» »

Kateri zračni hladilnik za 6800 GT AGP

Kateri zračni hladilnik za 6800 GT AGP

tomaz321 ::

Živijo!

Mam grafo 6800GT na AGP vodilu of firme club3d! Ta kuler gor je bolj zanič pa bi ga rad zamenjal, kajti temparature so pošteno visoke!

Gledal sem NV Silencer 5 rev.2 od arctic cooler ampak sem čisto po naklučju našel primerjalni test s Thermalright V-1 in ta zadeva baje da super hladi (konkreten test je narejen prav na 6800 GT)! Jaz bi zadevo takoj nabavil, vendar me moti ena stvar - rami niso hlajeni!!!! Na stock coolerju mam hlajene, silencer jih hladi, tale Thermalright jih pa izpusti!

Kaj vi menite o tej zadevi? Ali to pomeni, da bi lahko navil le GPU, medtem ko bi se mi rami lahko celo pregrevali - kakšen vpliv bi bil to na performance/overclockanje? Kateri cooler naj dam gor, kajti stock je za moje pojme res zanič, ker temp. mi pride tudi čez 100 stopinj (nenavito) in ob dobro prezračeni kišti (2x120 not in 3x80 ven), res pa da še ni prišlo do izpada/zamrznitve?

tomaz321 ::

Kaj res noben nima nobenega predloga/mišljenja?

Mam še eno vprašanje: Glede na to, da so rami in GPU sedaj združeni s hladilnimi rebri ne verjamem, da je to najboljša rešitev. Mislim, da rami delujejo pri nižjih temperaturah in jih sedanji cooler samo greje (in to močno, močno greje), tako da bi po mojem mnenju bilo mogoče še celo bolje, če bi npr. GPU hladil s tem Thermalrightom V-1, na rame pa bi dal samo kakšna hladilna rebra in usmeril stranski ventilator ohišja na njih! Kaj menite?

tiborrr ::

Itak so DDR3 in se napajajo z relativno nizkimi 1.8-2V, takda ne skrbi. Ne rabis hladit ramov, to je samo za imidz.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

A mislis, da ne bi blo dobro da bi tudi rame hladil?...kot cooler je kar zanimiv, sam res me moti to, da ne hladi ramov...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

Ma daj, ce je jedro dobro ohlajeno, so posledicno tudi rami dobro ohlajeni (itak je GPU najvecji vir toplote na PCBju).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Primoz78 ::

Nevem no ce ti to pravis...:\ Ce bi menjal stock cooler bi vsekakor poskrbel tudi za hlajenje ramov...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

dxx ::

6800GT preverjeno deluje tudi brez hlajenja ramov, in še boljše-> res je da stock cooler pri visokih temperaturah rame samo greje ;((
Na Gigabytovo 6800GT sem pri kolegu namestil eddy-ev blok rame pa pustil bres HS, na otip so topli, navijejo se pa boljš kot prej, da GPU-ja sploh ne omenjam:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

Primoz78 ::

Bo treba poskusit ane ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

burkiburke ::

kot je tiborrr napisal, ddr 3 se ne grejejo in jih ni tolk pomembno hladiti. V-1 je pa hud kuler in se mi ne zdi prav, da ga zaradi nezmožnosti hlajenja ram-ov noben ne mara :'(.

PrimozR ::

GDDR3 se ne grejejo, res je. Dokler ne nardiš Vmoda. Takrat se pa zabava začne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Full Cover bloki 2006 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
735885 (3754) igor0203
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710840 (6863) tiborrr
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329045 (14123) Primoz78
»

Test: NV Silencer 5 rev.3

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172364 (1676) tiborrr
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157698 (5155) bajker

Več podobnih tem