» »

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu

1 2
3
4

d0nkEy ::

kaj pa kj razmerje med core in memory speedom? je važno? al pa večanje voltaže?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0nkEy ()

GaS ::

Razmerje med core/mem? Še vedno velja pravilo, da sinhrono deluje bolje, vendar pri grafah ni takega pomena. Kar se tiče višanja napetosti; višaj lepo po korakih 0.025V, in sproti višaj še clock. Včasih lahko, vsaj pri ramu, dosezes dokaj višji oc z majhno spremembo napetosti. Plus opazuj temperature, ki so ze na default frekvencah dokaj visoke.

d0nkEy ::

Ok zdj sm tud jst naviu. Dela na 708/837 ! Seveda na stock voltažah. Gor je nameščen Accelero X2, temp mi gredo pa do max. 67° !

V 3DMarku06 dosežem 6495 pik. Mam pa še Core 2 Duo E6400, k mi deluje na 3.2 GHz, Rame Goodram 2x512 800 MHz (4-4-4-9),...

GaS ::

Nice! Zdej pa probaj ram na naslednjo mozno stopnjo napetosti, pa bos prilezel se visje. Tvoji rami znajo it na 860-880>:D

MEDENA ::

Kupujem novo grafično pa se ne morem odločiti med temi tremi :D

Pogoj mora imeti SM3.0

Radeon X1900GT 256MB PCIe, Radeon X1950PRO 256MB PCIe ali kar Radeon X1900XT 256MB PCIe....čeprav želim nekje do 55k max :\

Glede teh napetosti, a to se da kar v Windowsih nekje štelat softwersko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

GaS ::

@donkey: s katerim programom si pa navijal? Moj prejsni komentar je bil misljen za ATiTool..

@medena: lahko probas tudi 7900GTO, ce ga dobis kje poceni. 1900GT ima 12 neodklenjivih cevovodov in se slabse navija, je pa 10-15k cenejsi od XTja. Za 1950PRO pa ne vem..DDR4 mislim da nima:)

M-XXXX ::

X1950 PRO ima DDR3 rame vendar je narejena v 80nm tehnologiji tako da se najbrž kar dobro navija.

suntrace1 ::

Še en glas za X1950Pro - ta grafična je pa ziher trenutno najbolj spregledana od vseh :)

MEDENA ::

Res je suntrace1 pa še super cena

VGA PCI-e Sapphire ATI Radeon X1950Pro 256MB

Sem si naročil zase 1 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

d0nkEy ::

Navijal sem v riva tunerju! Nevem če bi šel še višje, ker nism dost izkušen navijalec. Pa še napajalnik ma slabe 12V linije

GaS ::

Aha..Potem imava podoben primerek;) Meni je sla v RTju na 702/845, tako da so rami kar podobni..

d0nkEy ::

Ja sj jst drgač sploh še nism pršu do meje. Noben artefaktov ni blo pr tej meri. Sam nočem it bl gor, mogoče drugič. Kašn napajalnik maš oz. kašne 12V linije maš?

GaS ::

Antec 480W, 12V linija pa niha med 11.71-11.78V. Prakticno ne niha. Ko je obremenjen je na .71, drugace pa .78. Bom videl kasneje na kaksnem conroe-ju kako bo delalo:)

MEDENA ::

O X1900XT vidva govorita?

d0nkEy ::

o napajalniku =)

GaS povj kakšne linije maš ne pa kuk porab. K X1900XT rab menda vsaj 30A ! Jst mam 12V linije: 16A in 18A. Skupj 34 ampk ker se zadeva ne sešteva mam pod 30 kar je kriza. mal se tresem! razmišlam o nakupu ENERMAX Liberty 500W (120mm). 12V linijo ma 22A in 22A, skupna je 32A se prav fajn =) Ampk je zadeva mal draga. ŠE razmišlam o tem

jest10 ::

Daj ne nori no! 30A?? Saj kartica ne rabi 360W:D

d0nkEy ::

