» »

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič

««
55 / 56
»»

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


Saj ne rabi... samo če si niso sposobni izpogajat z državo da jim to da v zakon potem pač naj... tvoje jokanje da mora veljat za vse enako, čeprav si niso sposobni izpogajat in pritisnit na vlado je pač brezvezno... Ti bi verjetno zahteval da če 1 posilijo moramo bit vsi posiljeni, ker drugače ni fer do drugih ker imamo "bonitete" neposilstva >:D


Ni jokanja. Pred državo moramo biti vsi enaki. Torej zagovarjaš, da si trgovci lahko več izpogajajo, ker jih je pač več? Pa tudi sam poznam par trgovk, ki jim je delo v nedeljo ustrezalo, ker so med tednom lahko uredile kak opravek. Pa še boljše je bilo plačano.

Zakaj pa bi imeli v soboto odprte trgovine? Ni nobene nujne potrebe. Dajmo zapret! Mogoče 1 dežurna na mesto.

Dejstvo je, da trgovcev nihče ni vprašal, par politikov si je to zadalo za cilj, da so si nabirali politične točke.

Primerjava s posilstvom pa sploh ni na mestu oz. je infantilna.

Gregor P je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakonsko omejevati je brez zveze, Avstrijci nič ne omejujejo, čeprav imajo vsi zaprto v nedeljo.
Prosim?!? Kako to misliš, da v Avstriji nič ne omejujejo? A je to po novem tako? Ker seveda so vsaj imeli predpise, ki so to omejevali - še več, posebej so bili omejeni produkti, ki so jih smeli prodajati v tistih nekaj izjemah ob nedeljah (to so tisti ograjeni prostori v trgovinah, ko lahko potrošnik gleda te produkte le od daleč).


To je bilo kdaj, 90s? Namreč pred kratkim v nedeljo zvečer, malo pred 20h sem bil na Dunaju v Billi v centru mesta in ni bilo nikjer nobenega ograjice, kvečjemu gneča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Invictus ::

c3p0 je izjavil:


Tako, ali je za vse, ali za nobenega, vsaj kar se tiče nenujnih služb. Da si lahko to izborijo samo tisti, ki jih je več, ni enakopravno.

A zdaj bos pa nujne sluzbe diskriminiral?

Gasilci doma, naj pogori tisto kar mora.

Zdravniki doma, naj pocrka folk, ki se ponesreci v nedeljo.

Policija vojska, zakaj ze, naj migranti v nedeljo sibajo cez mejo in naj se krade in divja po cestah.

Ukinimo vso delo v nedeljo, da se gre lahko k masi. Aja, pa fajmostri naj tudi ne delajo v nedlejo, naj posnamejo maso v petek, pa v nedeljo potem predvajajo v cerkvi, naj 2 dni pocivajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonttu ::

c3p0 je izjavil:

Zakaj pa v kinu mora nekdo delat v nedeljo? Da si bo mulec ogledal en bedni film? Brez komentarja...

CiClon je izjavil:

Še vse gostilne in bifeje bi zaprl. Naj Slovenčki jokajo...


Tako, ali je za vse, ali za nobenega, vsaj kar se tiče nenujnih služb. Da si lahko to izborijo samo tisti, ki jih je več, ni enakopravno.


Tocno to je ze cel cas moj argument. Ok pa naj bo v nedeljo zaprto, ampak potem to velja za vse nenujne poklice. Nobenih odprtih kavarn, gostiln, picerij, se manj crpalk, ker crpalek so dobesedno povsem isto kot trgovina, se pravi so trgovci, itd. Pac zapremo drzavo v nedeljo, pa se v soboto, pa ko smo pri tem, se recimo v petek popoldan in ponedeljek dopoldan. Ne vem zakaj so trgovci (razen tisti na crpalkah) vredni vec kot vsi ostali poklici.
Drugace pa... ves razviti svet (ne sorry jodlni niso ravno referenca kar se tega tice) ima vse odprto po cele dneve, tudi ob nedeljah in praznikih. Ljudje pa sami odlocajo s svojimi denarnicami. Dokler bo trgovec imel 120-130% povprecnega prometa ob nedeljo (cifra je realna cifra iz casov, ko so bile trgovine v nedeljo se odprte) bo stvar imel odprto. Ko bo imel samo 50% povprecnega prometa, bo zaprl... brez zakonov itd.

Mato989 ::

Ni jokanja. Pred državo moramo biti vsi enaki. Torej zagovarjaš, da si trgovci lahko več izpogajajo, ker jih je pač več? Pa tudi sam poznam par trgovk, ki jim je delo v nedeljo ustrezalo, ker so med tednom lahko uredile kak opravek. Pa še boljše je bilo plačano.


Torej če moramo bit vsi enaki, torej zagovarjaš da moramo vsi delat kot zdravstvo, pa gasilci pa policija ker oni morajo?

Torej zagovarjaš da se ukinejo VSI dodatki kot so dodatki za nošenje orožja za varnostnike, ker če imajo oni morajo tudi mesarji met ker nož je lahko orožje?

Tocno to je ze cel cas moj argument. Ok pa naj bo v nedeljo zaprto, ampak potem to velja za vse nenujne poklice.


