je slišal mastering inženir ko je masteriral album ki ga poslušam ( seveda govorim o kvalitetnem masteringu )
Glinik, ampak ko vprašaš če sem ga sestavil z ljubeznijo kaj točno misliš s tem...če sem pred nakupom vsaki komponenti dvoril in potem nežno vstavil... seveda ko je bil moj ojačevalec dovolj sproščen in nič prej, v njega interkonekte ter zvočniške kable ?
Take romantike ne premorem...vsaj pri elektroniki ne:D !

OwcA ::

1. točka

Rečmo raje 2 ali 3-je komadi, ker teško najdemo lepo "izpostavljeno" višino in bas področje na enem samem komadu

Se strinjam.
3. točka

Bi raje zvočniške kable, ker je po mojih izkušnjah malenkost "bol očitna" razlika. Sam kabel je daljši, mogoče zato "bol očitna" razlika.

4. točka

To bo malo težje izvedljivo (izjema so interkonekcijski kabli).

Ravno zato sem predlagal interkonekte. Alternativa bi bila preveza čez oči ... ;)
7. točka

10x ponavlanje testa je nepotrebno. Če je sistem "pošlihtan", potem 2-3x popolnoma zadostuje.

Toliko ponovitev zato, da lahko potem malo statistično obdelaš podatke in da lahko rečemo, da smo opravili neko resno in korektno meritev oziroma eksperiment.

@codegen: bi bil pripravljen, da test izvedemo pri tebi?

Seveda so vsakršni predlogi in ponudbe še vedno dobrodošli.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

glinik ::

Saj imaš sistem doma, naredi test. Ne vem zakaj potrebuješ zraven celo vojsko, da bo potprla tvoje zaključke ;) .

Ko sem rekel, če si sestavil sistem z ljubeznijo, sem mislil, ali sistemu dal komponente, ki mu pašejo? Nesmiselno je kupovat komponente, ki so poceni in ne pašejo v sistem.

Dobro, se že veselim, da slišim PMC TB2+ :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

OwcA ::

Saj imaš sistem doma, naredi test. Ne vem zakaj potrebuješ zraven celo vojsko, da bo potprla tvoje zaključke

Predvsem zato, ker dokler vsak dela test sam, mu nihče drug ne vrjame.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

perci ::

Objektiven človek tut sam sebi v takem primeru težko verjame.

codegen ::

Pri men bi težko naredil test ker lahko sedi samo eden in ni prostora za preklapjanje kablov, itd... ( mansarda ) ...mogoče bi lahko dobil eno sobo namenjeno snemanju inštrumentov (studio ).
Glinik ti si ta prvi ki mi ne bi verjel da nisem slišal nobene razlike med kabli če bi testiral sam doma, tko da če delamo test morš bit ti nujno prisoten :D ...Pmc-ji trenutno počivajo, ker je ojačevalec zdej prklopjen na B&W...ampak za test jih rade volje posodim, ker bauersi majo skupaj 60 kg in se mi jih ne da okrog nosit!

glinik ::

Kaj vas spet zajebava server ali mene linija???? Napisal sem 2 strani, pol pa NIMATE DOSTOPA!! Ne da se mi več tako lepo na dolgo in široko pisat...

OwcA:
Samo na slo-techu mu tega ne bi verjeli. Večina ljudi dela teste same ...

perci:
Če je razlika slišna je slišna ... pika. Če je ni, je ni. Če bom videl boga, bom tudi v njega verjel!

codegen:
Da razlike ne slišiš je lahko več faktorjev. Sicer so mi B&W zvočniki dobro znani, sem sprobal večino njihovih krovnih modelov serije Nautilus.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

codegen ::

Glinik če pišeš daljše besedilo ga rajši piši v notepadu...in potem copy paste, si boš prihranil mnogo živcev;)

OwcA ::

Samo na slo-techu mu tega ne bi verjeli. Večina ljudi dela teste same ...

Na nobenem avdiofilskem forumu ne bi, neglede na rezultat. Želiš primer? Če zdajle rečem, da nisem slišal razlike med zvočniškimi kabli in uporabljam neko čudo za 300 SIT/m, bom obtožen bodisi "nenatreniranega sluha", bodisi slabo postavljenega sistema. Če rečem, da razlika je, bom dobil nazaj, da sem poslušal z očmi. ;)


Iz tvojih odgovorov pravilno sklepam, da se testa ne nameravaš udeležiti ali pri njem pomagati?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

codegen ::

En manjši test sem izvedel pred parimi minutami... testiranje med konverterji od moje stare yamahe cdx-870 in pa benchmarkom DAC1 !
1.yamaha je bila priklopljena z vsem dobro znanimi rdeče-belimi interkonekti na MF a3
2.Iz yamaha coaxial out z nekim hudim kablom v benchmarka in z mojimi "taboljšimi" interkonekti v MF
Vse skupaj se je dalo z daljincem primerjati a/b...jaz sem preklapljau med vhodi in mislim, da če ne bi vedel da sem preklopil recimo na DAC1 bi še tisto majhno razliko, ki sem jo slišal lahko zanemaril :\
Ta benchmark stane 240000 sit...mogoče sm jz gluh, al pa nimam pravega ojačevalca, al pa... ;)

glinik ::

OwcA,
veš da se ga bom udeležil, če me tako lepo prosiš :)

codegen,
je to tale zadeva? Primerjave nisem slišal, zato ne morem nič komentirat. Praviš, da je bila majha razlika, ampak skoraj zanemarljiva ... ? Mogoče si več pričakoval in se ti je azlika zdela zato tako mala, res ne vem ... Malo se mi čudno zdi, da je konverter z stare Yamahe tako dober, kot neka ločena DAC komponenta. To so moja predvidevanja . Dober DAC naredi marsikaj ...

