» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
54 / 56
»»

Klamzi ::

Horas je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Naj ostane zaprto, tako imajo en garantirano prost dan v tednu.
Tisti zgoraj, ki mu ni jasno zakaj zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd. delajo vse dni v tednu, trgovci pa ne... brez komentarja...


kako to misliš garantirano? saj tako ali tako imajo, sploh tam kjer delajo turnus(hofer)

in pa kaj se vam smilijo, večina trgovk ki jih poznm iz velenja pogrešajo nedelsjko delo. tk so mele nal mira od svojih, pa še gužve ni take kot ob petkih sobotah. eni pa bi res radi vse namesto deugih odločali.

zakaj se potem ne obregnete v proizvodnje kjer delajo 4izmensko delo?? 6dni 2dni feaj, ali 2dni 2 dni fraj, pa pridejo na nedelje in praznike.

dvoličnost in hinavakost.

S tem mislim da so v nedeljo doma, ne glede na karkoli in si lahko planirajo izlet, piknik, športanje... Sicer tudi pri turnusu vedo kdaj so prosti, ampak vemo kako je, ko so dopusti, bolniške, izpadi, gužva,...

Invictus ::

Jure14 je izjavil:

Zakaj zapirati z zakonom?
Raje določiti nedeljski dodatek, pa kdor želi imeti ob nedeljah odprto, naj ima.

Saj je določen, 100% višja postavka.

Mene moti, ker bi vc nedeljo obletal kake stvari, ki jih drugače ne morem, oz. se mi ne ljubi stati v gužvi.

Zakonsko omejevati je brez zveze, Avstrijci nič ne omejujejo, čeprav imajo vsi zaprto v nedeljo.

Marsikatera trgovka je pa rada delala v nedeljo, ker ji je to pomagalo pri mesečnem proračunu, beri višja plača.

V glavnem je šlo za brezzvezen populizem in Slovenceljni so spet padli na nepomembno foro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

donvito ::

starfotr je izjavil:

Folk še 3 cente noče plačat za vrečko, pa bo za vikend plačeval dodatne procente. Ne bo.

Bi blo fajn, ja, ker za 3 cente je ni nikjer več, mercator, navadna 15 centov. >:D

starfotr ::

3 cente je tista na sadju. Ne vem koliko so ostale (na samopostrežni blagajni ipd.) .

blink ::

Klamzi je izjavil:

Horas je izjavil:

Klamzi je izjavil:

Naj ostane zaprto, tako imajo en garantirano prost dan v tednu.
Tisti zgoraj, ki mu ni jasno zakaj zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd. delajo vse dni v tednu, trgovci pa ne... brez komentarja...


kako to misliš garantirano? saj tako ali tako imajo, sploh tam kjer delajo turnus(hofer)

in pa kaj se vam smilijo, večina trgovk ki jih poznm iz velenja pogrešajo nedelsjko delo. tk so mele nal mira od svojih, pa še gužve ni take kot ob petkih sobotah. eni pa bi res radi vse namesto deugih odločali.

zakaj se potem ne obregnete v proizvodnje kjer delajo 4izmensko delo?? 6dni 2dni feaj, ali 2dni 2 dni fraj, pa pridejo na nedelje in praznike.

dvoličnost in hinavakost.

S tem mislim da so v nedeljo doma, ne glede na karkoli in si lahko planirajo izlet, piknik, športanje... Sicer tudi pri turnusu vedo kdaj so prosti, ampak vemo kako je, ko so dopusti, bolniške, izpadi, gužva,...


Je to kaksna mentalna bolezen v SLO, da je toliko ljudi zaskrbljenih izkljucno za uboge trgovke? Komur ne pase fleksibilen delovni cas, naj najde drugo zaposlitev. Glede na razvoj tehnologije, bodo trgovke lahko ze kmalu zgodovina.

starfotr ::

Nikoli ne bo propadel ta poklic.