Zakaj pa za NENUJNE? a v nujnih pa ne delajo ljudje? So oni kaj manj?

Ker to je logika c3poja in tebe... ti bi diskriminiral na pol, on pa tudi =) Bistveno je to da če si je ena panoga izpogajala nek bonbonček samo debil hoče da jih kaznujemo, namesto da bi bili SREČNI da nekdo ne rabi delat v nedeljo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj pa za NENUJNE? a v nujnih pa ne delajo ljudje? So oni kaj manj?

Ker to je logika c3poja in tebe... ti bi diskriminiral na pol, on pa tudi =) Bistveno je to da če si je ena panoga izpogajala nek bonbonček samo debil hoče da jih kaznujemo, namesto da bi bili SREČNI da nekdo ne rabi delat v nedeljo

Ne samo debil primerja trgovce in gasilce. Ampak ja kar se mene tice bi moralo biti odprto vse 24/7. Ce komu ne pase tak delovnik, si pac najde drugo sluzbo. Stvar je precej preprosta.
In kot drugo... precejkrat ti je bilo ze omenjeno da si panoga ni izpogajala prav nic. Vsi od lastnikov trgovin do zaposlenih so bili proti. Za so bili zgolj politiki in debilen narod, ki jih voli (in je veselo hodil po trgovinah v nedeljo). In zaradi parih politikov, ki jim je bolj pomembno to da je 5 ljudi pri masi, kot vse ostalo, so (nekatere) trgovine v nedeljo zaprte.

49106 ::

tonttu je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Zakaj pa v kinu mora nekdo delat v nedeljo? Da si bo mulec ogledal en bedni film? Brez komentarja...

CiClon je izjavil:

Še vse gostilne in bifeje bi zaprl. Naj Slovenčki jokajo...


Tako, ali je za vse, ali za nobenega, vsaj kar se tiče nenujnih služb. Da si lahko to izborijo samo tisti, ki jih je več, ni enakopravno.


Tocno to je ze cel cas moj argument. Ok pa naj bo v nedeljo zaprto, ampak potem to velja za vse nenujne poklice.



Foušija sploh ni argument.

tonttu ::

49106 je izjavil:

Foušija sploh ni argument.

Fovsija? Kaj tocno naj bi bil jaz komu fovs?

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj pa za NENUJNE? a v nujnih pa ne delajo ljudje? So oni kaj manj?

Ker to je logika c3poja in tebe... ti bi diskriminiral na pol, on pa tudi =) Bistveno je to da če si je ena panoga izpogajala nek bonbonček samo debil hoče da jih kaznujemo, namesto da bi bili SREČNI da nekdo ne rabi delat v nedeljo

Ne samo debil primerja trgovce in gasilce. Ampak ja kar se mene tice bi moralo biti odprto vse 24/7. Ce komu ne pase tak delovnik, si pac najde drugo sluzbo. Stvar je precej preprosta.
In kot drugo... precejkrat ti je bilo ze omenjeno da si panoga ni izpogajala prav nic. Vsi od lastnikov trgovin do zaposlenih so bili proti. Za so bili zgolj politiki in debilen narod, ki jih voli (in je veselo hodil po trgovinah v nedeljo). In zaradi parih politikov, ki jim je bolj pomembno to da je 5 ljudi pri masi, kot vse ostalo, so (nekatere) trgovine v nedeljo zaprte.


Za je bilo že na referendumu pred žnj leti, pa so ga potem povozili Jankovič in Mercator sleparji... zdaj smo samo upoštevali VOLJO LJUDSTVA kot vrhunec demokratičnosti Republike... Če to ni dovolj potem nič ni.

Če meniš da to ni ok, zberi podpise za referendum in me zanima če bo 370k ljudi prišlo volit od tega večina proti zaprtju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

49106 ::

Ne privoščiš trgovcem, namesto da to uporabimo za momentum in tudi drugim, v nedeljo manj potrebnim poklicem omigočimo boljši standard, ne pa:

Ampak ja kar se mene tice bi moralo biti odprto vse 24/7. Ce komu ne pase tak delovnik, si pac najde drugo sluzbo.


Nje, ratracer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

tonttu ::

Boljsi standard zivljenja je to, da moras vzeti dopust da uredis stvari na obcini, banki, posti, da gres v trgovino itd? Ok ce je to zate visji standard zivljenja tudi prav. Zame bi bil visji standard zivljenja, da grem lahko po novo voznisko (ce se v letu 2022 res ne da to narediti online) brez da planiram kako bi slo to mimo sluzbe. Da je banka odprta ko pridem domov iz sluzbe, ter da ce se mi zahoce jeben pir v nedeljo ob 14:00 da grem lahko v trgovino ponj.
Tako da ja, vse bi moralo biti odprto 24/7. In vecina stvari gre v to, razen pri trgovini, kjer je pa najboljse, ce gremo nazaj v leto 1950. Pa se uvedimo to, da je treba v naprej narociti kilo kruha, ki bi ga rad kupil jutri, da bo standard se visji.
Tisti referendum bi po danasnjih zakonih verjetno gladko padel. Na zalost v preteklosti se ni bilo zakonov, ki bi preprecevali taksne debilne referendume, da gredo skozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

Jaz imam med drugim firmo in delam tudi 1.1. ob 02:00 če je potreba. Kje pa mi bo nanny state tu pomagala? Ueee...