Glih včeraj sem bil v BOF-u in smo z dečki malo primerjali komponente. Imeli smo DALI zvočnike Helicon 300 za 450k sit, nek Marantz CD player za 55k sit in Marantz ojačevalec za 100k sit. Potem smo še menjavali nekaj zvočnikov itd ... Na koncu smo menjali player in prešaltali na nek referenčni Marantzov model za nekaj čez 500k sit. Razlika je bila več kot očitna, tako očitna pa tudi ne (da opravičuje 10x višjo ceno). Zvok ni bil 10x bolši ;) . Primerjali smo tudi, zgoraj omenjani Dali zvočnik, z Tannoy-jem (cena, nekje 150k sit). Lajik bi na prvi vtis rekel, da je razlika komaj opazna. Čim se malenkost bol poglobiš, opaziš ogromne razlike. Tannoy igra plehko, tanko in neprijetno. Pri Dali-ju je stanje čisto drugačno ... Dejstvo je, da Dali stane 3-4x več. Primerjalni test je bil povsem objektiven. Dali mi ni "bolši", ker je dražji - enostavno igra doooooooosti "bolše" ... ;)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

codegen ::

Benchmarkov DAC je eden boljših na trgu v rangu apogee, mytek, UAD,...res sem pričakoval več po drugi strani sem vesel da ni bilo razlike, ker si bom rajši kupil eno končno stopnjo za ta denar! Glinik kako ste testirali cd-player...ste imeli oba cd playerja priklopjena na isti ojačevalec in ste potem preklapljali med njima oziroma je nekdo preklapljal ti pa si z zaprtimi očmi poslušal ter vsakič vedel kateri cd-player igra ? Tako sem danes naredil jaz in se je lepo slišalo , da se ni nič slišalo :D ? Naslednji teden dobim na test še dve mono končni stopnji za primerjavo z mojim integrircem...

glinik ::

Kje si doma, z LJ predvidevam? Škoda da nisi z Maribora, bi bilo zanimivo kako rečt :D .

Playerje smo poslušali ločeno, provo enega, pol pa drugega. Preklapljali smo. Vsi, ki smo bili tam smo že kar lep čas v "hi-fi svetu". A misliš, da če bi bil blint test, da nebi opazli razlike? Ne ne, razlika je bila preočitna :) .

Playerji se ne morejo testirat, da sta obadva priklopljena na ojačevalec. Vedeti moraš, da so eni vhodi na ojačevalcu že "vlaufani" drugi pa ne. To je zelo važno!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

codegen ::

Glinik daj mi razloži kako je lahko en vhod bolj "vlaufan" od drugega...to je spet nek audio voodoo, ki nima veze z realnostjo! ?
Tko kot da bi jaz rekel da mi grejo podatki čez en usb port hitrej v računalnik in iz njega, zato ker ga uporabljam več kot tistega na zadnji strani ki je malce odročen in je zato sprednji "vlaufan" !

glinik ::

To sem pričakoval, da ti bo trn v peti. Me je že kolega na to opoziril.

Dobro, mogoče ma malo zanaša, ker mešam vrhunske sisteme z vašimi. Se opravičujem. Drugače se pozna če priklopiš na vlaufan ali ne vlaufan vhod. Vprašanje je le, koliko se to pozna pri tebi. Domnrvam pa da nič ...

Kar se tiče primerjave DAC1 in konverterja v Yamahi. Tu bii morala bit očitna razlika, to ni samo moje mnenje! Daj prečekiraj sistem in postavitev, sigurno te nekaj "jebe". Če si vsaj malo realen, razlika bi morala bit opazna ...

Nisi še naspisal od kot si?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

codegen ::

Očitno bova težko prišla na kakšni točki skupaj...sepravi edini načini da bi bila oba vhoda enako vlaufana je, da imaš nov ojačevalec na katerega priklopiš dva cd-playerja in potem bi bil test merodajen...to kar si probaval v bofu smatraš za vrhunski sistem, ker če ga ne potem razlike med dvemi linijskimi vhodi ne bi bilo...Brez zamere Glinik, spremljam te debate na slo techu že precej časa in še nobenemu ni uspelo da bi te prepričal v karkoli pa čeprav so se fantje zares trudili ( linki , dobri argumenti, itd...) zato te tudi jaz ne nameravam prepričevati!
P.S: Sem iz Ljubljane.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja gramofonskih plošč in kaset še vedno raste (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Rezultati
34469971 (62101)          
»

[Hi-Fi] - Fizikalna razlaga pri napajalnem kablu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10010166 (5342) Trancedeejay
»

[Hi-Fi] - Debata: Kabli, kabli, kabli ... (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
92562442 (29266) rs1975
»

Polariteta zvočnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
769502 (8482) Trancedeejay
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514134 (10571) Trancedeejay

Več podobnih tem