Utk ::

Odvisno kolk časa še nameravaš živet, ampak mislim da te čaka par presenečenj v življenju. Že zdaj 3 trgovke naredijo več kot jih je včasih 15. Razen v mercatorju. Filanje polic ni delo, ki bi si zaslužilo svoj poklic, drugega dela pa kmalu več ne bojo imele.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zakaj zapirati z zakonom?
Raje določiti nedeljski dodatek, pa kdor želi imeti ob nedeljah odprto, naj ima.

Saj je določen, 100% višja postavka.

Mene moti, ker bi vc nedeljo obletal kake stvari, ki jih drugače ne morem, oz. se mi ne ljubi stati v gužvi.

Zakonsko omejevati je brez zveze, Avstrijci nič ne omejujejo, čeprav imajo vsi zaprto v nedeljo.

Marsikatera trgovka je pa rada delala v nedeljo, ker ji je to pomagalo pri mesečnem proračunu, beri višja plača.

V glavnem je šlo za brezzvezen populizem in Slovenceljni so spet padli na nepomembno foro.



Vecina jih ni rada delalo v nedeljo... Dejansko smo takrat v centru nardili anonimno anketo in jih je 79% bilo za nedeljsko zaprtje 17% je bilo vseeno zdaj pa izracunaj.... Pa je bilo v tistem centru 150 resenih anket...

Ce ti je ok da ima avstrija zaprto potem ti je tudi ok da ima slovenija

Pac tisti ki ne zmorete med tednom opravit nakupov boste vecni jamraci

Hvalis se kako delas par urc dnevno a ne zmores pa zmes skocit v trgovino in nakupit

Glede na 500e/h predlagam da nekomu placas da ti gre v trgovino pa ne bo guzve
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Utk je izjavil:

Odvisno kolk časa še nameravaš živet, ampak mislim da te čaka par presenečenj v življenju. Že zdaj 3 trgovke naredijo več kot jih je včasih 15. Razen v mercatorju. Filanje polic ni delo, ki bi si zaslužilo svoj poklic, drugega dela pa kmalu več ne bojo imele.


Kot, da bi rekel, da bodo smetarji propadli. Ali pa čistilke. Ne bodo.

Nimamo toliko (izobraženih) ljudi, ki bi lahko vzdrževali vse robote. Tako, da bodo ljudje ostali za taka delovna mesta.

Utk ::

Ampak to niso več trgovci.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Vecina jih ni rada delalo v nedeljo... Dejansko smo takrat v centru nardili anonimno anketo in jih je 79% bilo za nedeljsko zaprtje 17% je bilo vseeno zdaj pa izracunaj.... Pa je bilo v tistem centru 150 resenih anket...

Jaz ti tudi naredim anketo, kjer bodo delavke rade delale v nedeljo.

150 zaposlenih v nekem centru ni nič.

Drugih pa ne najemam zato, ker je 3/4 folka debilov, ki ne zna narediti kar jim naročiš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T440 ::

Recimo, imamo debile ki ne zmorejo uskladiti svojega zivljenja niti do te mere, da bi med ponedeljkom 8.00 zjutraj in soboto 21.00 zvecer nasli eno uro za nabaviti vse potrebno za zivljenje.

solatko ::

Mato989 - Italjani in turistična mesta so imeli dolgo zaprto vse ob ponedeljkih, ko je praviloma najmanj obiskovalcev, tako v gostilnah, kot trgovinah, zakaj bi morale bit vse črpalke ob nedeljah odprte, imajo tam morda 500% dodatka pri plačah?
Ti pozabljaš to, da so tudi turisti potrošniki in marsikdo bi obiskal trgovine, če bi bile seveda ob nedeljah odprte, niso samo gostinci in bencinske pumpe. Vse nedelje, so bile ob večjih trgovskih središčih v glavnem registrske oznake tujcev in slovencev iz obrobja, da so lahko izkoristili prijetno s koristnim. Jankovič je kot direktor Mercatorja lepo razližil, da 40%-ov prometa opravi ob vikendih, a to ni pomembno, ljudje morajo k maši in ne po nakupih je flancal RKC in to je prevagalo.
Gostilne pa so odprte, če prav imajo samo 10 stalnih pijančkov od jutra do večera not in 2 ali tri zdolgočasene kelnarje.

