» »

Mercator - odstavitev Jankoviča

Mercator - odstavitev Jankoviča

mkonci ::

Živjo!

Se oproščam, če je ta tema že kje odprta, vendar jaz je nisem našel.
Zanima me vaše mnenje o tem kar so naredili z Jankovičem!

Meni se zdi da je bilo to čisto politično dejanje. Najbolj hecno se mi zdi, da so za vzrok odstavitve navedli poslovne in finančne vzroke. Hecno, res da verjamem, da trgovke, ki delajo veliko časa za malo denarja, v nedeljo in praznike niso najbolj zadovoljne z najboljšim sosedom, ampak tudi drugim npr. tuš ali spar morajo tudi delati.
Razlika med temi trgovinami je zelo velika, MERCATOR je slovenski, in jaz mislim da je Jankovič k temu prispeval ogromno, res da je po vsej verjetnosti zraven mastno služil, ampak je ustvaril velikanski imperij s slovensko znamko, in ogromnim dobičkom. Menim da zato ne more biti razlog za odpust finančni ali poslovni. Toliko kot je imel mercator dobička v enem letu ima zelo malo slovenskih firem.
Vaša mnenja?!

Jao kam gre ta prelepa slovenija:\ (prodajajo vse kar je dobro, firme ki delajo dobiček in njihove bosse pa ukinjajo, da lahko uspešno podjetje prodajo...:\
  • zaklenil: perci ()

Nejc Pintar ::

ok, tole glede nedeljskega dela zgleda še vedno ni ljudem jasno, a misliš da potem kar cel teden dela?
10. Koliko nedelj na mesec delajo Mercatorjeve prodajalke?

Mercatorjeve trgovke delajo v povprečju 1.5 nedelje na mesec.

11. Koliko Mercatorjevih prodajaln obratuje ob nedeljah?

V Mercatorjevi maloprodajni mreži v Sloveniji imamo 808 prodajaln, od teh pa jih ob nedeljah obratuje 264, kar predstavlja 32.67 odstotkov vseh prodajaln.

12. Kolikšen dodatek za delo ob nedeljah dobijo Mercatorjeve prodajalke?

Prav Mercator je bil prvi, ki je vzpodbujal k povečevanju dodatkov. Tako je predsednik Mercatorjeve uprave, Zoran Janković, v lanskoletni oddaji Trenja javno opozoril in pozval vse pogajalce, da se dogovorijo o predlogu dodatka za manj ugoden delovni čas. Takrat je tudi obljubil, da če se ne bodo dogovorili o višini dodatka, da ga bomo v Mercatorju samoiniciativno povišali s 1. januarjem 2003, kar smo tudi storili. Povišali smo ga na 60 odstotkov, kljub temu, da so bili po kolektivni pogodbi določeni na 50 odstotkov. S 1. julijem 2003 smo dodatek dvignili na 65 odstotkov, s 1. januarjem 2004 pa bo le-ta povišan na 75 odstotkov, o čemer so se podpisniki kolektivne pogodbe dejavnosti trgovine z aneksom že dogovorili.

13. Ali Mercatorjeve prodajalke delajo 7 dni v tednu?

Ne. Mercatorjeve prodajalke delajo največ 40 ur na teden in imajo v tednu prost vsaj en dan.


Torej niso nevemkaj boge, delajo pač normalno:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

IgorGrozni ::

Podvojitev teme , zaklepam .........>:D

mkonci ::

No čaki mal, nisem jst mislu tega, da so tko boge, res je da morjo delat nedelje in praznike. In vem da je edino Jankovič od šefov bil na strani prodajalk. Tko da razčistva, jst sem ABSOLUTNO PROTI ODSTAVITVI JAKOVIČA, menim da je eden najbolj sposobnih menedžerjev, kar jih slovenija premore.

mkonci ::

igor dej vsaj link na temo ki že obstaja!

Nejc Pintar ::

Saj še ne:D

Tudi meni se zdi da je precej sposoben, pa tudi mislim da ni tak perikeš kot precej managerjev
Lahko je biti prvi, če si edini!

mkonci ::

Dobro zasluži, za pošteno delo!!! :) Takih v SLO skoraj ni!:\

IgorGrozni ::

Fairplay ::

13. Ali Mercatorjeve prodajalke delajo 7 dni v tednu?

Ne. Mercatorjeve prodajalke delajo največ 40 ur na teden in imajo v tednu prost vsaj en dan.

Tako naj bi bilo, ampak NI

perci ::

Original tema

Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757298528 (46372) starfotr
»

Ustavno sodišče o odpiralnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
786537 (5366) SodVina
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929461 (22837) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139401 (8215) MadMicka
»

Ali je res, da je toliko trgovin odprtih v nedeljah in praznikih???

Oddelek: Loža
353262 (2967) _Mortal_

Več podobnih tem