» »

Full Cover bloki 2006

Full Cover bloki 2006

«
1
2

Eddy ::

Mislim da je to vredno nove teme zato jo odpiram:

Zaenkrat samo slike:

7800 GT/GTX 256/512


prepared for SLI:


Pogled od spodaj:


Detajl hlajenja mosfetov pri GTX:



X1800 XT/XL


Detajl hlajenja mosfetov:


Prepared for Crossfire:





X800/X850 series:


Hlajenje ramov na zadnji strani:


LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com
  • zavaroval slike: sid911 ()

Primoz78 ::

Ni kaj spet si se izkazal Eddy!...res lepo delo :))

Lp Primoz

p.s. Pa se na svojo stran jih objavi...skupaj z cenikom seveda ;)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

tiborrr ::

Kapo dol, Eddy. Res vsecni izdelki. 0:) Upam, da je tisti aluminij eloksiran, drugace itak vemo, do cesa pride :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Good Guy ::

mater eddy svaka ti čast!
Spravi to na tuj trg!
@mogoče ve kdo postavite na x1900xtx karitci? Bo mogoče ista?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

igor0203 ::

Eddy kakšne bojo pa cene? Predvsem za 7800GT/X... >:D

Dr_M ::

kako je pa reseno s hlajenjem ramov? se s cim polaga al nic? ker sm na svoji x800gto2 opazu, da rami sploh niso naravnost, ampak postrani, tko da pride kr debela plast paste, kar pa ni uredu...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mykeos ::

slike so super!R.E.S.P.E.C.T. Eduardo!;)
sam bojim se,da bo tole kar udarilo po žepu.če so cene za Gf6800 okol 14k,
je tuki za pričakovat še kake 2,3K več.:'( Splača se po mojem predvsem za tiste,ki mislite voltmodat in je tako vodno hlajenje grafe ama obvezno.
ostali pa kuj po novega zalmana:D
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

AndrewSmith ::

Ceprav jih ne potrebujem....bi jih vseeno mel :8) :8) :8)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

flisko ::

Bloki za x1800xt paše na x1900xtx -preverjeno.L.P. Flisko

Primoz78 ::

Flisko ti ga ze mas ce se ne motim na tvoji X1800XT...pa porocaj kaj kako se obnese ane ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

VASkO ::

kdaj pa je x1900xtx ven prisel? nic mi ni jasno

Eddy ::

Hvala za pohvale fantje!

Titborr: Alumijij je res elkosiran, to pa zaradi izgleda.
Saj ne pride do galvanskega člena če zraven ni vode ;)
Cene bodo na internet strani, takoj ko bom utegnil gor dat.
www.ekwaterblocks.com

Good Guy ::

@flisko si preveru na netu kšne mere?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

flisko ::

Ne,kartico sem mel vpri sebi,sam je še ne morem kupit.Paše ko ate na mamo.:D :D

igor0203 ::

flisko, kako si jo pa dobil, če sploh še ni izdana???

flisko ::

So so ,pa še veliko jih je,sam veze moriš met,sam je mal draga,za x1900xtx je cena 719€,bom aml počaku da pade.

tiborrr ::

Lepo te prosim, 200emu je brez posebnih vez ze x850xt, za koji drek bi dal 700emu za 30% performance gain?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

zbogi ::

pač to so izvenstandardne kartice, za ljudi ki si lahko in hočejo privoščiti več.
To je isto zakva za vraga bi dal 600kE za ferčija, ki gre 400km/h če po cesti že 300 parktično nemogoče vozit, da ne govorim da je povsod po svetu omejitev tam okol 130km/h. Pa je velik ljudi, ki bi ga full radi kupl, pa ga ne morejo :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Primoz78 ::

Tema je o blokih ne o graficnih karticah...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

LittleDevil ::

Ali ima že kdo ta nov blok, zanima me koliko je pridobil na ramih z vodnim hlajenjem...

Eddy glede na to da delaš bloke in jih prodajaš, bi moral tudi kakšen primerjalni test narest a se ti ne zdi...

LP

ru7 ::

@LittleDevil: Bloki bodo dobavljivi po 24.1.06

Eddy ::

bloka za x1800 in GF7800 sta že dobavljuva, blok za X800/850 pa bo po 24. januarju.