T440 - Zato sedaj trgovke ob nedeljah naročajo hrano, ki jo pripeljejo vozniki, ki morajo delat ob nedeljah.
Delo krepa človeka

Gregor P ::

Invictus je izjavil:

Zakonsko omejevati je brez zveze, Avstrijci nič ne omejujejo, čeprav imajo vsi zaprto v nedeljo.
Prosim?!? Kako to misliš, da v Avstriji nič ne omejujejo? A je to po novem tako? Ker seveda so vsaj imeli predpise, ki so to omejevali - še več, posebej so bili omejeni produkti, ki so jih smeli prodajati v tistih nekaj izjemah ob nedeljah (to so tisti ograjeni prostori v trgovinah, ko lahko potrošnik gleda te produkte le od daleč).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ViperR ::

Po moje tudi večini žensk trgovk ni do dela v nedeljo. Že ti 6 dnevni delavniki so kar sranje, pa razne hofer varjante, kjer ti urnik povedo za 5 dni naprej. Za to pa med drugim tud tak turnover.

Če bi ženska želela delat vikende bi preprosto šla v gostinstvo, še višjo plačo dobiš.

Glugy ::

Fajn je ko imaš nemogoč urnik potem pa namest da bi udrihal po šefu ker ti tak urnik daje udrihaš po državi ker pusti trgovkam da so v nedeljo frej. Ja sej to hočjo elite..da se med sabo tepemo pa kregamo..pa da smo mi krivi ..boh ne dej da bi bili oni. Ne boljš da se med sabo da si še tiste pravice ki smo se jih že izboril sami odborimo stran.

Horas ::

ViperR je izjavil:

Po moje tudi večini žensk trgovk ni do dela v nedeljo. Že ti 6 dnevni delavniki so kar sranje, pa razne hofer varjante, kjer ti urnik povedo za 5 dni naprej. Za to pa med drugim tud tak turnover.

Če bi ženska želela delat vikende bi preprosto šla v gostinstvo, še višjo plačo dobiš.


ne vem kje ti živiš, ampak tam kjer jaz živim je hofer veliko bolšji plačnik! že regres so dobli letos 2000€. v gostintsvu praktično nihče več noče delat, če ne bereš novic
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

T440 ::

solatko, ja če je pa Janković tako rekel, potem pa seveda vse trgovine ob nedeljah nazaj odpret. Zokija beseda je vendar sveta!
BTW, a nisi velik ljubitelj Juge in Tita? Kako to, ko pa so bile vendar takrat trgovine ob nedeljah zaprte?

Mato989 ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Italjani in turistična mesta so imeli dolgo zaprto vse ob ponedeljkih, ko je praviloma najmanj obiskovalcev, tako v gostilnah, kot trgovinah, zakaj bi morale bit vse črpalke ob nedeljah odprte, imajo tam morda 500% dodatka pri plačah?
Ti pozabljaš to, da so tudi turisti potrošniki in marsikdo bi obiskal trgovine, če bi bile seveda ob nedeljah odprte, niso samo gostinci in bencinske pumpe. Vse nedelje, so bile ob večjih trgovskih središčih v glavnem registrske oznake tujcev in slovencev iz obrobja, da so lahko izkoristili prijetno s koristnim. Jankovič je kot direktor Mercatorja lepo razližil, da 40%-ov prometa opravi ob vikendih, a to ni pomembno, ljudje morajo k maši in ne po nakupih je flancal RKC in to je prevagalo.
Gostilne pa so odprte, če prav imajo samo 10 stalnih pijančkov od jutra do večera not in 2 ali tri zdolgočasene kelnarje.

T440 - Zato sedaj trgovke ob nedeljah naročajo hrano, ki jo pripeljejo vozniki, ki morajo delat ob nedeljah.