Sj ni fora v W, ampk v 12V linijah, katera skupna moč nj bi bla minimalno 30A za to grafo. Prjatu je mu 28 al kuk pa se mu je x1900xt sfukal, spet drugim dela na 28A. Mal lotto zadeva, sam itk ni drgač če maš navit al ne. Zažen RivaTuner predn greš v igro pa poj poglj zgodovino če maš kšn klicaj ket. Jst sm ga imu, čeprov sam na eni minimalni točki. Se prav momentalna zadeva, ampk vseen človeka je strah da sfuka zadevo vrednh 70k.

cole-22 ::

@d0nkEy
Jaz sem ti rekel, da priporočajo 30A na 12V, ne pa da je to minimum.
In kot sem ti tudi rekel, da lahko dela na slabših napajalnikih lahko pa, da ne. Komu je šla v PM zarad napajalca itaq veš (no lahko je bil še kak vzrok vmes, samo v veliki večini zarad napajalca).

GAS ma pa 2×18A...

d0nkEy ::

jah sam nisi edini k mi je to reku. pravjo da se priporoča vsaj 30A. zanima me kuko se sploh zračuna skupna moč. kot sm reku jst mam 16A in 18A! In ja vemo kermu je šlo v kurac =) Me zanima če je res to razlog...

d0nkEy ::

Prosil bi vse, ki si lastite to grafično da poveste kater napajalnik imate! Link al pa specifkacije toplo dobrodošle!

GaS ::

Ne delaj prevec panike..Je pa res da mas ti Conroe-ja, ki nevem kok pozre:) Tukaj je moj PSU, ce te zanima..18 in 15A, Cole;) Nema veze, dela super, moram potrkati. In ce bos mel ram na 840 oz. 870 z 0.025V vec, ti napajalnik ne bo pocepnil, verjemi.

d0nkEy ::

Jah jst mam TEGA pa sm mal živčn.

cole-22 ::

GAS sm mislu, da maš truepower...
Pa ne gre se zarad tiste minimalne voltaže, ki bi jo on dal na ram ampak, ker ima on LCja.
GAS boš povedu k boš mel dvojederen proc kako bo 12V linija skakala ;)
Kot sm že reku...
Lahko dela brez problema na slabšem napajalniku lahko pa da ne. Zaston zihr ne priporočajo 30A!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

jest10 ::

Ta napajalc naj bi imel 16A samo za plato in procesor, 18A pa za grafiko in ostale naprave, ki so na moleksih. Tako da če več kot 200W na 12V ne bo dovolj za to grafično...

M-XXXX ::

GaS ::

Ta ima 30A 12V linijo. Tile nasi napajalniki majo pa dve loceni 12V liniji, ki je vsaka po okoli 16-18A.

@cole: sem imel ves cas v mislih, da ga skrbi ce bi se vec navil graficno, ne pa da ima ze zdej dvome o napajalcu..Vsekakor ne bi bilo slabo razmisliti o kaksnem svobodnem modelu Enermaxa;)

OZZY ::

Uno, da priporočajo 30A na 12v linijo je tko....Se pravi, da ma na 12v 30a+ ali pa če ma ločene pa če jih sešteješ in maš 30a+....ne pa zdej da maš ločene pa da rabiš na ločeni 30a+ plus ostale....
govoroji o 30a+ ker so še drugi porabniki v računalniku na 12V....če maš pa ločene uproabiš eno za grafo drugo pa za ostale...pa je stvar rešena...ne vem zakaj neka panika.
Go with the flow.

MEDENA ::

Šment no, a bo moj TAGAN ok potem?

GaS ::

Se strinjam. Ce mas 18A samo za grafo, imas teoreticno 216W moči na voljo zanjo. 8800GTX bi mogla delat;)

OZZY ::

medena...bi moral bit...
Go with the flow.

strumf666 ::

LC power 550 čisto zadostuje za navitega conroe-ja in navito x1900xt. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Mam vprasanje za imetnike X1900XT 265mb...uporabljam ATI Tray tools in ko hocem zvisat voltazo ramom mi to ne uspe...povecam, pa ko dam apply mi spet resetira...a kdo ve resitev?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Good Guy ::

uporabi ati tool al pa rivo tuner
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

GaS ::

Primoz, enako se mi dogaja. Za GPU ni problema, ko pa spremenim ramu, se stvar povrne na default. Ne vem v cem je fora..Za benchat itak nucaj ATiTool, ker je najboljsa zadeva. Verzijo 0.25 b14, ne sprobavat teh ta novih prebeta, ker so samo se vecji bugi..Za 3DMark deluje ta b14 super.