Ja samo ti dobiš dobiček če to delaš, delavci pač ne...


Aja? Delajo zastonj? Kje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

tonttu je izjavil:

Boljsi standard zivljenja je to, da moras vzeti dopust da uredis stvari na obcini, banki, posti, da gres v trgovino itd? Ok ce je to zate visji standard zivljenja tudi prav.


Sej ne rabiš. In Banke tudi ob sobotah načeloma ne obratujejo, tako da trgovine ne igrajo vloge glede dopusta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Tako, ali je za vse, ali za nobenega, vsaj kar se tiče nenujnih služb. Da si lahko to izborijo samo tisti, ki jih je več, ni enakopravno.

A zdaj bos pa nujne sluzbe diskriminiral?

Gasilci doma, naj pogori tisto kar mora.

Zdravniki doma, naj pocrka folk, ki se ponesreci v nedeljo.

Policija vojska, zakaj ze, naj migranti v nedeljo sibajo cez mejo in naj se krade in divja po cestah.

Ukinimo vso delo v nedeljo, da se gre lahko k masi. Aja, pa fajmostri naj tudi ne delajo v nedlejo, naj posnamejo maso v petek, pa v nedeljo potem predvajajo v cerkvi, naj 2 dni pocivajo.


No, jaz sem za to, da naj trg (dela) odloči kako in kaj. Malo provociram samopomembne dvoličneže. V nedeljo ne bi delal? Zakaj pa v soboto bi, če pa ima marsikdo VEDNO cel vikend fraj?

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:

Ni jokanja. Pred državo moramo biti vsi enaki. Torej zagovarjaš, da si trgovci lahko več izpogajajo, ker jih je pač več? Pa tudi sam poznam par trgovk, ki jim je delo v nedeljo ustrezalo, ker so med tednom lahko uredile kak opravek. Pa še boljše je bilo plačano.


Torej če moramo bit vsi enaki, torej zagovarjaš da moramo vsi delat kot zdravstvo, pa gasilci pa policija ker oni morajo?

Torej zagovarjaš da se ukinejo VSI dodatki kot so dodatki za nošenje orožja za varnostnike, ker če imajo oni morajo tudi mesarji met ker nož je lahko orožje?

Tocno to je ze cel cas moj argument. Ok pa naj bo v nedeljo zaprto, ampak potem to velja za vse nenujne poklice.


Zakaj pa za NENUJNE? a v nujnih pa ne delajo ljudje? So oni kaj manj?

Ker to je logika c3poja in tebe... ti bi diskriminiral na pol, on pa tudi =) Bistveno je to da če si je ena panoga izpogajala nek bonbonček samo debil hoče da jih kaznujemo, namesto da bi bili SREČNI da nekdo ne rabi delat v nedeljo


Nujne službe imajo svoje bonitete. Tudi preden se zaposliš, veš kako in kdaj se dela.

Zakaj se bi tu ustavili, pri nedelji namreč? Zakaj rabimo odprto ob sobotah?

Sploh, ker marsikateri prodajalec bi rad delal v nedeljo, že večkrat opisano zakaj. Imajo trgovci zdaj kakšno opcijo, razen menjave službe? Nimajo. So oz. ste pa na dnu "delavske piramide" if you may, podobno kot delavci za tekočim trakom in boste vedno vlekli kratko. Na koncu itak ne boste več potrebni, ker boste zavtomatizirani in obsolete, potem pa spet jok, ko bo prva avtomatizirana trgovina odprta v nedeljo oz. kar 24/7 in bodo vsi ostali sledili.

Bo nekdo videl (grdi Amazon je že), da so RFID kode in par varnostnikov, morda zlagalec polic ali dva, cenejši od cele trume delavcev, ki se bunijo oz. jih izigrava politika v svoje populistične namene.

49106 ::

c3p0 je izjavil:


No, jaz sem za to, da naj trg (dela) odloči kako in kaj.


Na primer minimanlno plačo, ter koliko bo trajal delovnik zaposlenega >:D


Nujne službe imajo svoje bonitete. Tudi preden se zaposliš, veš kako in kdaj se dela.

Kakšne bonitete ima trgovka, ki v nedeljo čaka na razne C3p0te?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

c3p0 ::

Mato989 je izjavil:


Če meniš da to ni ok, zberi podpise za referendum in me zanima če bo 370k ljudi prišlo volit od tega večina proti zaprtju.


Ljudstvu ne moreš vsega dat na odločitev, ker potem smo že jutri lahko zunaj NATO in EU, brez davkov, z UTD, legaliziranimi drogami, minimalno plačo 1500 neto, ipd. in veselo v propad.

49106 je izjavil:


Nujne službe imajo svoje bonitete. Tudi preden se zaposliš, veš kako in kdaj se dela.

Kakšne bonitete ima trgovka, ki v nedeljo čaka na razne C3p0te?