Kaj mene brigajo italijani, mene zanimamo Slovenci.. Turisti lahko grejo po nakupih v soboto jaz jih na ptuju dostikrat vidim z varazdina

Iz izkusenj ti pa povem da je vecino strank v nedeljo bilo lokalnih lenuhov tipa invictus ki kao ne zmorejo kupit hrane med 8 in 21 v prejsnjih 6 dneh ceprav bojda delajo samo 5h na dan max..

Saj jaz bi na nedeljo dal 500% dodatka in je to to pol pa naj ma odprto kdor hoce samo ce delas v nedeljo 8 ur mora bit to placano enako kot 40ur med tednom pol pa da vidim heroje ki se jim splaca
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

To govori oseba, ki na dopustu, na plaži, tlačani za delodajalca. Kar je, btw, prepovedano.

Invictus ::

Nekateri zvecer raje nabrisemo zeno kot hodimo po stacunah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ViperR ::

Horas je izjavil:

ViperR je izjavil:

Po moje tudi večini žensk trgovk ni do dela v nedeljo. Že ti 6 dnevni delavniki so kar sranje, pa razne hofer varjante, kjer ti urnik povedo za 5 dni naprej. Za to pa med drugim tud tak turnover.

Če bi ženska želela delat vikende bi preprosto šla v gostinstvo, še višjo plačo dobiš.


ne vem kje ti živiš, ampak tam kjer jaz živim je hofer veliko bolšji plačnik! že regres so dobli letos 2000€. v gostintsvu praktično nihče več noče delat, če ne bereš novic


Exactly, v gostinstvu in turizmu nihče noče delat, ker se dela dobesedno vse vikende.

Regres so pa skoraj povsod povšal zarad manjka delavcev. Plača zaposlenega v hoferju pa je 750neto + malica na hofer kartico za 27 urni delavnik. Top shit plačnik, ni kaj.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Nekateri zvecer raje nabrisemo zeno kot hodimo po stacunah...


Hvališ se da delaš 5 ur efektive za tujega naročnika večer je po 18:00 torej med 8:00 in 18:00 imaš še 5 ur vsak dan da obiščeš (+ celo sobot) trgovine... zvečerpa nabrišeš ženo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Horas ::

Mato989 ni tk lahko, recimo v nedeljo si vabljen nekam pa moreš kupit rože, kako steklenico vina itd... kam boš šel? na jebeno bencinsko kjer je precennjeno?? usput se gre v kakega eu ali hofer/lidl. ja ja sj lahgk prej kupiš ampak rože je že boljše sveže kupit ane.

vsaj dopoldne ob nedeljah bi lahko bilo odrpto do 15h recimo tako kot je imel interšpar povsod skoraj. pa hofer in lidl. predn so zatežili moralci in pravičneži
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

CiClon ::

Lahko si izmislimo tudi scenarij, v katerem si vabljen nekam ob polnoči, ko je itak vse zaprto in ne moreš kupit rož, ti pa bi jih grozno rad sveže. Al pa bi ti ful pasala super top trendy napolitanska pica ob 4h zjutraj, zakaj picerija ne dela?

solatko ::

T440 - Spet bluziš, vsak večji kraj je imel dežurne trgovine, ki so bile odprte ob nedeljah med 8 in 12-to. Niso pa bile trgovine odprte ob sobotah dlje, kot do 15-ih večina se je zapiralo okoli 12-te. V Kopru pa so bile trgovine ob nedeljah odprte, zaprte pa so bile v ponedeljek.

Mato989 - Ti bi toliko plačal samo trgovcem a vsem tistim, ki morajo delat ob nedeljah in praznikih pa ne, pizdun cehovski.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

Horas je izjavil:

Mato989 ni tk lahko, recimo v nedeljo si vabljen nekam pa moreš kupit rože, kako steklenico vina itd... kam boš šel? na jebeno bencinsko kjer je precennjeno?? usput se gre v kakega eu ali hofer/lidl. ja ja sj lahgk prej kupiš ampak rože je že boljše sveže kupit ane.

vsaj dopoldne ob nedeljah bi lahko bilo odrpto do 15h recimo tako kot je imel interšpar povsod skoraj. pa hofer in lidl. predn so zatežili moralci in pravičneži



Kaj pa ce si vabljen nekam ob polnoci kaj pa pol a morjo pol bit trgovine za take primere odprte 24/7 ali kako si to predstavljas?