Glede primerjalnega testa... tudi sam ga čakam... >:D
www.ekwaterblocks.com

Primoz78 ::

@Eddy...upam, da ga bos tudi tukaj objavil ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

WinsuckeR ::

Hlajenje ramov za x800 mi nikakor ni vsec :| ..ce se pri navijanju grafične kaj pozna je to navijanje ravno rama-le ta pa je na drugi strani hlajen z bogim plehkom :|.

Ne vem pa kakšen je kaj prenos temperature iz tega plehca na blok.Drgac pa-kot vsi tvoji bloki-hlenjam se :D

Primoz78 ::

Bogi plehc = eloksiran aluminij kot sem jaz razumel...tko da ni lih tolk bogi...vsegakor pa je ogrooomno boljse kot original plehc...ž

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

tiborrr ::

IMHO je zgoraj premala hladilna povrsina... mar bi bil aluminij debeljsi in narezljan v rebra...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Moonman ::

Se popolnoma strinjam s tiborrrjem.


GUFY ::

Eddy: Bi se pa lahko malo bolj potrudil pri bloku za X850XT grafo, saj tudi meni ni všeč "plehec" ki pokriva rame na zadnji strani grafe. Sem skoraj prepričan da je vseeno, če imam ta Full cover blok ali pa klasični blok in pa BGA ram frizerje na ramih. Res pa je, da full cover blok zgleda bolj cool in fancy:D
Lahko bi pa naredil kakšen Xtreme model, ki bi imel na zadnji strani bakrano ploščico narezano v rebra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Eddy ::

Če ste zasledili je ta bogi plehec povezan z blokom preko katerega se odvaja toplota z ramov na "zadnji" strani.
Je pa res da bi rebra pripomogla k boljšem hlajenju, samo je izdelava rebrov z metodo rezkanja dolgotrajno. Mogoče mo imela naslednja revizija kakšeno reberce.
www.ekwaterblocks.com

WinsuckeR ::

Primoz78@ Ce kups neki kups zato da ni isto kot je bilo-in ja-ce nebi blo bolse noben nebi kupu.Zdej se pa poraja vprasanje-zakaj nekaj prvotnega(slabega) sploh primerjat z necem kar bi moralo biti pro?

Debelino "plehca" za x800 pa sem videl sele na XS in morm rect da bi blo sicer res veliko lepse ce bi se imela rebra :D (po moznosti bila bakrena)..samo mislim da bi nekomu ki mu gre za izgled in ne toliko zelo za OC sposobnosti cisto sedla(jst pac vsepovsod raje pretiravam..ampak ne bom zdej o svoji zivljenski zgodbi :D).

No-vsekakor dober in lep izdelek kar se mene tice (se bolsi pa ostali bloki),za konkreten denar..pa je se kaksna slika samega bloka?Brez tistega aluminija?Al pa mogoce pod kotom-da se vidi kako je poskrbleno za rame na spodnji strani :P?

Pa se na veliko dobrih blokov :) .

Eddy ::

Bom zrihtov slike bloka brez dodatka in slike dodatka.
www.ekwaterblocks.com

Primoz78 ::

@Winsucker Ce kups neki kups zato da ni isto kot je bilo-in ja-ce nebi blo bolse noben nebi kupu.
Saj sem reku, da je eloksiran aluminij in JE BOLJSE kot original! Cena blokov je okrog 16-17 tisoc, ce bi bilo se tisto kar ti zahtevas na zadnji strani bi bila npr. cena se kaj visja torej bi bila 20K SIT...mogoce tudi vec, nevem kolk dela bi zahtevalo...a bi bil pripravljen dat tolk dnarja pol?...Cena bi se priblizala ze blokom znanih proizvajalcev blokov, ki niso toliko zmogiljivi kot Eddy-jevi...Kot pa je reku Eddy je to prva revizija...mogoce bodo naslednje bolj izpopolnjene in bodo izpolnile tvoje zelje...

Zdej se pa poraja vprasanje-zakaj nekaj prvotnega(slabega) sploh primerjat z necem kar bi moralo biti pro?
A ti si hotu primerjavo med dosedanjimi bloki in Eddy-jevimi bloki? Kar sem jaz gledal reviewjev na netu so vedno bile primerjave med stock in pa drugimi coolerji, poleg ostalih seveda...:\

Kot primerjavo zadnjega dela si oglej tole slikco...in NV Silencer...Men se zdi, da je Eddy-jeva resitev precej boljsa od tega ane?...Konc koncev pa bi se lahko dalo samo tisto zvezdo iz NV Silencerja zadi k bloku in pa Ram freezerje na zadnje rame...sam cena pol...:\



Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

WinsuckeR ::

Primoz@ Ne bom se kregal s tabo..nima poante. Samo ko mi je blo tko bedno napisano da je vseen bolse kot tisto kar je original gor-VSAKO SRANJE JE BOLS OD TISGA KAR DANASNI PROIZVAJALCI GOR TLACJO ;((. Sploh pa te boge stvarce ki jih delajo za hlajenje graf..n.c.(ce realno pogledas jih je samo par sploh zmogljivih hladit vmodano in navito grafo..pa ne bom se v to spuscal).
Lepo bi pa blo ce bi nekako obstajal dodatek za blok.(bakren)

Primoz78 ::

Saj je reku Eddy da bo mogoce v naslednji reviziji...kaj pa ce prilepis na tole od Eddy-ja aluminijasto plosco gor se Ram freezerje...bakrene mislim...?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

JIM22 ::

Jest mam pa kar navdn blok na moji x800gto2 in na ramih pa doma(cnc mašini) narejene hladilnike iz bakra. So dimenzije 1x1cm površina in visoki so 2cm. Rebra so dolga ene 1,7cm. Preko imam pa še en 92mm vent, ki piha iz zadnje strani grafične(preko zgornega in spodnga dela). Hladi ko šus.:D

Brezveze mi je dajat 15-20k za blok, ki ne bo pasal na drugo grafično.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

Eddy ::

Tole je ta plehek, je debelejši od tistega na zgornji sliki, ki je bil samo za slikat.



www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Primoz78 ::

Lih tolk v opozorilo tistim, ki se odlocajo za nabavo FC bloka za 7800GTX...nekatere kartice majo tudi zadi rame, za kar tale FC blok ne poskrbi...:\ Sam na prednji strani naj bi mele le 512mb verzije...Glede nato, da sem jaz en izmed teh, ki majo rame tudi na zadnji (zgornji) strani kartice...a je boljs da pustim gor original pleh ali naj vzamem dol vse skupi...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

GUFY ::

No ta je pa dobra najprej "plehec" za X800 serijo sedaj pa še to. Ali Edi misli da imajo vsi uporabniko 7800 GTX grafe z 512 MB rama, jaz bi mislil ravno nasprotno saj je večina uporabnikov z 7800 GT in 7800 GTX 256 grafami. Še sreča da imam sam X1800XT grafo, ki ima rame samo na eni strani.

PrimozR ::

7800GT ma samo spredi. GTX ma 'plac' za še dodatnih 256 rama, polovica rostorčkov je praznih (torej 4je od osmih na spodnji ter 4je od 8ih čipov na zgornji strani).

Primoz78 ::

Pipi to je res...sam to ni napisano na Eddy-jevi strani...in ce nisi pazljiv mas zadnje rame hlajene se vedno s stock plehcem...kljub temu, da mas spredaj blok za 16K+...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Eddy ::

Jah, to so pa zajebal pri nvidii... Butli so dal še na drugo stran rame.
To so vsaj popravili pri 512 seriji.
Res je da ma 7800 GT tudi samo na eni strani rame...
Pa upam da nisem s tem kakšnega zavajal, ker to nikakor ni bil moj namen :O
www.ekwaterblocks.com

GUFY ::

Eddy: Kako lahko rećeš da so zajabali pri nvidii, pa saj niso oni delali full cover bloka za 7800 serijo, na tebi je da če že delaš bloke se pa malo bolj pozanimaj kako so postavljeni rami na posameznem modelu. Čisto razumem Primoža78, da je nezadovoljen, jaz bi bil tudi na njegovem mestu. Bodi fer pa saj na svoji spletni strani to lepo popravi in napiši kako dejansko je, saj zame Full cover izraz pomeni, da blok pokriva GPU in pa VSE RAME, ki so na grafi mar ne?

Eddy ::

Normalno da vem kako so razporejeni rami na grafični, saj sem jo imel v roki ko sem blok delal.
Povezovalnega dela za zadnje rame pa nisem šel delat ker bi prišel blok predrag saj bi me vzelo dosti več časa.
Vsekakor razumem Primoža da je slabe volje, samo nikjer ni bilo govora o pokrivanju zadnjih ramov na gtx 256 verziji.
Zanj sem še posebej dal blok ponikljat kar mi je vzelo kar nekaj časa saj sem moral 2x na drug konec ljubljane.