Višjo plačo oz. dodatek na delo v nedeljo, fraj dan med tednom, manj gneče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

49106 ::

Sploh, ker marsikateri prodajalec bi rad delal v nedeljo, že večkrat opisano zakaj. Imajo trgovci zdaj kakšno opcijo, razen menjave službe?


Veliuka večina trgovcev je proti nedeljskemu delu.

Višjo plačo oz. dodatek na delo v nedeljo,


Tgovke pravijo, da kar obdrži, jim je bolje da so fraj, največ se pritožujejo razvajeni kupci.



fraj dan med tednom, manj gneče.


Ne vem kje drugi nakupujete, a veliko trgovin nima veliko dela(če izvzamemo predpraznike), kaj šele gneče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

c3p0 ::

Tudi proti delu v soboto bodo, če bo opcija izbirat, pa morda še za petek. A ni dovolj 4, 5 dni odprtih trgovin na teden?

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

Boljsi standard zivljenja je to, da moras vzeti dopust da uredis stvari na obcini, banki, posti, da gres v trgovino itd? Ok ce je to zate visji standard zivljenja tudi prav. Zame bi bil visji standard zivljenja, da grem lahko po novo voznisko (ce se v letu 2022 res ne da to narediti online) brez da planiram kako bi slo to mimo sluzbe. Da je banka odprta ko pridem domov iz sluzbe, ter da ce se mi zahoce jeben pir v nedeljo ob 14:00 da grem lahko v trgovino ponj.
Tako da ja, vse bi moralo biti odprto 24/7. In vecina stvari gre v to, razen pri trgovini, kjer je pa najboljse, ce gremo nazaj v leto 1950. Pa se uvedimo to, da je treba v naprej narociti kilo kruha, ki bi ga rad kupil jutri, da bo standard se visji.
Tisti referendum bi po danasnjih zakonih verjetno gladko padel. Na zalost v preteklosti se ni bilo zakonov, ki bi preprecevali taksne debilne referendume, da gredo skozi.



Težava je v tem ker imaš ti šiht 7-15 ali tu nekje... če bi ti delal 24/7 vse turnuse bi imel med tednom fraj in bi lahko šel v trgovino... tako pa moraš jemat dopust ker delaš tako neumen delovnik kot kaže... torej zbuni se pri šefih in zahtevaj da TI delaš v nedeljo in si v pon fraj in lahko cel dan plaziš po trgovinah in občinah in UEjih kajne? >:D

Po domače povedano bi ti rad da se vse službe prilagajajo da lahko TI delaš pon-pet namesto da bi ti delal sre-ned in bil fraj v pon/tor >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

LeQuack ::

c3p0 je izjavil:

Tudi proti delu v soboto bodo, če bo opcija izbirat, pa morda še za petek. A ni dovolj 4, 5 dni odprtih trgovin na teden?

Jaz bi celo naredil da lahko samo online kupuješ, fizične trgovine pa zapret in narest parke.
Quack !

Mato989 ::

Zakaj se bi tu ustavili, pri nedelji namreč? Zakaj rabimo odprto ob sobotah?


Seveda... včasih ej bilo ob nedeljah odprto do 12:00 oz 13:00 izjemoma 15:00 in glej ga zlomka celo ljudstvo je PREŽIVELO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj se bi tu ustavili, pri nedelji namreč? Zakaj rabimo odprto ob sobotah?


Seveda... včasih ej bilo ob nedeljah odprto do 12:00 oz 13:00 izjemoma 15:00 in glej ga zlomka celo ljudstvo je PREŽIVELO...


Ob sobotah ne nedeljah sem mislil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Po domače povedano bi ti rad da se vse službe prilagajajo da lahko TI delaš pon-pet namesto da bi ti delal sre-ned in bil fraj v pon/tor >:D

Jaz sem tu najmanjsi problem (da ne govorim o tem, da si ti, ki dajes taksne nasvete clovek ki na tem forumu najbolj pizdi o tem kaksne kurceve sluzbe in place ima). Jaz si zares lahko privoscim da grem "med sluzbo" brez vprasanja, najave ali cesa drugega v trgovino, na banko na obcino ali pa magari za 5 dni smucat. Dvomim, pa da tvoja sluzba to omogoca.
Tudi realno sem bil pred zaprtjem zelo zelo poredko v trgovinah ob nedeljah.
Ampak mi gre pa vseeno na kurac da se zaradi parih jebenih trgovcev dela tak problem in se jih ima za ne vem kaj vec, medtem ko je povsem normalno da vsi ostali delajo vse dni v tednu. In se enkrat, ja visji standard zivljenja pomeni vecjo dosegljivost storitev, kar pomeni daljse odpiralne case. Visji standard (za uporabnike storitev) ni manj moznosti za dostop do storitev, ampak vec moznosti. In ce bi se slo za katerokoli drugo storitev, bi ti prvi javkal, da bi to moralo biti, tu si pa pac sam notri, bi bilo pa vse za prepovedat.

starfotr ::

c3p0 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Saj ne rabi... samo če si niso sposobni izpogajat z državo da jim to da v zakon potem pač naj... tvoje jokanje da mora veljat za vse enako, čeprav si niso sposobni izpogajat in pritisnit na vlado je pač brezvezno... Ti bi verjetno zahteval da če 1 posilijo moramo bit vsi posiljeni, ker drugače ni fer do drugih ker imamo "bonitete" neposilstva >:D


Ni jokanja. Pred državo moramo biti vsi enaki. Torej zagovarjaš, da si trgovci lahko več izpogajajo, ker jih je pač več? Pa tudi sam poznam par trgovk, ki jim je delo v nedeljo ustrezalo, ker so med tednom lahko uredile kak opravek. Pa še boljše je bilo plačano.