Nihce me se nikoli ni povabil v nedeljo da naj pridem v nedeljo, oziroma so me ampak takim sem nesel buteljko ki jo imas lahko doma pol leta
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

T440 ::

solatko je izjavil:

T440 - Spet bluziš, vsak večji kraj je imel dežurne trgovine, ki so bile odprte ob nedeljah med 8 in 12-to.

Kaj komunajzar stari, večji kraji praviš? A kolegu v Logatcu al pa Žireh pa ne privoščiš šopinga v nedeljo po zajtrku? Samo vam, zaslužnim ljubiteljem Jankovića to pripada?

starfotr ::

Vsak ve, da včasih, če nisi šel zjutraj po kruh, ga potem nisi več dobil. Danes imaš ob 21h svež kruh v skoraj vsaki trgovini. Če pa to ni dovolj, imaš pa še polno pekarn od šipcov. Ker se cenite.

T440 ::

Lej, ne razumeš.
Solatko je častni meščan, opankar takorekoč. Njemu sama cerkev krati pravico do sveže Spar žemljice v nedeljo dopoldne in do sprehoda med trgovkami, da si malo oči napase. To danes v času svobode vendar ne gre. Že tako je zunaj kislo vreme, megla, depresija, potem pa je še v nedeljo brez žemljice in mora prebranac s starim kruhom žuliti. Krivica za roke lomit, ti povem!

starfotr ::

Ne podpiram prejšnje vlade.

Vendar 2 zakona sta pa bila dobra v njihovi vladavini. To je protikadilski in pa zaprtje trgovin. Pa tisto o prepovedi brezglavega kreditiranja folka tudi. Ali pa je tisto pogruntaščina BSI. Ne vem.

tonttu ::

Ja jaz sem tudi za da se v nedeljah ne dela. Ampak bodimo potem posteni do vseh in zaprimo gostilne, bencinske crpalke (dobesedno povsem isti ceh kot trgovina), pa muzeje, galerije, kinodvorane, pa support za internet itd. itd. Zares vse non-essential (oops sorry trgovine s prehrano so essential service) dejavnosti. Vsi ti ljudje, ki brez problema delajo tudi v nedeljah, praznikih, ponoci itd. imajo doma ravno tako druzine. Ne vem zakaj se vsem jebe za vse te ljudi, edino trgovci, pa se to ne tisti na crpalkah, so pa nekaj posebnega.

starfotr ::

Dajmo bit pošteni. Vsi bi imeli vse storitve 24/7 radi na voljo, brez prekinitev. Od pumpe, pošte trgovine, frizerja, zdravnika, prostitutke, manikerke ipd.

Problem je izključno samo en. Denar. Oz. škrtost.

Nihče ne bi plačal tega luksuza.

Lepo se vidi, da četudi naredimo največ trgovin na površino ali na št. prebivalcev, da ne zadostimo apetitom iz socializma lačnega ljudstva po nakupovanju.

Dejstvo je, da v US zapirajo trgovine in trgovske centre. Pri nas so pa predvolilne obljube po novih metrih asfalta in novih trgovinah.