Glede blokov sem pa najprej imel zrisan blok za X1800 ker mi je bila grafa všeč da ima rame samo na eni strani, potem sem pa v zadnjem momentu zrisal in naredil še blok za 7800, tudi gtx.
Potem sem pa dobil še X800 gto2 grafo pa sem še za to grafo naredu. Za X800 sem naredu še za pokritje ramov na zdanji strani, saj je bilo nekoliko manj dela s samim blokon na sprednji strani.

Prodal sem kar nekaj teh blokov pa so vsi vedeli da če imajo 256 verzijo da bodo morali kekako hladiti še rame na zadnji strani kartice.
Lahko pogledate tudi DangerDenove bloke... njihova cena je samo v ameriki 24.000 Sit in sploh nima dodatka za hlajenje mosfetov. In nikjer ne piše da ne hladi ramov na 7800 gtx 256 grafični.
To napisat je zame sicer najmanjši problem.

In ne me razumet kot da komurkoli karkoli očitam, samo sebe branim...
www.ekwaterblocks.com

Primoz78 ::

Eddy saj sem tu tudi reku, da bom placal nikljanje bloka...sam zame FC blok je tak, ki pokriva vse rame kot je GUFY reku...sam vseeno bi lako napisal, da ne pokriva zadnjih ramov na tvoji strani...jaz nisem niti sel gledat tega, priznam je bila moja napaka, da se nisem prej preprical o tem, ali imam rame se zadi ali ne...ce bi pa to vedu vsekakor bi krepko premislil glede nabave bloka...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Eddy ::

Vem primož, vseakor pa jaz raje osebno, kot pa javno rešujem kakršnekoli nesporazume.
Kot sem že rekel nihče nima napisano tega bom pa napisal in to takoj ker noče imati ninakršnih sporov s strankam, saj je zadovoljen kupec vse kar si želim... :'(
www.ekwaterblocks.com

zbogi ::

eddy, ne se sekirat, tle so očitno prisotne same jokice.
Na svetu skor ni full cover blokov, ki bi aktivno hladil obojestranske rame, tako od innovateka, kot DD, kot alphacoola, pa vsi majo full cover napisan.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

MEDENA ::

Jokica gor ali dol: tečna stranka je najslabša kar prodajalec želi:D

PrimozR ::

Eddy kaj pa če bi dal eno platko bakra, povrtu, dal čez plexi pa gor priključek, vse skupaj pa bi povezal s kosom cevi? Najbolj simpel, sploh pa še narediš tako kot je pri zadnjem VGA bloku, da so priključki vzporedno s PCBjem in približno usmerjeni proti prključku spodnje strani bloka. TO se mi zdi še najbolj simpel rešitev.

5pellfire ::

Eddy, saj pa lahko narediš ta hladilnik za rame in ga ponudiš kot doplačilo zraven bloka.
16.000 SIT ni malo denarja, in kdor ta blok naroči ponavadi pričakuje celotno rešitev
hlajenja in ne nekaj kar je le delna rešitev.

Glede na to da si na slikah blokov za ATI-jeve kartice pokazal slike hlajenja zadnjih ramov, bi
se lahko sklepalo da imajo tudi nVidia bloki podobno rešitev, če jih posamezni bloko nimajo, je
na tebi kot proizvajalcu, da to explicitno izpostaviš.


Zgagi...u pardon Zbogi>:D, daj se ti malo umiri, vsi pač niso sponzorirani s strani firm in
želijo za svoj denar pač kar najboljšo rešitev. Če je kdo jokica, si kvečjemu to ti....je bilo
bolje, ko si na cool-pc forumu pametovall....tam nisem toliko prisoten....ne vem zakaj si moral
prit na Slo-Tech.....a te tam niso več hoteli>:D

Primoz78 ::

Eddy saj sem te vceraj klical in ti lepo vprasal...javno nisem nobenih problemov reseval ampak samo opozoril ostale imetnike 256mb GTX-ov...ze ce na tvoji strani ni nic pisalo.

Zbogi na SLO trgu so zaenkrat le Eddy-jevi bloki zato me USA ne zanima kaj je in kaj ni...vseeno bi pa lahko bilo to oznaceno, da za zadnje rame ni plehca!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

EK Full Cover bloki v Svetu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192003 (1548) Eddy
»

Vodni blok x1800xt by EDDY

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281900 (1167) Eddy
»

Blok za GF6800 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1157690 (5147) bajker
»

9800 pro vmod (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684412 (2845) obadek
»

VGA-FullCover (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
845180 (3434) MEDENA

Več podobnih tem