Zakaj pa bi imeli v soboto odprte trgovine? Ni nobene nujne potrebe. Dajmo zapret! Mogoče 1 dežurna na mesto.

Dejstvo je, da trgovcev nihče ni vprašal, par politikov si je to zadalo za cilj, da so si nabirali politične točke.

Primerjava s posilstvom pa sploh ni na mestu oz. je infantilna.

Gregor P je izjavil:

Invictus je izjavil:

Zakonsko omejevati je brez zveze, Avstrijci nič ne omejujejo, čeprav imajo vsi zaprto v nedeljo.
Prosim?!? Kako to misliš, da v Avstriji nič ne omejujejo? A je to po novem tako? Ker seveda so vsaj imeli predpise, ki so to omejevali - še več, posebej so bili omejeni produkti, ki so jih smeli prodajati v tistih nekaj izjemah ob nedeljah (to so tisti ograjeni prostori v trgovinah, ko lahko potrošnik gleda te produkte le od daleč).


To je bilo kdaj, 90s? Namreč pred kratkim v nedeljo zvečer, malo pred 20h sem bil na Dunaju v Billi v centru mesta in ni bilo nikjer nobenega ograjice, kvečjemu gneča.


Na št. ljudi temelji cel sistem. Temu se reče demokracija. Če imaš dovolj ljudi, kateri te podpirajo, si lahko glavni v državi.

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Po domače povedano bi ti rad da se vse službe prilagajajo da lahko TI delaš pon-pet namesto da bi ti delal sre-ned in bil fraj v pon/tor >:D

Jaz sem tu najmanjsi problem (da ne govorim o tem, da si ti, ki dajes taksne nasvete clovek ki na tem forumu najbolj pizdi o tem kaksne kurceve sluzbe in place ima). Jaz si zares lahko privoscim da grem "med sluzbo" brez vprasanja, najave ali cesa drugega v trgovino, na banko na obcino ali pa magari za 5 dni smucat. Dvomim, pa da tvoja sluzba to omogoca.
Tudi realno sem bil pred zaprtjem zelo zelo poredko v trgovinah ob nedeljah.
Ampak mi gre pa vseeno na kurac da se zaradi parih jebenih trgovcev dela tak problem in se jih ima za ne vem kaj vec, medtem ko je povsem normalno da vsi ostali delajo vse dni v tednu. In se enkrat, ja visji standard zivljenja pomeni vecjo dosegljivost storitev, kar pomeni daljse odpiralne case. Visji standard (za uporabnike storitev) ni manj moznosti za dostop do storitev, ampak vec moznosti. In ce bi se slo za katerokoli drugo storitev, bi ti prvi javkal, da bi to moralo biti, tu si pa pac sam notri, bi bilo pa vse za prepovedat.



Saj imaš zaradi višjega standarda možnost naročit internet in kupovat KDAJKOLI želiš... nihče ti ne oporeka...

Bistveno je samo to, da tisti ki ne zmorete nakupov opravit od pon do sobote med 8 in 20/21 uro ste navadni nesposobneži pri time menegmentu...

Edini validen razlog je zakaj le trgovine ne pa tudi kino ipd... in s tem se strinjam, jaz bi tudi kinom in skoraj vsem ( z izjemno bencinskih na avtocestah in seveda logično restavracij/gostiln zaradi turizma) ukinil dovoljenje za delo ob nedeljah.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Bistveno je samo to, da tisti ki ne zmorete nakupov opravit od pon do sobote med 8 in 20/21 uro ste navadni nesposobneži pri time menegmentu...

Vsi ki niste sposobni opraviti ogledov filmov, nakupov bencina, prehranjevanja, smucanja, potovanja, taksnih in drugacnih servisov itd. med recimo ponedeljekom in sredo med 10:00 - 13:30, ste navadni nesposobnezi pri time managementu. Jebiga lahko gre tudi tako. Pa ce bo prevec, skrcimo vse na 10min tedensko.... ker imajo revezi druzine in si zasluzijo prosti cas. Vse ostalo je ok, ampak ce pa hoces v trgovino ob nedeljah si pa nesposobnez.
Ja vem da te boli za popizdit ker si (bil) prodajalec, ampak mogoce moras pogledati eno malenkost bolj na siroko (vem mission impossible). Obstaja miljon razlogov, zakaj gre nekdo v trgovino v nedeljo in niti eden ni da je "nesposobnez pri time menegmentu". Kot sem rekel, glede na vse tvoje jokanje ko pride do sluzb, plac in prezivetja, bos verjetno ti zadnji, ki bo lahko govoril o nekih strasnih sposobnostih.

bambam20 ::

tonttu je izjavil:

Obstaja miljon razlogov, zakaj gre nekdo v trgovino v nedeljo

Niti enega razloga ni, da gre nekdo v nedeljo v trgovino.

darksamurai ::

bambam20 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Obstaja miljon razlogov, zakaj gre nekdo v trgovino v nedeljo

Niti enega razloga ni, da gre nekdo v nedeljo v trgovino.