Zdravilo je samo eno. Mehka omejitev. In četudi imamo stalno odprte trgovine, je povsod gužva. Kar je neumnost.

solatko ::

T440 - Ne seri, v Velikih Blokah je bila dežurna trgovina ob nedeljah in v Novi vasi tudi pa gre za majhne kraje, kolikor vem, je bilo v Logatcu takih trgovin več. Sto metrov imam do pekarne, ki začuda ob nedeljah dela, tako, da ne skrbi zame, sicer pa nikoli nisem bil komunist, kar ne moreš reči za tiste, ki so ti pri srcu.
Delo krepa človeka

starfotr ::

Včasih je bilo več majhnih trgovin. V mestih in na vasi. Vendar je žal mercator oz. zoki vse zjebal.

link_up ::

ja madona, vcasih ni bilo kruha ob dvanajstih vec...pa dobro, a hocemo tiste cajte nazaj? Ma odprite trgovine za bozjo voljo...to bi moralo biti odprto 24/7...kje si ze videl, da moras cakat, da se en pajac primaje do vrat in jih odpre, da lahko kupis izdelek, ki ima rok uporabe 10 let? Drugace pa dajte robote notri, ce se folku ne da.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

starfotr ::

Proizvodnja bi že zdavnaj lahko dala RFID na vsak izdelek. Pa je predrago in raje montirajo klasične blagajne s skenerji na BAR kode z zaposlenim folkom. Ti pa sanjaš o robotih. Hahahaha
Trgovine še dovolj vzdrževalcev za tekoče zadeve nimajo. In ti sanjaš o robotih. Pa ti si nor.

PINki ::

Lepo je bilo v Amsterdamu, ko sem v trgovino usput zavil ob 22ih po kakšno malenkost, ko sem se vračal iz šihta ali pijače. To mesto nikoli ni spalo.

T440 ::

Lepo je bilo v Amsterdamu, a najlepše mesto na svetu je Ljubljana, nje. Pa ma zaprte trgovine. Zaprtje trgovin pripomore k lepoti mesta, nje.

Horas ::

potem pa zapret pekarne, kebabe, mcdonalds in podobno ob nedeljah!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

T440 ::

Horas je izjavil:

potem pa zapret pekarne, kebabe, mcdonalds in podobno ob nedeljah!

Kebabe in McDonaldse lahko zapremo tudi za stalno. Enako burekdžinice.

mkk20 ::

Naj nastimajo avtomat s kosarico zivil v vsako vas. Le ubogi ljudje bodo potem se jamrali.

Horas ::

T440 je izjavil:

Horas je izjavil:

potem pa zapret pekarne, kebabe, mcdonalds in podobno ob nedeljah!

Kebabe in McDonaldse lahko zapremo tudi za stalno. Enako burekdžinice.


no vidiš samo pretiravali bi, fašistično. neke sredine pa ne bi.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

mr_chai ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Vecina jih ni rada delalo v nedeljo... Dejansko smo takrat v centru nardili anonimno anketo in jih je 79% bilo za nedeljsko zaprtje 17% je bilo vseeno zdaj pa izracunaj.... Pa je bilo v tistem centru 150 resenih anket...

Jaz ti tudi naredim anketo, kjer bodo delavke rade delale v nedeljo.

150 zaposlenih v nekem centru ni nič.

Drugih pa ne najemam zato, ker je 3/4 folka debilov, ki ne zna narediti kar jim naročiš.


Saj imaš opcijo naročila direktno od "najboljšega" soseda ali pa drugih. Nisem se nikol v to poglabljal, ampak mislim da je še opcija da naročiš fasungo prek speta in ti domov pripeljejo. Druga opcija pa je preko Wolta.

starfotr je izjavil:

Proizvodnja bi že zdavnaj lahko dala RFID na vsak izdelek. Pa je predrago in raje montirajo klasične blagajne s skenerji na BAR kode z zaposlenim folkom. Ti pa sanjaš o robotih. Hahahaha
Trgovine še dovolj vzdrževalcev za tekoče zadeve nimajo. In ti sanjaš o robotih. Pa ti si nor.


AI še ni tako napreden, da bi lahko napolnil polico z vloženo zelenjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

T440 ::

Horas je izjavil:

T440 je izjavil:

Horas je izjavil:

potem pa zapret pekarne, kebabe, mcdonalds in podobno ob nedeljah!

Kebabe in McDonaldse lahko zapremo tudi za stalno. Enako burekdžinice.


no vidiš samo pretiravali bi, fašistično. neke sredine pa ne bi.