cole-22 ::

Očitno ATT ne dela dobr na 256 rama, ker na mojem XTXu dela lepo ATT...

zbogi ::

welcome to the Ati world
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Uff...mal dosadno to z voltazo ramov...sam vseeno boljse kot pri NV, ki tega nima :D ...no rame spravim na nekje 820-830mhz z default voltazo kar je cez so artefakti ze takoj v windowsih...GPU pa gre z default voltazo na 735mhz...bom prilimal kak screen oz. objavil rezultate v 3dmark lestvicah...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

cole-22 ::

Evo zdele sem zvedel kaj je bil vzrok pri XY osebi z X1900XT in LC napajalnikom...
Ker nekateri še zmeraj mislite, da je LC dober za take sisteme...
Kot sem že omenil, da na LCju lahko dela brez problema, lahko pa da ne in da lahko tudi kasneje pride do problemov. Možnosti pri slabem napajalcu so:
-Artefakti
-Zmrzovanje slike
-Resetiranje sistema
-V naslabšem primeru odpove kak hardware oz. grafična
In pri tej XY osebi je vse lepo delovalo na LC napajalcu. Čez čas se mu je računalnik začel restirat, kasneje ni več bootalo. Na začetku je mislil, da je grafična šla v PM, samo na srečo ni. Je pa zato šla plata. Zaradi velikega nihanja napetosti napajalca je odpovedala plata (tako pravi servis).
Nevem zakaj bi proizvajalec priporočal 12V linijo z 30A, če nebi bilo potrebno? Naj mi kdo pokaže koga na XSu ali Guru3D in podobnimi stranmi koga, ki ima LCja in X1900XT/XTX ali kaj podobnega! če imaš za Conroja in za X1900 ali 7900 imaš tudi za en pošten napajalc! Drugače pa tvegajte, da se kaj skuri!

M-XXXX ::

cole-22 ::

Po specifikacijah zgleda vredu. Za to ceno boš težko dobil bolšega...

MEDENA ::

Čudno da nikjer ne piše za te specifikacije glede teh kartic ? :\

MEDENA ::

1
2
3
4

Zdaj pa svetujte kaj in kako reguliram fan itd? Pa spremljanje temperature? V atitool 0.25 beta14 ne morem nič :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

cole-22 ::

Medena dej saj linke poprav :\
Drugač pa RivaTuner je najbol za temp. saj ti kaže temp. graf tudi med tem, ko si igral igre in vidiš temperaturo kakšna je bila! Rabiš pa verzijo v 2.0 RC16 ali novejšo...

GaS ::

Ti samo nastimaj ventilator na 80% ko bo cez 65 stopinj. Za manj pa dej pac manj procentov..Pa vse se da v beta14 narest, ne vem kaj ne znas?

cole-22 ::

GAS on ma 1950Pro in je mal drugač od X1900 serije! V AT ni podprta grafa. Kako je pa z novimi prebeta pa nevem...

GaS ::

Aha..My mistake:) Potem pa kar z RTjem probaj, tako kot je cole predlagal.

MEDENA ::

Sem in dela :)

Zgleda mojo TAGAN 480W prešvoh....bo treba en PSU nekje 25k, kaj priporočate >:D

aja še kateri cooler ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

cole-22 ::

Jah za cca 25k nimaš druge kot Enermax Liberty 500W ali pa nekaj kar ima 12V linijo 30+A...
Medena a si že kej navijal? Temp?

MEDENA ::

cole22: s stock coolerjem nimam kaj delat :) temp v višave, takoj na 80°c skoči :D

cole-22 ::

MEDENA te grafe grejo do 90 stopinj BP. Drugač pa dej ventilator na 100%. Tam v RT, ki imaš za frekvence štimat imaš na vrhu jeziček za ventilator.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7900GTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1037982 (4956) Čmrlj
»

ATI predstavil Radeon X1950 XTX (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
688941 (7347) m0LN4r
»

New/old ATI user! Need some help :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
935972 (3987) Good Guy
»

7900GTX se predstavlja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1228252 (5616) arabc
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10813207 (10003) Senitel

Več podobnih tem