Niti enega razloga ni, da greš v nedeljo v restavracijo ali v kino. Prav tako ni razloga, da greš v nedeljo tankat na petrol.

Mato989 ::

darksamurai je izjavil:

bambam20 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Obstaja miljon razlogov, zakaj gre nekdo v trgovino v nedeljo

Niti enega razloga ni, da gre nekdo v nedeljo v trgovino.


Niti enega razloga ni, da greš v nedeljo v restavracijo ali v kino. Prav tako ni razloga, da greš v nedeljo tankat na petrol.


Seveda ni, ampak trgovci so uspeli to zlobirat ostali pač ne, in ne vem zakaj bi vi jokice privoščili trgovcem POSLABŠANJE razmer in delovnega časa, namesto da bi se borili da drugi dobijo fraj!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bambam20 ::

darksamurai je izjavil:



Niti enega razloga ni, da greš v nedeljo v restavracijo ali v kino. Prav tako ni razloga, da greš v nedeljo tankat na petrol.


Ne hodim. Nič od tega. Mirno lahko vse zaprejo ob nedeljah, kar ni nujnega.

NuMaN ::

Gostilne, cerkve, ...

Tudi volišča. Demokracija tudi ni nujna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

solatko ::

Invictus - Farji nimajo družin, torej lahko delajo ob nedeljah!

Mato989 - Niso zlobirali trgovci, temveč RKC in desni politiki!
Delo krepa človeka

c3p0 ::

bambam20 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Obstaja miljon razlogov, zakaj gre nekdo v trgovino v nedeljo

Niti enega razloga ni, da gre nekdo v nedeljo v trgovino.


Niti enega razloga ni, da gre nekdo v soboto v trgovino. Za ponedeljek velja enako.

starfotr ::

V svetu je trend skrajševanje delovnega časa.

To pač ne bo šlo skupaj, da bo krajši delovni čas in dlje odprte trgovine. Ker ni ljudi, da bi več izmen pokrili. Tako, da pričakujem, da se bodo v prihodnosti trgovine zapirale prej, recimo da bo delovni čas od 10h do 18h.

Aha, torej tisti, ki bodo imeli krajši delovni čas, se ne bodo imeli kam dat v lajfu in bodo začeli blodit po trgovinah, namesto da bi bili v službah ali pa na rekreaciji.

MrStein ::

Kako ni ljudi? Zavod za zaposlovanje ima dolg spisek ljudi, ki čaka na delo. Plus neregistrirani.

solatko je izjavil:


Mato989 - Niso zlobirali trgovci, temveč RKC in desni politiki!

In levi, si pozabil. Trgovci so bili kvečjemu kmetje na šahovnici.

bambam20 je izjavil:

darksamurai je izjavil:



Niti enega razloga ni, da greš v nedeljo v restavracijo ali v kino. Prav tako ni razloga, da greš v nedeljo tankat na petrol.


Ne hodim. Nič od tega. Mirno lahko vse zaprejo ob nedeljah, kar ni nujnega.

Kam ti hodiš je irelevantno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Tako, da pričakujem, da se bodo v prihodnosti trgovine zapirale prej, recimo da bo delovni čas od 10h do 18h.

Super bodo prodali cel kup stvari v casu, ko je vecina v sluzbi... Za zabusante sicer super, za ostale ne bi vedel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Meni sicer ni čisto jasno zakaj so male vaške trgovine lahko odprte, večji Merkič pa ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Seveda ni, ampak trgovci so uspeli to zlobirat ostali pač ne, in ne vem zakaj bi vi jokice privoščili trgovcem POSLABŠANJE razmer in delovnega časa, namesto da bi se borili da drugi dobijo fraj!!!

Kot prvo, mene zares ne briga prav veliko za trgovce in njihovo lobiranje, ampak sem precej sebicen (vseeno precej manj kot ti) in gledam predvsem nase in svoje udobje. In zame je pac neprimerno boljse, ce lahko neko storitev dobim 24/7 ne pa v zgolj omejenem casovnem intervalu. In zato se mi gre, da je cim vec storitev dostopnih cim dalj casa. Ker je zame zivljenje tako bolj udobno. Ce ponudniku storitev to ne pase, pac ne bo nudil storitev. Ce pa zaposlenemu pri ponudniku storitev ne pase tak delovni cas, pa naj si najde drugo sluzbo, v kateri mu bo ustrezal delovni cas.
Zato nimam niti najmanjsega namena lobirati za kogarkoli, da bo omejeval cas v katerem so storitve dosegljive.
In ja, ni nobenega razloga, da bi kdo moral kamorkoli v nedeljo... ali v ponedeljek, sredo, cetrtek, soboto...:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonttu ()

Invictus ::

Machete je izjavil:

Meni sicer ni čisto jasno zakaj so male vaške trgovine lahko odprte, večji Merkič pa ne.