Kaj pa pretiravam?
Vsega naštetega res ne rabiš, služi le temu, da gre pijan folk še malo žret ponoči, pa realno kebabi in burekdžinice ne izpolnjujejo higienskega minimuma (niti eden če bi bile malo bolj resne kontrole), kvaliteta hrane v McD je pa itak katastrofalno nizka.

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nekateri zvecer raje nabrisemo zeno kot hodimo po stacunah...


Hvališ se da delaš 5 ur efektive za tujega naročnika večer je po 18:00 torej med 8:00 in 18:00 imaš še 5 ur vsak dan da obiščeš (+ celo sobot) trgovine... zvečerpa nabrišeš ženo.


Mogoče mora zafilat pa vse luknje. To pa traja. Nima on cajta hodit po štacunah, če pa špila Sifredija cel večer.

c3p0 ::

Klamzi je izjavil:

Naj ostane zaprto, tako imajo en garantirano prost dan v tednu.
Tisti zgoraj, ki mu ni jasno zakaj zdravniki na urgenci, policisti, gasilci ipd. delajo vse dni v tednu, trgovci pa ne... brez komentarja...


Zakaj pa v kinu mora nekdo delat v nedeljo? Da si bo mulec ogledal en bedni film? Brez komentarja...

CiClon je izjavil:

Še vse gostilne in bifeje bi zaprl. Naj Slovenčki jokajo...


Tako, ali je za vse, ali za nobenega, vsaj kar se tiče nenujnih služb. Da si lahko to izborijo samo tisti, ki jih je več, ni enakopravno.

Gostilna ne rabi bit odprta v nedeljo, kaj šele razne kavarne, sladoledarne, kino, ipd.

Torej, če ta nanny state ukrep ostane veljaven za trgovce, naj bo tudi za vse druge. Ali nobenega.

simonchelo je izjavil:

Jest imam S.P. In sam delam večinoma čisto vse vikende in mi je super in tudi vsi turistični delavci. V 2 dneh zaslužim toliko kot bi v 5ih čez teden. Tko da sem večinoma po-četrtek frej, v petek soboto in nedeljo pa delam.

Če jest tko želim in se mi splača mi ga lahko vlada sam po*** in sploh ta dvoličnez od Goloba. Jest sem bil proti prejšnji vladi in sem tudi proti tej vladi zdej. Ampak prej je bilo to OK. Zdej sem pa kar naenkrat Janšist.


Jaz imam med drugim firmo in delam tudi 1.1. ob 02:00 če je potreba. Kje pa mi bo nanny state tu pomagala? Ueee...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Mato989 ::

Jaz imam med drugim firmo in delam tudi 1.1. ob 02:00 če je potreba. Kje pa mi bo nanny state tu pomagala? Ueee...


Ja samo ti dobiš dobiček če to delaš, delavci pač ne...

Zakaj pa v kinu mora nekdo delat v nedeljo? Da si bo mulec ogledal en bedni film? Brez komentarja...


Saj ne rabi... samo če si niso sposobni izpogajat z državo da jim to da v zakon potem pač naj... tvoje jokanje da mora veljat za vse enako, čeprav si niso sposobni izpogajat in pritisnit na vlado je pač brezvezno... Ti bi verjetno zahteval da če 1 posilijo moramo bit vsi posiljeni, ker drugače ni fer do drugih ker imamo "bonitete" neposilstva >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Jaz sem za to da se cel vikend ne dela. Ker to kar folk dela ob sobotah je nenormalno. Naj bo vse zaprto in soboto in nedeljo. Dva dni počitka je bolje kot en.
Quack !

starfotr ::

Jaz predlagam drug sistem. Ukinitev delovnega časa.

Prav rad bi poklepetal s kakim web devom ali pa s kako storitveno firmo o ceni na kvadratni meter za parket ob 4h zjutraj v nedeljo.
««
54 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263387 (2682) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314898 (4265) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913171 (11286) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929426 (22802) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139376 (8190) MadMicka

Več podobnih tem