Mislim, da so lastniki posamezniki, ne trgovske verige.

Pac spet ena nepotrebna izjema.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Ko država oz. politika posega v delovni čas gospodarstva, pride do takih nesmislov. Tega je ob mesečini v vladi za pričakovat kvečjemu več.

CiClon ::

solatko je izjavil:


Mato989 - Niso zlobirali trgovci, temveč RKC in desni politiki!


Lol, ta prepoved je bila v zadnjih letih projekt Levice. Kdaj so bili oni zadnjič v cerkvi, bi rad vedel....

https://www.levica.si/trgovine-odpiraln...

-Wall ::

Machete je izjavil:

Mislim, da so lastniki posamezniki, ne trgovske verige.


Trgovina je lahko odprta, ce je lastnik hkrati tudi edini delavec v trgovini. Cisto korektno, ce hoces v nedeljo prodajati robo, jo pac prodajaj, ne sme pa lastnik siliti zaposlene v to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda ni, ampak trgovci so uspeli to zlobirat ostali pač ne, in ne vem zakaj bi vi jokice privoščili trgovcem POSLABŠANJE razmer in delovnega časa, namesto da bi se borili da drugi dobijo fraj!!!

Kot prvo, mene zares ne briga prav veliko za trgovce in njihovo lobiranje, ampak sem precej sebicen (vseeno precej manj kot ti) in gledam predvsem nase in svoje udobje. In zame je pac neprimerno boljse, ce lahko neko storitev dobim 24/7 ne pa v zgolj omejenem casovnem intervalu. In zato se mi gre, da je cim vec storitev dostopnih cim dalj casa. Ker je zame zivljenje tako bolj udobno. Ce ponudniku storitev to ne pase, pac ne bo nudil storitev. Ce pa zaposlenemu pri ponudniku storitev ne pase tak delovni cas, pa naj si najde drugo sluzbo, v kateri mu bo ustrezal delovni cas.
Zato nimam niti najmanjsega namena lobirati za kogarkoli, da bo omejeval cas v katerem so storitve dosegljive.
In ja, ni nobenega razloga, da bi kdo moral kamorkoli v nedeljo... ali v ponedeljek, sredo, cetrtek, soboto...:|



Ja seveda po tvoji logiki lahko ukinemo vecino zakonov... Ker vsak ali veliko vecino zakonov ki jih imamo lahko odpraviva z tvojo logiko

Torej minimalca ukinit ce ga nocejo naj grejo drugam delat

Policijo ukinit ce se ne morjo branit se naj izselijo

Itd itd itd

Ti ne dojames da so zakoni zato ker scitijo sibkejse in trgovec oz zaposlen je sibkejsi napram lastniku

Ti bi pa to ukinil jaz pac ne, kdo je torej sebicen???
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

OP bi 3x na leto šel na obisk, pa nima doma steklenice vina za darilo. In zato bi moralo biti ob nedeljah v trgovini zaposlenih nekaj 100 ljudi, da bo on kupil flašo poceni vina. Kdo je tu nor?! :))

Ali ga pa muči, da tečne mularije na deževno nedeljo nima kam dati, se mu ne da ukvarjati z njimi, on bi kofetkal, mularija bi se pa preganjala po trgovskem centru. >:D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

tonttu je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda ni, ampak trgovci so uspeli to zlobirat ostali pač ne, in ne vem zakaj bi vi jokice privoščili trgovcem POSLABŠANJE razmer in delovnega časa, namesto da bi se borili da drugi dobijo fraj!!!

Kot prvo, mene zares ne briga prav veliko za trgovce in njihovo lobiranje, ampak sem precej sebicen (vseeno precej manj kot ti) in gledam predvsem nase in svoje udobje. In zame je pac neprimerno boljse, ce lahko neko storitev dobim 24/7 ne pa v zgolj omejenem casovnem intervalu. In zato se mi gre, da je cim vec storitev dostopnih cim dalj casa. Ker je zame zivljenje tako bolj udobno. Ce ponudniku storitev to ne pase, pac ne bo nudil storitev. Ce pa zaposlenemu pri ponudniku storitev ne pase tak delovni cas, pa naj si najde drugo sluzbo, v kateri mu bo ustrezal delovni cas.
Zato nimam niti najmanjsega namena lobirati za kogarkoli, da bo omejeval cas v katerem so storitve dosegljive.
In ja, ni nobenega razloga, da bi kdo moral kamorkoli v nedeljo... ali v ponedeljek, sredo, cetrtek, soboto...:|



Ja seveda po tvoji logiki lahko ukinemo vecino zakonov... Ker vsak ali veliko vecino zakonov ki jih imamo lahko odpraviva z tvojo logiko

Torej minimalca ukinit ce ga nocejo naj grejo drugam delat

Policijo ukinit ce se ne morjo branit se naj izselijo

Itd itd itd

Ti ne dojames da so zakoni zato ker scitijo sibkejse in trgovec oz zaposlen je sibkejsi napram lastniku

Ti bi pa to ukinil jaz pac ne, kdo je torej sebicen???

Fuckme... jaz priznam da gledam tu izkljucno na svojo rit. In ja, precej bolj mi pase da so trgovine in ostale storitvene dejavnosti odprte cim dlje.
Ampak da mi o sebicnosti pridiga nekdo, ki bi cloveku ob odhodu v penzijo podaril strik za obesit ali patron v celo, ker valjda ne bomo placevali davkov, da bodo en kurci brezdelni dobivali penzije, kaj sele zdravstvo, ta je pa malo prevec.
In se enkrat ker si tako jebeno zabubljen v tvojo panogo, ker ko se tice tebe, je pa hudic.... Trgovci na bencinskih so tudi in samo trgovci. Povsem isti kot tisti v Sparu ali Mercatorju. Ampak oni nimajo druzin in "obveznosti ob nedeljah" pa lahko delajo? Gostilnicarji, hotelirji, delavci pri cestnih podjetjih, ki pluzijo ceste v nedeljo prav tako? Dajmo potem ukinit vse. Pa ker ce nisi sposoben opraviti stvari v ponedeljek med 10 in 12, potem si nesposoben, zato lahko ukinemo vse storitve se od torka do nedelje.... delal ne bi nic, hkrati pa cel cas joka, kaksno mizerno placo ima. Si se kdaj zamislil zakaj?

Mato989 ::

Bom ti razčlenil da boš dojel

Fuckme... jaz priznam da gledam tu izkljucno na svojo rit. In ja, precej bolj mi pase da so trgovine in ostale storitvene dejavnosti odprte cim dlje.


Prav, s tem ni nič narobe

Ampak da mi o sebicnosti pridiga nekdo, ki bi cloveku ob odhodu v penzijo podaril strik za obesit ali patron v celo, ker valjda ne bomo placevali davkov, da bodo en kurci brezdelni dobivali penzije, kaj sele zdravstvo, ta je pa malo prevec.


Nima nobene veze z temo...

In se enkrat ker si tako jebeno zabubljen v tvojo panogo, ker ko se tice tebe, je pa hudic....


Ni moja panoga že dolgo časa...

Trgovci na bencinskih so tudi in samo trgovci.


So ja, in kaj pol?

Povsem isti kot tisti v Sparu ali Mercatorju. Ampak oni nimajo druzin in "obveznosti ob nedeljah" pa lahko delajo?


Ne ne rabijo, ampak naj se isto izborijo kot so se trgovci v SPARU itd... to da NEKI TRGOVCI MORAJO DELAT V NEDELJO ne pomeni da je dobro da vsem ukinemo bonitete, ampak DA SE BORIMO DA BODO TUDI DRUGI prosti... razumeš razliko?

Gostilnicarji, hotelirji, delavci pri cestnih podjetjih, ki pluzijo ceste v nedeljo prav tako? Dajmo potem ukinit vse


Iz povsem legitimnih idej si prišel na absurde...iz tvojega ranta razberem samo to da ti ni prav da eni imajo v nedeljo prosto drugi pa ne... predlagam da vsi ki mislite enako začnete delat v nedeljo in bodite fraj v ponedeljek... naenkrat bo ob vašem fraj dnevu vse odprto kot si želite za nedeljo in težave vam bodo izginile...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Trgovci so tukaj diskriminirani.

Saj ti ni treba v medeljo hodit v trgoino, ce noces. Kljub temu da je odprt. Raje pojdi 5x k masi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Trgovci so tukaj diskriminirani.

Saj ti ni treba v medeljo hodit v trgoino, ce noces. Kljub temu da je odprt. Raje pojdi 5x k masi...


Po tej logiki lahko ukinemo skoraj vse zakone in rečemo nekaj izmed tega

"Saj ti ni treba tako delat pojdi drugam"

"Saj ti ni treba bit v SLO pojdi drugam"

"Saj ti ni treba si nič lastit"

in še kaj

Jaz predlagam da tiste ki MOTI da v nedeljo ne morejo v trgovino naj v nedeljo DELAJO in imajo prosto v ponedeljek :) Potem bo na njihov prost dan vse odprto.

WIN WIN
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ViperR ::

Najbolš da še vse upravne enote, banke odpremo v nedeljo, da slučajno ne bo kdo bil primoran dopusta vzet za it podaljšat vozniško. To bi blo super, bi bila cela javna uprava "delala" vikende.

Machete ::

-Wall je izjavil:

Machete je izjavil:

Mislim, da so lastniki posamezniki, ne trgovske verige.


Trgovina je lahko odprta, ce je lastnik hkrati tudi edini delavec v trgovini. Cisto korektno, ce hoces v nedeljo prodajati robo, jo pac prodajaj, ne sme pa lastnik siliti zaposlene v to.


Em, nisem še videl lastnikov v teh trgovinah. Vedno so neke študentke, niso niti v sorodu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
55 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Trgovine oblačila nedeljo

Oddelek: Loža
263390 (2685) widj3098dj32

trgovine med prazniki

Oddelek: Loža
314898 (4265) Mavrik
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913173 (11288) Zheegec
»

Referendum o obratovanju trgovin ob nedeljah (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58929432 (22808) Valery
»

Trgovine v nedeljo da ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1139379 (8193) MadMicka

Več podobnih tem